Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, στην 14η εβδομάδα μου σταμάτησαν οι εμετοί, και τώρα στην 15η έχω εδώ και 3 μέρες με πονοκέφαλο, διάβασα ότι είναι και λόγω εγκυμοσύνης, έχετε και εσείς το ίδιο θέμα;; πως μπρούμε να το αντιμετωπίσουμε;;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια, στην 14η εβδομάδα μου σταμάτησαν οι εμετοί, και τώρα στην 15η έχω εδώ και 3 μέρες με πονοκέφαλο, διάβασα ότι είναι και λόγω εγκυμοσύνης, έχετε και εσείς το ίδιο θέμα;; πως μπρούμε να το αντιμετωπίσουμε;;

Εξαρτάται τι εννοείς πονοκέφαλος. Μέτρα μια φορά την πίεσή σου μην τυχόν και είναι ανεβασμένη, και αν είναι όλα καλά μην ανηυχείς. Και εγώ είχα και τώρα έχω. Όχι πολύ έντονο πονοκέφαλο, αρκετά μεγάλη ενόχληση όμως. Εμένα ο γιατρός με αφήνει να πάρω παρακετομόλη κάπου-κάπου. Θεωρεί ότι το να πονάω είναι χειρότερο από το ντεπόν.Οπότε μην απελπίζεσαι :)


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Τι ήθελα να χαρώ με τα αποτελέσματα.... Ηρθαν οι αιματολογικες και γίναμε χάλια.... Απο πιθανότητα 1:2400 με τις αιματολογικες πήγαμε 1:750 !!!!!!

Μα ειναι δυνατόν να πέσουμε τόσο; Τι κάνουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοείς πονοκέφαλος. Μέτρα μια φορά την πίεσή σου μην τυχόν και είναι ανεβασμένη, και αν είναι όλα καλά μην ανηυχείς. Και εγώ είχα και τώρα έχω. Όχι πολύ έντονο πονοκέφαλο, αρκετά μεγάλη ενόχληση όμως. Εμένα ο γιατρός με αφήνει να πάρω παρακετομόλη κάπου-κάπου. Θεωρεί ότι το να πονάω είναι χειρότερο από το ντεπόν.Οπότε μην απελπίζεσαι :)

Την έχω μετρήσει την πίεση και είμαι οκ, ντεπόν, επίσης χαμομήλι και ξεμάτιασμα τπτ, ίσως παίζει ρόλο ότι δουλεύω και πολλές ώρες:(

τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα τον ρωτήσω.

ευχαριστώ πάντως


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Τι ήθελα να χαρώ με τα αποτελέσματα.... Ηρθαν οι αιματολογικες και γίναμε χάλια.... Απο πιθανότητα 1:2400 με τις αιματολογικες πήγαμε 1:750 !!!!!!

Μα ειναι δυνατόν να πέσουμε τόσο; Τι κάνουμε τώρα;

Καλησπέρα, παίζει ρόλο και η ηλικία, μίλησες με τον γιατρό σου;;

πάντως δεν είναι τόσο ανησυχητικό σίγουρα ο γιατρός σου θα σε ενημερώσει πλήρως.. καλό είναι να επικοινωνήσεις μαζί του ή και να κλείσεις ραντεβού να τις δει όλες τι εξετάσεις σου.


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας!

Dike ελα να κάνουμε παρεα.Και εμενα αρρωστος ξανα μεσα σε 15 μερες.αμυγδαλιτιδα αυτή τη φορα και η παιδίατρος ειπε οτι κολλάει.προσέχω αλλα ποτε δεν ξερεις...

Γεια σας κορίτσια,

Τι ήθελα να χαρώ με τα αποτελέσματα.... Ηρθαν οι αιματολογικες και γίναμε χάλια.... Απο πιθανότητα 1:2400 με τις αιματολογικες πήγαμε 1:750 !!!!!!

Μα ειναι δυνατόν να πέσουμε τόσο; Τι κάνουμε τώρα;

Τι τιμη αυχενικης ειχες;


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Dike ελα να κάνουμε παρεα.Και εμενα αρρωστος ξανα μεσα σε 15 μερες.αμυγδαλιτιδα αυτή τη φορα και η παιδίατρος ειπε οτι κολλάει.προσέχω αλλα ποτε δεν ξερεις...

Ωχ.......περαστικά σας:?:-?

Εγώ τον είχα πάει προχθές και μου είπε απλό κρύωμα(που δεν κολλάει)αλλά αν δω οτι χειροτερεύει ο βήχας του να τον ξαναπάω γιατί ο δικός μου το γυρνάει πολύ εύκολα σε βρογχιολίτιδα και μετά λαρυγγίτιδα.Οπότε θα τον ξαναπάω μπας και προλάβουμε τα χειρότερα:?

Σήμερα με το ζόρι βγαίνει η φωνή του:(:(

Figaroli μίλησες με τον γιατρό σου?

Εμένα μου είπε οτι είναι απλώς στατιστικά αυτά και να μην δίνω και πολύ βάση.

Mpanti μακάρι να σταματήσουν οι εμετοί και τι στον κόσμο!!

Εγώ έχω ήδη πονοκεφάλους αλλά συνήθως με 1 ντεπον περνάνε γρήγορα.

Βέβαια εγώ δεν δουλεύω κιόλας οπότε ηρεμώ πιο εύκολα


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στα μπεμπάκια σας! Να προσεχετε γιατι με αυτο τον καιρο κυκλοφορουν πολλές ιωσεις! Χθες βραδυ και εγω ημουν χαλια. Εβαλα θερμομετρο και ειχα 36,8. Φοβηθηκα μην ανεβασω πυρετο αλλα ξεραθηκα πολλές ωρες στον υπνο και σημερα ειμαι ενταξει!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Τι ήθελα να χαρώ με τα αποτελέσματα.... Ηρθαν οι αιματολογικες και γίναμε χάλια.... Απο πιθανότητα 1:2400 με τις αιματολογικες πήγαμε 1:750 !!!!!!

Μα ειναι δυνατόν να πέσουμε τόσο; Τι κάνουμε τώρα;

Ξερω πως νιωθεις. Ποσο ετων εισαι; Ισως στο κατεβασε η ηλικια. Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι αν η αυχενικη ειναι καλη να μη φοβαμαι τιποτα!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στα μπεμπάκια σας! Να προσεχετε γιατι με αυτο τον καιρο κυκλοφορουν πολλές ιωσεις! Χθες βραδυ και εγω ημουν χαλια. Εβαλα θερμομετρο και ειχα 36,8. Φοβηθηκα μην ανεβασω πυρετο αλλα ξεραθηκα πολλές ωρες στον υπνο και σημερα ειμαι ενταξει!

Κοριτσι , στην εγκυμοσυνη αλλαζει η θερμοκρασια σου να ξερεις και 37 εισαι οκ.απο την στιγμη που γινει η εμφυτευση μενει ανεβασμενη μεχρι να γεννησεις.

Γεια σας κορίτσια,

Τι ήθελα να χαρώ με τα αποτελέσματα.... Ηρθαν οι αιματολογικες και γίναμε χάλια.... Απο πιθανότητα 1:2400 με τις αιματολογικες πήγαμε 1:750 !!!!!!

Μα ειναι δυνατόν να πέσουμε τόσο; Τι κάνουμε τώρα;

Μια χαρα εισαι μιλησε και με τον γιατρο σου.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσι , στην εγκυμοσυνη αλλαζει η θερμοκρασια σου να ξερεις και 37 εισαι οκ.απο την στιγμη που γινει η εμφυτευση μενει ανεβασμενη μεχρι να γεννησεις.

Μια χαρα εισαι μιλησε και με τον γιατρο σου.

Ευχαριστώ Μαρκέλα!!! Αυτο δεν το ηξερα! ;)


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Η αυχενικη για down ήταν 1:2470 και μετα το Papp a πήγε 1:750!!!!!!

Είμαι 32, μίλησα με τη Μαια και ήταν πολύ καθησυχαστικη. Ουσιαστικά αυτο που λέει το αποτέλεσμα ειναι ότι αν υπόθετικα είχαμε 750 εγκύους με τα δικά μου χαρακτηριστικά και αποτελεσματα αυχενικες η 1 απο τις 750 θα έκανε παιδί με down! Το οποίο η αλήθεια ειναι ότι πρέπει να είσαι πολύ άτυχη για να σου τύχει αλλά το πρόβλημα ειναι ότι οταν έχεις πάρει τόσο καλό αποτέλεσμα αυχενικης μετα το να μειωθεί τόσο πολύ σου προκαλεί ενα φόβο. Στην πράξη βέβαια και πάλι καλό ειναι το αποτέλεσμα.

Τη ρώτησα αν πρέπει να κάνω τροφοβλαστη και ήταν εντελώς αρνητική , μου είπε ότι δεν εχω κανένα λόγο να πάρω τέτοιο ρίσκο.

Και κατι τελευταίο....εμάς το φύλλο δεν μας το είπε, οταν τον ρώτησα αν μπορεί να δει, αστειευομενος είπε 'κοριτσάκι' αλλά εγω δεν είδα να ανοίξει το παιδάκι μας τα ποδαρακια του, αυτο κοιμόταν, ειναι δυνατόν να είδε κατι;

Τέλος η αυχενικη κράτησε 5 ολόκληρα λεπτά....περίμενα τόσες μέρες και μας ξεπέταξαν στο 5λεπτο!

Link to comment
Share on other sites

Καντε φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΝΑΣΤΕΝΑΞΟΥΝ ΤΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑΑΑΑΑΑ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η αυχενικη για down ήταν 1:2470 και μετα το Papp a πήγε 1:750!!!!!!

Είμαι 32, μίλησα με τη Μαια και ήταν πολύ καθησυχαστικη. Ουσιαστικά αυτο που λέει το αποτέλεσμα ειναι ότι αν υπόθετικα είχαμε 750 εγκύους με τα δικά μου χαρακτηριστικά και αποτελεσματα αυχενικες η 1 απο τις 750 θα έκανε παιδί με down! Το οποίο η αλήθεια ειναι ότι πρέπει να είσαι πολύ άτυχη για να σου τύχει αλλά το πρόβλημα ειναι ότι οταν έχεις πάρει τόσο καλό αποτέλεσμα αυχενικης μετα το να μειωθεί τόσο πολύ σου προκαλεί ενα φόβο. Στην πράξη βέβαια και πάλι καλό ειναι το αποτέλεσμα.

Τη ρώτησα αν πρέπει να κάνω τροφοβλαστη και ήταν εντελώς αρνητική , μου είπε ότι δεν εχω κανένα λόγο να πάρω τέτοιο ρίσκο.

Και κατι τελευταίο....εμάς το φύλλο δεν μας το είπε, οταν τον ρώτησα αν μπορεί να δει, αστειευομενος είπε 'κοριτσάκι' αλλά εγω δεν είδα να ανοίξει το παιδάκι μας τα ποδαρακια του, αυτο κοιμόταν, ειναι δυνατόν να είδε κατι;

Τέλος η αυχενικη κράτησε 5 ολόκληρα λεπτά....περίμενα τόσες μέρες και μας ξεπέταξαν στο 5λεπτο!

Ε γι αυτο σου κατεβασε το ποσοστο! Λογω ηλικιας. Νομιζω το φυλο το βρισκουν με κατι γωνιες που υπολογιζουν (αν δεν λεω βλακειες). Ισως να τελειωσες τοσο γρηγορα γιατι ηταν ησυχο και μπορεσαν να μετρησουν γρηγορα τους δεικτες.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Καντε φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΝΑΣΤΕΝΑΞΟΥΝ ΤΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑΑΑΑΑΑ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ!!!

Φουουουουουουουουουουου και ξανα φουουουουουουουου!!!!!!!!! Καλη επιτυχία! Να το διασκεδάσετε!!!!!!!!!!!!


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...