Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Στο πρώτο είμαστε αλλά μας είπαν ότι επειδή πήγανε πολλά παιδάκια φέτος ίσως φύγουν μερικά για όμορα σχολεία οπότε μπορεί και να έρθουμε στο 2ο..Λες να είμαστε συμμαθητές;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ekavi αυτα τα βιβλια ξεκινανε απο την αρχη ή ειναι επαναλυψης δηλαδη προυποθετουν οτι το παιδι τα εχει ακουσει ηδη? Μας ειπε η ελληνιδα νηπιαγωγος να παρουμε ενα απο αυτα για να το κανουμε κατα την διαρκεια της χρονιας, Εμενα το θεμα μου ειναι να μην εχει παρα πολλα κενα στην περιπτωση που γυρισουμε πισω ή ακομη χειροτερα στην μεση της χρονιας. Εγω ξεκινησα με το βιβλιο της γλωσσας ουτως ή αλλως δεν θα το κανει εδω. Αλλα ειναι πολυ κουρασμενος και δεν κανουμε τιποτα

Αυτό που πήρα από ότι είδα έχει διάφορες θεματικές ανακατεμένες...

Αλλά έτσι κι αλλιώς και εμείς ανακατεμένα τα κάνουμε.:tongue: Πρόσφατα έπιασα να της μάθω διαίρεση (για πρώτη φορά) και βρήκα αντίστοιχες ασκησούλες στο βιβλίο... Τώρα δεν ξέρω τι θυμάται, αλλά μια ιδέα την πήρε...

Και εμείς δεν κάνουμε συστηματικά το βιβλίο. Όποτε έχει διάθεση και τότε διαλέγουμε τι θα κάνουμε...

Να ρωτήσω, τους έχετε πάρει γραφείο κανονικό; Εμένα δεν χωράει γραφείο στο δωμάτιο και δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

ο Μεγαλος μου γιος φετος θα ειναι πρωτακη και εχουμε φουλ αγωνια και εκεινος μαλιστα . Σχεδον περασε και το καλοκαιρι και σε λιγες μερες μπαινουμε σε φουλ σχολικους ρυθμους πλεον


url=http://lilypie.com]La1Yp3.png[/url] mWAYp3.png ysBIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας!!!

Βικάκι,

κι εμένα είναι ενθουσιασμένος που θα πάει α΄δημοτικού, στο "μεγάλο σχολείο"!!! Σιγά σιγά τώρα θα του βάλω να κάνει επαναληψούλες με βιβλιαράκι που του έχω πάρει, να μπει σε έναν ρυθμό!!

Εμείς του έχουμε γραφείο από πέρισυ. Εάν δεν χωράει στο δικό του δωμάτιο θα πρότεινα ή (για α΄δημοτικού τουλάχιστον) βάλτου ένα μικρό τραπεζάκι αν χωράει ή αν μπορείς να του βρεις έναν χώρο ήσυχο να βάλεις εκεί ένα γραφείο.

Εκάβη,

εμένα, κατά λάθος, του είχανε πάρει από πέρισυ :shock: βιβλιαράκι για μετά την α' δημοτικού. Είμαι σίγουρη ότι μπορεί να το κάνει μιας και του έριξα μία ματιά, αλλά δεν έχω αποφασίσει να του το δώσω, γιατί στο τέλος φοβάμαι ότι θα βαριέται στο σχολείο πάρα πολύ...

Στο μεταξύ, και τα δύο μου πιτσιρίκια εκδήλωσαν σταφυλόκοκκο :(:(:(. Το ότι θα χάσουμε μπάνια δεν με πολυνοιάζει μιας και έχουνε χορτάσει θάλασσα, αλλά πιστεύω ότι θα εκμεταλλευτώ πλήρως τα βιβλιαράκια αυτά για να μας περνάει δημιουργικά η ώρα μας!!!

Α, πήραμε και τσάντα!! Αμέ!!!

Τον πήγα στο μεγάλο πολυκατάστημα, βρήκαμε αυτήν που ήθελε, τρόλεϋ τελικά, τσέκαρα αν του είναι καλή από ύψος κλπ, και, τελικά, την πήρα στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς 8? φθηνότερα!!!

Μου ζήτησε και ένα "κύβο του ρούμπικ". Είχε κάνει στο χωριό με 2Χ2 τετραγωνάκια. Βρήκα φθηνό (2,5?) και του πήρα τα 3Χ3 τετραγωνάκια σε μεγάλο σούπερ μάρκετ, αλλά το βρήκε πολύ δύσκολο και μου ζήταγε διακαώς τον μικρό... που δεν εξηγείται, από σβαρόφσκι πρέπει να είναι φτιαγμένος... με 9?, έλεος!!! (Αυτά που γλίτωσα από την τσάντα!!!)

Καλή συνέχεια!!!

Εννοείται θα τα λέμε από Σεπτέμβρη!!!

Ξανθή και Άννια

πολύ ωραίο που βγήκατε γειτόνισσες!!

Καμία μανούλα από Καλλιθέα;;;:-P:razz:


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, τους έχετε πάρει γραφείο κανονικό; Εμένα δεν χωράει γραφείο στο δωμάτιο και δεν ξέρω τι να κάνω...

Εγώ δεν θα της βάλω γραφείο στο δωμάτιο της. Θα μπορούσα, αλλά θα έπρεπε να αλλάξω όοοοολη τη διάταξη και τα κρεβάτια για να μπουν κουκέτες. Αποφάσισα να μην μπω σε τέτοια διαδικασία.

Το καθιστικό της κουζίνας το χρησιμοποιούμε έτσι κι αλλιώς κι ο άντρας μου κι εγώ σαν γραφείο. Εκεί θα διαβάζει και η μικρή. Δεν θα της πάρω δηλαδή δικό της έπιπλο γραφείου. Θα χρησιμοποιεί το τραπέζι που υπάρχει ήδη στο χώρο. Όσο για τη φασαρία, πολύ απλά θα προσαρμοστούμε όλοι (εννοώ κυρίως την μικρή μου κόρη) και θα μάθουμε να σεβόμαστε την ώρα του διαβάσματος.

Γενικά, δεν τρελαίνομαι με το θέμα του γραφείου. Αφου μπορώ εγώ να εργάζομαι στο καθιστικό θα προσαρμοστεί και η μικρή.


snp1p3.png

dNJRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Πρωτάκια και εμείς...

Μια ερώτηση έχω, που μπορεί να είναι και "χαζή", δεν ξέρω.

Τα βιβλία θα τα δώσουν στα σχολεία ή χρειάζεται να τα αγοράσουμε εμείς; Γιατί αν είναι να τα αγοράσουμε, να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή...

Καλή αρχή σε όλα τα "πρωτάκια" σε λιγότερο από ένα μήνα πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας αρχή, κλεο.

Τα βιβλία από ότι ξέρω μας τα δίνουνε στο σχολείο (στο δημόσιο σχολείο τουλάχιστον). Μας δίνουνε και μία λίστα με ότι άλλο θα χρειαστούμε (συγκεκριμένα τετράδια κλπ).

Οι μέρες μαζεύουνε... 3,5 εβδομάδες πλέον!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ, και τα δύο μου πιτσιρίκια εκδήλωσαν σταφυλόκοκκο :(:(:(. Το ότι θα χάσουμε μπάνια δεν με πολυνοιάζει μιας και έχουνε χορτάσει θάλασσα, αλλά πιστεύω ότι θα εκμεταλλευτώ πλήρως τα βιβλιαράκια αυτά για να μας περνάει δημιουργικά η ώρα μας!!!

Α, πήραμε και τσάντα!! Αμέ!!!

Τον πήγα στο μεγάλο πολυκατάστημα, βρήκαμε αυτήν που ήθελε, τρόλεϋ τελικά, τσέκαρα αν του είναι καλή από ύψος κλπ, και, τελικά, την πήρα στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς 8? φθηνότερα!!!

Μου ζήτησε και ένα "κύβο του ρούμπικ". Είχε κάνει στο χωριό με 2Χ2 τετραγωνάκια. Βρήκα φθηνό (2,5?) και του πήρα τα 3Χ3 τετραγωνάκια σε μεγάλο σούπερ μάρκετ, αλλά το βρήκε πολύ δύσκολο και μου ζήταγε διακαώς τον μικρό... που δεν εξηγείται, από σβαρόφσκι πρέπει να είναι φτιαγμένος... με 9?, έλεος!!! (Αυτά που γλίτωσα από την τσάντα!!!)

Περαστικά στα πιτσιρίκια σου!!!:)

Εμείς τσάντα δεν πήραμε ακόμη... Προσεχώς...

Κύβο ρούμπικ έχω από παλιά (τον κανονικό), αλλά δεν θυμάμαι πόσο τον πήρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Το καλοκαίρι τελειώνει, κλαψ, κλουψ!!!

Μιας και ξεκίνησα τις λίστες μου, να ρωτήσω απόψεις:

Για σνακ τι θα δίνετε στα παιδάκια σας στο σχολείο;;

Υποθέτω πρέπει να είναι κάτι που δεν χαλάει εύκολα από τη ζέστη... τουλάχιστον Σεπτέμβρη - Οκτώβρη...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Για σνακ τι θα δίνετε στα παιδάκια σας στο σχολείο;;

Υποθέτω πρέπει να είναι κάτι που δεν χαλάει εύκολα από τη ζέστη... τουλάχιστον Σεπτέμβρη - Οκτώβρη...

Δεν ξέρω και εγώ...

Να σου πω τι έπαιρνε συνήθως στο νηπιαγωγείο κατόπιν δικής της επιθυμίας. Ψωμί του τοστ με βούτυρο και μέλι ή κέικ... Δεν ήθελε τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...