Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

τα νέα μας πήγαμε στο σχολείο που είναι μακριά μας αλλά θα τον αφήσω εκεί γιατί η τάξη έχει 18 παιδάκια είναι καινούριο κτήριο με χημεία κλειστά γυμναστήρια, θέατρο κτλ κτλ η τάξη υπερ άνετη και η δασκάλα φάνηκε οκ αλλά δεν ξέρω ακόμα θα δείξει. Σήμερα και αύριο απεργία και εμάς τους κάνει προγραφικές ασκήσεις και σχολάνε κανονικά στις 2 και πήραμε και βιβλία και είπε ότι από Δευτέρα θα μπει και κανονικά στα βιβλία.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εμείς απεργία 2 ημέρες. Μωρέ κι εγώ πιστεύω ότι 5-6 είναι η καλύτερη ώρα όμως όταν έχουν δραστηριότητες τι γίνεται...Τα υλικά και για τους 2 κόστισαν 65 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξυ εμεις ξεκινησαμε πιο νωρις, ηταν ολα οργανομενα και δεν υπαρχει περιοδος προσαρμογης

Αριθμητικη ειναι στο 2. Απο γραμματα εχουν κανει τα φωνηεντα το m και το r. Χτες τσακωθηκαμε για να γραψει τις ημερες της εβδομαδας και σημερα τον μαλωσε λεει η δασκαλα γιατι τις ειχε γραψει!!!!

Ελληνικα εκαναν σημερα το Τ και το Ε και ειχαν να γραψουν την πιτα και το πετα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η δασκαλα μας δεν κανει απεργια μιλησα λιγο μαζι της για ολοημερο ποτε και εαν, δεν εχουν στειλει δασκαλους ειδικοτητων που σηνηθως κανουν στο ολοημερο και γενικα δεν ξερουν τι θα γινει. Απο την αλλη βδομαδα μαλλον θα παρουν βιβλια και θα εχουμε και συναντηση να μας μιλησει. Για να δουμε τι θα γινει...


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια!!!

Τι κάνουν τα πρωτάκια μας;;

Εμένα χθες έμεινε ο καημενούλης μόνος του στο ολοήμερο, μιας και τα περισσότερα παιδάκια ή τα πήρανε νωρίτερα ή είχανε απεργία οι δασκάλοι του.

Κρίμα, γιατί έκανα κι εγώ στάση εργασίας και μπορούσα να τον πάρω νωρίτερα... :?:?

Ευτυχώς, ήτανε κατενθουσιασμένος που ήτανε μόνος του με τον δάσκαλο που τα προσέχει, είπε ότι πέρασε υπέροχα, ξεκουράστηκε, χαλάρωσε κλπ!!! Πάλι καλά το μαναράκι μου!!!

Εμάς δεν μας έχουνε βάλει πολλές ασκήσεις. Τους έχουν δώσει δύο φωτοτυπίες που τις κάνει στη φύλαξη. Έχουνε σχέση με το "Ν", το "ν", με γραμμούλες και με "δεξιά", "αριστερά" κλπ!!!

Τελικά μάλλον θα τον πάω καράτε δοκιμαστικά την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε... 30 του μήνα ξεκινάει αγγλικά τελικά!!!

Εχθές πήγαμε πάρκο φλοίσβου με τη μάνα μου τα δύο πιτσιρίκια!!! Περάσανε υπέροχα!!

Σήμερα το φαγητό του σχολείου είχε junk food: του έφτιαξα χοτ-ντογκ που μου ζήτησε!!! Κάπως έτσι θα το καθιερώσω μάλλον: μία μέρα την εβδομάδα θα είναι τέτοιου είδους (εύκολο και για τη μαμά!!! :tongue::tongue::tongue:).

xanp,

τελικά θα τον πας στο μακρινό σχολείο; πως του φαίνεται;;

mmad,

νομίζω ότι το εξωτερικό γενικά είναι πολύ μπροστά!!! Κάνει δλδ μάθημα και στις δύο γλώσσες;;

cleo, ekavi,

δλδ κάνουν μάθημα από φωτοτυπίες;; μεταξύ μας κι εμένα δεν ξέρω αν έχουν ανοίξει τα βιβλία καθόλου...

Φιλάκια σε όλες και σε όλα τα παιδάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το φαγητό του σχολείου είχε junk food: του έφτιαξα χοτ-ντογκ που μου ζήτησε!!! Κάπως έτσι θα το καθιερώσω μάλλον: μία μέρα την εβδομάδα θα είναι τέτοιου είδους (εύκολο και για τη μαμά!!! :tongue::tongue::tongue:).

cleo, ekavi,

δλδ κάνουν μάθημα από φωτοτυπίες;; μεταξύ μας κι εμένα δεν ξέρω αν έχουν ανοίξει τα βιβλία καθόλου...

Ναι κάνουν μάθημα με φωτοτυπίες...

Εγώ δεν της βάζω Junk food. Της έχω δώσει κάποια χρήματα να τα έχει στην τσάντα της και κάποια στιγμή εάν θέλει να πάρει κάτι από το κυλικείο, αλλά δεν βλέπω να κάνει χρήση των χρημάτων...

Συγγνώμη το hot dog το θεωρείς πιο εύκολο στην ετοιμασία από το να του βάλεις μέσα στην τσάντα του ένα φρούτο, πχ μια μπανάνα; :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!!

cleo, ekavi,

δλδ κάνουν μάθημα από φωτοτυπίες;; μεταξύ μας κι εμένα δεν ξέρω αν έχουν ανοίξει τα βιβλία καθόλου...

Δύο-τρεις φωτοτυπίες έχει εμφανίσει ως τώρα, μη φανταστείς τίποτα άλλο. Με κάτι γραμμούλες και σχεδιάκια. Και έχουν κάνει και κάποιες "ζωγραφιές" στο σχολείο, αλλά σε σχέση με τους αριθμούς (δηλαδή να ζωγραφίσουν μέσα σε ένα πλαίσιο δύο λουλούδια, ή τρία λουλούδια κλπ).

Να δούμε, από την ερχόμενη εβδομάδα θα πάρουμε βιβλία; Δεν ξέρω αν έχουν φτάσει όλα ακόμη.

Και, επιπλέον, αναρωτιέμαι πότε θα μπούμε στο κανονικό ωράριο. Αυτό το 12.30 δεν παλεύεται άλλο...

Link to comment
Share on other sites

mmad,

νομίζω ότι το εξωτερικό γενικά είναι πολύ μπροστά!!! Κάνει δλδ μάθημα και στις δύο γλώσσες;;

Απλα αυτο που περνατε εσεις τωρα που εινα δασκαλοι που λοιπον, δεν σας εχουν πει τι υλικα θα χρειαστηται κτλ εδω τα εχουν τακτοποιησει απο Μαιο -Ιουνιο, Πιστευω οτι τωρα φαινεται οτι προχωραμε αλλα καπου θα κανουμε κοιλια,

Ελληνικα κανουν τα παιδια περιπου οπως στην Ελλαδα κανετε αγγλικα,. Λεω περιπου γιατι υποτιθεται οτι εχουν ηδη τα παιδια μια σχεση με την γλωσσα (τουλαχιστον ο ενας γονιος ελληνας), Ομως ειναι επιπεδα γλωσσας. Υπαρχει ενα νηπιο-προνηπιο (φετος για παιδια που γεννηθηκαν 2009-2010) και μετα στο Τμημα Ελληνικης Γλωσσας που παμε εμεις ενα τμημα για αρχαριους και ενα για προχωρημενους. Δηλαδη το πρωτακι μου ειναι στα αρχαρια προφανως αλλα και ενα 10 χρονο που δεν εχει ξανακανει ελληνικα στους αρχαριους θα ειναι μονο που θα προχωρησει πιο γρηγορα. Αυτα βεβαια στο δικο μας ΤΕΓ που λειτουργησε φετος πρωτη χρονια με 40 παιδακια (τα 20 νηπια). Στο αλλο ΤΕΓ εχει ταξεις αντιστοιχες τιυ ελληνικου σχολειου.

Λοποιν εδω στο Βελγιο δεν δινουν βιβλια. Περνουμε μονο φωτοτυπιες εκτως αν ζητησει ο δασκαλος καποιο συγκεκριμενο,

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη το hot dog το θεωρείς πιο εύκολο στην ετοιμασία από το να του βάλεις μέσα στην τσάντα του ένα φρούτο, πχ μια μπανάνα; :P

To hot dog του το έβαλα για μεσημεριανό, όχι για δεκατιανό. Για δεκατιανό έχει στάνταρ ένα φρούτο και κάτι άλλο, ανάλογα, π.χ. κουλουράκι από το κυλικείο κλπ. Για αυτό το λέω εύκολο... Δε θέλει μαγείρεμα... :rolleyes::rolleyes:

Μας ειδοποίησαν, τη Δευτέρα 1:20 ενημέρωση από τη δασκάλα!!! Άντε, να δούμε τι θα μας πει!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

To hot dog του το έβαλα για μεσημεριανό, όχι για δεκατιανό. Για δεκατιανό έχει στάνταρ ένα φρούτο και κάτι άλλο, ανάλογα, π.χ. κουλουράκι από το κυλικείο κλπ. Για αυτό το λέω εύκολο... Δε θέλει μαγείρεμα... :rolleyes::rolleyes:

Μας ειδοποίησαν, τη Δευτέρα 1:20 ενημέρωση από τη δασκάλα!!! Άντε, να δούμε τι θα μας πει!!!

Κι εμείς έχουμε ενημέρωση τη Δευτέρα αλλά νομίζω πιο πολύ εμείς θα πούμε!


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites

To hot dog του το έβαλα για μεσημεριανό, όχι για δεκατιανό. Για δεκατιανό έχει στάνταρ ένα φρούτο και κάτι άλλο, ανάλογα, π.χ. κουλουράκι από το κυλικείο κλπ. Για αυτό το λέω εύκολο... Δε θέλει μαγείρεμα... :rolleyes::rolleyes:

Μας ειδοποίησαν, τη Δευτέρα 1:20 ενημέρωση από τη δασκάλα!!! Άντε, να δούμε τι θα μας πει!!!

α, δεν κατάλαβα ότι έλεγες για μεσημεριανό... Εμείς έτσι και αλλιώς σχολάμε νωρίς οπότε είχα στο μυαλό μου το δεκατιανό :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...