Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΤΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟ


Recommended Posts

Μήπως να έτοιμαζες τα πράγματα του να τα πας στη μανούλα του; Κι αν αυτή ρωτήσει "τι και πως;" της λες ότι ο γιος της ειναι χάρισμα της και να γηροκομειθουν αναμεταξύ τους γιατι με τα μυαλά που έχει, δεν βλέπω να στεριωνει ουτε με θηλυκια γατα.

Αντε γιορτιαρες μέρες που ειναι...

Υ.γ. Δεν πιστεύω να έμεινες μόνη σου στο σπίτι να περάσεις το Πάσχα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μήπως να έτοιμαζες τα πράγματα του να τα πας στη μανούλα του; Κι αν αυτή ρωτήσει "τι και πως;" της λες ότι ο γιος της ειναι χάρισμα της και να γηροκομειθουν αναμεταξύ τους γιατι με τα μυαλά που έχει, δεν βλέπω να στεριωνει ουτε με θηλυκια γατα.

Αντε γιορτιαρες μέρες που ειναι...

Υ.γ. Δεν πιστεύω να έμεινες μόνη σου στο σπίτι να περάσεις το Πάσχα;

καλα, θεα εισαι peper!!!!

συμφωνω απολυτα!!!τετοιος που ειναι χαρισμα της!!!ελεος πια!!!

[color="Red"Δε μου δειχνει τωρα οτι τον νοιαζει που θα με χασει,εχει 3 μερες να πάρει τηλέφωνο.αλλωστε μου ειπε οτι πλεον δεν τον νοιαζει να ειναι μαζι μου καλα ,αλλά τον νοιαζει να ειναι καλα με τους γονεις του που αδίκησα.

][/color]:

shock::shock::shock: καλε τι διαβαζουν τα ματακια μου,θα πεταχτουν οι φακοι κ αντε να τους βρω μετα:D

τι συζυταμε, ο ανθρωπος διαλεξε τη μαμα....

κοπελα μου, σου αξιζει κατι καλυτερο.

να χαιρεσαι που δεν χανεις αλλο χρονο!

αστο κοπελα μου, ουτε να στεναχωριεσαι δεν αξιζει αυτος ο ανθρωπος....

και εγω ελπιζω να εισαι με τους δικους σου, μην μενεις μονη, μην τα σκεφτεσαι, αλλαξε σελιδα στη ζωη σου.

Ευχομαι να βρεις οτι επιθυμεις, να εισαι παντα ευτυχισμενη!

Link to comment
Share on other sites

με το που σχολασα απο τη δουλεια πηρα το πρώτο κτελ και πηγα στους γονεις μου.εννοείται οτι θα ημουν με την οικογένειά μου που με στηρίζει.

το θεμα ειναι πώς θα γυρισω πίσω αφού τελειώσουν οι γιορτές.

το σπίτι μου ειχε πει οτι αν χωρισουμε θα το κρατησει.να το εχει να πηγαινει να κανει κουμαντο η μαμα του.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μικρή ακόμα και έχεις όλη την ζωή μπροστά σου.

Η κατάσταση είναι δύσκολη, δεν φτάνει που κάνεις υπομονή τόσους μήνες να ειδωθείτε, έχεις και αυτόν τον ψυχολογικό πόλεμο.

Δεν το αξίζεις με τίποτα. Κάνε τη ζωή σου. Χώρισέ τον, απομακρύνσου πρώτα με την καρδιά σου και μετά θα είναι εύκολο και στην πράξη. Απο τη στιγμή που λείπει μπορείς να το κάνεις.

Είναι μαμάκιας, ψεύτης και ζηλιάρης... αλλιώς τα έβλεπες τότε και αλλιώς γίνανε ή είναι τώρα. Είναι δύσκολη η απόφαση του χωρισμού (πρώτη σχέση) αλλά πολύ πιο δύσκολη θα είναι η πορεία μαζί του.

Συγγνώμη που είμαι σκληρή, αλλά ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ είναι πάνω από την ΑΓΑΠΗ.


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

με το που σχολασα απο τη δουλεια πηρα το πρώτο κτελ και πηγα στους γονεις μου.εννοείται οτι θα ημουν με την οικογένειά μου που με στηρίζει.

το θεμα ειναι πώς θα γυρισω πίσω αφού τελειώσουν οι γιορτές.

το σπίτι μου ειχε πει οτι αν χωρισουμε θα το κρατησει.να το εχει να πηγαινει να κανει κουμαντο η μαμα του.

Δεν καταλαβα καλά; Δηλαδή ο κυριος σε διώχνει από το σπίτι που νοικιάζετε μαζίιιιιιιιι;;;;

Μωρε τι μας λεει;

Χαρισμά του. Βρες ενα άλλο, πάρε τα δικά σου πράγματα, στείλε τα κλειδιά στη μανούλα του με courier (μην ερθεις και σε επαφή με την κάργια) και να γυρίσει πίσω να το δει άδειο το σπίτι από την πιστη Πηνελόπη. Να δούμε μετά πως θα του φανεί του γελοίου (sorry, αλλά συγχύστηκα).

Αμ! Ξυπνησαν οι σκλάβοι Αντωνάκιιιιιι!!!!!!

Δεν αξίζει μία ο τύπος, όσο πιο πολλά γράφεις τόσο περισσότερο αυτό φαίνεται.

Ερε κάτι άνθρωποι που υπάρχουν να μην σέβονται τον ανθρωπό τους.

Κολάστηκα η γυναίκα, θέλω να πάω να κοινωνήσω κιόλας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

στο σπίτι που νοικιάζουμε μαζί αναγκαστικά λόγω δουλειάς πρέπει να μείνω μέχρι 21 ιουνίου οπότε για 1 μήνα δεν πάω να βρω άλλο σπίτι.μόλις τελειώσω,θα φύγω.

με ανεβάζετε πολύ ψυχολογικά και ειλικρινά σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βρε κοπελα μου.. δικιο εχουν τα κοριτσια!Ακομα και αδικο να ειχες.. εφοσον εισαστε μαζι τοσα χρονια.. τετοια συμπεριφορα δεν σου ααξιζει.Ποσο μαλλον τωρα που ολα γινονται για την μαμα του.!!!!

Κατσε στο σπιτι αυτο οσο θες εσυ εφοσον εξυπηρετει την δουλεια σου και εφοσον το πληρωνετε μαζι.Δεν καταλαβα δηλ γτ να φυγεις εσυ?Να φθγει αυτος!Πακεταρε ωραια ωραια τα πραγματα του και στειλτα στη μανουλαα του με ενα πακετο γλυκα και ενα σημειωμα που την ευχαριστεις.. που χαρη σε αυτην δεν χαραμισες τη ζωη σου και δεν παντρευτηκες αυτον τον μαμακια!!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!!

εύχομαι υγεία,αν την έχουμε όλα τα προβλήματα ξεπερνιούνται αργά ή γρήγορα.....

σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σας.Σαν τρίτοι μου λέτε αυτά που έλεγα κι εγώ,αλλά ήθελα να τα ακούσω κι από κάποιους που δε με ξέρουν μπας κι ήμουν εγώ λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

επεστρεψα "σπιτι" κ προσπαθω να μη μελαγχολήσω πάλι.για αυτο σας γραφω γιατι πραγματικα με βοηθατε.

μιλήσαμε στο τηλ και παλι ψιλοσκοτωθήκαμε,ημουν χειμαρρος.μου ελεγε να μην το κανω αυτό,να χωρισουμε σαν φίλοι|(!!!!!).μετά από όλα αυτά του λέω φίλοι δε γίνεται να ειμαστε.ειπα πολλά,η πίκρα κι η αδικία μου βγάλαν πράγματα που δεν εχω πει ποτέ.τον ρώτησα πότε θα ερθει και απάντησε ότι δε θα ερθει τώρα (οπως και ηταν προγραμματισμενο) γιατι δεν υπαρχει λόγος.μετα που τον ξαναρωτησα,σαν να καταλαβα οτι μπορει και να ερθει.δεν βγάζω άκρη.μετα μου λεει ότι σκεφτοταν να μου δώσει μια ακομα ευκαιρία(?????) αλλά φοβάται τι θα γίνει όταν θα ξαναφύγει.ηθελε να μου πει και κατι καλό αλλά ποτε δεν το έμαθα.εχω την εντυπωση ότι μαλλον δεν εχει καταλαβει την σοβαροτητα της καταστασης ή την εχει καταλαβει και την αποδεχεται.τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

επεστρεψα "σπιτι" κ προσπαθω να μη μελαγχολήσω πάλι.για αυτο σας γραφω γιατι πραγματικα με βοηθατε.

μιλήσαμε στο τηλ και παλι ψιλοσκοτωθήκαμε,ημουν χειμαρρος.μου ελεγε να μην το κανω αυτό,να χωρισουμε σαν φίλοι|(!!!!!).

Σιγά να μην χωρίσετε σαν φίλοι. Γιατί για να έχει την καβάτζα του; Χα, εδω γελάνε .

μετά από όλα αυτά του λέω φίλοι δε γίνεται να ειμαστε.ειπα πολλά,η πίκρα κι η αδικία μου βγάλαν πράγματα που δεν εχω πει ποτέ.τον ρώτησα πότε θα ερθει και απάντησε ότι δε θα ερθει τώρα (οπως και ηταν προγραμματισμενο) γιατι δεν υπαρχει λόγος.

Αν δεν βρίσκει λόγο τώρα που είστε στα χωρίσματά πότε θα έρθει; και περιμένει από εσένα να είσαι σαν την πιστη Πηνελόπη. Α! καλά...

μετα που τον ξαναρωτησα,σαν να καταλαβα οτι μπορει και να ερθει.δεν βγάζω άκρη.μετα μου λεει ότι σκεφτοταν να μου δώσει μια ακομα ευκαιρία(?????)

Να δώσει ευκαιρία αυτός σε εσένα; Αλλό ανέκδοτο και αυτό. ξέρω όμως ένα καλύτερο με το Τοτό.

αλλά φοβάται τι θα γίνει όταν θα ξαναφύγει.

Αμά φοβάται τι θα γίνει αν ξαναφύγει, να μείνει μόνος του να μην φοβάται. Δηλαδή αυτός που είναι τόσο μακρια και γυρίζει από λιμάνι σε λιμάνι , εσύ δεν φοβάσαι ή αυτός είναι άντρας και όλα επιτρέπονται;

ηθελε να μου πει και κατι καλό αλλά ποτε δεν το έμαθα.

να το πει στη μάνα του που της έχει αδύναμία και την εμπιστευεται. δεν σου χρειάζεται να ξέρεις τίποτα καλό ή κακό για αυτον.

εχω την εντυπωση ότι μαλλον δεν εχει καταλαβει την σοβαροτητα της καταστασης ή την εχει καταλαβει και την αποδεχεται.τι να πω!

Θα την καταλάβει όταν θα υπογράψει το χαρτί του διαζυγίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ετσι πρέπει. Να γελάς.

η ζωή είναι πολύ μικρή για να την χαραμίζουμε σε ανθρώπους που δεν μας εκτιμούνε.

Η αρχή είναι δύσκολή γιατί η συνήθεια είναι μεγάλο θέμα. Όμως σιγά, σιγα θα δεις που θα περάσει οκαίρος και θα σκέφτεσαι ότι πολύ άργησες να κάνεις το βήμα.

Η ζωή σου σου ανήκει και αν δεν καταλαβαίνει ο "συντροφός σου" τη θυσία σου να είσαι μαζί του ενώ ξέρεις ότι θα λείπει από κοντά σου και από τις σημαντικότερες στιγμές της κοινης ζωής σας τότε μάλλον δεν έπρεπε ποτέ να παντρευτει.

Γι' αυτό "χάρισε" του την ελευθερία του μήπως και καταλάβει ότι μια φορά θα βρει γυναίκα σαν την girl30.

Στον εαυτό σου χάρισε την ικανοποίηση ότι είσαι ανώτερη από αυτόν και ότι αξίζεις καλύτερη τύχη από το να είσαι κλεισμένη σε ένα σπίτι και να περιμένεις πότε θα αποφασίσει να ακούσει της δικές σου ανάγκες.

Χαλάρωσε και απόλαυσε τις μέρες που έρχονται. Γιατί θα έρθουν καλύτερες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου!

διαβασα την ιστορια σου και συγκλονιστηκα . εσυ μια χαρα εισαι πιστη, σωστη οποτε μην ψαχνεις να δεις τι εχεις κανει λαθος και μην τον αφησεις να σε πεισει οτι εισαι λαθος. καταρχας ειστε παντρεμενοι, που τι σημαινει?? σημαινει οτι τον εμπιστευομαι τον αγαπω περναω καλα μαζι του με στηριζει με φροντιζει , ο συζηγος σου λοιπον δεν πιστευεις οτι θα επρεπε να πιστευει τα λεγομενα σου και οχι τα λεγομενα της μανας του??? γιατι η μανα του τον κανει οτι θελει! (ξερεις ποια λεξη υπαρχει γι αυτους τους αντρες)!

να σου δωσει μια ακομα ευκαιρια?? γιατι τι εκανες??? μαλλον να σκεφτεται εκεινος αν πρεπει να του δωσεις μια ακομα ευκαιρια! (μην τολμησεις)

και το σπιτι να το αφησεις , και μαλιστα οσο λειπει εκεινος και αφησε του ενα σημειωμα μεσα , << τωρα θα εχεις μπολικο χωρο για να μεινεις με την ΜΑΜΑΚΑ ΣΟΥ!>>

και φυγε κυρια!!

συγνωμη που στο λεω ζωη σου ειναι οπως θες την κανεις αλλα δεν ειναι κριμα να ζησεις μια τετοια ζωη??? και ποσο μαλλον να κανεις και οικογενεια??? τι θες να παιρνας τις μερες σου με ηρεμιστικα για να αντεχεις την μαμα του και εκεινον??? μακρυα κοπελα μου μακρυα !! κανε την ζωη σου θα ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα σκεψου πως θα ζουσες κοντα του μια ζωη μιζερη εσυ να κλαιες και εκεινος να τρωει τις κρεμες της μαμας του!

αγαπη και σεβασμος πανε μαζι! και εφοσον δεν σε σεβετε , δεν σε αγαπαει κιολας...


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites

ολοι αγαπαμε τους γονεις μας και τους υποστηριζουμε αλλά όχι να έχουν κανει τραγικα λάθη και να σου καταστρεφουν τη ζωή και να τους στηριζεις παλι.εγω ειμαι σιγουρη οτι ξερει ποιος φταιει(η μαμα του) γιατι στις ηρεμες στιγμες του μου το ελεγε αλλά το θεμα είναι οι πράξεις κι οχι τα λογια.

Link to comment
Share on other sites

girl30, διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά λυπάμαι πολύ!

Βασικά θα συμφωνήσω με την peper! Τα είπε πολύ ωραία!

εσύ με τον σύζυγο σου, ακόμα δεν έχετε παιδάκι, γι' αυτό έχεις την ευκαιρία να αποδράσεις χωρίς δευτερες σκέψεις!

Ζήσε την ζωή σου κορίτσι μου, με ανθρώπους που σε αγαπάνε, σε σέβονται και σε εκτιμάνε! Αξίζεις πολλά, αλλά αν δεν τα διεκδικήσεις μόνη σου η ζωή δε θα σου τα χαρίσει!

Είναι δυνατόν να περάσεις την ζωή σου έτσι?

Να είσαι δυνατή και όλα θα πάνε καλά!

Και όπως είπε και η peper:

Να γελάς.

η ζωή είναι πολύ μικρή για να την χαραμίζουμε σε ανθρώπους που δεν μας εκτιμούνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...