Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μονη κ εγκυος


Recommended Posts

Grace1980 χωρίς παρεξήγηση, αλλά τα γράφεις πολύ μπερδεμένα και βιαστικά, οπότε δεν είναι τόσο περίεργο που δεν καταλαβαίνουμε. Ακόμα και σε αυτό το τελευταίο μύνημά σου μιλάς για 100 ευρώ. Στο προηγούμενο μύνημά σου είχες πει για μισθό "1000 και και μπορώ να πω..." και φαινόταν σαν να είχες γράψει εκ παραδρομής το και δύο φορές, όχι σαν να μιλούσες για μισθό 1000+ ευρώ. Αλλά και 1000+ ευρώ να είχες γράψει, αυτό εμένα μου λέει 1000-1200 το πολύ, όχι 1700 που θα το περιέγραφα ως "σχεδόν 2000 ευρώ" αν δεν ήθελα να πω πόσα βγάζει ακριβώς.

Τεσπα... εγώ σε έχω παρακολουθήσει με πολύ καλή διάθεση και άκρη δεν έχω βγάλει, οπότε δεν μου φαίνεται περίεργο που και άλλες κοπέλες δεν σε πιάνουν. Γράψτα μας αν θέλεις πιο αναλυτικά και με σημεία στίξης, ώστε να καταλάβουμε τι έχεις μέσα στο μυαλό σου.

Πέραν τούτου δε νομίζω ότι το θέμα κακώς βρίσκεται στις Δύσκολες Στιγμές. Το να είσαι έγκυος και στα πρόθυρα του χωρισμού (για οποιονδήποτε λόγο) είναι σίγουρα μια δύσκολη στιγμή.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

''Σε ενα θεμα που γραφει μια κοπελα που εχασε τη μητερα της και μια μανουλα που κινδυνευει να χασει το παιδι της, ειναι ντροπη να διαβαζουμε τετοια "σοβαρα" θεματα

Αυτο δε νομιζω οτι απορια ασαφειας.δε νομιζω γιατι μονο η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ καταλαβε ακριβως μα ακριβως τι εννοω.?????????????????ουτε εκφρασεις του τυπου ''η κοπελα μια χαρα ειναι,μεγαλοπιανεται,κοιταει μονο το οικονομικο,δεν την ειδα να αναφερεται στη εγκυμοσυνη της κ.τ.Τα 100 ευρω ηθελα να γραψω 1000 εννοειται οτι φαινεται οτι κανω λαθος.εγω ειπα απλα οτι ειμαι εγκυος και ο αντρας μου μου ζηταει 300 ευρω το μηνα ενοικιο,οτι εχει πολυ καλη θεση,μου λεει δεν πληρωνει,οτι θελεθι οι γονεις μου να πληρωνουν.και ειμαι εγκυος.και εξηγω οτι ειναι αρκετα επιφανης..εξηγησε μου που δεν ειμαι σαφης???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου δεν υπάρχει λόγος να τσαντίζεσαι ΜΕ ΜΕΝΑ. Στην τελική αφού μόνο η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ σε καταλαβαίνει, μίλα πριβέ με την ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ. Εγώ ζαλίζομαι κάθε φορά που διαβάζω μύνημά σου από τα πολλά λάθη, την ανυπαρξία κεφαλαίων, την ανυπαρξία τόνων, την άλλα-αντί-άλλων στίξη, γενικότερα τον τρόπο που εκφράζεσαι. Σου είπα δυο λόγια με καλή πρόθεση, δεν θα κάτσω να τα ακούσω κι από πάνω! Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις και ο Θεός βοηθός.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

και δε νομιζω οτι χρειαζεται τρομερη αναλυση για να περιγραψει καποιος μια δυσκολη στιγμη που περναει.π.χ γραφω οτι εργαζομαι εχω φ.π.α,τεβε μπλα μπλα μπλα και τωρα εχει τη θεση μου την εχει αναλαβει ο πατερας μου και μου γραφει ενα μελος μαλλον δεν εργαζεσαι η' εχεις εισοδηματα.οκ οτι πεις.!ειμαι ασαφης

ενα αλλο μελος γραφει δεν ειναι σοβαρο το θεμα μου τη στιγμη που κινδυνειςει ενα μελος να χασει το παιδι της.δηλ φταιω εγω?????μηπως πρεπει να απολογηθω που ειμαι κ εγκυος...???λεω μηπως...δε μπορω να καταλαβω το σκεφτικο εδω μεσα καποιων.Στο ονομα μιας(αν υπαρχει)υποτιθεμενης ασφειας δε μπορει να δεχομαι επιθεσεις κ προσβολες.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσε να δεις καταρχην δεν εχω κατι μαζι σου και ειμαι πολυ συζητησιμος ανθρωπος.το οτι δεν εχω τονους ,κεφαλαια ,μικρα και γω δε ξερω τι, δε σημαινει οτι δε βγαινει ακρη απ τα γραπτα μου.ουτε κανω επιθεση.απλα σε ρωτησα σε ποιο σημειο ειμαι ασαφης.τα 100 ευρω εννοειται οτι ειναι λαθος γιατι καποιος με μεζονετα κ επαγγελματικη επιτυχια δεν μπορει να παιρνει 100 ευρω.αρα καπου ειναι λαθος αυτο.και ειπα να υπαρξει μια παυση λιγες μερες πιο πριν γιατι διεκρινα μια ανευ λογου κ αιτιας επιθεση προς το προσωπου μου κ λεω τοτε ας σταματησει εδω το θεμα..να καθομαι να ακουω οτι μεγαλοπιανομαι,ε ειναι χοντρο αυτο.και αφου ειμαι ασαφης σε ρωταω σε ποιο σημειο ειμαι γιατι ανθρωποι ειμαστε και λαθη κανουμε.αλοιμονο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...

Πέραν τούτου δε νομίζω ότι το θέμα κακώς βρίσκεται στις Δύσκολες Στιγμές. Το να είσαι έγκυος και στα πρόθυρα του χωρισμού (για οποιονδήποτε λόγο) είναι σίγουρα μια δύσκολη στιγμή.

Συμφωνω απολυτως μαζι σου.

Το να εισαι ομως εγκυος και στα προθυρα του χωρισμου για 300 ευρω ειναι απλα γελοιο. Και απο τη μια μερια που τα ζηταει (αν τα ζηταει) ενω παιρνει τον ενα μηνα 100, τον αλλο 1000, τον επομενο 1000+ και τελικα 1700 και απο την αλλη που εχει σπιτια και περιουσια (οπως η ιδια γραφει) και διαλυει το σπιτι της για δαυτα.

Για να συνελθουμε λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δε σου επιτρεπω να αμφισβητεις τα λεγομενα μου φυσικα και τα ζηταει τα 300 ευρω.και μαλλον αν διαβαζεις προσεκτικα τα λεγομενα μου δεν παιρνει 100 αλλα αντι για ''1000 και'' εγραψα 100 το εξηγησα οτι ηταν λαθος νομιζω. Ημουνα σαφης νομιζω:D....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σταθώ στο πώς χειρίζεστε τα οικονομικά σας σαν ζευγάρι, αυτό είναι δικό σας θέμα, ούτε στα λεφτά που σου ζήτησε για το σπίτι κλπ όμως από έναν άντρα που πάει να κάνει οικονομία από τις εξετάσεις του αγέννητου παιδιού μου εγώ δεν θα περίμενα τίποτα. Σε μία τόσο σημαντική στιγμή της ζωής σας αντί να τον ενδιαφέρει να είναι καλά το μωρό και εσύ και να έχει μία καλή εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου το να ασχολείται με το ποιός θα πληρώσει τί είναι απλά απαράδεκτο.

Αφού είσαι ανεξάρτητη οικονομικά και έχεις στήριξη από τους δικούς σου θεωρώ ότι μπορείς να πορευτείς μόνη σου και ίσως αυτό να είναι το καλύτερο για εσένα και το μωρό σου. Καλή τύχη ότι και αν αποφασίσεις


jxhyp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πραγματικά δεν χρειάζονται διαμάχες και αντιπαλότητες. Ας δώσουμε όλοι μια περιγραφή της δικής μας κοινής - οικογενειακής ζωής, για να δει η κοπέλα και άλλες περιπτώσεις, να κρίνει, και να αποφασίσει τι θα κάνει.

Σε καμιά δεν πιστεύω ότι θα ήταν ευχάριστο, όταν ήταν νιόπαντρη και έγκυος ο σύζυγος, να αλλάζει και να βάζει τα οικονομικά πάνω από όλα.

Στο δικό μας το σπίτι, υπηρχε και υπάρχει κοινό ταμείο. Από την πρώτη ημέρα της συμβίωσης, μέχρι τώρα που είμαστε παντρεμένοι. Εδώ και ένα χρόνο, δεν δουλεύω, οπότε το "κοινό ταμείο" έχει λιγότερα λεφτά. Ευτυχώς το σπίτι είναι δικό μας και δεν έχουμε ούτε δάνειο ούτε ενοίκιο. Οταν λέω δικό μας, είναι γονική παροχή της μητέρας μου, αλλά για εμάς είναι όλα κοινά. Το σπίτι μας, το αυτοκίνητο μας, όλα! Κάθε φορά που βγαίνει ένα έξοδο, το πληρώνουμε από το κοινό μας ταμείο. Καθε φορά που θέλω κάτι εγώ ή ο σύζυγος μου το συζητάμε και αν κρίνουμε ότι αντέχουμε, προχωράμε. Αλλιώς το προγραμματίζουμε για λίγο αργότερα. Γιατί σεβόμαστε την επιθυμία του άλλου και θέλουμε να είμαστε ευχαριστημένοι.

Αυτά που σου λέει ο άντρας σου, κορίτσι μου, δεν μου αρέσουν. Εσεις, ως παντρεμένοι είστε ένα πια. Ότι περίσσευμα έχεις το βάζεις στο ταμείο του σπιτιου΄, το ίδιο και αυτός.

Από οτι λες στα έξοδα του σπιτιού συνεισφέρεις. Άλλα δεν έχεις. Οκ. Και τα 300 που να τα βρεις? Αν πραγματικά δεν έχει ο σύζυγός σου τότε η μεζονέτα είναι περιττή. Οπότε το θέμα είναι ότι πρέπει να βρείτε κοινή γραμμή και να αποφασίσετε πως θα καλύψετε τις ανάγκες σας. Αν πάλι, έχει λεφτά και απαιτεί και από εσένα ένα ποσό σαν ενοίκιο, τότε στο σπίτι αυτό είσαι "φιλοξενούμενη". Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά όταν ο ένας σύζυγος έχει λεφτά αλλά τα κρατάει για τον εαυτό του, τότε δεν βλέπει "γάμο" αλλά συνεταιρισμό. Προς Θεού, δεν είσαι συνεταιρος. Γυναίκα του είσαι.

Οπότε, κρίνεις μόνη σου σε ποια περίπτωση ανήκετε, και αποφασίζεις!

Το γεγονός ότι είσαι έγκυος, είναι πολύ ευχάριστο! Βρες τον τρόπο που θα είσαι ευτυχισμένη, μαζί με το παιδάκι σου! Η ζωή θέλει δύναμη, ακόμα και να πάρεις σκληρές αποφάσεις! Τίποτα δεν είναι εύκολο, αλλά ούτε και δύσκολο.

Να έχεις μία καλή και τελοιόμηνη εγκυμοσύνη! Και ότι και αν αποφασίσεις, να είναι αυτό που πραγματικά θες!!

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο τι να περιμενω απ εναν αντρα που μου ζηταει πλαγιως να ριξω το παιδι του..και καλα οτι ειμαι νεα ακομα και μπορω να το ξαναφτιαξω τη ζωη μου..και εννοειται οτι απο τη στιγμη που μου λεει οτι δεν εχει πρεπει οι γονεις μου να δινουν και την συνταξη τους γιατι ξερεις ειναι και καλομαθημενος δε θελει να κανει περιορισμους στα εξοδα του..τωρα ας πουμε εχει ετησια ασφαλεια αυτ/του 430 ευρω :evil:και αυριο που εχουμε να παμε για εξετασεις μου ζητησε το εξης να κοπουν 2 αποδειξεις μια στο ονομα μου και μια στο δικο του.δηλ εγω τωρα θ πρεπει κ καλα την ωρα της πληρωμης να πω δυο αποδειξεις.φοβαμαι οτι αυτα που ζω ειναι για γελια και για κλαματα κ θα προτιμουσα να ταν φτωχος,ανεργος να πω δεν εχει, αλλα δεν ειναι ετσι,και δεν του φαινοταν οτι ειναι τοσο σπαγγοραμμενος και η κοινωνικη του θεση δεν δικιολογει αυτη τη συμπεριφορα. και ειναι τραγικο να τα ζω ενω ειμαι εγκυος.ουτε καν μου εχει πει τιποτα για το παιδι τιποτα..ολα ειναι μονοδρομος κ δεν ηθελα να ημουν χωρισμενη αλλα δεν βλεπω αλλη λυση και δ νομιζω οτι ουτε καν συμβουλος γαμου δε σωζει τη κατασταση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχετε δικιο τι να περιμενω απ εναν αντρα που μου ζηταει πλαγιως να ριξω το παιδι του..και καλα οτι ειμαι νεα ακομα και μπορω να το ξαναφτιαξω τη ζωη μου..και εννοειται οτι απο τη στιγμη που μου λεει οτι δεν εχει πρεπει οι γονεις μου να δινουν και την συνταξη τους γιατι ξερεις ειναι και καλομαθημενος δε θελει να κανει περιορισμους στα εξοδα του..τωρα ας πουμε εχει ετησια ασφαλεια αυτ/του 430 ευρω :evil:και αυριο που εχουμε να παμε για εξετασεις μου ζητησε το εξης να κοπουν 2 αποδειξεις μια στο ονομα μου και μια στο δικο του.δηλ εγω τωρα θ πρεπει κ καλα την ωρα της πληρωμης να πω δυο αποδειξεις.φοβαμαι οτι αυτα που ζω ειναι για γελια και για κλαματα κ θα προτιμουσα να ταν φτωχος,ανεργος να πω δεν εχει, αλλα δεν ειναι ετσι,και δεν του φαινοταν οτι ειναι τοσο σπαγγοραμμενος και η κοινωνικη του θεση δεν δικιολογει αυτη τη συμπεριφορα. και ειναι τραγικο να τα ζω ενω ειμαι εγκυος.ουτε καν μου εχει πει τιποτα για το παιδι τιποτα..ολα ειναι μονοδρομος κ δεν ηθελα να ημουν χωρισμενη αλλα δεν βλεπω αλλη λυση και δ νομιζω οτι ουτε καν συμβουλος γαμου δε σωζει τη κατασταση..

Μένετε ακόμα χώρια??? Έχεις γυρίσει στο σπίτι...έχετε συζητήσει καθόλου???

Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα δε γυρναω,βεβαια μου το ζητησε αλλα ειμαι πιο ηρεμα στο πατρικο μου

κ ασε που ολη την ωρα θα με πρηζει οτι δεν εχει κ δεν εχει..

Link to comment
Share on other sites

εχουν αλλαξει τα συναισθηματα σου για κεινον?θα κανεις αλλη μια προσπαθεια να μιλησετε σοβαρα για να δεις τι θα κανεις?οταν γεννιεται ενα παιδι σε ενα προβληματικο ζευγαρι το απομακρυνει κ δημιουργει ακομα περισσοτερα θεματα.καλυτερα ειναι να τα λυσετε πριν γεννησεις.φροντισε να εισαι ηρεμη γιατι εισαι ακομα στην αρχη κ πρεπει να προσεχεις


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Grace1980 καλησπερα! Πολυ λυπαμαι που αυτη την περιοδο που θα επρεπε να εισαι πανευτυχης εσυ περνας μια τετοια κατασταση. Θα σε στεναχωρησω με αυτα που θα σου πω αλλα δεν νομιζω οτι θα εισαι ποτε ευτυχισμενη σε αυτον τον γαμο.. Δυστυχως οι ανθρωποι που σκεφτονται ετσι δεν αλλαζουν, ειναι ο χαρακτηρας τους τετοιος. Απο την στιγμη που εχετε τετοια οικονομικα θεματα τοσο νωρις σκεψου τον εαυτο σου 10-15 χρονια μετα που θα εχετε και το παιδι, θα ειναι πολυ πιο δυσκολα τα πραγματα τοτε.. Ολα οσα περιγραφεις μου φαινονται εντελως παραλογα! Κατα την δικη μου αποψη σε ενα γαμο δεν υπαρχει δικο σου και δικο μου, ολες οι αποφασεις παιρνονται απο κοινου, ο καθενας προσφερει-περα απο την αγαπη του-οσα μπορει. Δεν εχει σημασια αν υπαρχει κοινο ταμειο ή οχι, σημασια εχει το συνολο των εσοδων σας να μπορει να ανταπεξελθει στα εξοδα σας. Αυτο που μου κανει εντυπωση και θελω να σε ρωτησω ειναι αν γνωριζεις αυτα τα 300ευρω που σου ζηταει απο που προκυπτουν; Εσυ γνωριζεις τα εξοδα του σπιτιου σας, οποτε αυτα τα 300ευρω ειναι λεφτα που οντως χρειαζονται πχ για το ρευμα ή ειναι ενα ποσο που εχει εφεύρει ο ιδιος και απλα στο ζηταει; Και αφου εσυ δεν διαθετεις 300ευρω επιπλεον τον μηνα, και ο αντρας σου υποτιθεται οτι για να στα ζηταει δεν τα διαθετει ουτε εκεινος, γιατι δεν εχει συζητησει μαζι σου να βρειτε ενα αλλο σπιτι να μεινετε που θα μπορειτε να ανταπεξελθετε και οι δυο στα εξοδα του; Συγνωμη που σε ρωταω ετσι αδιακριτα, αλλα πραγματικα προσπαθω να καταλαβω με τι σκεπτικο σου τα λεει ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσι μου τον αγαπάς αυτόν τον άνθρωπο; Συγγνώμη που θα το πω αλλά μήπως να το σκεφτείς πολύ σοβαρά το ζήτημα; Από τα λεγόμενά σου δεν μπορώ να διακρίνω ίχνος αγάπης. Κοίτα καλύτερα το μπεμπάκι σου και τον εαυτό σου να είστε καλά. Δεν μπορείς να του επιβάλεις την αγάπη για σένα και για το μωρό που έρχεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...