Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts

Μιας και υπάρχουν τα καφέ Ιουλίου, Αυγούστου και Οκτωβρίου, είπα να καλύψω το κενό και να ανοίξω ένα καφέ και για τις εγκυούλες που αναμένεται να γεννήσουν το Σεπτέμβριο του 2013, καθώς μπορεί να "γκουγκλάρουν" αγωνιωδώς για να βρουν κάτι παρόμοιο και να μην το βρίσκουν (έτσι την είχα πατήσει κι εγώ αρχικά, μέχρι που βρήκα φιλόξενη παρέα στο καφέ του Αυγούστου)! Λοιπόν, υπάρχουν εκεί έξω εγκυούλες με ΠΗΤ το Σεπτέμβριο; Η δική μου ΠΗΤ είναι 12-9-2013 (προς το παρόν, μπορεί να αλλάξει στις επόμενες επισκέψεις στο γιατρό), περιμένω το πρώτο μου παιδάκι και απ' ό,τι φαίνεται είναι αγοράκι!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!! με το καλο να δεχτείς το μικράκι σου :)

εγώ έχω ημερομηνία εώς 15 Σεπτεμβρίου :) και περιμένω και εγω αγοράκι!!!

έχω ακόμα ένα αγοράκι σχεδόν 19 μηνων!!

Καλώς βρεθηκαμε λοιπον!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σε βρήκα, Sailor_moon!

Να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό να έρθει και το επόμενο, γερό και δυνατό!

Καλά βλέπω από το τικεράκι σου, θηλάζεις για πάνω από ενάμισο χρόνο τώρα; Πώς τα κατάφερες; Απ' ό,τι ακούω από φίλες και γνωστές το θέμα του θηλασμού είναι πολύ ζόρικο και πολλές ταλαιπωρούνται πολύ για να τα καταφέρουν!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με το καλό τα μωράκια μας. Εγώ έχω ΠΗΤ 1-10, αλλά λόγω καισαρικής στην κορούλα μου θα γεννήσω λογικά περίπου 15 Σεπτεμβρίου.

milinaki ο θηλασμός δεν είναι απαραίτητα δύσκολος, είναι πώς θα σου τύχει!! Εγώ θήλαζα για εννιάμιση μήνες και ήταν το πιο εύκολο πράγμα που είχα να κάνω σε ότι αφορά την ανατροφή της κόρης μου!


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Thanoula!

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχουμε ξανασυναντηθεί στην παρέα του Αυγούστου; Η αλήθεια είναι ότι ο θηλασμός ακούγεται εύκολος (στο κάτω - κάτω δεν χρειάζεται να ζεσταίνεις το γάλα, να αποστειρώνεις μπουκάλια κ.ο.κ.) αλλά τώρα τελευταία έχω ακούσει τόσες ιστορίες για κοπέλες που δεν τα καταφέρανε, παρόλο που το θέλανε και το προσπαθήσανε πολύ, που ανησυχώ πολύ αν θα τα καταφέρω. Προς το παρόν λέω να παρακολουθήσω μαθήματα ανώδυνου - τοκετού / θηλασμού, για να βελτιώσω τις πιθανότητες.

Πόσων χρονών είναι η κορούλα σου; Τώρα ξέρεις αν περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου, Thanoula!

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχουμε ξανασυναντηθεί στην παρέα του Αυγούστου; Η αλήθεια είναι ότι ο θηλασμός ακούγεται εύκολος (στο κάτω - κάτω δεν χρειάζεται να ζεσταίνεις το γάλα, να αποστειρώνεις μπουκάλια κ.ο.κ.) αλλά τώρα τελευταία έχω ακούσει τόσες ιστορίες για κοπέλες που δεν τα καταφέρανε, παρόλο που το θέλανε και το προσπαθήσανε πολύ, που ανησυχώ πολύ αν θα τα καταφέρω. Προς το παρόν λέω να παρακολουθήσω μαθήματα ανώδυνου - τοκετού / θηλασμού, για να βελτιώσω τις πιθανότητες.

Πόσων χρονών είναι η κορούλα σου; Τώρα ξέρεις αν περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι;

Ναι, χώθηκα σφήνα στην παρεούλα του Αυγούστου για να πω τη θετική άποψη του θηλασμού. Πάντα υπάρχουν ιστορίες για κοπέλες που δεν τα καταφέρανε, όπως υπάρχουν και για άλλες που δεν μπόρεσαν ποτέ να κάνουν παιδί ή που πάλεψαν χρόνια... αυτά όμως δεν αφορούν όλο τον κόσμο, σωστά; Αρκεί που θέλεις και που θα δοκιμάσεις, μετά το πιο πιθανό είναι ότι θα τα καταφέρεις μια χαρά. Σκέψου ότι αν ήταν τόσο δύσκολο όσο νομίζεις το ανθρώπινο γένος θα είχε εξαλειφθεί....

Το κοριτσάκι μου θα γίνει δύο σε λίγες μέρες!!(Πότε περάσανε δύο χρόνια, μου λες;;;;;;;)Τώρα είναι νωρίς ακόμα, μάλλον θα ξέρω από βδομάδα που έχω την αυχενική, αλλά νομίζω ότι περιμένω αγοράκι αυτή τη φορά.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Thanoula, και πάλι! Πλάκα έχει, εμείς τα λέμε και στις δύο παρέες!

Να ζήσει το κοριτσάκι σου και να τα εκατοστήσει, μιας και έχει και γεννέθλια σε λίγο. Για να δούμε αν θα πέσεις μέσα και στην πρόβλεψή σου. Εγώ ομολογώ ότι από διαίσθηση μάνας, μηδέν... άγνωστο για ποιο λόγο μου είχε σφηνωθεί η ιδέα ότι το μωρό θα είναι κοριτσάκι, παρ΄όλο που η συντριπτική πλειοψηφία φίλων και συγγενών πίστευε ότι θα είναι αγοράκι - και τελικά είχαν δίκιο όλοι οι υπόλοιποι!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς ήρθατε, petite και maraki28! Τι έγινε, βρε κορίτσια, όλο αγοράκια φέτος το Σεπτέμβριο - λέτε να είναι αγοροχρονιά η φετινή; Maraki28 έχεις κι άλλα παιδάκια ή είναι το πρώτο;

Από συμπτώματα πώς πάτε κορίτσια; Εγώ στην αρχή είχα τρελλή υπνηλία αλλά όσο περνάει ο καιρός είμαι πολύ καλύτερα. Το μόνο που με ταλαιπωρεί είναι δυσπεψία. Μόλις φάω κάτι νοιώθω το στομάχι μου χάλια. Εσείς;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Συμπτώματα ε, Λοιπόν, οι εμετοί σταμάτησαν το Σάββατο (περίπου στα μισά της 11ης εβδομάδας), αφού πρώτα "έβγαλα¨το ψωμί με μαρμελάδα, σιχτίρησα και έφαγα κεφτεδάκια με πατάτες ΟΛΑ τηγανιτά το μεσημέρι και ατ χώνεψα μια χαρά. Από προχτές που ξαναπαίρνω ουτροζεστάν έχω μια τεράστια ζαλάδα, ειδικά όταν σηκώνομαι, αλλά το στομάχι είναι σε ανεκτά επίπεδα, καμιά σχέση με πριν. Κατά τα άλλα είμαι μια χαρά, λίγη κούραση μονάχα (ναι, όντως είναι πολύ κουραστική η διαδρομή καναπές- κρεβάτι- τουαλέτα). Δεν έω κάτι άλλο άξιο αναφοράς ή που να του δίνω σημασία τέλος πάντων..


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες και τη διαδρομή ως το PC ;) Μεγάλη κούραση, σε καταλαβαίνω, κι εγώ μια απ' τα ίδια:P:p:p Εγώ ούτε καν τολμάω να δοκιμάσω οτιδήποτε τηγανητό - λες όμως αυτό να είναι η λύση για τη δυσπεψία;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλέ, το pc απέχει περίπου 0,5 μέτρα από τον καναπέ, η καρέκλα του υπολογιστή δεν ανοίγει μέχρι τέρμα γιατί χτυπάει στην πλάτη του καναπέ!! Πάντως ξέχασα την απόσταση μέχρι την κουζίνα (την βλακεία στον εγκέφαλο και την αμνησία τα ανέφερα στα συμπτώματα;) .

Με τα τηγανιτά δεν ξέρω τι παίχτηκε, και να σκεφτείς ότι και στην κανονική μου ζωή με ενοχλούν λίγο στο στομάχι και γενικά τα αποφεύγω. Πάντως είχα απελπιστεί, κρατούσε το στομάχι την μπριζόλα και έβγαζα τα μακαρόνια με τριμμένο κασέρι. Τώρα που το σκέφτομαι λες να έχει δίκιο ο γυναικολόγος μου που σχολιάζει "...άμα είναι ανάποδος ο άνθρωπος...."


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...