Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

      Τα ουλτροτζεσταν δεν εχουν καμια σχεση. Δεν εχουν καμια αποδεδειγμενη δραση, τα δινουν εντελως προληπτικα και επειδη εχει παρατηρηθει μια καποια ελαχιστη δραση στις συσπασεις, στο εξωτερικο δε το δινουν καν (ουτε ο γιατρος μου). Οποτε δεν εκανες κατι λαθος μη το σκεφτεσαι αυτο. Δεν ειναι αποβολη ειναι βιοχημικη. Συναντηθηκαν ωαριο με σπερματοζωαριο αρχισαν να διχοτομουνται αλλα δεν εγιναν εμβρυο. Οποτε δεν ειναι παλλινδρομη ειναι βιοχημικη.. 

Φιλια κ πρωην


Recommended Posts

Καλησπερα σας ειμαι καινουρια εδω...αλλα δεν ειμαι μανουλα...ειχα μια σχεση 2 χρονων,αρραβωνιασμενοι ειμασταν κ μια φιλια πιο πριν χρονων.Ανακατευτηκανε οι δικοι μου :( με πιεσανε και μου καταστρεψανε τον αρραβωνα μου...πιεζανε τον πρωην μου κ του ελεγα ψεμματα τι βλακεια...ομως βρε κοριτσια μου,μου ζητησε να μαστε φιλοι...πως γινεται απο τη στιγμη που τον στεναχωρησα να θελει να μαστε φιλοι?μιλαμε καθε μερα βγαινουμε κλπ...4 μηνες φιλιας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νιωθω πολλα για εκεινον!ηταν ο ανθρωπος μου κ ειναι!!!καθε φορα που τον βλεπω κρατιεμαι για να μην κλαψω...τα λεμε ολα απο το εαν υπαρχει αλλος/αλλη μεχρι αναφορα μου δινει που θα παει

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, βάλε λίγο σε μια τάξη και μια σειρά τι θέλεις. Κακώς επέτρεψες στους δικούς σου να ανακατεύονται. Δλδ οι γονείς σου δεν έχουν πρόβλημα να τον βλέπεις, αλλά δεν τον θέλουν για άντρα σου; Για ποιο λόγο; Για απλός φίλος τους κάνει; Λίγο περίεργα μου ακούγονται αυτά. Τώρα στην ουσία κρυφά τον βλέπεις; Έχει κάποιο νόημα να συνεχιστεί αυτή η σχέση; Αν ναι, κάτσε μίλα με τους γονείς σου και ξεκαθαρίστε τα πράγματα. Μην άγεσαι και φέρεσαι. Πόσων ετών είσαι;

Link to comment
Share on other sites

24! δυστυχως ειμαι κ μοναχορη κ εχουν πεσει ολοι πανω μου!φυσικα κ δεν θελουν να τον βλεπω κ ως φιλο καθε μερα καυγαδες στο σπιτι...τους εχω μιλησει αλλα δε σηκωνουν κουβεντα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω βρεθεί στη θέση σου. Κι εμένα με πίεζαν να διαλύσω αρραβώνα, αλλά δεν το έκανα. Τελικά μερικά χρόνια μετά, το μετάνιωσα. Αν το είχα κάνει, θα είχα γλιτώσει χρόνο, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. Μερικές φορές οι γονείς βλέπουν πράγματα που εμείς, τυφλωμένοι από έρωτα, δεν τα βλέπουμε. Θέλω να πω, μήπως έχουν δίκιο που δεν θέλουν αυτή τη σχέση;

Πάντως αν συνεχίσεις να τον βλέπεις χωρίς να υπάρχουν προοπτικές για συνέχεια (πχ να φύγεις απο το σπίτι σου και να ζήσετε μόνοι σας) ποιο το νόημα να διαιωνίζεται αυτή η κατάσταση; Καλύτερα να διακόψεις από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Pennaki, οι γονείς σου έχουν κάποιο λόγο που δεν τον ήθελαν;

Πέρα απο αυτο, λυπάμαι πολυ αλλα θα σε στεναχωρησω. Να μείνετε φίλοι, ειναι κάτι που σε αυτή τη φάση δεν ειναι εφικτό. Οσο νιώθεις αισθήματα μονο κακο στον εαυτό σου κανεις. Αν αναγνωρίσεις τα λάθη σου, πιαστον και πες του οτι θα τα διορθώσεις και οτι τον αγαπάς ακόμα. Αν σου πει οτι δεν θέλει να είστε μαζί, με το κεφάλι ψηλα αποχωρεις. Τι ειναι αυτα περί φιλίας; Οτι τα συζητάτε ολα ακόμα δεν σημαίνει κάτι, δλδ αν αύριο σου γνωρίσει την καινούργια του κοπέλα τι θα κανεις; Γιατι σαν φίλοι θα τα δεις και αυτα.

Μην του το κανεις εύκολο, όσο σε βλέπει μιλάτε και περνάτε καλα ειναι πιο εύκολο να σε ξεπεράσει. Αφού καλυπτεις την ανάγκη του να σε βλέπει.

Αν οι γονείς σου δημιούργησαν αυτα τα προβλήματα, βάλτους στην θέση τους και διεκδίκησε τον άνθρωπο σου. Αυτα περί φιλίας απλα ξέχασε τα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου,

καταρχας θελω να ρωτησω εσυ πως νιωθεις γι αυτο τον ανθρωπο? γιατι για να φτασεις να τον αρραβωνιαστεις κατι θα νιωθεις ... οι γονεις σου εχουν καποιον λογο που δεν τον θελουνε??? σου τον εχουν πει αυτο το λογο? αν δεν στον εχουν πει πρεπει να απαιτησεις να σου το πουνε...γιατι ειναι δικαιωμα σου να ξερεις γιατι δεν τον θελουνε για να ξερεις και εσυ τι εχει κανει που δεν το γνωριζεις... εισαι 24 χρονων δεν πρεπει να κανεις οτι σου λενε...εφοσον αποφασισες να τον αρραβωνιαστεις επρεπε να γυρισεις και να πεις αυτος ειναι ο ανθρωπος μου αν δεν θελετε εκεινον δεν θελετε και εμενα...καμια φορα οι γονεις γινονται καταπιεστικοι με τα παιδια και μπορει να μην το κανουν για κακο αλλα επειδη σε αγαπανε ...να σου πω κατι αν τον αγαπας και σε αγαπαει καθισε μαζι του να το λυσεις , οχι με τους γονεις σου αφου σε αγαπανε πρεπει να δεχτουν οτι αυτον τον ανθρωπο αγαπησες και θελεις καλυτερα να παθεις και να μαθεις μονη σου παρα να αναρωτιεσαι αργοτερα αν ηταν λαθος που τον αφησες λογω των γονιων σου


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θελανε και θελουνε καποιον πλουσιο....μιλαμε συχνα για εμας κ μου ειπε οτι σκεφτεται για εμας απλα ειναι μπερδεμενος ειχαν γινει κ πολλα

Αν λοιπόν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε ειναι δικό σου το προβλημα να κανεις τους γονείς σου να καταλάβουν τι θες και τι σε κανει ευτυχισμένη. Αλλα είσαι μονο 24 οπότε και λάθος να έκανες μεχρι τωρα, δικαιολογείται αρκεί να είσαι πρόθυμη να αλλάξεις τις καταστάσεις.

Εσείς έχετε οικογενειακή άνεση και γι αυτο θέλουν πλούσιο;

Αλλα κορίτσι μου, μην μπλέκεις στο παιχνίδι "φιλίας" γιατι μπορει να πληγωθεις πολυ! Και να σου πω και τι πιστεύω; Άμα σε αγαπάει και αυτός, και δει οτι δεν θα επιτρεψεις να γίνουν τα ίδια, τότε θα την ξαναφτιαξετε την σχέση σας.

Link to comment
Share on other sites

θελανε και θελουνε καποιον πλουσιο....μιλαμε συχνα για εμας κ μου ειπε οτι σκεφτεται για εμας απλα ειναι μπερδεμενος ειχαν γινει κ πολλα

Τότε πρότεινέ του εσύ να μείνετε λίγο σε απόσταση μέχρι να τα ξεμπερδέψει, να τα βρει με τον εαυτό του και να αποφασίσει τι ακριβώς θέλει. Γιατί με το να σε κρατάει στο προσκήνιο, δεν ξέρω με ποιο τρόπο σε βοηθάει. Μάλλον χειρότερα γίνονται τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε και καμια τελεια οικονομικη κατασταση...μεσαια πραγματα..του ζητησα να μεινουμε χωρια κ μου ειπε οτι δε θελει να με χασει..τελευταια δε πολυβγαινουμε κ μου ειπε πως σκεφτεται για εμας

Link to comment
Share on other sites

τον λατρευεις αυτο εχει σημασια...

θα σου μιλησω ελευθερα και συγνωμη αν πω κατι και φανει ασχημα...

οι γονεις σου μπορει για σενα να σκεφτονται να βρεις εναν πλουσιο και να χεστεις στο φραγκο και να περασεις καλυτερα απο εκεινους γιατι μπορει να εχουν στερηθει πραγματα και οκ να το καταλαβεις γιατι γονεις ειναι ...αλλα ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ θα ζησεις μαζι του..θα εισαι ευτιχισμενη με εναν πλουσιο?? αυτο θελεις απο την ζωη εσυ εναν πλουσιο? το μοναδικο του προσον να ειναι οτι εχει λεφτα? ή θες εκεινον που λατρευεις ... λοιπον θα πιασεις τον ανθρωπο σου και θα του πεις πως νιωθεις και οτι δεν θα αφησεις να ξανασυμβει το ιδιο και θα δεις τι θα πει και εκεινος ..και μετα αν ολα πανε καλα θα πιασεις τους δικους σου και θα τους κανεις μια ξιγα που θα ταρακουνηθουν για τα καλα...θα μιλησεις εσυ και μονο εσυ και θα πεις αυτος ειναι ο ανθρωπος ΜΟΥ ΑΥΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ και αν δεν τον θελετε δεν θελετε και εμενα...εγω θελω να ζησω την ζωη οπως θελω εγω και οτι λαθη κανω να τα χρεωθω εγω ...αν το καταλαβαινετε καλως οχι δεν πειραζει εγω θα ειμαι μαζι του και εσεις αν μην τον θελετε... μην καθεσαι να σου χρεωνουν πραγματα που δεν τα προκαλεσες εσυ... δεν το προκαλεσες εσυ το εγκεφαλικο του πατερα σου να νιωθουν εκεινοι τυψεις που θα σε κανουν να ζησεις μιζερα...24 εισαι δεν τελειωσε και η ζωη σου αν κανεις λαθος...οι γονεις πρεπει να ειναι διπλα και να στηριζουν τα παιδια τους και μενα για τον αντρα μου οι γονεις μου λεγαν βλακειες και που πας και εισαι μικρη και τωρα που τον γνωριζουν παλι δεν τον θελουν ουτε το δεχονται ..πολυ ωραια γυρισα και τους ειπα αυτος ειναι τον θελετε? οχι ? δεν με αφορα ... εγω αυτον αγαπω και εφοσον δεν το θελετε δεν θελετε και εμενα , μενω μαζι του δεν εχουμε παντρευτει ακομα λογω οικονομικων αλλα δεν λενε κουβεντα...


28797vui1gia3ib.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...