Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

βγηκαν τα αποτελεσματα!!!!

ο κινδυνος για τρισωμια 21 υπολογιστηκε κατω απο το cut-off το οποιο δηλωνει μειωμενο κινδυνο εινια <1:100000

τι λετε????

λεμε οτι καλυτερα δεν θα γινοταν.

σουπερ το αποτελεσμα.

nikx ωραια αποτελεσματα μπραβο!!μπορει και να το νιωθεις ομως σαν δευτερο μανουλα!

Αννα μια χαρα τα αποτελεσματα σου καλε καλυτερα δεν γινεται που λεμε!!

Με το καλο και οι υπολοιπες!

Στειλτε μπεμπεδοσκονη αρχισε η γυμναστικη!!!

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.........οση θελεις. :D

Για συνδρομο Down το ποσοστό μου ειναι 1:9262!:| Αυριο θα παω στο γιατρο να δω τι θα μου πει..........

νασια μου μην αγχωνεσαι ειναι πολυ καλα τα αποτελεσματα σου.

Για τρισωμια 13 κ 18 (με αυχενικη διαφ.) υπολογιστηκε <1:100000 το οποιο ειναι ενδειξη μειωμενου κινδυνου.

Για τρισωμια 21 με αυχενικη υπολογιστηκε κατω απο το cut off το οποιο υποδηλωνει μειωμενο κινδυνο.

Λετε να μου πει τιποτα περιεργο;:confused:

παιδι μου τιποτα περιεργο δε θα σου πουν. εχεις πολυ καλα στατιστικα. τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα. μην ανησυχεις.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

λεμε οτι καλυτερα δεν θα γινοταν.

σουπερ το αποτελεσμα.

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.........οση θελεις. :D

νασια μου μην αγχωνεσαι ειναι πολυ καλα τα αποτελεσματα σου.

παιδι μου τιποτα περιεργο δε θα σου πουν. εχεις πολυ καλα στατιστικα. τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα. μην ανησυχεις.

Μαλλον υπερβαλλω! Ξεφευγω που και που....:oops:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σαββατογεννημενη σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μεινεις αμεσως και αυτη τη φορα να φτασει στο τελος...

Και μονο που εισαι αισιοδοξος ανθρωπος η τυχη αυτη τη φορα θα ειναι μαζι σου...

ΑΜΗΝ!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

εγω ακομα δεν εχω παρει τα αποτελεσματα του παπ α!λογικα αυριο που θα δω και το γιατρο μου.οσο ψυχραιμη κι αν ειμαι θελω να μαθω επιτελους!πρεπει να τα εχει παρει ο γιατρος αλλα δε με πηρε προφανως επειδη θα τα πουμε απο κοντα λλα εγω θα παρω τηλ το πρωι!

μαρκελα χτες σε σκεφτομουν και ηθελα να ρωτησω ποτε ξεκινατε!με το καλο κοριτσι μου να πιασετε αμεσως αμεσως και να εισαι μολις λιγους μηνες μετα απο εμας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες.

ειστε καλα?

εγω υποφερω με το στομαχι μου απο χτες το μεσημερι. ετρωγαν πιτσα τα κοριτσια στη δουλεια και εφτιαξα κι εγω να φαω .....και παραφαγα. λες και δν ξερω πως αμα φαω πολυ μετα τρελενομαι. ε και κοριτσια απο την ωρα που την εφαγα λες και μου εχουν βαλει πετρες στο στομαχι που καινε. και εχω και ταση για εμετο.

τι την ηθελα τη ρημαδα για πιτσα?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τρισωμια 13 κ 18 (με αυχενικη διαφ.) υπολογιστηκε <1:100000 το οποιο ειναι ενδειξη μειωμενου κινδυνου.

Για τρισωμια 21 με αυχενικη υπολογιστηκε κατω απο το cut off το οποιο υποδηλωνει μειωμενο κινδυνο.

Λετε να μου πει τιποτα περιεργο;:confused:

ακριβως το ιδιο γραφει και για μενα , τα αποτελεσματα σου ειναι μια χαρα....μν αγχωνεσαι καθολου...


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Πήγαμε σήμερα για την αυχενικη με μαύρη ψυχολογία.....αφού χθες το βραδυ ξαφνικά είχα αιμα και πανικόβληθηκα.

Τελικά, πο τον υπέροχο δε φάνηκε κανένα πρόβλημα, ούτε αποκολληση ούτε τίποτα το ανησυχητικό , και το λέω γιατί το αιμα όλες μας ανησυχεί αλλά τελικά δεν σημαίνει πάντοτε κατι κακό.

Τα αποτελέσματα της αυχενικες τώρα .... Αν και δεν έχουμε πάρει ακόμα αποτελέσματα papp a οι πιθανότητες που μας έδωσαν ειναι:

Τρισωμια 21: 1:2470

Τρισωμια18: 1:3661

Τρισωμια 13: 1:65889

Φοβάμαι τώρα τα αποτελέσματα των αιματολογικων, πόσο να μου κατεβάσει τις πιθανότητες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε; Σημερα πηγα στο γιατρο να του δειξω αυχενικη και κτλ. Μου ειπε οτι ειναι πολύ καλές. Μαλιστα οταν τον ρωτησα αν χρειαζεται αμνιο με "κοροιδεψε" και μου ειπε οτι θα χρειαστει να κανω 2-3!!!!! Για τρελή θα με περναει ο ανθρωπος.....:tongue:

Figaroli νομιζω οτι θα εξαρτηθει απο την ηλικία σου ποσο θα κατεβουν ή οχι οι τιμες.....


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε; Σημερα πηγα στο γιατρο να του δειξω αυχενικη και κτλ. Μου ειπε οτι ειναι πολύ καλές. Μαλιστα οταν τον ρωτησα αν χρειαζεται αμνιο με "κοροιδεψε" και μου ειπε οτι θα χρειαστει να κανω 2-3!!!!! Για τρελή θα με περναει ο ανθρωπος.....:tongue:

Εσενα σε βλεπω σαν και εμενα στο πρωτο παιδακι.Μολις μπηκα στον εβδομο καθε βδομαδα νομιζα οτι θα γεννησω.Μια ενιωθα συσπασεις,μια οτι εχανα υγρο,του ψυχιατρου ειχα καταντησει.Και τελικα γεννησα δυο μερες πριν την ΠΗΤ με καισαρικη γιατι το μωρο ηταν ακομα πολυ ψηλα.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εσενα σε βλεπω σαν και εμενα στο πρωτο παιδακι.Μολις μπηκα στον εβδομο καθε βδομαδα νομιζα οτι θα γεννησω.Μια ενιωθα συσπασεις,μια οτι εχανα υγρο,του ψυχιατρου ειχα καταντησει.Και τελικα γεννησα δυο μερες πριν την ΠΗΤ με καισαρικη γιατι το μωρο ηταν ακομα πολυ ψηλα.

:-P:razz::-P:razz::-P Και ακομα δεν αρχισαμε.... Μεχρι τον Οκτωβριο ......?:D


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια figaroli η αυχενικη σου ειναι σουπερ περιμενε μονο τα αποτελεσματα τα αιματολογικα για να πανηγυρισεις!!!

εγω απο την αλλη χαλια κοριτσια!!!απο το μεσημερι εχω κανει 3 φορες εμετο η αναγουλα παει και ερχεται εχω και αυτον τον πονο κατω χαμηλα...πανω που ανεβηκε η ψυχολογια μου παλι με πηρε απο κατω οτι κατι δν παει καλα με το μωρο....:(


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

πολλες καλημερες σε ολες σας. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ παρασκευη. δεν μπορω αλλο στη δουλεια. κουτουλαω ολη μερα απο τη νυστα. τον ασηκωτο εχω το πρωι. ερχεται ομως σαββατοκυριακο να κοιμηθουμε λιγουλακι παραπανω........:D

αχ βλεπω ωραιες αυχενικες και πολυ το χαιρομαι. μπραβο κοριτσια μου.

Καλημέρα καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!! Ποτε θα φτιαξει αυτός ο καιρός;;;; Μου εχει σπασει τα νευρα!!!!!!!!!! Θέλω ήλιο, βόλτα και...... ενα μικρό πολύ μικρό .......παγωτάκι.:oops:

ασε αυτος ο βρωμιαρης ο καιρος μας εχει κλονισει το νευρικο μας συστημα. και ειναι και αυτος ο αερας που λυσομαναει. εμας εδω στο νησι δινει ρεστα παντως. υπομονη...ποσο εμεινε ακομα? ερχεται καλοκαιρακι.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Έχω τον μικρό άρρωστο:(:(

Καταρροή και σήμερα ξεκίνησε και βήχας.Θα πάμε παιδίατρο το απόγευμα....

Νασια εγώ ήδη το έχω χτυπήσει το παγωτάκι:oops:

Εδώ έχει ήλιο σήμερα χωρίς αέρα.

Σήμερα μπήκα και επίσημα στο 2ο τρίμηνο:P:p

Άντε μπας και υποχωρήσουν τα συμπτώματα και ηρεμήσω λίγο!!!


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...