Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια καλημερα!

Ο μεγαλος μου εχει γινει το καλυτερο παιδακι,κοιματε νυχτα στο δωματιο του,κοιμαται μεσημερι 2ωρες,τρωει μονος του,δεν ζηλευει...

Το μωρο ομως με εχει εξουθενωσει...

Κοιμαται την ημερα και οοολη νυχτα κλαιει!

Δεν μπαινει με τπτ στην κουνια του μονο ριλαξ η καροτσι κ ασταματητο κουνημα,

Προσπαθω να τον βαλω στο κρεβατι να συνηθησει αλλα ειναι αδυνατο,ουτε για μια στιγμη!

Ολη μερα δεν μπορω να κοιμηθω επειδη ειμαι μονη μου σπιτι κ ο "μεγαλος"μου οσο καλο παιδι κ να ειναι,ειναι μονο 1,5χρονων, δεν μπορει να ειναι χωρις επιτηρηση,την νυχτα κλαιει το μωρο...ουουουφφφφ!!!

Μονο ενα κενο δυορακι μεσημερι που κοιμουνται και οι δυο μενει αλλα τι να πρωτοκανω;;;μεχρι να ηρεμισω κ να κοιμηθω παει περασε!


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

να μαι κι εγω!

Τελειωσαμε με τις γεννες κοριτσια;; Λογικα ναι αφου ειναι ιαν-φεβ.

Θυμαστε που σας ελεγα δεν την παλευω κτλ; Πραγματικα παιζει να μουν ενα βημα πριν την καταθληψη, αλλα "ευτυχως" πεθαναν 2 συγγενεις μας και ταρακουνηθηκα και συνηλθα.

ΕλενηΑγγλια εγω την καλμα χρησιμοποιω αν πιει το μωρο μεσα στη μερα το γαλα δεν το ζεσταινω καθολου σε θερμοκρασια δωματιου το πινει. Αν βγαλω κατεψυγμενο το βαζω σε θερμαντηρα ποε εχει ενδειξη 37βαθμους. Και αλλες φορες βαζω δαχτυλο, στο σπιτι μας η αποστειρωση ειναι αγνωστη λεξη!!!

Την περαμενη εβδομαδα ημουν για 5 μερες στο νοσοκομειο, ο μπεμπης πνιγοταν απο τα φλεγματα και δεν τον καθαριζε ο φυσιολογικος ορος. Τελικα ειχε κατι σαν βρογχιολιτιδα που δεν ξεκινησε ακομη οποτε καθομασταν να του βαζω μασκα να φυγουν τα φλεγματα. Και παλι χτες τον πηγα αλλα δεν μας κρατησαν αν επιδεινωθει θα ξαναπαμε και ολο αυτη η δουλεια θα γινετε μεχρι να σταματησουν οι μυξες της μικρης που τον κολαει συνεχεια ή να μεγαλωσουν τα ρουθουνια του μπεμπη να κατεβαινουν προς τα εξω οι μυξες του.

Να σας πω και τι με εσωσε με την κορη μου, ειναι μια ομαδα στο φεεις που σχολιαζουν πως να συμπεριφερομαστε στο παιδι και εκλεψα 2-3 κολπα και δουλεψε, τωρα εχω την καρδουλα μου πισω το γλυκο κοριτσακι που ηξερα και με βοηθαει με το μικρο, δειχνει να με καταλαβαινει οταν της λεω σε λιγο θα μπορεσω και προπαντων δεν πλανταζει στο κλαμα κοριτσια. Ισως εφταιγα και εγω που ειχα τα χαλια μου και το αισθανοταν και γινοταν αυτος ο χαμος δεν ξερω και δεν σκοπευω να το ψαξω μου φτανει που ηρθε η ηρεμια στο σπιτι μου και ελπιζω να παραμεινει μεχρι το τριτο!!!!!


tjiq4rmof.png

ie9rz3l2j.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Vikitsa και στο δικο μας σπιτι η αποστειρωση ειναι αγνωστη λεξη!!!

Περαστικα στον μπεμπη σου.

Ρε θηρίο σκεφτεσαι κ για τριτό?!?!?!

Πως την λενε την ομαδα στο facebook;

Συμβουλες κ tips ειναι παντα χρησιμα.

Εμας ο μικρουτσικος μαμακιας ειναι ολη την ωρα αγκαλια,

Ειδικα νυχτα μολις τον αφησω εστω για να παω τουαλετα ξυπναει,

Εχω ring sling,mei tai k 2wrap!και στις βολτες ουτε καν στο καροτσι δεν μπαινει ο αγκαλιτσας!!!

Ο μεγαλος μου δεν κοιμηθηκε ποτε μαζι μου,ουτε καν μεσημερι για μια ωριτσα ποτε!

Ποσο διαφορετικο μπορει να ειναι καθε παιδακι!


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τι κάνετε; πως πάει με τα μωρακια;


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια!

Τι εγινε το κλεισαμε? Βικιτσα εισαι καλυτερα τωρα? Η αληθεια ειναι και εγω ενιωθα ενα βημα πριν την καταθλιψη...πιστευω συνηλθα. Νομιζω κανει καλο αν μιλαμε για αυτο...

Ατατουλιτσα ολα καλα? Το μωρο εστρωσε λιγο? ο δικος μου τωρα εστρωσε και κοιμαται καποιες ωρες σερι ευτυχως...ολο το χειμωνα κοιμοταν τη μερα και τη νυχτα εκανε παρτυ:? κοντευα να πεσω κατω απο την εξαντληση. Πραγματικα σας θαυμαζω εσας με δυο παιδακια!

Οι αλλες? Μαρκελα, Μαριακι, Ρικολα, Ονειρακι?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Τσα!!!Γεια σου και απο εδω!!!

Τι εγινε το κλεισαμε?Ναι εχει ερημωσει...(και εγω αργησα να σας βρω)

Βικιτσα εισαι καλυτερα τωρα? Η αληθεια ειναι και εγω ενιωθα ενα βημα πριν την καταθλιψη...πιστευω συνηλθα. Νομιζω κανει καλο αν μιλαμε για αυτο...

Ατατουλιτσα ολα καλα? Το μωρο εστρωσε λιγο? ο δικος μου τωρα εστρωσε και κοιμαται καποιες ωρες σερι ευτυχως...ολο το χειμωνα κοιμοταν τη μερα και τη νυχτα εκανε παρτυ:? κοντευα να πεσω κατω απο την εξαντληση. Πραγματικα σας θαυμαζω εσας με δυο παιδακια!

Οι αλλες? Μαρκελα, Μαριακι, Ρικολα, Ονειρακι?

Εμεις κοιμομαστε καλα το βραδυ..αλλα ελαχιστα κατα τη διαρκεια της ημερας!!!Καναμε και τη Τριτη τα πρωτα μας εμβολια(2 ενεσιμα και ενα ποσιμο)(συνολικα ηταν :cool:...πολλα δεν ειναι????Και ευτυχως δεν ειχαμε καμια παρενεργεια!!!Μεγαλωνουμε....θηλαζουμε αποκλειστικα..και βολταρουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαστε και εμεις. Ηδη τριων μηνων περασαμε πολλουςςςς κολικους που.ομως με αποχη της μαμας απο γαλακτοκομικα και ολα τα υπολοιπα (οσπρια λαχανικα οξινα μην ρωτησετε τι ετρωγα,τιποτα!!) βρεφικο μασαζ κ πολλες αγκαλιες πλεον ειμαστε καλυτερα. Θηλαζουμε κοιμομαστε αγκαλια και μεγαλωνουμε ομοεφα. Εγω τρεχω πανικοβλητη με δυο παιδια κ χωρις βοηθεια πλεον. Την κυριακη εχουμε την βαφτιση της αλλο τρεξιμο αυτο. Ολα καλα κατα τα αλλα


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαστε και εμεις. Ηδη τριων μηνων περασαμε πολλουςςςς κολικους που.ομως με αποχη της μαμας απο γαλακτοκομικα και ολα τα υπολοιπα (οσπρια λαχανικα οξινα μην ρωτησετε τι ετρωγα,τιποτα!!) βρεφικο μασαζ κ πολλες αγκαλιες πλεον ειμαστε καλυτερα. Θηλαζουμε κοιμομαστε αγκαλια και μεγαλωνουμε ομοεφα. Εγω τρεχω πανικοβλητη με δυο παιδια κ χωρις βοηθεια πλεον. Την κυριακη εχουμε την βαφτιση της αλλο τρεξιμο αυτο. Ολα καλα κατα τα αλλα

Απο τοσο μικρουλα θα την βαπτισετε;

Και εμεις αγκαλια κοιμομαστε και φυσικα δεν εχω βοηθεια ουτε εγω.

Λιγα πονακια και πολυ ζορι με τα κακά-μπορει να μην κανει κ για δυο μερες-

Αλλα ο γιατρος δεν κρινει οτι χρειαζεται να κανουμαι κατι.

Κατα τα αλλα μια χαρα και εμεις!


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ατατουλιτσα. Το κανονισαμε ετσι γτ μεσα ιουν γενναει η κουνιαδα οποτε δεν θα μπορουσαμε καθολου μες το καλοκαιρι. Σεπτ πηφαινε μακρια χωρια που δεν ξερω κ τι προγραμμα θα ειχε ο συζυγος με την δουλεια. Τους ρωτησαμε λοιπον κ ειπαν καλυτερα πασχα ασχετα αν τελικα δεν ηρθαν.. Καλυτερα μικρη να μην τρεχω με βαφτισεις πιο μετα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σε όλες. παρ' ότι δεν εχω ξαναγράψει. Συστήνομαι τώρα! Είμαι η μαμά της Αγγέλικας που γεννήθηκε, 08/02/14 και κλείνει σήμερα 3 μήνες! Είναι το πρώτο μου παιδάκι

Καλησπερα Ζωη!

Ειμαι η μαμα του Μιχαηλ που γεννηθηκε 11-02!!Και ειναι το πρωτο μου παιδακι και εμενα!καλως ηρθες λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είμαστε 4μηνων δεν μπορω να το πιστέψω ακόμα! Ποτε σας μίλαγα για το μωρακι που μεγάλωνε μέσα μου!!!! Και τώρα κανει τα δικά της και με τρελαινει κάθε μέρα.

Είμαστε λοιπον 4μηνων και 9 ημερών. 6 κιλά και 65 εκ.

Τρώμε πλεον σκόνη μόνο γάλα εδώ και ενα μήνα και κοιμομαστε πάρα πολύ!!! δεν ξυπνάμε ούτε για να φάμε με αποτέλεσμα να κάνουμε 4γευματα την ημέρα.

Έχουμε ατοπικη δερματίτιδα και τα μούτρα μας είναι συνέχεια χαλιά!!!!

Έχω ξεκινήσει δουλειά εδώ και 2 μήνες η Μπέμπα μου ηταν ακόμα πολύ μικρή αλλά ευτυχώς έχω την μάνα μου που την κρατάει και μένει πανω απο εμένα.

Τα δικά σας μωρακια τι κανουν;

Ααααα εμας η βάπτιση θα γίνει 20 Ιουλίου.


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Είμαστε 4μηνων δεν μπορω να το πιστέψω ακόμα! Ποτε σας μίλαγα για το μωρακι που μεγάλωνε μέσα μου!!!! Και τώρα κανει τα δικά της και με τρελαινει κάθε μέρα.

Είμαστε λοιπον 4μηνων και 9 ημερών. 6 κιλά και 65 εκ.

Τρώμε πλεον σκόνη μόνο γάλα εδώ και ενα μήνα και κοιμομαστε πάρα πολύ!!! δεν ξυπνάμε ούτε για να φάμε με αποτέλεσμα να κάνουμε 4γευματα την ημέρα.

Έχουμε ατοπικη δερματίτιδα και τα μούτρα μας είναι συνέχεια χαλιά!!!!

Έχω ξεκινήσει δουλειά εδώ και 2 μήνες η Μπέμπα μου ηταν ακόμα πολύ μικρή αλλά ευτυχώς έχω την μάνα μου που την κρατάει και μένει πανω απο εμένα.

Τα δικά σας μωρακια τι κανουν;

Ααααα εμας η βάπτιση θα γίνει 20 Ιουλίου.

Τασουλα, η ατοπικη δερματιτιδα και τα λοιπα που λες μπορει να οφειλονται σε αλλεργια στα γαλακτοκομικα,να ξερεις. Αν θες ψαξ΄το μηπως μπορεσεις να θηλασεις βρε!!

Εμεις χαθηκαμε,οπως καταλαβατε! Δεν εχω χρονο ουτε να φαω που λεει ο λογος! Η μικρη ειναι 3 μηνων και 1 εβδομαδας, 6350 και 63 εκ. με γαλα μαμας!! ΕΙμαι πολυ χαρουμενη γιατι στον πρωτο δεν τα ειχα παει καλα με το θηλασμο! Αποφασισαμε και ονομα, θα την πουμε Αλκινοη αλλα δεν ξερω αν γιορταζει! Πρ'ολα αυτα, λογω οικονομικων, η βαφτιση θα γινει του χρονου. Επισης, δεν εχουμε βρει νονο!! Ο μεγαλος μου υποτιθεται την αγαπαει τη μπεμπα και οταν δεν τη βλεπει την ψαχνει, αλλα που και που της ριχνει και μερικες ξαναστροφες η με κανενα ποτηρι στο κεφαλι! Πιστευω θα του τα ανταποδωσει οταν ερθει η ωρα! Χαχαχαα! :-) Μετακομισαμε κιολας πριν 3 εβδομαδες απο τη Λαμια στη Χαλκιδα λογω δουλειας του αντρα μου. Ολα τα'χαμε... Μεγαλες αλλαγες, ελπιζω να συντονιστουμε συντομα. Ειμαι και σε αναζητηση παιδιατρου. Αυτα απο εμας. Οταν μπορεσω θα ξαναμπω, φιλακια σε ολες και ολα τα μωρακια!


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...