Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Αντί να περιμένουμε να έρθει η ώρα του ταΐσματος και έτσι να χάνουμε χρόνο σκεφτήκαμε ότι έτσι κι αλλιώς μία στάση θα την κάνουμε, ξεκινήσαμε αμέσως μόλις ετοιμαστήκαμε. Στα πρώτα διόδια ταΐσαμε, χωρίς κλάματα, χωρίς ανυπομονησίες (κανονικά στην ώρα τους δηλαδή και όχι να προσπαθούμε να τους συγκρατήσουμε, όπως κάναμε την πρώτη φορά) και συνεχίσαμε. Έτσι, φτάσαμε και πιο λογική ώρα επάνω, αφού το απογευματινό τους τάισμα τελειώνει κατά τις 5.30! Αυτό επαναλάβαμε και στην επιστροφή. Φαντάσου ότι ήταν να φάνε κατά τις 4.30 με 4.45 κι εμείς είχαμε ετοιμαστεί και ξεκινήσαμε 4.05 ακριβώς. Δεν περιμέναμε καθόλου, ούτε αυτό το μισαωράκι. Ελπίζω την επόμενη φορά να το έχουν κάνει πια 4ωρο, γιατί τόσο κάνουμε τη διαδρομή, ώστε να γλιτώσουμε τη στάση :)

Τώρα, αν κουράζονται, νομίζω ελαφρώς, ναι! Προς το τέλος, γύρω στο 20λεπτο πριν φτάσουμε αρχίζουν να γκρινιάζουν, συγνώμη, να γκρινιάζει ήθελα να πω, ο μεγάλος! Ο μικρός κοιμάται σχεδόν σε όλο το ταξίδι! Ε, του κρατάω την πιπίλα στο στόμα και προσπαθώ να τον ξεγελάσω όσο μπορώ! Πάντως είναι ωραία! Εγώ που δεν πολυμπορώ την ανακατωσούρα και τη φασαρία, μια χαρά τα πάω στο ταξιδάκι :)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μια και αναφερθήκατε σε γάμους, ενημερώνω ότι το καλοκαίρι, πρώτα ο Θεός, θα κάνουμε κι εμείς τον κανονικό μας γάμο, γιατί αυτός που έγινε ήταν λίγο βιαστικά (εγώ ένα τιγρέ παλτό έριξα πρόχειρα επάνω μου πρωί πρωί και μετά πήγα για δουλειά, ο άντρας μου επέμενε για γαμήλιο ταξίδι στην πλατεία, αλλά εγώ είχα αναγούλες - αν και στον 5ο! - οπότε βαριόμουν να τους βλέπω να τρώνε γλυκά και καφέδες κι εγώ να κάθομαι :) ), όπως ξέρετε... θα τα πούμε εκεί!!! :)


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, Jasminaki, για την ψύξη φελντέν των 20. Το διαλύεις σε 2 δάχτυλα νεράκι και γίνεσαι περδίκι! Στο λέω επειδή έχω κι εγώ μια ροπή προς την ψύξη και μόνο αυτό με ανακουφίζει (ούτε καν το πονστάν, που είναι σαφέστατα πιο ισχυρό!)

Περαστικούλια!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια δεν ξέρω αν με θυμάστε έχω γράψει ελάχιστες φορές, τρέχω και δεν φτάνω με ένα σωρό πράγματα..

Πλησιάζει η μεγάλη μέρα που θα υποδεχτούμε τα μωράκια και μ έχει πιάσει μια μεγάλη ανησυχία. Στον τελευταίο υπέρηχο ο μπέμπης ήταν 2200 και η μπέμπα 2 κιλά. Ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος με τα κιλά αλλά η απορία μου είναι η εξής..πόσο μέσα πέφτει ο υπέρηχος;

Το πρόβλημα μου όμως είναι ένας αφόρητος πόνος που νιώθω στον κόλπο, ο γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό, μου έκανε και κολπικό υπέρηχο και είπε ότι ο τράχηλος αντέχει ακόμα, αλλά εγώ νιώθω ότι τα κόκαλα εκεί κάτω θα μου φύγουν..δεν μπορώ να κοομηθώ καθόλου πια, ούτε να αλλάξω πλευρό..

Και κλείνοντας να πω ότι έχω και ακράτεια ούρων..όταν έρθει η ώρα να πάω τουαλέτα λίγο αν καθυστερήσω δεν μπορώ να περπατήσω καλά καλά από τον πόνο..

Ελπίζω να μην άγχωσα τις μέλλουσες διδυμομανούλες:oops::oops::oops:

Αχ, βρε Melenia...

Τι μου θύμισες τώρα! Λες και πέρασαν 200 χρόνια από τότε που ζούσα καθημερινά όλα αυτά, που περιγράφεις :)

Η κοιλούμπα, η ακράτεια, τα πονάκια, οι ανησυχίες... (μεταξύ μας, έπαθα κι εγώ σύνδρομο στέρησης κοιλιάς μετά τον τοκετό, όπως οι περισσότερες, αν όχι όλες μας! πριν λίγο το σκεφτόμουν)

Να, εδώ τη βγάλαμε όλες μαζί παρεούλα :)

Εγώ νιώθω όλα τα κορίτσια οικογένειά μου. Ήταν πιο κοντά μου από οποιονδήποτε άλλον, ειδικά τον τελευταίο καιρό. Μαζί με τον καλό μου, εννοείται :) Οι μέρες του "εγκλεισμού" ήταν πολύ διαφορετικές, ξέροντας πως υπάρχουν κι άλλα κορίτσια, που περνούν τα ίδια με σένα. Κι ότι κάθε στιγμή σχεδόν, υπήρχε κάποια να μοιραστείς μαζί της αυτά που ένιωθες... Από τα πιο απλά μέχρι τα πιο σοβαρά!

Να είστε καλά, κουκλίτσες μου!

Τα έλεγε και η Nufi σε άλλο μήνυμα!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, Jasminaki, για την ψύξη φελντέν των 20. Το διαλύεις σε 2 δάχτυλα νεράκι και γίνεσαι περδίκι! Στο λέω επειδή έχω κι εγώ μια ροπή προς την ψύξη και μόνο αυτό με ανακουφίζει (ούτε καν το πονστάν, που είναι σαφέστατα πιο ισχυρό!)

Περαστικούλια!

Σε ευχαριστώ agorakia μου. Τελικά δεν είναι ψύξη αλλά νευροκαβαλίκεμα. Κάνει να πάρω αυτό το φάρμακο με τον θηλασμό?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, Nufi, σε πέρασα, κουκλίτσα μου!!!! :)

Κατά λάθος :):):):):):)

Φιλάκια, κορίτσια, πάω να κάνω ένα μπανάκι και να ταΐσουμε τα βλαστάρια μας, ελπίζοντας σε έναν 9ωρο ύπνο!!! Καλά, πλάκα κάνω! Και ο 6ωρος τέλειος είναι!

Όνειρα γλυκά, μανούλες και παιδάκια :)

Υ.Γ. Τώρα το θυμήθηκα. Η Nunu ρώταγε για ινφακολίκ. Λοιπόν, εγώ ξεκίνησα με 2,5 ml την ώρα του πόνου, όπως με είχε συμβουλεύσει η γιατρός. Αυτό μέχρι 3 φορές ημερησίως. Μετά το πήγα 1 ml πριν από κάθε γεύμα (αφ' εαυτού μου, διαβάζοντας οδηγίες του φαρμάκου και ακούγοντας και την Όλγα) και μετά το ξαναπήγα στα 2,5, γιατί ξαναδυσκόλεψαν τα πράγματα. Στον μικρό το κράτησα από την αρχή μέχρι το τέλος στο πριν από κάθε γεύμα.


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ agorakia μου. Τελικά δεν είναι ψύξη αλλά νευροκαβαλίκεμα. Κάνει να πάρω αυτό το φάρμακο με τον θηλασμό?

Χμ, το ξέχασα ότι θηλάζεις... Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου !


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκές καληνύχτες (σαν τις αλχημείες!)

12 τρώμε, μετά χάνω το γοβάκι και η άμαξα γίνεται κολοκύθα...!

Υ.Γ. (ξανά) Τα μωρά σας τα βάλατε στα δωμάτιά τους; Εμείς τα έχουμε ακόμη δίπλα μας... Πώς θα τους παντρέψω, αν συνηθίσουν να κοιμούνται με μαμά και μπαμπά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια τι εχουν παθει τα παιδια μου??

η αριαδνη κανει πια 1 ολοκληρη ωρα σχεδον παντα για να φαει..

κ ο κουταβινος/κωνσταντινος η που θα το πιει σε χρονο μηδεν,η που θα πιει 80ml κ μετα θα κλαιει λες κ το γαλα ειναι απαισιο...

αχ...σας καλημεριζω κ παω δουλεια..

φιλια σε ολες!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααα!

που ειστε ταιστρες?

Εχθες πήρα κουρτινουλα για το παιδικο και 2 μπουφανακια στα βλασταρακια μου!Σημερα θελω να τους παραγγειλω και παπουτσακια και ειμαστε οκ απο αγορες

Για οποια ενδιαφερεται www.pediped.com

Τα εχει παρει μια φιλη και ειναι πολυ καλα.Για αγορες 75 δολλαρια δεν εχει μεταφορικα

jas και εγω χρειαζομαι χαλια και αντε να δω ποτε θα παρω.Μονο για το παιδικο πηρα.Ειδες εχουν πολυ ωραια σχεδια ολα τα σαιτ

Αγορακιαμου εγω 4 μηνων τα εβαλα στο δωματιο τους και πιστεψε με ηρεμησα!Οχι απο την αρχη βεβαια γιατι ειχα αγχος αλλα μολις φυγει αυτο θα κοιμασαι πολυ καλυτερα

Και φυσικα ειναι το καλυτερο και για τα μωρα!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

η δικη μας παιδιατρος παντως βρε κοριτσια ειπε μετα τον 6ομηνα, κ αργοτερα ακομη αν μπορουμε..

οποτε παραμενουν κ τα 2κρεβατακια στο δωματιο μας..

αλλα κ αυριο να τα πηγαινα στο δικο τους, θα ειχα τοσο αγχος,που δε θα ξεκουραζομουν νομιζω..


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...