Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

χμμ.....για ντανταδες μιλατε βλεπω.

εγω καθε μερα που περναει φρικαρω και περισσοτερο!! η μαδερ θα φυγει σε 2 βδομαδες και τ ωρα βλεπω οτι ειναι αδυνατο να τα εχω μονη μου,οπως πιστευα.Κλαινε πολυ και οι 2,μαλλον απο κολικους και τι θα κανω?

προσπαθω να σκεφτω καποια λυση αλλα τιποτα...

οι κολικοι κρατανε ολο το 1ο τριμηνο ή σταματανε μολις μπουν στον 3ο μηνα?

νομιζω μαλιστα οτι ο ενας περναει αλμα αναπτυξης,εκλαιγε εκλαιγε,εγω νομιζα οτι ποναει και τελικα αυτος πεινουσε!!

εσεις δινατε ζεστα τυπου τιλιο?


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά και εγώ για γυναίκα λέω και το ίδιο μου είπε και ο παιδίατρος: η αιτία; οι διάρροιες. Σίγουρα οι περισσότερες από αυτές ήταν ιώσεις. Οπότε, αν είναι 4 στις 5 μέρες να μου το στέλνουν στο σπίτι με διάρροια, ποιός ο λόγος να πληρώνω το σταθμό;

Αν και θέλω πάρα πολύ ρε γμτ..... ο σταθμός έχει πάρα πολλά συν. Αλλά και σταθμο και γυναίκα δεν έχω τη δυνατότητα να πληρώνω....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

χμμ.....για ντανταδες μιλατε βλεπω.

εγω καθε μερα που περναει φρικαρω και περισσοτερο!! η μαδερ θα φυγει σε 2 βδομαδες και τ ωρα βλεπω οτι ειναι αδυνατο να τα εχω μονη μου,οπως πιστευα.Κλαινε πολυ και οι 2,μαλλον απο κολικους και τι θα κανω?

προσπαθω να σκεφτω καποια λυση αλλα τιποτα...

οι κολικοι κρατανε ολο το 1ο τριμηνο ή σταματανε μολις μπουν στον 3ο μηνα?

νομιζω μαλιστα οτι ο ενας περναει αλμα αναπτυξης,εκλαιγε εκλαιγε,εγω νομιζα οτι ποναει και τελικα αυτος πεινουσε!!

εσεις δινατε ζεστα τυπου τιλιο?

Οι κολικοί κορυφώνονται γύρω στο 2ο μήνα.

Το τήλιο που έδωσα δεν έκανε απολύτως τίποτα. Εξαρταται από το παιδί.

Δίνεις ινφακόλικ ή κάτι τέτοιο;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... σημερινό περιστατικό στη γειτονια.

Τρεις η ώρα το μεσημεράκι. Ησυχία, τα τουινσάκια είχαν μπεί στο σπιτάκι τους στο μπαλκόνι και έπαιζαν. Και το τονίζω, έπαιζαν ΗΣΥΧΑ.

Σε ένα σπίτι, πατέρας και γιος, ως γνωστόν τσακώνονταν χωρίς λόγο.

Και εν ολίγοις, ακολούθησε η παρακάτω στοιχομυθία:

Γείτονας Α (καλός γειτονας): Σας παρακαλώ, μη φωνάζετε, είναι μεσημέρι

Γείτονας Β (αυτοί που τσακώνονταν μεταξύ τους): @#$^$%$^# (κοινώς τον έβρισε)

Γείτονας Α : Μα σας παρακαλώ!

Γείτονας Β: Και γιατί δεν φωνάζεις στην άλλη που κλαίνε συνέχεια τα μωρά της; (προφανώς αυτή είμαι εγώ)

Η συζήτησή τους τελειωσε χωρίς άλλα λόγια. Και λέω και εγώ να μην απαντήσω σε αυτό που άκουσα, δεν έχει νόημα.

Bρε TWINS ΜΕ ΈΚΑΝΕς και γέλασα πραγματικά!! Είμαι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης!!

Πήγαμε σήμερα για τις εξετάσεις αίματος. Εκτος που μου έσπασε τα νεύρα ο παιδίατρος μας που μπορώ ανετα να τον χτυπήσω!! Η μικρή δε σταμάτησε να κλαέι! Μετά πήρα τις εξετάσεις και ο πεθερος μου λεει τα παιδιά δεν έχουν τίποτα είαι μια χαρά~ Δε χρειάζεται να τους ξανακάνεις εξετάσεις! Λες και τις έκανα απο μόνη μου!! Ο^&%^Ρ& ο γιατρός - φιλος του μου είχε πείι.

Τα μωρά δε τρώνε Ο Γαβρίλος έκανε ένα εμετό χτές...Και η Ιωάννα έχει κόψει τελείως το μεσημεριανό.!

Αυτή τι στιγμή κλαίνε και τα δύο και θέλω να τα δείρω!! Γιαυτό δεν πάω πάνω!!! Μάλλον δεν είμαι στα καλά μου.

Α δε σας είπε και το άλλο τελικά η μικρή έχει 0- (του μπαμπά της) και ο μικρός Α- (εγώ έχω Α+).

Πάω να απλώσω μπας και ξεδώσω!!

Φιλιά σε όλες!

Για τον παιδότοπο είμαι μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια και καλή εβδομάδα.

Από ότι είδα στα λίγα που διάβασα (μιας και ο υπολογιστής μου έχει καταληφθεί), είστε όλες καλά και τα μικρά σας βεβαίως-βεβαίως και αυτό είναι σούπερ!

Εμείς το πάμε λιγάκι ανάποδα (παρ'το αλλιώς δλδ), τουτέστιν ό,τι συμπτώματα αδιαθεσίας δεν είχε η παπιόφατσα το 1ο τρίμηνο, τα έχει τώρα που μπήκε στο 2ο!!! Αυτή την στιγμή είναι οριζοντιομένη με ελαφρούς πονοκεφάλους, φουσκώματα και αναγούλες.

Εχουμε και καινούριο tip αυτή την περίοδο. Κατά την ώρα του φαγητού την πιάνει μια ενόχληση ψηλά στο στομάχι πρός θώρακα μεριά και την χτυπάει πλαγίως αριστερά!Το είχε μήπως καμία σας αυτό?


rivendello.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι κολικοί κορυφώνονται γύρω στο 2ο μήνα.

Το τήλιο που έδωσα δεν έκανε απολύτως τίποτα. Εξαρταται από το παιδί.

Δίνεις ινφακόλικ ή κάτι τέτοιο;

ΤΙ?????????????????????

δηλ θα πηδηξω απο το μπαλκονι τον επομενο μηνα??και οχι τιποτε αλλο αλλα ειμαι στον 1ο και απο κατω εχει κηπο,αρα αποτελεσμα μηδεν.

δεν δινω τιποτε αλλο εκτος απο γαλα.Το ινφακολικ θεωρειται φαρμακο?τουλαχιστον κανει τιποτα?

νομιζω η λαερτα τους το ξεκινησε,αλλα δεν εχει πει αν βελτιωθηκε η κατασταση.

ρε γμτ το χειροτερο ειναι οτι σπαραζουν στο κλαμα και ειμαι ανημπορη να βοηθησω.σημερα ο ενας δεν σταματησε!!!εχει κοιμηθει ολη μερα μονο 20 λεπτα,οποτε τελικα γκρινιαζε και απο την υπερενταση το μωρακι.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια και καλή εβδομάδα.

Από ότι είδα στα λίγα που διάβασα (μιας και ο υπολογιστής μου έχει καταληφθεί), είστε όλες καλά και τα μικρά σας βεβαίως-βεβαίως και αυτό είναι σούπερ!

Εμείς το πάμε λιγάκι ανάποδα (παρ'το αλλιώς δλδ), τουτέστιν ό,τι συμπτώματα αδιαθεσίας δεν είχε η παπιόφατσα το 1ο τρίμηνο, τα έχει τώρα που μπήκε στο 2ο!!! Αυτή την στιγμή είναι οριζοντιομένη με ελαφρούς πονοκεφάλους, φουσκώματα και αναγούλες.

Εχουμε και καινούριο tip αυτή την περίοδο. Κατά την ώρα του φαγητού την πιάνει μια ενόχληση ψηλά στο στομάχι πρός θώρακα μεριά και την χτυπάει πλαγίως αριστερά!Το είχε μήπως καμία σας αυτό?

κατι σαν αυτο που περιγραφεις το ειχα παθει εγω,βεβαια τα ζορια τα μεγαλα ξεκινησαν αφου μπηκα στον 7ο-8ο,επειδη η μητρα ειχε κατακλυσει ολο μου το σωμα και πιεζε φοβερα το στομαχι και το εντερο.

μηπως ειναι απλα καουρες?

υπομονη παντως,δεν γινεται αλλιως.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

alloha κοριτσια (κ αγορια μην ξεχνιομαστε),

αδυνατω να παρακολουθησω...

ειμαι τουλαστιχον 1000 κομματια κ λιγα λεω.

εχω μονιμο πονοκεφαλο απο την αυπνια κ τα εχω παιξει γενικα.

που θα παει θα ερθω στα χαι μου κ παλι!

παλευω με τονους απο βουνα- σεντονια κ ρουχα κ τι αλλο μπορειτε να σκεφτειτε απο ρουχομανι. τουλαχιστον αυριο θα εχω την καθαριστρια. ελειπε 1 μηνα:shock:!!!

πιο σκατα απο κουραση δεν γινετε. απλα!

Τελικά....χρειάζεσαι διακοπές!Αυτή είναι η διάγνωση για τα ανωτέρω!

Ελα και καλο χειμώναααααα:P:p


rivendello.jpg
Link to comment
Share on other sites

κατι σαν αυτο που περιγραφεις το ειχα παθει εγω,βεβαια τα ζορια τα μεγαλα ξεκινησαν αφου μπηκα στον 7ο-8ο,επειδη η μητρα ειχε κατακλυσει ολο μου το σωμα και πιεζε φοβερα το στομαχι και το εντερο.

μηπως ειναι απλα καουρες?

υπομονη παντως,δεν γινεται αλλιως.

Naki μου δεν ξέρω αν είναι καούρες...το θέμα είναι ότι πριν λίγο ο Λάζαρος αναστήθηκε και μαγειρεύει μακαρόνια!

Ο,τι να'ναι δηλαδή!


rivendello.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξωτικό, δεν σου είπα....

Συμφωνήσαμε με τη ντακ να παίζεις εσύ λύρα και ο δικός μου λαούτο και τα διδυμο-τρίδυμα να χορεύουν και να παίζουν παλαμάκια.

Ωραία!Κι εσύ με την Ντακ τι θα κάνετε?Φωνητικά?:D


rivendello.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι, θα δείξει..

εσείς με την κυρία Νανά, αν θυμάμαι καλά?

ναι! επιστρεφει την ερχομενη εβδομαδα. οποτε θα χουμε κ καμια βδομαδα πριν ξεκινησω δουλεια για να την θυμηθουνε τα μικρα κ ξαναβρουμε το ρυθμο μας.

προχθες παντως που μιλησαμε στο skype κ ειδε τον καβουρινο ειδικα που εχει κανει μαγουλινια, μου εβαλε 10 αριστα!:rolleyes:

τη μερα που μας αποχαιρετουσε για καλοκαιρι μου ειπε "να τα ταιζεις καλα, κ να μη τα ξεχασετε σε κανενα καφε...:tongue:!"

πωπω...παει το καλοκαιρι λοιπον, χαμπαρι δε πηρα φετος!!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ?????????????????????

δηλ θα πηδηξω απο το μπαλκονι τον επομενο μηνα??και οχι τιποτε αλλο αλλα ειμαι στον 1ο και απο κατω εχει κηπο,αρα αποτελεσμα μηδεν.

δεν δινω τιποτε αλλο εκτος απο γαλα.Το ινφακολικ θεωρειται φαρμακο?τουλαχιστον κανει τιποτα?

νομιζω η λαερτα τους το ξεκινησε,αλλα δεν εχει πει αν βελτιωθηκε η κατασταση.

ρε γμτ το χειροτερο ειναι οτι σπαραζουν στο κλαμα και ειμαι ανημπορη να βοηθησω.σημερα ο ενας δεν σταματησε!!!εχει κοιμηθει ολη μερα μονο 20 λεπτα,οποτε τελικα γκρινιαζε και απο την υπερενταση το μωρακι.

Παιδιά, δεν γράφω για να μην ξενερώνω κόσμο γιατί η μαμά παραιτήθηκε σήμερα και κωλώνω να έρθει η νύχτα... το ινφακόλικ τους έκοψε την όρεξη, έτσι μου φάνηκε, το έκοψα κι εγώ κι επέστρεψαν στα φυσιολογικά τους. Το μόνο που με σώζει εκτός από μασάζ στην κοιλίτσα με λαδάκι βελέντα είναι η ηλεκτρική θερμοφόρα που ξετρύπωσε η μάνα μου και τους βάζω στην κοιλίτσα και ειδικά το βράδυ τους ηρεμεί πολύ... Λέω να αρχίσω να μου βάζω και μια στον εγκέφαλο σιγά σιγά...


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν λες παραιτηθηκε η μανουλα?:confused:

και εμεις εδω παλευουμε!!!πανω που ο γρινιαρης μας κοιμηθηκε και ειπαμε θα κοιμηθουμε λιγο αρχισε ο αλλος το κλαμα.Κριμα και το μεσημερι τον ειπα καλοβολο.

εγω κανω αντλησεις και κουτουλαω!!!παντως και οι 2 μας σκεφτομαστε τη νυχτα σα μαρτυριο,ε?


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσατε μια περίληψη, θα με κάνατε ευτυχισμένη :):):)

Σας φιλώ γλυκά, από αύριο στους ρυθμούς μας με το καλό!!!

αλλοηα το γιου του!

να ναι καλα το τουινσακι που εκανε την περιληψη!

εμεις μαζευομαστε γιατι αυριο την κανουμε για την βαπτιση,δεν εχω τελειωσει τα παντα γιατι εχω μεινει μονη μου με τα 2 μωρα και δεν μπορω να βγω έξω για ψωνια...με βλεπω να κανω φοβερη εντυπωση με ωραιο φορεματάκι και ...σπορτέξ για παπουτσια!!!:D:D

παρε βρε αυτα τα σανδαλια που φορανε κ οι τουριστες. ξερεις αυτα ατ ισια μ ετα δαχτυλα απ οξω!

ξεχασες τα δικα μου? που ευτυχως ταιριαξα τα παπουτσια του γαμου μου?

Αλό τζινιώ!! κουράγιο!! πήδα την αύριο τη γυναίκα, άκου εκεί ένα μήνα διακοπές!!χαχα

και εμείς θέλουμε!!

να σου πώ έλυσα και το καρότσι μας και το έπλυνα, ένα στραβοκατσάβιδο θες μόνο, και δεν πλένετε πλυντήριο, χέρι μόνο!

καλα αυχαριστως την πηδαγα απο το μπαλκονι για το χρονικο διαστημα που ελειψε χωρις αντικαταστατη (εστω μια φιλη της, μια κορη της0, αλλα δεν με περνει να ψαχνω κ γιΑ καθαριστρια. ασε που ειναι κ πονεμενη ιστορια κ η τανια. 3 παιδια. ενα αγορι αρχικα. κ μετα διδυμα:shock:!!! κ καπακι εφαγε κερατο. κ ξενιτευτηκε.

το παλιοκαροτσο λ παλι στο χερι?

το πλενω εξω στην αυλη, αλλα το χειμωνα τι θα κανω?

θα αρπαξω το κατσαβιδι λοιπον!

υγ: ευχαριστως επισης κ αυτο το πηδαγα το @@#()(*καροτσο!!!

αλλα ας κατουρησω κ λιγο που λενε, δεν ειναι κακο.

χμμ.....για ντανταδες μιλατε βλεπω.

εγω καθε μερα που περναει φρικαρω και περισσοτερο!! η μαδερ θα φυγει σε 2 βδομαδες και τ ωρα βλεπω οτι ειναι αδυνατο να τα εχω μονη μου,οπως πιστευα.Κλαινε πολυ και οι 2,μαλλον απο κολικους και τι θα κανω?

προσπαθω να σκεφτω καποια λυση αλλα τιποτα...

οι κολικοι κρατανε ολο το 1ο τριμηνο ή σταματανε μολις μπουν στον 3ο μηνα?

νομιζω μαλιστα οτι ο ενας περναει αλμα αναπτυξης,εκλαιγε εκλαιγε,εγω νομιζα οτι ποναει και τελικα αυτος πεινουσε!!

εσεις δινατε ζεστα τυπου τιλιο?

εδινα τηλιιο κ γλυκανισο, αλλα φυσικο. οχι τυπου κιντερτε. χαμομηλακι αν κ εδωσα αρκετο στη συλια, στα διδυμα εδωσα με ρεγουλα, γιατι καποιες κοπελες διπλα στο φορουμ μου ειπαν γαι αλλεργιες κ φρεναρα.

αν το κανεις ρωτα πως θα το βρασεις, γιατι οι αποψεις ξανα διιστανται.

η μανα μου, ελεγε να μην τα βραζω κ να το αφηνω (το χορτο εννοω) μεσα στο βρασμενο νερο για 5 λεπτα. ο ντοκ ελεγε κανονικα για 2-3 λεπτα βρασιμο στο αποστειρωμενο νερο.

στον αλεξ δεν ειδα χαιρι κ προκοπη κ εδωσα ινφακολικ. καπως καλυτερα ηταν. μην φανταστεις τρελα πραγματα! το ιδιο νιαρ νιαρ ηταν!

Τελικά και εγώ για γυναίκα λέω και το ίδιο μου είπε και ο παιδίατρος: η αιτία; οι διάρροιες. Σίγουρα οι περισσότερες από αυτές ήταν ιώσεις. Οπότε, αν είναι 4 στις 5 μέρες να μου το στέλνουν στο σπίτι με διάρροια, ποιός ο λόγος να πληρώνω το σταθμό;

Αν και θέλω πάρα πολύ ρε γμτ..... ο σταθμός έχει πάρα πολλά συν. Αλλά και σταθμο και γυναίκα δεν έχω τη δυνατότητα να πληρώνω....

εντελει δεν θα τα στειλεις? κ εγω ρε παιδια εχω φοβο με τον παιδικο! ειναι κ ο γιατρος μας νεγκατιβ... οποτε σπιτι κ τα τρια κ τα μυαλα στα καγκελα!

Καλησπερούδια και καλή εβδομάδα.

Από ότι είδα στα λίγα που διάβασα (μιας και ο υπολογιστής μου έχει καταληφθεί), είστε όλες καλά και τα μικρά σας βεβαίως-βεβαίως και αυτό είναι σούπερ!

Εμείς το πάμε λιγάκι ανάποδα (παρ'το αλλιώς δλδ), τουτέστιν ό,τι συμπτώματα αδιαθεσίας δεν είχε η παπιόφατσα το 1ο τρίμηνο, τα έχει τώρα που μπήκε στο 2ο!!! Αυτή την στιγμή είναι οριζοντιομένη με ελαφρούς πονοκεφάλους, φουσκώματα και αναγούλες.

Εχουμε και καινούριο tip αυτή την περίοδο. Κατά την ώρα του φαγητού την πιάνει μια ενόχληση ψηλά στο στομάχι πρός θώρακα μεριά και την χτυπάει πλαγίως αριστερά!Το είχε μήπως καμία σας αυτό?

ναι. ειχα ενα τετοιο νευροπονο στο σημειο που λες. σαν τσιμπημα το ενιωθα. που οποτε επερνα βαθια ανασα, ποναγε πιο πολυ.

Ωραία!Κι εσύ με την Ντακ τι θα κάνετε?Φωνητικά?:D

α! μαλιστα θα ερθω κ εγω! στο πιανο ή στην διευθυνση χορωδιας?

υγ: νουφι κ φροσω.

χεσιμο στην κουνια χωρις πανα?:shock:

κατουρημα ο ενας τον αλλο εναλλαξ?:shock:

εμενα η συλια περυσι μια φορα το καμαρι μου, μου τα εκανε μες στο πισινακι της (ενω ξεπλενα ζαρζαβατιακα διπλα στην κουζινα) κ παω κ βλεπω κατι σαν χωματα-πετρες μεσα. αστο δα λεω. βγηκε κ πηγε στα χωματα στον κηπο.

μπα! σκατα!:shock:


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...