Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ !


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα μελη και ευχομαι απο καρδιας Χριστος Ανεστη με Υγεια-Ευτυχια και Ευλογια στις οικογενειες μας!!!

Λοιποοον...Λεω να ανοιξουμε ενα ευχαριστο θεματακι...Δεν ξερω αν υπαρχει σαν θεματολογια,δεν το συναντησα στο φορουμ...Αν υπαρχει ζητω προκαταβολικα συυγνωμη.

Απλα το θεωρω πολυ ιδιαιτερο θεμα και θα ηταν υπεροχο να "γεμισουμε" γραμμουλες με ομορφες ιστοριες μας!

"Με ποιον τροπο κανατε ή σας εγινε προταση γαμου?"


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραίο θέμα μπράβο bebeangel! Ρομαντικό! Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία γιατί ο φίλος μου δεν μου έκανε ποτέ πρόταση γάμου! Πριν χρόνια μου είχε κάνει ένας συνάδελφός μου με τον οποίο όμως δεν είχαμε σχέση, γονάτισε ξαφνικά μπροστά μου και μου λέει "θα με παντρευτείς"? Χαχα! Πολύ παλιομοδίτικο αλλά και πολύ γλυκό! Είπα όχι όμως...δεν μου άρεσε δυστυχώς. Για πες εσύ, πως ήταν η εμπειρία σου?


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Λαουρα μου...

Καταρχην μιλας με μια γυναικα που ακουγε γαμο και αλλαζε χωρα και οχι μονο γωνια!!!

Δεν ξερω...Εχω πολυ ομορφα προτυπα οικογενειας και ηταν πολυ-πολυ δυσκολο να παρω μια τετοια αποφαση να κανω δικη μου οικογενεια...

Πως συνεβει το ευχαριστο????

Ηταν μια μερα σαν ολες τις αλλες...Μια συναντηση μας,σαν ολες τις αλλες...

Ο γλυκοαντρουλης μου παντα με ρωτουσε στα ραντεβου μας τι θα ηθελα να κανουμε καθε φορα...Ετσι και εκεινη τη μερα...

Επιπλεον εκεινη τη μερα μου ζητησε να παμε καπου που εχω ομορφες αναμνησεις...Ετσι και εγινε...Πηγαμε σε ενα εξωκκλησι,μια σταλιτσα...!!!

Εκει...Γονατισε...Μου ειπε πως δε μπορει να φανταστει να ξυπναει καθε ημερα διχως να ειμαστε μαζι...πως παντα με εβλεπε ως το πιο φωτεινο αστερι του ουρανου και τωρα που ηρθα στις παλαμες του θελει να μεινω για παντα εκει...πως...πως....Λιγα λογια,ταπεινα και ουσιαστικα....

"Θελεις να μου κανεις την τιμη να γινεις γυναικα μου,αγαπη μου?"

"Υποσχομαι να σε προσεχω σαν τα ματια μου και ακομα παραπανω..."

Λιγα λογια,ταπεινα και ουσιαστικα....

Φυσικα...Εκλεισα τα ματια και νομιζα πως ηταν ενα ονειρο...Δακρυσα απο απεραντη χαρα και ανακουφιση και καταλαβε πως αυτο ηταν το "ναι" μου...

Τοσο απλα,τοσο ανθρωπινα,τοσο ταπεινα,τοσο αγαπησιαρικα...!!!!!!!!!

Πλεον πιστευω πως δεν θα πειθομουν με αλλο τροπο να δεχτω μια προταση γαμου...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Και ναι δεχτηκα και το μονοπετρο:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αυτο αδιανοητο για εμενα!!!!Γιατι τα αλλα μονοπετρακια του παρελθοντος,με το κουτακι ηρθαν και με το κουτακι γυρισαν:tongue:

Τυχαιο????


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bebeangel ένα έχω να πω: ΓΟΥΑΟΥ!!! Τι υπέροχα λόγια ήταν αυτα? Και όπως το λες, μόνο έτσι αξίζει να δεχτείς μια πρόταση γάμου....Είμαι σίγουρη πως είσαι πολύ εκλεκτική γυναίκα και δεν υποχωρείς από τα θέλω και τα πιστεύω σου...Ψάχνω να βρω το μυστικό της επιτυχίας σου όπως κατάλαβες!!! :-)

Καλά βρε bebeangel, κι άλλα μονόπετρα είχες δεχτεί? Για πες!!! Πες μου κι άλλα μπας και ξυπνήσω κι εγώ και άλλες κοπέλες που μένουμε σε σχέσεις με άντρες που δεν δείχνουν να μας πολυεκτιμάνε...:(


Lv4ip1.png
Link to comment
Share on other sites

Λαουρα μου,καλησπερα.

Δεν είναι και πολύ ομορφο να μιλησω για εμενα αλλα πρεπει να πω τα βασικα για να καταλαβεις τον τροπο σκεψης μου στο ανεξαντλητο κεφαλαιο «σχεσεις». Δεν ξερω αν ειμαι καν ο καταλληλος ανθρωπος να σου μιλησω,μιας και δεν ειχα και πολύ «βατη» ζωη. Ειμαι πολύ ανατρεπτικος σαν ανθρωπος αλλα συναμα και απεριοριστα πιστή στα θελω και τα πιστευω μου.Αντιφατικα μεταξυ τους για αυτό και δεν ειχα ποτε μια «βατη»ζωη.

Η αληθεια είναι πως ειμαι ενας ανθρωπος που δεν εκανα ποτε συμβιβασμους σε κανενα τομεα της ζωης μου(προσωπικα,επαγγελματικα) σε θεματα ηθικης και αξιοπρεπειας.Ναι,σωστα υπεθεσες δεν υποχωρησα ποτε στα θελω μου και τα πιστευω μου.Εχω «τιναξει» στον αερα πολλες φορες τα παντα στην ζωη μου για να μην ποδοπατησω τα θελω και τα πιστευω μου.

«Πνιγομουν» ευκολα σε σχεσεις αν δε μπορουσα να «ανασανω».Ηθελα να ειμαι «ελευθερη» σε μια σχεση,όπως φυσικα το ιδιο ηθελα και για τον συντροφο μου.

«Που εισαι?Με ποιον?Τι ωρα θα γυρισεις?Πως θα πας?Γιατι θα πας?Ποιοι θα είναι?»

Κλασσικες ατακες που με επνιγαν.Οταν αντιστοιχα εγω εδειχνα απολυτη εμπιστοσυνη και οι ερωτησεις αυτές γινοντουσαν από μερους μου με ενδιαφερον και όχι ανακριτικα και με περιεργεια.Σε καθετι σημασια εχει το πώς το λες και όχι αυτό που λες.Αργησα και εγω να το μαθω αλλααααα το εμαθα.

Μυστικο επιτυχιας στα σιγουρα δεν υπαρχει.Και στο λεει μια γυναικα που δεν ειχε πολλες σχεσεις στην ζωη της(3 μακροχρονιες) αλλα ειχα πολλα φλερτ.Βεβαια ειχα και πολλους κολλητους αντρες και εκει εμαθα τον τροπο που σκεφτονται.Εχω και ένα προτυπο μπαμπα υπεροχο,μια οικογενεια δεμενη και αγαπημενη.Αλλα από την άλλη ακουγα παρα πολύ ότι συνεβαινε γυρω μου.Και τα ασχημα παραδειγματα και τα ομορφα.Οποτε ετσι από νωρις εμαθα να απομυθοποιω οτι φαινομενικα «καλο» ή «κακο» συναντουσα.Φυσικα και εκανα τις «λαθος» επιλογες μου,όπως ολοι μας μεχρι να καταληξουμε στο λιμανι μας…Όμως εν γνωση μου κρατουσα ότι υπηρχε και απλα εμαθα να δινω ευκαιριες.Πλεον εμαθα να δινω ευκαιριες σε οσους ανθρωπους το αξιζουν και το εκτιμανε.Οποτε πιστευω οοοολα αυτά μαζι ισως και να είναι ενας τροπος να επιλεξεις συνειδητα,κατά το δοκουν παντα το καθενος.

Ένα ισως μικρο τρικ που σε εμενα επιασε.Επειδη ειμαι βαθια συναισθηματικος ανθρωπος,επενδυα σε κάθε μου σχεση και μου ηταν απιστευτα δυσκολο μετα από 2-3-4 χρονια,ακομα και λιγους μηνες, να την τελειωσω.Βρηκα όμως ένα τρικ(δεν ξερω αν λειτουργει σε καποιον άλλο).Εβαζα τον εαυτο μου μετα από 2-3-5 χρονια με το ιδιο ατομο.Και εκανα την απλη ερωτηση στον εαυτο μου «Θα εισαι ευτυχισμενη ετσι?».Τοσο απλα την επομενη στιγμη ειχα παρει την αποφαση μου.Ακομα και εως τοτε να μην το ειχα κανει,με αυτό τον απλο τροπο απομυθοποιουσα στιγμιαια ότι δεν ανταποκρινοταν στα θελω και τα πιστευω μου.

Μεχρι τα 35 μου χρονια εζησα πολλα σε σχεσεις.Ολους ισως τους τυπους ανδρων.Αγαπησα και αγαπηθηκα δυνατα,δεν εχω παραπονο.Απλα δεν ολοκληρωθηκα…Ειχα ένα απιστευτα τεραστιο κενο.Στην τελευταια μου σχεση-πριν το αστερι της ζωης μου ερθει να με συναντησει-ειχα πλεον αποφασισει πως δεν θα επενδυα ποτε ξανα σε αλλον ανδρα.Φυσικα και ειχα αποκλεισει το κεφαλαιο γαμος(όχι ότι ποτέ το ειχα διακαώς στο μυαλο μου).Απλα σε μια μακροχρονια σχεση ισως ηταν και μια φυσικη εξελιξη.Και επειδη (και αυτό αργα το εμαθα)όταν λες ποτε και παντα καποια στιγμη θα σε διαψευσει η ζωη,ετσι ανετραπησαν τα παντα και στην δικη μου ζωη.

Ναι,ειχα δεχτει αρκετες προτασεις γαμου.Μου ετυχαν και περιπτωσεις οπου αν ηθελα να συνεχισω θα επρεπε να συμβιβαστω με ένα συντροφο «πεζο»,αλλοτε αδιαφορο,αλλοτε τσιγκουνη,αλλοτε μαμακια,αλλοτε εγωιστη,αλλοτε επιφανειακο,αλλοτε παρτακια,αλλοτε κομπλεξικο κλπ κλπ.Αλλα και απο αυτές τις περιπτωσεις που λαικα άλλες κοπελες θα τρελαινοντουσαν αν τους τυχαιναν.Το ζητουμενο μου δεν ηταν να ειμαι η κυρια του κυριου,ουτε να εξαρτωμαι από το πορτοφολι ή την κοινωνικη θεση του συντροφου μου.Και μιλαμε για απολυτη δοτικοτητα από μερους τους(συναισθηματικα,υλικα κλπ ),απλαααα δεν τους αγαπησα.Και εμαθα στην ζωη μου να μην κανω ότι δεν θελω να μου κανουν.Και πιστεψε με ,ελαχιστοι εκτιμησαν την ειλικρινεια μου αλλα οσοι το εκαναν δεν βγηκαν χαμενοι.Και τωρα είναι με γυναικες που τους αγαπανε και οι ιδιοι είναι ευτυχισμενοι.

Τωρα αν με ρωτουσε πλεον καποιος,τι μπορει να κανει ευτυχισμενο έναν ανθρωπο με τον συντροφο του…

Θα απαντουσα πολύ-πολύ απλα πραγματα…Ισως λιγο ρομαντικα αλλα ετσι είναι και η ζωη.Εμεις το εχουμε ξεχασει και στην καθημερινοτητα μας τα θεωρουμε όλα αυτονοητα.

Είναι υπεροχο να μοιραζεσαι ένα ηλιοβασιλεμα,ένα πρωινο ξυπνημα,ένα τρυφερο φιλι,ένα χαδι…Να κοιταζεσαι στα ματια με καποιον και να μην χρειαζονται καν λεξεις να συννενοηθειτε….Να ξερει με ένα βλεμμα ο ενας τα θελω του αλλουνου…Πολλαααα «μικρα»,αλλα τοσο μα τοσο ουσιαστικα….

Παντως, η μαγικη λεξη είναι «μοιραζομαι»…Όλα αυτά τα «μικρα» καθημερινα…Όμως επειδη η ζωη εχει και τα δυσκολα της…Είναι πολύ πιο «ανωδυνα» αν τα μοιραζεσαι με έναν ανθρωπο που είναι συνοδοιπορος και όχι απλα εχει τον τιτλο του συντροφου.Αλλα πιστεψε με,ουτε και εγω το φανταζομουν,όταν όλα αυτά τα ζεις με τον Ανθρωπο σου,εχουν άλλη αξια.Ειναι σαν να μην τα εχεις ξαναζησει με κανεναν άλλο,σαν να τα ζεις πρωτη φορα.Ειναι υπεροχο συναισθημα.Μοναδικο.

Ομως ακομα και τωρα δεν θεωρουμε τιποτα μα τιποτα ως δεδομενο.Κερδιζουμε ο ένας τον άλλο καθημερινα και δεν εχουμε επαναπαυτει.Ισως αυτό είναι ένα μικρο μυστικο….

Ευχομαι ολοψυχα ολοι οι ανθρωποι να ζουν κάθε τους στιγμη μοναδικα και σε εσενα τα ομορφοτερα!!!Οτι χρειαστεις,εδώ ειμαστε να τα λεμε.

Φιλικα

Υ.Γ Συγγνωμη ειναι πολυ μεγαλο το ποστ αλλα αυτο το θεμα ειναι ανεξαντλητο!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσουν παρα πολυ τα λογια σου σε διαβασα και επαθα πλακα!

και ο τροπος της προτασης απο τον αντρα σου φανταστικος!

μπραβο να ειστε παντα ευτιχισμενοι!

Mary μου...Ειναι τοσο μα τοσο απλα τελικα οσα μπορουν να κανουν εναν ανθρωπο ευτυχισμενο....Ειμαστε ενα ταπεινο ζευγαρι που μεσα απο τις δοκιμασιες μας μαθαμε πολλα...Τοσα ωστε να μας ενωσουν και να μας εξελιξουν ως προσωπικοτητες...Τωρα πλεον πιστευω πως το νοημα σε καθε ζευγαρι που ενωνεται ειναι να εξελίσσεται...Γιατι αν ειναι ο ενας να θελει τον αλλο οπως εκεινος θελει τοτε ο σεβασμος παει περιπατο και θεση βρισκει ο εγωισμος.

Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σου και με την σειρα μου ευχομαι υγεια και παντα τα ομορφοτερα να συντροφευουν την ζωουλα σου!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα bebeangel και απο εδω.

Ομολογω οτι καπου μπερδευτηκα με τα 'νουμερα'.

Σου παρεθέτω το σχετικο αποσπασμα:

...Και στο λεει μια γυναικα που δεν ειχε πολλες σχεσεις στην ζωη της(3 μακροχρονιες) ...Επειδη ειμαι βαθια συναισθηματικος ανθρωπος,επενδυα σε κάθε μου σχεση και μου ηταν απιστευτα δυσκολο μετα από 2-3-4 χρονια,ακομα και λιγους μηνες, να την τελειωσω...Μεχρι τα 35 μου χρονια εζησα πολλα σε σχεσεις.

Ολους ισως τους τυπους ανδρων.

...Μου ετυχαν και περιπτωσεις οπου αν ηθελα να συνεχισω θα επρεπε να συμβιβαστω με ένα συντροφο «πεζο»,αλλοτε αδιαφορο,αλλοτε τσιγκουνη,αλλοτε μαμακια,αλλοτε εγωιστη,αλλοτε επιφανειακο,αλλοτε παρτακια,αλλοτε κομπλεξικο κλπ κλπ.

Τελικα εκανες μονο τρείς σχεσεις στην ζωή σου....

ή εκανες σχεσεις με ολους ισως τους τυπους ανδρων;

Καπου μπερδευτηκα....

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γραφείς επισης bebeangel συχνα οτι ειχες μια ευτυχισμενη οικογενεια, μεγαλωσες σε ενα ζεστο σπιτι, ο πατερας σου ητανε ενας πολυ καλος οικογενειαρχης - ομως ακουγες για γαμο και 'αλλαζες χωρα'!

Η απορια μου ειναι απλη:

Εαν μια γυναικα - ενω εχει μεγαλωσει σε μια ευτυχισμενη οικογενεια δεν θελει να ακουει για γαμο -

- αραγε μια κοπελα που μεγαλωσε σε προβληματικο σπιτι όπου ο πατερας βαρουσε καθημερινα την μανα -

- δηλ αυτη η κοπελα ποσο χειροτερα πρεπει να σκεφτεται για το ενδεχομενο να ιδρυση δικη της οικογενεια;

Απλες αποριες εκφραζω - συγχωρα με!

Ίκαρος

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αυτο αδιανοητο για εμενα!!!!Γιατι τα αλλα μονοπετρακια του παρελθοντος,με το κουτακι ηρθαν και με το κουτακι γυρισαν:tongue:

Τυχαιο????

Bebeangel,

γιατι τόση χαιρεκακία;

Το γραφεις και γελανε και τα μουστακια σου ακομα! Σκας και χαμογελα!

Καποιοι αντρες σε ειχανε ερωτευθει - με αγχος και τρακ σου εστειλαν ενα μονοπετρο - και εσυ - χρονια αργοτερα - το διασκεδαζεις;

ΑΥΤΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΝΤΡΕΣ - ξερεις το πρωτο πραγμα που σκεφτομαι ποιο ειναι;

"Αν στειλω ποτέ μονοπετρο σε γυναικα, να με φτυσεις!

Αν ειναι το δικο μου μονοπετρο να ειναι αφορμη για εκεινη να σπαει πλακα μεσα στο ιντερνετ - ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΠΟΤΕ ΜΟΝΟΠΕΤΡΟ"!

Οπως επισης για τους ιδιους λογους πια οι αντρες δεν φλερταρουνε - διοτι εχουνε μαθει στο μεταξυ με τι ειρωνιες εκφραζεστε για αυτους - οπότε σου λεει ο αλλος:

"Χαζος ειμαι να παω να ριξω τα μουτρα μου για την καθε μια;

Για να εχει να καμαρωνει στην φιλη της ποσες χυλοπιτες εριξε εχτες βραδυ;"

Φοβερα πραγματα !!!

Ίκαρος

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κατι πολυ απλο.

Αν μια 17αρα μαθήτρια του Λυκειου ή μια 19αρα φοιτητρια του Παν/μιου διαβαζει τυχαια αυτο το αρθρο -

- ποιο ειναι το ΛΟΓΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ που θα βγάλει;

Να παντρευτει τον πρώτο αντρα που θα ερωτευθει στην ζωή της - εστω στα 22 ή 24...

..ή μάλλον αφου γινει πρωτα 35, παει με 'ολους τους τυπους αντρων" (οπως σημειωνει η ιδια αρθρογραφος) - και μετα - αν τυχει και παντρευτει καλως, αν οχι, δεν βαριεσαι;

Τι απο τα δυο θεωρειται ως το πιο πιθανο σεναριο;!

Ίκαρος

Link to comment
Share on other sites

Δυο ακομα τελευταιες αποριες - τουλαχιστον για σημερα!

α) πως γινεται κατα ενα μυστηριο τροπο ολες οι κυριες να βρισκουνε τον μελλοντικο τους συζυγο μετα τα 35;

Αντιγραφω την bebeangel: "Τυχαιο????"

Εκτος αν η συγχρονη γυναικα αρχιζει και αγαπα λιγο πριν τα 40!

β) πως γινεται να ανακαλυπτεις ολα αυτα τα κουσουρια στους άντρες (οπως περιγραφονται ανω, μαμακηδες, μαμουχαλα κλπ) ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ 'περασεις καλα' μαζί τους;

Αν αυτό συμβει μια-δυο φορες - παει στο καλο - υπαρχει ελαφρυντικο - συμβαινει στον καθενα - στην αρχή μιας σχεσης παντοτε ο αλλος δινει τον καλυτερο του εαυτο και λιγο μετα βλεπεις οτι δεν ικανοποιει τα στανταρ.

Ομως να γινεται κατα εξακολουθηση;!

Δεν θα επρεπε καποια στιγμη να υποψιαστεις και να πεις:

"Την επομενη φορα δεν την ξαναπαταω!

Θα παω μονο με εκεινον τον αντρα στο κρεβατι, τον οποιον θα ερωτευθω παραφορα"!

Εχω αδικο; Εαν ναι, ακουω!

Εκτος βεβαια αν βολευει αυτη η κατασταση - εκει παμε πασο - ολοι!

Ομως να εχουμε το θαρρος να λεμε την Αληθεια, σωστα;

...Εγω που δεν ειμαι καθολου ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ - διοτι οι κυριες γραφουνε εδω μεσα ποσο ρομαντικες ειναι -

- ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ οτι δεν ειμαι καθολου ρομαντικος -

- γνωριζα μεχρι σημερα οτι μια γυναικα ΚΑΝΕΙ ΔΕΣΜΟ με εναν αντρα μονο αν τον ερωτευθει -

- απαξ και τον ερωτευθηκε μονον τοτε θα συνεβρεθει μαζι του - για το υπολοιπο της ζωής της!

Αν ο αλλος που ερωτευθηκες δεν κραταει τα στανταρ , γιατι δεν κάνεις υπομονη;

ΑΦου ητανε ο ανθρωπος σου!

Δεν λεει ο Φεμινισμος: "Μην κρινετε για να μην κριθειτε";

Δεν λεει ο Φεμινισμος: "Ειμαι οπως ειμαι, δεν αλλαζω, σε οποιον αρεσω;"

Γιατι το ιδιο να μην ισχυει για τον αντρα;

Ομως αν δεν σας αρεσει - πολυ απλα σηκωνεστε και φευγετε, σωστα;

Δεν κρινεται - οχι, δεν το επιτρεπει η ευγενεια σας - αλλα κανετε κατι χειροτερο: απλα ξαφανιζεστε!

Αρα δεν μιλαμε για υποκρισια;

Φοβερα πραγματα!

Τελικα βρε παιδι μου, δεν ειμαι καθολου ρομαντικος!

Διαβαζω τα διαφορα αρθρα εδω μεσα παραδεχομαι οτι ολες ειστε πολυ τρυφερες και ρομαντικες!

Βεβαια γενναται η απορια - ΑΥΤΑ ΡΩΤΑΩ και με πετανε παντου εξω:

ΑΡΑΓΕ

αν ησασταν λιγοτερο ρομαντικες - ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ στην ζωη σας;!

Ικαρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα bebeangel και απο εδω.

Ομολογω οτι καπου μπερδευτηκα με τα 'νουμερα'.

Σου παρεθέτω το σχετικο αποσπασμα:

Τελικα εκανες μονο τρείς σχεσεις στην ζωή σου....

ή εκανες σχεσεις με ολους ισως τους τυπους ανδρων;

Καπου μπερδευτηκα....

Ικαρος

Κακως μπερδευτηκες Ικαρε,διοτι αναφερω μεσα σε ολα οτι ειχα και πολλα φλερτ.

Δεν ειναι μεσα στην παραθεση οσων δικων μου παραθετεις και ισως εκει μπερδευτηκες.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...