Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Εμάς μας στέλνει τα βιβλία σπίτι σιγά σιγά και βλέπω πάνω τι έχουν κάνει έχει ημερομηνία και είναι λυμένα από το παιδί. Επίσης φωτοτυπίες για να τις κρατάμε στο φάκελό του σπίτι μάλλον θα τις πάρει στο τέλος και μας στέλνει τι θα κάνει κάθε μέρα δηλαδή το πρόγραμμα της αυριανής μέρας συν την αντιγραφή στο τετράδιο που κάνουμε κάθε μέρα. Χθες βρήκα την δασκαλά και είπε ότι την άλλη εβδομάδα θα κάνουμε συγκέντρωση για περισσότερες λεπτομέρειες αλλά εμένα μου λέει και ο μικρός μου τι έκανε κάθε μέρα στο σχολείο να ρωτάτε τα παιδιά σας.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Και εμεις προχτες πηραμε βιβλια μαθηματικα-γλωσσα-μουσικη-μελετη-εικαστικα..Ασκησουλες κανουν σε φωτοτυπια και μας τις φερνει σπιτι να της βολευουμε στον φακελο!!Που και που μας δινει και μια φωτοτυπια για το σπιτι

Ekavi και εμας μια αντρας τους κανει γυμναστικη μια γυναικα αντε να δουμε


UlUkp3.png

9dhtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , να ρωτήσω στην αντιγραφή σβήνουν συνέχεια μέχρι να το κάνουν όσο ποιο σωστά γίνεται? Είμαι απογοητευμένη με τον ευατό μου δεν ξέρω δεν έχω υπομονή σήμερα ο ένας έσβησε ίσα με 20 φορές για να το κάνει σωστά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , να ρωτήσω στην αντιγραφή σβήνουν συνέχεια μέχρι να το κάνουν όσο ποιο σωστά γίνεται? Είμαι απογοητευμένη με τον ευατό μου δεν ξέρω δεν έχω υπομονή σήμερα ο ένας έσβησε ίσα με 20 φορές για να το κάνει σωστά

Εξαρταται απο το ποσο τελειωμανης ειναι και απο τα κεφια καθε φορα...

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας δινουν καθε παρασκευη ,προς το παρόν ,το προγραμμα της ερχόμενης εβδομάδας,και στα βιβλία φαινεται πως προχωράνε ,μου λέει και ο μικρος τι εκαναν,και τα βλέπω και σημειωμένα.

Οταν τον ρωταω απλά,τι κάνατε και πως τα περασατε,δεν λέει πολλά,αλλα την ωρα της μελέτης ανοιγουμε ενα ενα τα βιβλία και τον ρωταω πχ,εδω κανατε κατι?Ε,τοτε τα θυμάται.Μαλιστα μας ειπε και ο δασκαλος να το κανουμε αυτο ,ετσι στο μυαλό του τα ταξινομει και το παιδί και τα απομνημονευει καλύτερα.Πχ,το "ι" πως σας εδειξε ο δασκαλος να το κάνετε?Σηκωθηκε καποιο παιδακι στον πίνακα?

Δεν πειραζει που σβηνει,αυτο δειχνει πως προσπαθει πολύ.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας μας δινουν καθε παρασκευη ,προς το παρόν ,το προγραμμα της ερχόμενης εβδομάδας,και στα βιβλία φαινεται πως προχωράνε ,μου λέει και ο μικρος τι εκαναν,και τα βλέπω και σημειωμένα.

Οταν τον ρωταω απλά,τι κάνατε και πως τα περασατε,δεν λέει πολλά,αλλα την ωρα της μελέτης ανοιγουμε ενα ενα τα βιβλία και τον ρωταω πχ,εδω κανατε κατι?Ε,τοτε τα θυμάται.Μαλιστα μας ειπε και ο δασκαλος να το κανουμε αυτο ,ετσι στο μυαλό του τα ταξινομει και το παιδί και τα απομνημονευει καλύτερα.Πχ,το "ι" πως σας εδειξε ο δασκαλος να το κάνετε?Σηκωθηκε καποιο παιδακι στον πίνακα?

Δεν πειραζει που σβηνει,αυτο δειχνει πως προσπαθει πολύ.

Προσπαθεί ο έρημος όμως με ρωτάει πριν σβήσει και εγώ δεν είμαι ικανοποιημένη και του λέω να σβήνει. Αυτό λέω μήπως το παρακάνω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί ο έρημος όμως με ρωτάει πριν σβήσει και εγώ δεν είμαι ικανοποιημένη και του λέω να σβήνει. Αυτό λέω μήπως το παρακάνω

ο ιδιος αγανακτει?

Εμας ο δασκαλος δεν τα φορτωνει με πολλά επιμενει ομως να γινονται σωστα.Δηλαδη το κ για παραδειγμα,εχει μια καθετη γραμμη και δυο πλάγιες,ε ,αυτο πρεπει να φαινεται ,επίσης να μην κατεβαινουν κατω από τη γραμμη,..αλλα μας τονισε πως καθε παιδακι εχει και το δικό του γραφικο χαρακτηρα.Ρωτησε τη δασκάλα σας.

Για εμενα περισσότερη σημασια εχει να αγαπήσουν τη διαδικασια ,γιατι εαν του σπάσουν τα νευρα με το γραψε σβησει ακομη και εαν εχει όρεξη για μαθηση ,θα τη χασει και αυτη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , να ρωτήσω στην αντιγραφή σβήνουν συνέχεια μέχρι να το κάνουν όσο ποιο σωστά γίνεται? Είμαι απογοητευμένη με τον ευατό μου δεν ξέρω δεν έχω υπομονή σήμερα ο ένας έσβησε ίσα με 20 φορές για να το κάνει σωστά
Προσπαθεί ο έρημος όμως με ρωτάει πριν σβήσει και εγώ δεν είμαι ικανοποιημένη και του λέω να σβήνει. Αυτό λέω μήπως το παρακάνω

Εγώ αυτό που λέω στην κόρη μου είναι να κάνει μόνη της την άσκηση, να εντοπίζει μόνη της τι χρειάζεται να φτιάξει καλύτερα και να με φωνάζει στο τέλος όταν θα είναι ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα. Εκεί αν δω κάτι που κρίνω ότι χρειάζεται να το ξαναφτιάξει, της το λέω διακριτικά. Αλλά δεν την πιέζω να γράφει και να ξανασβήνει μέχρι να πετύχει το τέλειο... Πρέπει μόνη της να κρίνει αν είναι καλό ή σωστό αυτό που έφτιαξε και ούτε θέλω να είμαι συνέχεια από πάνω της.

Πάντα της έχω και ένα πρόχειρο τετράδιο, όπου μπορεί εκεί να κάνει "πειράματα".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που λέω στην κόρη μου είναι να κάνει μόνη της την άσκηση, να εντοπίζει μόνη της τι χρειάζεται να φτιάξει καλύτερα και να με φωνάζει στο τέλος όταν θα είναι ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα. Εκεί αν δω κάτι που κρίνω ότι χρειάζεται να το ξαναφτιάξει, της το λέω διακριτικά. Αλλά δεν την πιέζω να γράφει και να ξανασβήνει μέχρι να πετύχει το τέλειο... Πρέπει μόνη της να κρίνει αν είναι καλό ή σωστό αυτό που έφτιαξε και ούτε θέλω να είμαι συνέχεια από πάνω της.

Πάντα της έχω και ένα πρόχειρο τετράδιο, όπου μπορεί εκεί να κάνει "πειράματα".

Έχεις απόλυτο δίκιο. Πόσο άχρηστη νιώθω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω δεν τονβαζω να τα διορθωσει εκτως και αν μοιαζει με αλλο γραμμα...

Αυριο καθονται αλλα εχουμε διαβασμα. Μαλλον καθε βδμαδα κανουν δυο καινουργια γραμματα και δυο στα ελληνικα 4,,,, (Ειδα ομως οτι το ονομα του το γραφει λαθος :-( )

Α! πειραμε και εμεις βιβλια 8? που ποτε δεν θα τα δουμε γιατι θα ειναι παντα στο σχολειο,,,

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Πόσο άχρηστη νιώθω!!

Άντε καλέ που νιώθεις άχρηστη... Θα μπούμε όλοι σε ρυθμούς σιγά σιγά. Εμένα στην αρχή με φώναζε κάθε 2 λεπτά να βλέπω τι φτιάχνει. Και τότε συνειδητοποίησα ότι δεν πρέπει να περιμένει τη δική μου έγκριση, αλλά μόνη της να εγκρίνει ή όχι αυτό που έφτιαξε... δηλαδή, να μην το ξαναφτιάχνει επειδή δεν άρεσε στη μαμά, αλλά επειδή βλέπει μόνη της ότι χρειάζεται διόρθωμα. Έτσι άλλαξα και εγώ αντιμετώπιση.

Πήραμε άλλα 2 βιβλία μελέτης περιβάλλοντος...

Πρόγραμμα δεν έχουμε πάρει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλέ που νιώθεις άχρηστη... Θα μπούμε όλοι σε ρυθμούς σιγά σιγά. Εμένα στην αρχή με φώναζε κάθε 2 λεπτά να βλέπω τι φτιάχνει. Και τότε συνειδητοποίησα ότι δεν πρέπει να περιμένει τη δική μου έγκριση, αλλά μόνη της να εγκρίνει ή όχι αυτό που έφτιαξε... δηλαδή, να μην το ξαναφτιάχνει επειδή δεν άρεσε στη μαμά, αλλά επειδή βλέπει μόνη της ότι χρειάζεται διόρθωμα. Έτσι άλλαξα και εγώ αντιμετώπιση.

Πήραμε άλλα 2 βιβλία μελέτης περιβάλλοντος...

Πρόγραμμα δεν έχουμε πάρει ακόμα...

Σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη. Πλέον κι εμένα με φωνάζουν όταν το τελειώνουν όλο. Απλά ο ένας γκρινιάζει-φωνάζει όταν του λέω να το διορθώσει και ο άλλος κλαίει - φωνάζει εάν δεν πάρει άριστα. Ξεκινάω ήρεμα και καταλήγω άσε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Εμείς έχουμε μπει δυναμικά στην Αντιγραφή, στις φωτοτυπίες και στα μαθηματικά από Παρασκευή.

Βασικά, ο γιόκας μου κάνει συνήθως τις φωτοτυπίες και όλες τις εργασίες (όταν τις πάρει χαμπάρι) στο σχολείο και τον ελέγχω όταν γυρίζει (όλο και κάτι ξεχνάει....):rolleyes:

Συνήθως δεν τον βάζω να σβήνει. Μόνο σε ακραίες περιπτώσεις (που το Β κεφαλαίο είναι κατά πολύ μικρότερο των... μικρών γραμμάτων). Του θυμίζω τον τόνο κλπ... Σε γενικές γραμμές τον βάζω να τα κάνει μόνος του και αν με χρειαστεί με φωνάζει.

Σήμερα ξεκινάμε και αγγλικά!!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο θρησκευτικος εκανε "παραπονα" στην γιαγια μας,,, Καταλαβαινει λεει αλλα πρεπει να μαθει να καθεται στην καρεκλα!!! Η δασκαλα του δεν εχει πει κατι (θα την ρωτησω την Τεταρτη) αλλα τον ειδα και το σαββατο στο τενις που οσο περιμενε την σειρα του χοροπηδαγε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...