Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Τελικά το φόρουμ αυτό μας έδωσε την ευκαιρία να "βρεθούμε' με άτομα και να μοιραστούμε τόσα και τόσα!!! Φιλία μέσα από την οθόνη...Περάσαμε τόσα και τόσα μαζί...

Προχωράμε μαζί λοιπόν!!!! Συνεχίζουμε το καφέ της σπερματέγχυσης και η παρέα μεταφέρεται πια εδώ για να είμαστε πιο πολύ "εντός" θέματος!:P

Είτε εγκυούλες, είτε ήδη μανούλες, είτε ακόμη στον αγώνα...προχωράμε!!!

Και φυσικά ευπρόσδεκτα και νέα μέλη!!!

Αντε να μαζευόμαστε!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!Είμαι σχεδόν άϋπνη!!!Πάει έγινα αυτό που κοροίδευα χαϊδευα όλη νύχτα την κοιλιά μου και σκεφτόμουνα τον υπέρηχο!!!!Και αν βλέπατε πριν 8 χρόνια ΠΩΣ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ ΑΥΤΑ (προ μονιμης σχέσης γιατρών κλπ κλπ.......)Έλεγα εγώ δεν κάνω τέτοια θα πηγαίνω όπου θέλω και δε θα μιλάω για εγκυμοσύνες...

Καραμέλλο όλα καλά σήμερα με την αυχενική!!! Τί κάνουν τα μπεμπάκια της παρέας???Καλό μας ΣΚ:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα να οργιασουμε καραμελλακι χωρις ενοχες !

Μαρκελλακι μου τι σου ειναι ο ανθρωπος ε! Ετσι! Να χαρεις την καθε στιγμη αυτου του ταξιδιου !

Γεια σου νασουλα! Εχουμε νεοτερα;

Παω στο μο,εντακι γιατι κλαιει λες και δεν το ταισα ολη μερα ! Πω πω !


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μαρκελακι μου ,ο άνθρωπος αλλάζει όταν του συμβαίνουν τέτοια ευχάριστα γεγονότα.Έτσι και εσύ τώρα.Κοίτα να χαίρεσαι την κάθε στιγμή γιατί όταν γεννήσεις Λ,ναι μεν θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα αλλά θα σου λείπει και η κοιλίτσα σου.Οπότε χάιδευε και ξαναχαιδευε.

Καραμελακι πως πήγε αυχενική?

Δομνινα,Κουκάκι που είστε?

Μομεντακι εγώ που λες έκανα εχθές και σήμερα προληπτικά ενέσεις κορτιζονης για να είναι έτοιμα τα πνευμονακια της μπουμπου,σε περίπτωση που θέλει να βγει αυτή την εβδομάδα.Ναι ναι,βιάζεται το χρυσό μου,έχει κατέβει πολύ χαμηλά και κάνω και έντονες συσπάσεις.Επόμενο ραντεβού και τελευταίο,αν προλάβουμε,την επόμενη πέμπτη.

Ο βουδακος μας πως είναι?


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Καλη ηταν η αυχενικη και ολες οι μετρησεις σουπερ ηταν πολυ ευχαριστημενος.Να δουμε τι θα πει και το Παπ Α...

Νασουλα με το καλοοοο!! ελπιζω να πανε ολα καλα οποτε αποφασισει η μικρουλα να ερθει!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο να έχουμε όλες κορίτσια..

Το ξέρω ότι χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά με τρέχει ο γιος μου. Χθες ο καημενούλης όλη μέρα ήταν ξύπνιος και ήθελε να θηλάζει.. οπότε καταλαβαίνετε ότι στο τέλος παραλίγο να πάω για απόσυρση από τον πόνο στην πλάτη και στη μέση.. Μπορεί να είναι μόλις 3.200 kg αλλά αν έχεις αυτό το βάρος στα χέρια όλη μέρα ένα ντουβρουτζά τον παθαίνεις..

Πήρε 280 γραμμάρια την τελευταία βδομάδα μόνο από το γάλα μου και σήμερα κλείσαμε και ημερομηνία βάφτισης! 20 Οκτώβρη, ανήμερα τη μέρα της γιορτής του στις 12 το μεσημέρι το μικρό θαυματάκι μου θα πάρει και επίσημα το ονοματάκι του... να είμαστε καλά και γεροί μέχρι τότε!

Καραμελλάκι χαίρομαι ιδιαιτέρως με τις μετρήσεις σας.. καμιά πρόβλεψη για το φύλλο έχουμε; τελικά πότε μας εγκαταλείπεις;

Νασούλα πασχαλινή θα είναι η μπουμπού σου; Με το καλό κοριτσάρα μου να την κρατήσεις γερή στην αγκαλιά σου και να την γλυκοφιλήσεις..

Μομεντάκι μου κι ο δικός μου όλη μέρα χθες έτρωγε.. αφού να φανταστείς κατά το βραδάκι πονούσαν οι θηλές μου από το πιπίλισμα όλη μέρα!

Μαρκελλάκι να ήξερες πόσο μα πόσο σε καταλαβαίνω.. Χάιδευε συνέχεια!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι πεσμένες επιδόσεις είναι αυτές;:P

Νασούλα μου πασχαλινή μπουμπού στον ορίζοντα ε!!! Πω πω!!! Είδηση δεν πήρα πώς πέρασε έτσι ο καιρός!!! :shock:

Καραμελλάκι μου χαίρομαι που πήγανε όλα καλά στην αυχενική...Είμαι σίγουρη! Ο μπαμπάς χαρούμενος;

Μαρκελλάκι μου πολλά φιλάκια στέλνει το μομεντάκι στο "συσκευασμένο" του φιλαράκι!!!;)

Εγώ είχα πονοκέφαλο πάλι...και ημικρανίες...και ίλιγγο ! Απ όλα τα ωραία! Και να μην μπορώ να πάρω και κάτι παρά μόνο παναντόλ...και αυτά τίποτα να μην κάνουνε! :confused: Αντε υπομονή και έφυγε...ως την επόμένη φορά!!!

Επίσης αλλάξαμε το συμπλήρωμα στο μομεντάκι...του δίνουμε τώρα κανονικό γαλατάκι σκόνη και όχι το υποαλλεργικό...Το νέο γαλατάκι δεν τα πάει καλά και έχω στεναχωρεθεί!:( Βασικά τα τελευταία δύο βράδια σπαράζει στο κλάμα και τεντώνεται και απ ότι φαίνεται επανήλθαμε στους κολικούς...ουφ...τι να πω...Εκεί που πίναμε το υποαλλεργικό μαζί με το ινφακόλ τα σταματήσαμε και τα δύο και τα κάναμε μαντάρα...Πήρα το γιατρό τηλέφωνο σήμερα το πρωί να του πω πως θέλω να επανέλθουμε πίσω στο παλιό και μου είπε πως δεν είναι αυτή η λύση...Προφανώς λέει δυσκολεύεται με τη λακτόζη το μωρό και να του δίνω μια φορά τη μέρα και τις σταγόνες colief ...ή κάτι τέτοιο...Απ΄οτι διάβασα αυτές οι σταγόνες περιλαμβάνουν λακτάση που βοηθάει για τη διάσπαση της λακτόζης...Τι να πω...Ασε που έχει δυο μέρες να κάνει κακκάκια του και είναί πολύ φουσκωμένη η κοιλίτσα του...

Ουφ...αυτά!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά αν και καθυστερημένα καλησπέρα σας..

Χθες το βράδυ το μικρό Δομνινάκι είχε κέφια.. περισσότερο ανησυχία θα το έλεγα και δεν είχε όρεξη για ύπνο.. Ως αποτέλεσμα ούτε η μανούλα κατάφερε να κοιμηθεί και σήμερα πραγματικά όλη μέρα σερνόμουν.. Βέβαια το Δομνινάκι σήμερα πήρε το αίμα του πίσω μιας και πήγαμε την πρώτη μας βόλτσα με το καρότσι.. Με τον που τον έβαλα στο καρότσι άρχισε τις τσιρίδες.. αλλά με το που ξεκίνησε το καρότσι να κουνιέται έριξε κάτι ύπνους.. Τον έντυσα πολύ καλά και το πήρα απόφαση και βγήκαμε.. Γύρισα άλλος άνθρωπος.. θα το καθιερώσω λοιπόν και κάθε μέρα θα βγαίνουμε βολτούλα - εκτός και αν είναι χάλια ο καιρός - μόνο καλό θα μας κάνει..

Μομεντάκι εγώ σου προτείνω ως λύση τον αποκλειστικό θηλασμό.. νομίζω ότι θα σας γλυτώσει από πολλά προβλήματα!

Οι άλλες κορασίδες που είστε;

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι πεσμένες επιδόσεις είναι αυτές;:P

Νασούλα μου πασχαλινή μπουμπού στον ορίζοντα ε!!! Πω πω!!! Είδηση δεν πήρα πώς πέρασε έτσι ο καιρός!!! :shock:

Καραμελλάκι μου χαίρομαι που πήγανε όλα καλά στην αυχενική...Είμαι σίγουρη! Ο μπαμπάς χαρούμενος;

Μαρκελλάκι μου πολλά φιλάκια στέλνει το μομεντάκι στο "συσκευασμένο" του φιλαράκι!!!;)

Εγώ είχα πονοκέφαλο πάλι...και ημικρανίες...και ίλιγγο ! Απ όλα τα ωραία! Και να μην μπορώ να πάρω και κάτι παρά μόνο παναντόλ...και αυτά τίποτα να μην κάνουνε! :confused: Αντε υπομονή και έφυγε...ως την επόμένη φορά!!!

Επίσης αλλάξαμε το συμπλήρωμα στο μομεντάκι...του δίνουμε τώρα κανονικό γαλατάκι σκόνη και όχι το υποαλλεργικό...Το νέο γαλατάκι δεν τα πάει καλά και έχω στεναχωρεθεί!:( Βασικά τα τελευταία δύο βράδια σπαράζει στο κλάμα και τεντώνεται και απ ότι φαίνεται επανήλθαμε στους κολικούς...ουφ...τι να πω...Εκεί που πίναμε το υποαλλεργικό μαζί με το ινφακόλ τα σταματήσαμε και τα δύο και τα κάναμε μαντάρα...Πήρα το γιατρό τηλέφωνο σήμερα το πρωί να του πω πως θέλω να επανέλθουμε πίσω στο παλιό και μου είπε πως δεν είναι αυτή η λύση...Προφανώς λέει δυσκολεύεται με τη λακτόζη το μωρό και να του δίνω μια φορά τη μέρα και τις σταγόνες colief ...ή κάτι τέτοιο...Απ΄οτι διάβασα αυτές οι σταγόνες περιλαμβάνουν λακτάση που βοηθάει για τη διάσπαση της λακτόζης...Τι να πω...Ασε που έχει δυο μέρες να κάνει κακκάκια του και είναί πολύ φουσκωμένη η κοιλίτσα του...

Ουφ...αυτά!

Το συσκευασμένο φιλαράκι σας στέλνει όλη την αγάπη του και ελπίζει να γίνετε γρήγορα καλά!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...