Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Το χθεσινό μας βράδυ ήταν πολύ καλύτερο διότι κοιμήσαμε το μικρό στο καρότσι και τις περισσότερες φορές μπρούμητα και ευχαριστήθηκε ύπνο ο μικρούλης μου. Το βράδυ βέβαια του φόρεσα ένα φορμάκι και δεν τον σκέπασα ούτε με το σεντόνι γιατί νομίζω ότι είναι ακόμη νωρίς να τον έχω το βράδυ μόνο με το ζιπουνάκι. Ξύπνησε το πρωί, έκατσε 1 1/2 ώρα ξύπνιος και τώρα κοιμάται στον καναπέ και πάλι μπρούμητα!

Σήμερα δε νομίζω να τον βγάλω καθόλου έξω τώρα το πρωί διότι η ώρα είναι 9.30 και ήδη έχει ζέστη! περιμένω κιόλας ένα δέμα από την πεθερά μου με κούριερ και πρέπει να είμαι σπίτι!

Καλή Πρωτομαγιά κοριτσάρες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να μας ζήσει το Μελετινάκι-boy-junior!!!2250!!!Μόλις έλαβα μηνυματάκι από τη μανούλα και μου ζήτησε να ενημερώσω!!!Όλα πήγαν καλά!!!Καλώς ήλθες στην παρέα μας μικρούλι μας!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσει το Μελετινάκι-boy-junior!!!2250!!!Μόλις έλαβα μηνυματάκι από τη μανούλα και μου ζήτησε να ενημερώσω!!!Όλα πήγαν καλά!!!Καλώς ήλθες στην παρέα μας μικρούλι μας!!!!!!!!!!

Καλώς ήλθε το νεότερο μέλος της παρέας μας.. Καλότυχο, γερό, δυνατό και να φέρει απίστευτη ευτυχία στους γονείς του.. Ευχαριστούμε Μαρκελλάκι που ενημέρωσες!:P


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία νέαααααααααα!!!!

Καλωσόρισες μικρούλομελετινάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!:D Αντε άντε και παίρνουνε οι επόμενες σειρά σιγά σιγά!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8799938-happy-easter-sign-with-chicken.jpg

XΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!! ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!:-D

Επιτέλους τα κατάφερα να μπω κι εγώ για τις ευχούλες...Ε πού να προλάβω με τα τραπέζια και το φαγητό...ώσπου να φάω και να χωνέψω πέρναγε η μέρα! χαχαχααχαχαχα

Είναι ΄το πρώτο μου Πάσχα με το μομεντάκι μου και είναι όλα τόσο αλλιώς..Εκκλησία πηγαίναμε αλλά για πολύ πιο λίγη ώρα...Το Σάββατο το πρωί κοινωνήσαμε και οι 3 μας και ήτανε υπέροχα! Τις περισσότερες λειτουργίες τις άκουγα από το μεγάφωνο της εκκλησίας αφού ο ήχος έφτανε μέχρι το διαμέρισμα μάς...οπότε θήλαζα και άκουγα και τα βασικά!:-D Ημουνα ευσυγκίνητη και τρελαμένη...και δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές είπα ευχαριστώ γι αυτό που ζω....Και παράλληλα με αυτό το εύχομαι σε καθεμιά κοπέλα που το θέλει να το αποκτήσει...σύντομα....Νικόλ μου το ξέρεις πως είσαι "ειδικη΄" ευχή για μένα...και σε σκέφτομαι συνεχώς!

Ελπίζω να περνάτε κι εσείς όμορφα....Ο μομέντος έχει μια βδομάδα που είναί με άδεια και γυρίζουμε από δω και από κει,...Πήγαμε και την πρώτη μας φορά στο μολ...και κάτσαμε και φάγαμε με τον μομέντο για πρώτη φορά και ήτανε υπέροχα...Είχε και δωμάτιο θηλασμού εκεί οπότε μας βόλεψε...Αρχισα να προσαρμόζομαι βλέπετε!!!:-D

Φιλάκια σε όλες και καλή συνέχεια!!! Εμείς ΄σημερα θα πάμε στη μαμά μου και ο μομέντος θα μας ψήσει σουβλάκια γιαμ γιαμ!!!:-D

Ομορφη Δευτέρα!!!:-D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μελετίνααα! Να χαίρεσαι τη νέα ηλιαχτίδα της ζωής σου, το πολυαναμενόμενο αγοράκι σου! Ενημέρωσε τον κο Μελετίνο ότι στο εξής θα γίνει σκλάβος του μωρού... για καμιά σαρανταριά χρόνια... και ότι θα του αρέσει πολύ!

Μόλις τα καταφέρεις γράψε μας λεπτομέρειες... Θέλουμε να συγκινηθούμε! Το απαιτούμε!

Νασούλα, περιμένουμε ανυπόμονα και τα δικά σου νέα! Γράψε μας δυο λογάκια, να μην ανησυχούμε! Μερικοί μερικοί είμαστε αγχώδεις τύποι!

Δομνίνα περαστικά στο γλυκό αγοράκι σου, Καραμελίτσα περαστικά στο γλυκό κοριτσάκι σου!

Μομεντάκι-μανουλίτσα, κυνήγησέ το με το θηλασμό!! Μπορεί να χρειάζεσαι θήλαστρο για να αυξήσεις την παραγωγή. Όταν προσπάθησα εγώ να κάνω επαναγαλακτισμό τον τρίτο μήνα της ζωής τους, δεν είχα πρόσβαση σε πληροφορίες και νόμιζα ότι απλώς θα τα'βαζα και θα θήλαζαν, όπως τότε, στην αρχή. Το τι κλάμα έπεσε... Έπρεπε προφανώς πρώτα να αυξήσω μόνη μου την παραγωγή με το θήλαστρο και μετά να τα βάλω. Ε, μετά τα παράτησα γιατί έπαιρνα και κάτι κορτιζόνες... άστα να πάνε.

Νικόλ, έχεις και από μένα ευχούλες να έχουμε σύντομα χαρούμενα νέα από σένα... Και μετά να μας γράφεις με τόσο ενθουσιασμό και χαρά όπως η Δομνίνα, έτσι? Θέλουμε να τσακώνεστε μεταξύ σας για το ποια θα πρωτοποστάρει τα νέα του μωρού της! Πραγματικά το ευχόμαστε...

Τα δικά μας τα νέα αυτή τη φορά είναι τίποτα και χαίρομαι πολύ γι αυτό! Και κάποια στιγμή να δείτε που θα γίνω κι εγώ εντελώς καλά! Και τότε, θα προσπαθήσω για ένα ακόμα μωράκι! Σίγουρα! Σχεδόν. Χμ.

Α, και να μην ξεχάσω: Με γεια το καινούριο μας καφέ! Καλορίζικο!!

Φιλιά παντού, σε όοολα τα κορίτσια...


8He6p3.png

oiFnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Καλοριζικη η νεα σελιδα!!!:)

Διαβασα λιγο τα νεα σας και απότι βλεπω τα μωρακια της παρεας μας μεγαλωνουνε!Να'ναι ολα τους γερα κι ευτυχισμενα!!Γεννησαν και η Νασουλα και η Μελετινα μας!Να σας ζησουν αγαπες μου!Εγω σας εχω στειλει τις ευχες μου και μεσω facebook οπου μπαιινω πιο συχνα..

Σειρα εχουνε η ιονελιτα και η καραμελλιτσα μας σωστα?Αντε με το καλο!

Εγω ειμαι ποτε στα καλα μου ποτε στα κατω μου...Με τη δουλεια μου το παλευω απιστευτα πολυ..πολλες ωρες με χαμηλες τιμες...δεν το βαζω κατω ομως γιατι την αγαπαω πολυ!

Με το θεμα των προσπαθειων δεν ξερω ειλικρινα πως θα προχωρησουμε...εχουμε περασει διαφορες δυσκολες φασεις σε ραντεβου με γιατρους που δεν αντεχω να τις ξαναφερω στη σκεψη μου...μολις ξεμπερδεψαμε με μια σειρα πολλων εξετασεων που επρεπε να επαναλαβουμε για να περασω επιτροπη αυτη τη φορα για τα φαρμακα αφου αλλαξε ο νομος..στο μεταξυ προσπαθω να βρω και γκοναλ γιατι μου ειπανε απο το κεντρο οτι αποκλειεται να μου δωσουνε και τα 6 πακετα που χρειαζομαι για επομενη προσπαθεια...τρεχα γυρευε...οπως και να χει...ηρθαμε σε επαφη και με μια καταπληκτικη ανδρολογο που μας συστησε η κουκου μας!Να'σαι καλα κουκακι μου!Εχουμε επισκεφτει 5-6 ανδρολογους και ουρολογους ολα αυτα τα χρονια για να μην αναφερω και το κεντρο του Λυμπεροπουλου....οσα μας ειπε και μας εξηγησε εκεινη κανενας αλλος δεν τοχε κανει...τελοσπαντων...θεωρω πως ανοιγουν καποιες πορτες κι ευχομαι στο τελος του τουνελ να υπαρξει φως και για μας...Το μονο καλο σε ολη την υποθεση ειναι δοξα το Θεο πως η επεμβαση εκανε πολυ καλο στην περιπτωση του αντρα μου τελικα!Μεσα μας ελπιζουμε να ερθουμε στη ζωη μας ενα μωρο φυσιολογικα πια...

Τουρτιτσα μου!Σε ευχαριστω για τα λογακια σου!Ποτε δεν με ξεχνας...Ευχομαι ολα καλα κοριτσακι μου!

Δεν μπαινω συχνα γιατι δεν θελω να σας ζαλιζω με τα δικα μου που'ναι λιγο ''αχαρα'' ''βαρετα'' και γνωστα πια σε ολες σας...μου αρεσει που διαβαζω οποτε μπαινω τα νεα σας για τα μωρα...ξεχνιεμαι...

Φιλακια σε ολες σας!

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινήσω από το τέλος....Νικόλ θα σε μαλώσω...Να μπαίνεις...θέλουμε να μαθαίνουμε τα νέα σου ...και άχαρα δεν είναι! Ολες περάσαμε λίγο ή πολύ αυτά που περνάς και σκέφτεσαι...Είτε μπαίνεις είτε όχι εμείς έτσι κι αλλιώς σε σκεφτόμαστε και διερωτόμαστε και ανησυχούμε και νοιαζόμαστε...οπότε μας "ευκόλυνεις" όταν μπαίνεις!;) Χμ...σαφής δεν είμαί;:D

Τουρτίτσαααααααααααα μοιυ δεύτερο μωράκι ακούω σιγά σιγά! Μπράβο με το καλό! Μου αρέσει που το σκέφτεσαι...Εμένα δεν περνάει ακόμη από το μυαλό μου! χαχαχαχαχα Προσπαθώ να προσαρμοστώ στο μικρό μου μομεντάκια ακόμη!!!:D

Σε ευχάριστώ για τις συμβουλές για το θηλασμό...Βασικά ομως παλεύω να καταφέρω να βγάλω και αυτό το μήνα γιατί μετά έχω σκοπό με το ξεκίνημα των τροφών να το σταματήσω...Ασε πλακώσανε και οι ζέστες και το μομεντάκι ζορίζεται πολύ και ιδρώνει όταν το κρατάω αγκαλιά να θηλάσει...και δυσανασχετεί ακόμη περισσότερο ουφ...

Μαρκελλάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι θα συμπεθεριάσουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;) Θα είμαστε και λιγάκι μεγαλύτεροι οπότε βολεύουμε μια χαρά!!! Ωριμοί και κατασταλαγμένοι!;)

Καραμελάκι πώς είσαι; Πήγες ξανά στο γιατρό;

Νεάκια από τις νέες μανούλες έχει καμιά; Είχαμε και δεν τα πήρα είδηση;:|

Φιλάκια σε όόόόόλεεεεεεςςςςςςς...Κάποιος πεινάείιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Πάλι εγώ και καμιά δεν εμφανίστηκε στα ενδιάμεσα;:rolleyes:

Οπως και να χει...Σήμερα πουγιορτάζουνε οι μανούλες είναι η πρώτη φορά που γιορτάζω κι εγώ...και ας μην το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!

Για να μαι ειλικρινής όλο αυτό δεν το ζω στο φουλ του γιατί ακόμη μέσα μου εύχομαι και προσεύχομαι για τις υπόλοιπες κοπέλες πουι ακομη το παλεύουνε να το καταφέρουνε...και να ζήσουνε αυτό το θαύμα...Οπότε εκτός από το "να ζήσουμε μανούλες"...έχω και μια μεγάάάάάλη ευχή για τη νικόλ μας...και για κάθε κοπέλα που ακόμη το παλεύει και ήτανε άτύχη μέχρι τώρα...."Ο Θεός να σας αξίώσει να ζήσετε αυτό το θαύμα..."...

Και μια ειδική ευχή για το μαρκελάκι μας και το καραμελλάκι μας...τελειόμην εγκυμοσύνη να χετε...και του χρόνου μαρκελλάκι κι εσύ θα το γιορτάζεις! Απίστευτο ε;:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...