Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

διαγωνισμός: πεθερα


Recommended Posts

Τέτοια να μου λέτε να πέρνω κουράγιο και εγώ με τη δική μου.. Τελικά υπάρχουν και χειρότερα!! Η δικιά μου όταν βρισκόμασταν πολλά ναυτικά μίλια μακριά περνούσαμε υπέροχα.. Είχαμε το καθημερινό τηλεφώνημα στις 8 το απόγευμα και τίποτα άλλο.. Βέβαια απο τη σιτμγή που ήρθαμε κοντά εδώ και ένα χρόνο και αραιώσαν τα τηλέφωνα, ξεκίνησε η γκρίνια!! Απο εκεί που είχαμε το θέμα οτι εγγόνι δεν θα δώ ποτέ εγώ και ούτε θα το χαρώ να το καμαρώσω να λέει το ποιήμα του στο σχολείο μιας και μου μένουν 10 χρόνια ακόμα ζωης (70χρονών) με το νεό της εγκυμοσύνης ξεκινάει πέρα απο τις υποδείξεις, έχουμε και το εγωισμό!!! Βλέπεις αμα δεν τις κάνουμε τα κέφια και αμέσως τα ακούμε και απο πάνω (λές και ήρθαμε για να τις κάνουμε όλα τα κέφια μιας και δικιά μας ζωή δεν έχουμε)!! Ο πεθερός βέβαια είναι στο κόσμο του, δεν πέρνει μέρος.. το μόνο που τον νοιάζει είναι το φαγητό του και οι βόλτες του! Μαζέυω και εγώ τα νέυρα μου και τα ακούει η μάνα μου στέρεο!! Ευτυχώς εκείνη άλλαξε γραμμή και δεν μας ενοχλεί.. Ελπίζω μετά τη γέννα να μην αλλάξει και την κάνω για κάποιο μακρινό νησί στα νότια!!


EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τέτοια να μου λέτε να πέρνω κουράγιο και εγώ με τη δική μου.. Τελικά υπάρχουν και χειρότερα!! Η δικιά μου όταν βρισκόμασταν πολλά ναυτικά μίλια μακριά περνούσαμε υπέροχα.. Είχαμε το καθημερινό τηλεφώνημα στις 8 το απόγευμα και τίποτα άλλο.. Βέβαια απο τη σιτμγή που ήρθαμε κοντά εδώ και ένα χρόνο και αραιώσαν τα τηλέφωνα, ξεκίνησε η γκρίνια!! Απο εκεί που είχαμε το θέμα οτι εγγόνι δεν θα δώ ποτέ εγώ και ούτε θα το χαρώ να το καμαρώσω να λέει το ποιήμα του στο σχολείο μιας και μου μένουν 10 χρόνια ακόμα ζωης (70χρονών) με το νεό της εγκυμοσύνης ξεκινάει πέρα απο τις υποδείξεις, έχουμε και το εγωισμό!!! Βλέπεις αμα δεν τις κάνουμε τα κέφια και αμέσως τα ακούμε και απο πάνω (λές και ήρθαμε για να τις κάνουμε όλα τα κέφια μιας και δικιά μας ζωή δεν έχουμε)!! Ο πεθερός βέβαια είναι στο κόσμο του, δεν πέρνει μέρος.. το μόνο που τον νοιάζει είναι το φαγητό του και οι βόλτες του! Μαζέυω και εγώ τα νέυρα μου και τα ακούει η μάνα μου στέρεο!! Ευτυχώς εκείνη άλλαξε γραμμή και δεν μας ενοχλεί.. Ελπίζω μετά τη γέννα να μην αλλάξει και την κάνω για κάποιο μακρινό νησί στα νότια!!

Μετά τη γέννα αλλάζουν πολλά κούκλα μου! Αυτές τα ξέρουν όλα γιατι έχουν μεγαλώσει είδη παιδιά και πρόσφατα ίσως και άλλα εγγόνια και εκεί ξεκινάει ο ανταγωνισμός. Ναι συμφωνώ οτι έχουν κάποια εμπειρία αλλά το σωστό είναι να υποδείξεις στη νέα μαμά πώς να κάνει κάτι και όχι να αρπάζεις το μωρό να το κάνεις εσυ κυρά μου και μάλιστα γιατο γούστο σου και όχι ως υπόδειξη. Η λεχώνα έχει και ορμόνες και νεύρα...Εδώ αν πλησιάσεις τη σκύλα που έχει σκυλάκια θα σε φάει ...


Link to comment
Share on other sites

να υποδείξεις στη νέα μαμά πώς να κάνει κάτι και όχι να αρπάζεις το μωρό να το κάνεις εσυ κυρά μου και μάλιστα γιατο γούστο σου και όχι ως υπόδειξη. Η λεχώνα έχει και ορμόνες και νεύρα...Εδώ αν πλησιάσεις τη σκύλα που έχει σκυλάκια θα σε φάει ...

Εμένα αυτό το έκανε η ΜΑΝΑ μου και - φυσικά - σκοτωθήκαμε! :confused:

Μη με μισήσετε, αλλά εμένα καλή είναι η πεθερά μου. Όσο καλή μπορεί να 'ναι μια πεθερά δηλαδή! :tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα βλέπω μετά απο 2 μήνες και ρίχνω τρελό γέλιο!! Τελικά αλλάζει ο άνθρωπος και δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Μέτα απο αυτά που σας είχα γράψει ξεκίνησα την αντεπίθεση και έπιασε τόπο!! Την πήρα μια μέρα για βόλτα και με το μαλακό και το ευγενικό της ξεκαθάρισα πως έχουν τα πράγματα στη ζωή μας και στη ζωή της μιας και μόνο εμάς έχει κοντά και έκανε στροφή 360 σχεδον μοίρες!!! Βέβαια τα παλιά δεν τα ξεχνάμε αλλά ελπίζω να μην επιστρέψουμε μετά τη γέννα στον παλιό μας εαυτό γιατι θα είναι η τελευταία φορά που θα μας δεί και τις το έχει ξεκαθαρίσει ο γιός της αυτό, ευτυχώς που μπαίνει μπορστά και εκείνος και δεν το αντιμετωπίζω μόνη μου..


EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω μετά απο 2 μήνες και ρίχνω τρελό γέλιο!! Τελικά αλλάζει ο άνθρωπος και δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Μέτα απο αυτά που σας είχα γράψει ξεκίνησα την αντεπίθεση και έπιασε τόπο!! Την πήρα μια μέρα για βόλτα και με το μαλακό και το ευγενικό της ξεκαθάρισα πως έχουν τα πράγματα στη ζωή μας και στη ζωή της μιας και μόνο εμάς έχει κοντά και έκανε στροφή 360 σχεδον μοίρες!!! Βέβαια τα παλιά δεν τα ξεχνάμε αλλά ελπίζω να μην επιστρέψουμε μετά τη γέννα στον παλιό μας εαυτό γιατι θα είναι η τελευταία φορά που θα μας δεί και τις το έχει ξεκαθαρίσει ο γιός της αυτό, ευτυχώς που μπαίνει μπορστά και εκείνος και δεν το αντιμετωπίζω μόνη μου..

μαλλον πρεπει να της γνωρισουμε τη δικια μου........κι εγω μια απο τα ιδια......μονο που η στροφη ηταν μικροτερη...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

theolvas μικρή ή μεγάλη στροφή το καλό είναι οτι έγινε και μπορούμε να πάρουμε και εμείς μια ανάσα..το θέμα μου είναι να παραμείνει αυτή η στροφή και να μην γυρήσει μετά ανάποδα!!!


EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

theolvas μικρή ή μεγάλη στροφή το καλό είναι οτι έγινε και μπορούμε να πάρουμε και εμείς μια ανάσα..το θέμα μου είναι να παραμείνει αυτή η στροφή και να μην γυρήσει μετά ανάποδα!!!

αμα γυρισει αναποδα καλη μου,να γυρισεις κι εσυ παλι...ετσι κ ξεκαθαριζεις την κατασταση,κ δεν γινεσαι πολυ κακια (αλλα κ να γινεις δεν πειραζει,αρκει να εισαι παντα απο πανω)...

εγω μολις δω οτι παει να φυγει απο τα νερα της,απλα δε σηκωνω το τηλ (η το σηκωνω κ το δινω στον αντρα μου ο οποιος επισης εχει ξεκαθαρισει...).επανερχεται αναγκαστικα,γιατι ειναι κ τα παιδια στη μεση κ ολα μελι γαλα μεχρι να ξαναμπλεχτει κ παλι απο την αρχη


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μακάρι να μην χρειαστεί βέβαια αλλά έχω γίνει πολύ καχύποπτη τα τελευταία χρόνια και δεν ξέρω απο που να πρωτοφυλαχτώ!!!

μη το σκεφτεσαι απο τωρα....αμα συμβει (γιατι σε μερικες πιανει απο την πρωτη φορα) βλεπεις κ πραττεις αναλογα...προς το παρον απολαυσε τη νικη σου....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο το θεμα με τις πεθερες ειναι αιωνες τωρα! εγω ειμαι απο τις τυχερες μια απου απο κατω εχω τη δικια μου μαμα (που και να συμβει κατι θα μαλωσουμε αλλα θατα ξαναβρουμε) ενω η πεθερα μου μενει 2 ωρες αποσταση με το αμαξι.θα μου πεις ανα ειναι να κανει κατι μπορει και αποκει. εγω δεν εχω χοντρα προβληματα. σιγουρα ομως αν ηταν εδω κοντα δε θα μασταν καλα.οχι τιποτα αλλα εχει αλλη νοοτροπια.αλλο τροπο σκεψεις και συμπεριφορας εντελος αντιθετο απο μενα και ως προς τα παιδια και γενικα. ειναι η κλασικη μαμα. μενει και σε χωριο που γενικα ειναι παλιο στυλ οποτε δε εχει ευκαιριες να αλλαξει...

Link to comment
Share on other sites

7 θανασιμες πεθερες....μια σκαλα μας χωριζει.. εχω διαβασει και ακουσει πολλες ιστοριες..μου κανουν παραπονα φιλες μου.. και οταν αρχιζω να λεω τα δικα μου... τοτε αρχιζουν και παρηγοριουνται... γιατι αραγε??


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εσείς κορίτσια έχετε από μια πεθερά...εγώ όμως σπάω τα ρεκόρ!! Εχω δυο!!! :rolleyes: Βλέπετε ο καλός μου έχει και γιαγιά που κάνει για δέκα πεθερές.....η γιαγιά χειρότερη από τη μάνα...κ είναι κ ντούρασελ ούτε κουράζεται ούτε τπτ....Εχει γνώμη για τα πάντα, (χωρίς να της την ζητάμε φυσικά) και δεν καταλαβαίνει από χοντράδες ή ευγένειες (έχω δοκιμάσει τα πάντα)....Παρασέρνει και την κόρη της (την κανονική πεθερά μου δηλαδή) και έχουμε πρίμο σιγόντο! Μένουμε σε αποσταση 10 χλμ από το πατρικό του αλλά οι αποστάσεις έχουν εκμηδενιστεί από το σιγόντο..:mrgreen:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...