Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια και καλη επιτυχια με τις αυχενικες σημερα.

εγω δυστηχωε δεν εχω και τοσο ευχαριστα να σας πω. βγηκαν τα αποτελεσματα της αιματολογικης που εκανα μαζι με την αυχενικη και εχω υψηλο ποσοστο το μωρακι να εχει συνδρομο νταουν. 1 προς 39 βγηκε το αποτελεσμα. το μονο παρηγορω οτι στην αυχενικη ηταν ολα φυσιολογικα.

20 μαιου κανονισαμε για αμνιοπαρακεντηση. ο θεος ας με λυπηθει και να μου δωσει δυναμη. δεν αντεχω αλλη στεναχωρια ουτε πονο.

Γιαννα μου τι ακριβως εδειξε η αυχενική σου; Το εψαξα λιγο και το papp A δεν ειναι τοσο αξιοπιστο οσο η αυχενικη. Αφου η αυχενική ειναι καλή πιστευω οτι θα εχεις καλα αποτελεσματα.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα κοριτσια και καλη επιτυχια με τις αυχενικες σημερα.

εγω δυστηχωε δεν εχω και τοσο ευχαριστα να σας πω. βγηκαν τα αποτελεσματα της αιματολογικης που εκανα μαζι με την αυχενικη και εχω υψηλο ποσοστο το μωρακι να εχει συνδρομο νταουν. 1 προς 39 βγηκε το αποτελεσμα. το μονο παρηγορω οτι στην αυχενικη ηταν ολα φυσιολογικα.

20 μαιου κανονισαμε για αμνιοπαρακεντηση. ο θεος ας με λυπηθει και να μου δωσει δυναμη. δεν αντεχω αλλη στεναχωρια ουτε πονο.

Γιαννα , γιατι δεν κανεις τροφοβλαστη να τελειωνεις ??!!!Ακου ομως να δεις...εμενα η αυχενικη μαζι με την ΠΑΠ Α στο πρωτο μου παιδακι ειχε βγει 1 προς 9 για συνδρομο down εκανα τροφοβλαστη και το παιδι ηταν υγιεστατο.ΜΗΝ αγχωνεσαι αν εχεις καλη αυχενικη ,συνηθως το αποτελεσμα ειναι καλο.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιαννα μη βιάζεσαι.ποσοστα λένε χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κατι κακό.να δεις θα κανεις την αμνιοπαρακεντηση και όλα θα ειναι μια χαρά.μεχρι τοτε μη στεναχωριεσαι και μην αγχωνεσαι.

Ολες αυτές οι εξετάσεις το μονο που κάνουν ειναι να μας τρελάνουν.αμα ήταν κατι κακό θα φαινόταν και στην αυχενικη.

Η αμνιοπαρακεντηση γιατι γίνεται τόσο αργά? έτσι πρέπει?

Ναι εχει συγκεκριμενη εβδομαδα που γινεται η αμνιοπαρακεντηση.Ποιο πριν ομως και μεχρι την 14 εβδομαδα μπορεις να κανεις τροφοβλαστη οπου παιρνουν κομματακι απο τον πλακουντα και κανουν καρυοτυπο ειναι πιο αξιοπιστη απο οτι η αμνιοπαρακεντηση απλα εχει 2% πιθανοτητες αποβολης ενω η αμνιοπαρακεντηση 1%.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μια φίλη μου έκανε τροφοβλάστη κατευθείαν μετά τις αιματολογικές γιατί της είχε βγει μεγάλη πιθανότητα για down και το μωρό της ήταν υγιέστατο. Της έφυγε και το άγχος κατευθείαν.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

ngn απο τοσο νωρις το ενιωσες το μπεμπακι σου!!!θα τρελλαθω!!!συγχαρητηρια κοπελα μου οτι καλυτερο!!!

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Εύχομαι να το ακούσεις και εσύ σύντομα και να ησυχάσεις!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμας 6,94 cm τα εκαταστα!!!

ο γιατρος μου ειπε ακριβως το ιδιο οτι αν η αυχενικη βγει καλη το αποτελεσμα το αιματολογικο δν μας πολυπειραζει!!!

να δεις που ολα θα πανε καλα μν αγχωνεσαι καθολου!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και καλη επιτυχια με τις αυχενικες σημερα.

εγω δυστηχωε δεν εχω και τοσο ευχαριστα να σας πω. βγηκαν τα αποτελεσματα της αιματολογικης που εκανα μαζι με την αυχενικη και εχω υψηλο ποσοστο το μωρακι να εχει συνδρομο νταουν. 1 προς 39 βγηκε το αποτελεσμα. το μονο παρηγορω οτι στην αυχενικη ηταν ολα φυσιολογικα.

20 μαιου κανονισαμε για αμνιοπαρακεντηση. ο θεος ας με λυπηθει και να μου δωσει δυναμη. δεν αντεχω αλλη στεναχωρια ουτε πονο.

ρε γμτ συνεχεια το ακουω αυτο οτι ειναι η αυχενικη οκ και μας χαλαει το αιματολογικο.Ετσι και στην κολλητη μου και εκανε αμνιο και ολα καλα.Εχω αρχισει παγματικα να πιστευω οτι το κανουν επιτηδες για να κανιες αμνιο καιο εξετασεις να παρουν λεφτα....δε ξερω τι αλλο να υποθεσω...που μενεις ειπαμε;που το εκανες; καλο κουραγιο και ολα καλα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα κι εγω κοριτσια απο τον υπερηχο! Μια χαρα ολες οι μετρησεις! 6.6 εκ. μηκος και 1,7 η αυχενικη.Περιμενουμε και την αιματολογκη απο βδομαδα για να κανουμε το συνδυασμο! Ελπιζω να μη μου πουν κι εμενα τιποτα περιεργο γιατι πραγματικα θα πειστω οτι το παπ Α ειναι για τα μπαζα η οτι θελουν να μας χωνουν για εξετασεις!συνεχεια το ακουω... τελεια αυχενικη χαλια παπ Α... !ε τι το κανουν το ρημαδι!Φυλο δεν ειδαμε...μονο στο γιατρο ειχαμε δει υποψια αγοριου και θα ξαναπαω την πεμπτη να με τσεκαρει πριν φυγω να μου γραψει χαρτι για το αεροπλανο κλπ.Απο αποκλολληση δεν ειδε τπτ περεργο εχει φτιαξει...μακαρι ..Κι εγω προσθιο πλακουντα εχω και ισως γι αυτο ειχα και τα θεματακια.Στην κορη μου ηταν και προσθιος και χαμηλος πολυ κοντα στον τραχηλο και παι ειχα αποκοληση και κρεβατωμα και πολυ περισσοτερο αιμα ολο το πρωτο τριμηνο....Ανεβαινει ομως.Μετα τον τεταρτο..στον 5ο ημουν σουπερ.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Τελειώσαμε και εμείς με την αυχενική.ολα καλα,οι αιματος θα βγουν τέλος της εβδομαδας και συμφωνα και με τον γιατρό και με τον χειριστή του μηχανήματος έρχεται δευτερος γιος...!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κα ιεμένα στο κλαμπ αυτών που υποψιάζονται ότι κάτι δεν πάει καλά με το αιματολογικό... Με αυχενική εξαιρετική (πιθανότητα 1:1005) μου έβγαλε πιθανότητα 1:363. Κυρίως με πονήρεψε ο γυναικολόγος που πριν ακόμα πάω να δώσω αίμα είπε ότι "με τέτοια αυχενική ότι και να δείξει το ΡΑΡΡ- Α δεν θα συστίσω εγώ άλλη εξέταση". Και όταν τον πήρα τηλ. να του πω για τα αποτελέσματα τα αιματολογικά μου είπε να μην αγχώνομαι και ότι "δεν σου διόρθωσαν την ηλικία¨" ή κάπως έτσι. Η ηλικία μου είναι 35,6 ετών...


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννα μη βιάζεσαι.ποσοστα λένε χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κατι κακό.να δεις θα κανεις την αμνιοπαρακεντηση και όλα θα ειναι μια χαρά.μεχρι τοτε μη στεναχωριεσαι και μην αγχωνεσαι.

Ολες αυτές οι εξετάσεις το μονο που κάνουν ειναι να μας τρελάνουν.αμα ήταν κατι κακό θα φαινόταν και στην αυχενικη.

Η αμνιοπαρακεντηση γιατι γίνεται τόσο αργά? έτσι πρέπει?

gianna μου κάνε την αμνιοπαρακέντηση και έχει ο θεός. Μην απογοητεύεσαι ακόμα. Δεν μπορείς να την κάνεις πιο νωρίς να μην σε τρώει το άγχος???

ναι κοριτσια ετσι πρεπει. η αμνιοπαρακεντηση γινεται απο τη 17η εβδομαδα και μετα. καποιοι γιατροι μερικες φορες την προτεινουν και λιγο νωριτερα.

γιαννα μν στεναχωριεσαι για το αποτελεσμα παιζει ρολο και η ηλικια σου αν εισαι πανω απο 30 το ποσοστο μεγαλωνει.κανε τη αμνιοπαρακεντηση και θα δεις που ολα θα πανε καλα καμια φορα οι αιματολογικες παιζουν...

ειμαι 28 χρονων :( .

gianna κι εγω θα κανω παρακεντηση μη σε απασχολει αυτο..ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι .για ποτε εκλεισες?εγω 30-4.

κλεισαμε για 20 μαιου αλλα μαλλον θα την βαλουν μια βδομαδα νωριτερα, περιμενω να με ενημερωσουν.

Γιαννα μου τι ακριβως εδειξε η αυχενική σου; Το εψαξα λιγο και το papp A δεν ειναι τοσο αξιοπιστο οσο η αυχενικη. Αφου η αυχενική ειναι καλή πιστευω οτι θα εχεις καλα αποτελεσματα.

η αυχενικη δεν μας εδειξε τιποτα ανησυχητικο. υπηρχε εμφανεστατο ρινικο οστο, το υγρο στον αυχενα ηταν 0,22 και γενικα ο γιατρος που την εκανα (πιστοποιημενος απο το fmf) μου ειπε οτι οι μετρησεις ηταν φυσιολογικες κ μεσα στα πλαισια που χρειαζεται.

Γιαννα , γιατι δεν κανεις τροφοβλαστη να τελειωνεις ??!!!Ακου ομως να δεις...εμενα η αυχενικη μαζι με την ΠΑΠ Α στο πρωτο μου παιδακι ειχε βγει 1 προς 9 για συνδρομο down εκανα τροφοβλαστη και το παιδι ηταν υγιεστατο.ΜΗΝ αγχωνεσαι αν εχεις καλη αυχενικη ,συνηθως το αποτελεσμα ειναι καλο.

μαρκελα μου ρωτησα τον γιατρο μου ποια θεωρηται λιγοτερο επικυνδινη και μου ειπε την αμνιο. για αυτο αποφασισα να κανω αμνιοπαρακεντηση.

ρε γμτ συνεχεια το ακουω αυτο οτι ειναι η αυχενικη οκ και μας χαλαει το αιματολογικο.Ετσι και στην κολλητη μου και εκανε αμνιο και ολα καλα.Εχω αρχισει παγματικα να πιστευω οτι το κανουν επιτηδες για να κανιες αμνιο καιο εξετασεις να παρουν λεφτα....δε ξερω τι αλλο να υποθεσω...που μενεις ειπαμε;που το εκανες; καλο κουραγιο και ολα καλα!

μενω σαντορινη. δεν την εκανα εδω αλλα στην αθηνα στο embryocare.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιαννα , γιατι δεν κανεις τροφοβλαστη να τελειωνεις ??!!!Ακου ομως να δεις...εμενα η αυχενικη μαζι με την ΠΑΠ Α στο πρωτο μου παιδακι ειχε βγει 1 προς 9 για συνδρομο down εκανα τροφοβλαστη και το παιδι ηταν υγιεστατο.ΜΗΝ αγχωνεσαι αν εχεις καλη αυχενικη ,συνηθως το αποτελεσμα ειναι καλο.

1 προς 9? και το παιδακι ηταν υγιεστατο?????

μαρκελα μου δινεις πολυ κουραγιο με αυτο που μου λες.

μακαρι να ειναι κ μενα καλα τα αποτελεσματα της αμνιο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Λοιπόν εγω πιστεύω οτι εφοσον ειναι οι αυχενικες καλές να μην ανησυχουμε για τιποτα! Ολα καλα θα πανε! Α στο καλο πια! Δε μπορουμε να ησυχασουμε με τιποτα!

Ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...