Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 minutes ago, Blue Velvet said:

      Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

      Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Κοριτσάκια καλημέρα και καλό κουράγιο σε όλες...

Είμαι η μανούλα του Χάρη 4 χρονών και περιμένουμε τα διδυμάκια μας τον Ιούνιο με μεγάλη αγωνία και χαρά να πάνε όλα καλά!!!

Εύχομαι εσείς οι πιο παλιές να μου λύσετε κάποιες αποριούλες που έχω για τα διδυμάκια... και η κυριότερη είναι: το βράδυ τι κάνετε με το τάισμα:?::?::?:


SPAnp2.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!:P

Για να κάνετε κουράγιο σας λέω το εξής: σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που τα τουινσάκια ξύπνησαν χωρίς κλάμα! Ναι, μάλιστα. Ο μπέμπης ξύπνησε πρωτος στις 06:45 και μιλούσε στα κουκλάκια του χωρίς να κλαίει. Το ίδιο και η μπέμπα λίγο αργότερα. Μήπως κάποια τα άγγιξε με το μαγικό ραβδί της;

Να σας πω τώρα τα αποτελέσματα για τα κουτάλια μια και κάποιες είσαστε κοντα: πήρα 2 ειδών σιλικόνης (nuk & mothercare) και κάτι μικρούλια μαλακά του mothercare. Τα μικρούλια έκαναν την καλύτερη δουλειά, τουλάχιστον σε αυτή τη φάση γιατί δεν χυνόταν έξω η κρέμα. Τα άλλα μάλλον θα μας χρησιμεύσουν αργότερα. Τα μπιμπεροκούταλα δεν τα παράγγειλα, αφού τα συμβατικά κουτάλια μας βολεύουν μια χαρα.

Για την έρευνα στις πάνες τα κριτήρια μου ήταν η απορροφητικότητα, οι διαρροές, η φιλικότητα προς το δέρμα, το πάχος, αλλά και η εμφάνιση. Οπότε προς το παρόν τα αποτελέσματα είναι: (επιφυλάσσομαι γιατι δεν έχω δοκιμάσει το lidl)

1. Active fit (λόγω του ότι είναι οι λεπτοτερες και μου αρέσει και το sesame street)

2. Baby dry & μαζί τα babylino (και τα δύο εξαιρετικά καλά και πολύ απαλά)

3. Carrefour (μια χαρά είναι και αυτές, απλά όταν βραχούν πολύ σκληραίνουν)

4. Libero (δυστυχώς στα τουινσάκια δεν άρεσαν ιδιαίτερα)

Δεν πιστεύω να έχετε παράπονο από την πληρότητα των απαντήσεών μου!:-P


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα!

καλωσοριζω κ εγω τις μελλουσες διδυμομανουλες! σας ευχομαι μια ευκολη εγκυμοσυνη!

twins το συμπερασμα για τις πανες το εβγαλες? καποια κοριτσια χρησιμοποιουν κ lidl.

nunu k jas μονο υπομονη μπορω να ευχηθω..

agorakia τα νεα απ την πατριδα?

witch μαγισσακι καλη συνεχεια στο με επιτυχια τρεξιμο σου! α, κ ειδα σε μια καταχωρηση περιοδικου ενα καινουργιο ολομωβ ρολοι swatch!πολυ ωραιο!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα και καλό κουράγιο σε όλες...

Είμαι η μανούλα του Χάρη 4 χρονών και περιμένουμε τα διδυμάκια μας τον Ιούνιο με μεγάλη αγωνία και χαρά να πάνε όλα καλά!!!

Εύχομαι εσείς οι πιο παλιές να μου λύσετε κάποιες αποριούλες που έχω για τα διδυμάκια... και η κυριότερη είναι: το βράδυ τι κάνετε με το τάισμα:?::?::?:

Καλωσήρθες στην παρέα μας. Με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου και να χαίρεσαι το Χάρη σου.

Επειδή και εγώ Ιούνιο γέννησα, θα ήθελα να σου πω ότι έχεις ένα μεγάλο πλεονέκτημα. Επειδή την περίοδο αυτή έχει ζέστη, αλλά όχι και τρομακτική, τα πρώτα νυχτερινά ταισματα θα είναι αρκετά πιο εύκολα από το αν γεννούσες το καταχείμωνο (και θα ήταν δύσκολος ο αποχωρισμος από το πάπλωμα).

Οταν τα τουινσάκια ήταν νεογέννητα και μέχρι να κόψουν το βραδυνο, κάναμε με το μπαμπά βάρδιες. Δηλαδή τα τάιζα εγώ στις 12:00, αυτός στις 03:00 και μετά εγώ στις 06:00. Και σε περίπτωση ταυτόχρονου ξυπνήματος, ταίζαμε και οι δύο.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kαλημερα!

καλωσοριζω κ εγω τις μελλουσες διδυμομανουλες! σας ευχομαι μια ευκολη εγκυμοσυνη!

twins το συμπερασμα για τις πανες το εβγαλες? καποια κοριτσια χρησιμοποιουν κ lidl.

nunu k jas μονο υπομονη μπορω να ευχηθω..

agorakia τα νεα απ την πατριδα?

witch μαγισσακι καλη συνεχεια στο με επιτυχια τρεξιμο σου! α, κ ειδα σε μια καταχωρηση περιοδικου ενα καινουργιο ολομωβ ρολοι swatch!πολυ ωραιο!

Καλημέρα!

Δυστυχώς το lidl, όπως θα ξέρεις και εσύ, είναι εκτός του βεληνεκούς των αγορών μου, διοτί δεν υπάρχει στην εξωτική μας πόλη. Αλλά το κυριότερο, επειδή έχει τις ωραιότερες σοκολάτες του κόσμου, όλο αναβάλλω να πάω γιατί φοβάμαι ότι θα λυγίσω μπροστά στο διάδρομο αυτό....:P:p:p

Πως πάει το σχολείο; Σε ρωτάνε τα παιδάκια που πήγε το μπιζέλι που κατάπιες;;;;:-P


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου xaris! με το καλο!

εγω γεννησα ιουλιο κ συμφωνω με την twins..

τις νυχτ.βαρδιες τις εβγαζα μονη..ο συζυγος επρεπε να εχει μυαλο για να δουλεψει την επομενη..βοηθουσε ομως πολυ οταν επεστρεφε.

θα δεις οτι εχεις αντοχες κ δυναμεις που ουτε το πιστευες!

εγω ταιζα το ενα, μετα το αλλο κ μετα εκανα κ αντληση με το θηλαστρο..το προγραμμα ηταν 12,3,6,9 κοκ..


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις και για το κουράγιο που μου δίνετε βλέπετε η εγκυμοσύνη και το μικρό μου αγοράκι ήδη έχουν αρχίσει να με κουράζουν και τα βλέπω όλα βουνό!!! Ευτυχώς ο αντρούλης είναι πολύ αισιόδοξος και μου δίνει και αυτός κουράγιο... Το θέμα είναι ότι δουλεύει πολλές ώρες (φεύγει 7:30 και γυρνάει κατα τις 22:00) και δε θέλω το βράδυ να μένει πάλι άυπνος (βέβαια ο καημενούλης μου είναι προετοιμασμένος και γι'αυτό)!!!


SPAnp2.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις και για το κουράγιο που μου δίνετε βλέπετε η εγκυμοσύνη και το μικρό μου αγοράκι ήδη έχουν αρχίσει να με κουράζουν και τα βλέπω όλα βουνό!!! Ευτυχώς ο αντρούλης είναι πολύ αισιόδοξος και μου δίνει και αυτός κουράγιο... Το θέμα είναι ότι δουλεύει πολλές ώρες (φεύγει 7:30 και γυρνάει κατα τις 22:00) και δε θέλω το βράδυ να μένει πάλι άυπνος (βέβαια ο καημενούλης μου είναι προετοιμασμένος και γι'αυτό)!!!

Δεν είναι κακή ιδέα να πάρει τον πρωτο μήνα άδεια, αλλά μάλλον θα χρειαστείτε και άλλη βοήθεια για να κοιτάζει κάποιος το μικρό.

Και κάτι άλλο: Ιούνιο είναι η ΠΗΤ ή η ημερομηνία που τα περιμένει ο γιατρός; Γιατί την ΠΗΤ δεν την έφτασε καμιά μας. Το ρεκόρ του καφέ είναι 38w.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Καλώς την και την XARIS!!!

Είναι που το είπαμε ότι δεν έχουμε νέο αίμα και εμφανίστηκαν 3!!!! Άντε κορίτσια καλή αρχή!!

jas καλά κουράγια και εσύ, ευχαριστώ για το tip θα το δοκιμάσω και αυτό!! Βιταμίνες παίρνεις καθόλου?

Nufi καλό μάθημα!!

witch δεν μου το πίνουν το χαμομήλι για κανένα λόγο και παλιότερα που είχα δοκιμάσει είχα αποτύχει.

Twins η μικρή εξερευνήτρια!!! σου βρήκα nickname!!! DORA!!

Έχει πολύ ωραίες μέρες!!! θα πάμε για καφέ???

Εγώ τώρα ετοιμάζομαι για έξοδο!!!!!!

Α κοιμήθηκαμε λίγο το βράδυ, αν και ο μικρός μας έψησε μέχρι να κοιμηθεί, και τελικά κατέληξα ότι κάπου πονάει. Χτες πάλι στα χέρια από τις 10 μέχρι τις 12 και αυτός να κλαίει του έδωσα ντεπόν και ηρέμησε. Δεν μπορώ να καταλάβω, αφού δίνω infacolic γιατί δεν έχει ηρεμήσει. Σε τι συχνότητα το δίνατε ρε κορίτσια και για πόσο καιρό?


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή ιδέα να πάρει τον πρωτο μήνα άδεια, αλλά μάλλον θα χρειαστείτε και άλλη βοήθεια για να κοιτάζει κάποιος το μικρό.

Και κάτι άλλο: Ιούνιο είναι η ΠΗΤ ή η ημερομηνία που τα περιμένει ο γιατρός; Γιατί την ΠΗΤ δεν την έφτασε καμιά μας. Το ρεκόρ του καφέ είναι 38w.

Αχ καλή μου πονεμένη ιστορία.. Έχει δικιά του δουλειά και δέ μπορεί να πάρει άδεια... εδώ το καλοκαίρι πέρνει 10 μέρες με το ζόρι:(:(...

Ευτυχώς που οι μανούλες μας είναι πρόθυμες να βοηθήσουν (ήδη βοηθάνε δηλαδή με τον μεγάλο)

Όσο για την ΠΗΤ μου έδωσε ο γιατρός μου 22 Ιουνίου αλλά μου είπε πως αν όλα είναι καλά λογικά θα μου "τα πάρει" 15 μέρες νωρίτερα... Δε ξέρω αν γίνεται λόγω εξωσωματικής αυτό.. γιατί στον Χάρη μου δεν είχε αναφέρει τίποτα τέτοιο...


SPAnp2.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...