Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μονη κ εγκυος


Recommended Posts

Διαβασα την αποψη της Λαουρας και θα απαντησω.Δεκτο οτι ισως κ γω σαν ανθρωπος μπορει να τον υποτιμησα,μπορει να αντεδρασα υπερβολικα μπορει μπορει μπορει...αλλα εδω ειμαι ΕΓΚΥΟΣ κ ενα τηλ δεν εχει παρει να δει τι κανω,ενα ευρω δεν εχει δωσει.μονη μου τα τραβαω τα ζορια.ξερεις ποσο δυσκολο ειναι για μενα ολο αυτο?κ σκεφτομαι αν τωρα που ειμαι εγκυος φερεται ετσι οταν παψω να ειμαι πως θα μου φερεται.δε μπορω να τον απρω απ το χερι και να του υποδειξω πως να φερθει σα πατερας.αυτο η το χεις μεσα σου η' δε το χεις.με το ζορι δε γινεται:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φαντάζομαι ότι πονάει πολύ να είσαι μόνη σου σε αυτή την συγκυρία... αλλιώς είχες ονειρευτεί αυτή την περίοδο και σίγουρα δεν περίμενες να σε "πουλήσει" ο άντρας που παντρεύτηκες στην πρώτη στραβή...Πρέπει να κρατήσεις χαρακτήρα σ'αυτή τη δύσκολη φάση, στάσου στο ύψος σου γιατί το έχει παρατραβήξει το σκοινί! Δείξτου ότι αυτά που κάνει δεν πρόκειται να τα ανεχτείς. Νομίζω θα καταλάβει ότι αυτός θα ζημιωθεί αν δεν υποχωρήσει...Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα προτιμήσει τελικά να χάσει εσένα και το παιδί του. Είμαι βέβαιη ότι θα γυρίσει μετανιωμένος. Όμως εσύ μην κάνεις άλλους καυγάδες γιατί κάνουν κακό σε σένα και στο μωράκι....οκ? Μην πικραίνεσαι με τις σκέψεις σου....απόλαυσε όσο μπορείς το γεγονός ότι είσαι έγκυος! Είναι το πιο ωραίο δώρο! Από το δικηγόρο είχες καμιά εξέλιξη?


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Metanivmenoς δε νομιζω να γυρισει..μια φιλη μου μπηκε σε σιτε γνωριμιων κ τον επιασε μεσα.ο αντρουλης μου ο καλος ειχε γραφτει πριν 5 μερες σε σιτε τετοιο κ μαλιστα εχει βαλει κ φωτογραφια.και το εκτυπωσα το προφιλ του γιατι ειναι αποδεικτικο στο δικαστηριο..καταλαβαινεις οτι τον κατακεραυνωνω..ναι ειναι δυσκολα αλλα να σου πω ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος και μη σου πω οτι δεν εχει χαλασει η γνωμη μου για το γαμο και ελπιζω το καλυτερο γιατι δεν αξιζει ουτε να τον φτυσεις τον τυπο..:(απο το δικηγορο δεν εχω νεα ακομα γιατι μολις εχασε τη γυναικα του και καταλαβαινεις δεν τον πολυπιεζω κ αυτο γιατι μου εκανε πολυ καλη εντυπωση ως ανθρωπος και ως δικηγορος..κανω υπομονη..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα κοριτσια. Κ εγω θεωρω οτι αν απο την αρχη εχει τετοια συμπεριφορα κ σταση τωρα που τον χρειαζεσαι μετα τι θα κανει? Ο ανθρωπος σου που σ αγαπαει στις δυσκολες στιγμες φαινεται. Πολλες φορες βλεπουμε καποια πραγματα που δεν ειναι σωστα κ δεν μας αρεσουν στην σταση η στην συμπεριφορα κ τα ωραιοποιουμε ειτε γιατι ετσι εχουμε μαθει να λειτουργουμε ειτε γιατι ελπιζουμε οτι καποια στιγμη θα αλλαξει. Ειμαι και εγω παθουσα κ σε καταλαβαινω απολυτα. Εδειξα εμπιστοσυνη στον αντρα μου κ οπως πληρωνομουν επαιρνε εκεινος τα λεφτα, πχ το επιδομα μητροτητας κλπ και στο τελος πως μου φερθηκε? Μου υπερχεωσε την καρτα που ηταν στο ονομα μου, πηρε ολα τα χρυσαφικα που μου ειχε παρει δωρο στα 4 χρονια γαμου μας, τα χρυσαφικΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ βαπτιστικο σταυρο κλπ και τα λεφτα απο τον κουμπαρα του μωρου. Μεσα σε τρεις μερες ξεστησαν το σπιτι μας εκεινος με τα πεθερικα μου κ τον αδερφο του(πηραν κ ολα τα επιπλα που ειχαν παρει τα πεθερικα μου για το μωρο 6 μηνων τοτε)....με ποια δικαιολογια ? Οτι σαν αντρας του σπιτιου πηρε την αποφαση να παμε στο πατρικο του ασχετως την δικη μου αποψη κ τα θελω μου. Τοσο με υπολογιζε!.Και παρ ολ αυτα παρα τα οσα εκανε κ ειπε πριν 6 μηνες του εδωσα μια ευκαιρια αλλα επειδη ο ανθρωπος δεν αλλαζει φτασαμε παλι στην λυση του διαζυγιου την οποια μπορει να με ποναει αλλα πρεπει να ειμαι δυνατη κ πανω απ ολα για την μικρη μου που ειναι 1,5 χρονων.Δυστηχως αν απο την αρχγ με το που εβλεπα καποια πραγματα που ηταν τρανταχτα τωρα δεν θα εφτανα εδω....βεβαια δεν μετανιωνω για την υπεροχη μπουμπουκα που εχω στην ζωη μου κ μου δινει δυναμη να προχωρω. Μην το βαζεις κατω. Σιγουρα δεν ειναι ωραια η κατασταση στην οποια βρισκεσαι, ηρεμησε οσο μπορεις κ μην αγχωνεσαι για το καλο του μωρου σου και απλα ξεκαθαρησε τα πραγματα μεσα σου. Το τι ακριβως θελεις. Το αν αυτος ο ανθρωπος με αυτη την σταση κ συμπεριφορα σου αξιζει .

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Είναι προφανές ότι εξαρχής το πρόβλημα δεν ήταν ο οικονομικός συμβιβασμός...

Αυτό ήταν μια απλή συνέπεια κάποιου μεγαλύτερου-σοβαρότερου προβλήματος συνεννόησης...

Απόρησα πάρα πολύ γιατί στα πρώτα ποστ έβλεπα ότι της κοπέλας της φαινόταν φυσιολογικό αυτό... αλλά χαίρομαι (όχι που παίρνει διαζύγιο) που κατάλαβε, επιτέλους, ότι μέσα σε μια ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ δεν είναι λογικό να υπάρχουν τέτοιου είδους προβληματισμοί!!

Χαίρομαι πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...