Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

Εγκυουλες τι κανετε ? καλησπερα!εμεις καλα πηγα στην δουλεια πηρα αδεια κανονικη και γυρισα!!!αυριο εχω γυναικολογο και την πεμπτη ενδροκρινολογο να κανουμε τον ελεγχο μας!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!!!

Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας!

Είμαι και 'γω "υποψήφια" μανούλα Ιανουαρίου '14 και έχω ΠΗΤ 3/1/2014.

Έχω ήδη 2 αγοράκια 21μηνών και 11μηνών και πρώτα ο Θεός πάμε για το τρίτο παιδάκι μας.:P


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλά,μεγαλώνει η παρέα μας βλέπω.

skybeam ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές και τις συμβουλές και ναι εδώ ενώπιον όλον υπόσχομαι ότι θα κοιμάμαι σαν ζωων(τι σαν δλδ?):D:D:D

oneiraki καλο υπέρηχο να έχεις αύριο κοριτσάκι μου,μπορεί να ακούσετε και καρδούλα χιχι.περιμένουμε νέα σου,μη μας ξεχάσεις.α ευχαριστούμε και για τη λίστα.

μαρκελακι εφόσον βρήκατε το πρόβλημα δεν έχεις να αγχωθείς για τίποτα κοριτσάκι,όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορα να ξερεις.εχω και εγώ ένα πλούσιο ιστορικό και δεν σου κρύβω ότι είμαι λίγο χεσμένη,αλλα σκέφτομαι θετικά και Μονο .

κρίστι ποτε έχεις γιατρό?καλή επιτυχία κοριτσάκι μου.

πολυξένη καλή εγκυμοσύνη να έχεις γλυκιά μου..


awy6.png
Link to comment
Share on other sites

Ελεανάκι καλώς ήρθες!!!Πωπω χαρά στο κουράγιο σου που τα έκανς όλα τόσο κοντά!!Ευτυχισμένη μανούλα είσαι!!!:):):)

ναταλίτσα δεν νομίζω να ακούσουμε καρδούλα είναι πολύυυ νωρίς..Λογικά η σύλληψη είναι καθυστερημένη κάπου μία βδομάδα και πρέπει να είμαι κάπου τέλη 4ης αρχές 5ης βδομάδας..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014

EleniAgglia ΠΗΤ 01/01/2014

natalitsa80 ΠΗΤ16/01

oneiraki ΠΗΤ 27/01

kristy25 ΠΗΤ 27/01(αλλα για σιγουρα θα σας πω σε μια εβδομαδα!)

eleanaki ΠΗΤ 03/01/2014

markela35 ΠΗΤ 08/02/2014 - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 17/01

__________________


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014

EleniAgglia ΠΗΤ 01/01/2014

natalitsa80 ΠΗΤ16/01

oneiraki ΠΗΤ 27/01

kristy25 ΠΗΤ 27/01(αλλα για σιγουρα θα σας πω σε μια εβδομαδα!)

eleanaki ΠΗΤ 03/01/2014

markela35 ΠΗΤ 08/02/2014 - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ 17/01

__________________

Χαχα αλλά για την ώρα είμαστε μαζί!!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλά,μεγαλώνει η παρέα μας βλέπω.

skybeam ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές και τις συμβουλές και ναι εδώ ενώπιον όλον υπόσχομαι ότι θα κοιμάμαι σαν ζωων(τι σαν δλδ?):D:D:D

oneiraki καλο υπέρηχο να έχεις αύριο κοριτσάκι μου,μπορεί να ακούσετε και καρδούλα χιχι.περιμένουμε νέα σου,μη μας ξεχάσεις.α ευχαριστούμε και για τη λίστα.

μαρκελακι εφόσον βρήκατε το πρόβλημα δεν έχεις να αγχωθείς για τίποτα κοριτσάκι,όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορα να ξερεις.εχω και εγώ ένα πλούσιο ιστορικό και δεν σου κρύβω ότι είμαι λίγο χεσμένη,αλλα σκέφτομαι θετικά και Μονο .

κρίστι ποτε έχεις γιατρό?καλή επιτυχία κοριτσάκι μου.

πολυξένη καλή εγκυμοσύνη να έχεις γλυκιά μου..

natalitsa δευτερα 10 Ιουνιου εχουμε κ μετραω τις μερες αναποδα! νομιζω οτι το χειροτερο απ'ολα ειναι η αναμονη! ας μου πει οτι ειναι ολα καλα κ μετα θα περιμενω υπομονετικα τα επομενα ραντεβου μου!

εσυ κοριτσι μου??βλεπω πητ 16/01 αρα πρεπει να εισαι γυρω στις 7 εβδομαδες ε??καρδουλα ακουσες??


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιος μιλησε για υπνο??

Κοιμαμαι, κοιμαμαι και δεν το χορταινω!!

Ονειρακι εμεις στην 6η εβδομαδα ακουσαμε καρδουλα οποτε μπορει και εσυ να ακουσεις!! Εχω ραντεβου την επομενη Δευτερα με το γιατρο και ανυπομονω!! Δε μου λετε, επειδη ο γιατρος μου δεν κανει πολλους υπερηχους και νομιζω κανει ραντεβου-παρα-ραντεβου οποτε ισως να μην κανουμε..πως ξερω οτι ολα βαινουν καλως?

Δευτερη απορια...ποσο στοιχιζει η Α επιπεδου? Ξερω οτι δεν τη χορηγει ο ΕΟΠΠΥ...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

μια ώρα έγγραφα γμτ. και δεν ξέρω τι πάτησα και με πέταξε έξω.τα νεύρα μου:evil::evil:

καλησπέρα στης μανούλες και στα όμορφα σποράκια.

καλωσορίζω και εγώ με τη σειρά μου τη ελεάνα και εύχομαι καλή και όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου.αχχχχχχχ χθες που σερνόμουν από κρεβάτι σε κρεβάτι έλεγα τι καλά που δεν έχω από πίσω μου κανένα παιδάκι να θέλει να το ταΐζω,να θέλει να το παίξω και διαφορα τέτοια τη στιγμή που εγώ δεν μπορώ να κάνω ουτε 2 βήματα.κουράγιο κούκλα μου και όλα θα πάρουν τη σειρά τους.

oneiraki δεν είμαι σίγουρη ότι θα ακούσετε καρδούλα,αλλα μπορεί να δείτε καρδιακή λειτουργία,εμείς είδαμε 5w3d,αλλα και να μη δείτε μη στεναχωριέσαι θα ακούσετε σίγουρα αργότερα.;););)

αχ κρίστι μου και εγώ έτσι έλεγα γλυκιά μου ας μου πει ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά και μετά θα περιμένω υπομονετικά το επόμενο ραντεβού.χμμμμ κούνια που με κούναγε.και τι δεν έχει σκαρφιστεί το άρρωστο μυαλό μου για να με δει ο γιατρός έστω 2 φορες την εβδομάδα,αν γινότανε εγώ θα πήγαινα και κάθε μέρα μη σας πω ότι θα κοιμόμουνα και εκεί για να γλυτώσω τα δρομολόγια:D:D μέχρι που μια μέρα μου λέει ο γιατρός μου αν έμεινες από δικαιολογίες μη ψάχνεσαι άλλο,εγώ θα σε βλέπω έτσι και αλλιώς μέχρι τον τρίτο μηνα 2-3 φορες την εβδομάδα λόγο του ιστορικού σου.και πάλι δεν μου φτάνει:rolleyes::rolleyes:

.τις μέρες που δεν έχω γιατρό τρώγομαι με τα ρούχα μου,να έβγαλα ένα σπυράκη,όχι έπεσε η θερμοκρασία μου,όχι ξεφούσκωσαν τα βυζιά μου και δεν συμμαζεύεται.τώρα που ακούσαμε καρδούλα ανυπομονώ να το δω να κουνάει χεράκια ποδαράκια,μόλις περάσουμε και αυτό το στάδιο θα περιμένω πως και πως τη πρώτη του κλοτσιά,μετά θα θελήσω να γεννήσω μετά να το δω φαντάρο και έτσι άσε οι αγωνίες μιας μάνας τελειωμό δεν έχουν και ποτε δεν ησυχάζουμε.:D:Dμετά θα τρώγεσαι γιατί αργεί τα βραδια:D,με ποίαν βγαίνει:D,μη την αφήσει έγκυο:D και αλλα τέτοια.ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΖΟΥΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ:D:D:D


awy6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγκυουλες τι κανετε ? καλησπερα!εμεις καλα πηγα στην δουλεια πηρα αδεια κανονικη και γυρισα!!!αυριο εχω γυναικολογο και την πεμπτη ενδροκρινολογο να κανουμε τον ελεγχο μας!!
και πολύ καλά έκανες κορίτσι μου.τώρα κοίτα να την εκμεταλλευτείς όπως πρέπει έτσι?πολύ ξεκούραση και ύπνο για να δέσει καλά το σποράκι.καλή επιτυχία για αύριο γλυκιά μου.

awy6.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Με δύο παιδάκια δεν μπορώ να πω ότι έχω πολλές δυνάμεις. Μου 'δωσε ο γιατρός και utrogestan και με έχει γονατίσει... Το μόνο που θέλω είναι να κοιμάμαι.:rolleyes:

Για όσες δεν έχετε ακούσει καρδούλα ακόμα: πήγα στον πρωην γυναικολόγο μου 6w3d στο νοσοκομείο και δεν άκουσε καρδιά και μου 'πε ότι μέσα στις επόμενες μέρες να περιμένω να αδιαθετήσω, τη στιγμή που ήξερα και του 'πα ότι είχα κάτα 5μέρες καθηστερημένη σύλληψη. Με εκνεύρισε που ήταν τόσο κάθετος και απόλυτος και άλλαξα γυναικολόγο. Τελικά στις 7w1d που πήγα στον άλλο και καρδούλα ακούσαμε και το εμβρυάκι το είδε καλά για την ημερομηνία σύλληψης. Οπότε αν τύχη σε καποια κάτι παρόμοιο μην τρομάξετε!;)


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...