Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Εχθες ψωνίσαμε τα σχολικα,τετραδια και λοιπά και ντυσαμε και τα βιβλία.Εσεις εχετε πάρει λίστα?Ποσο περιπου στοιχισαν?Εδω περιπου 35 ευρω.

Μας έδωσαν λίστα που μου κόστισε περίπου 25ευρώ.

Εμεις πολυ χαλια κοριτσια,εχω απογοητευτει! Η μικρη μου ειναι πρωτακι αλλα εχουμε πολλα προβληματα!Δεν ξερουμε αν θα γινει τριτο τμημα επειδη τα παιδακι ειναι πολλα αλλα πρεπει να ερθει πρωτα γραπτως ποσα παιδακια μπορουν να εχουν ανα τμημα, τα βιβλια δεν φτανουν για ολα τα παιδακια και ετσι δεν μπορουν να μοιραστουν περιμενουν να τους στειλουν συμπληρωματικα, θα φυγουν δασκαλοι για αλλα σχολεια αλλα δεν τους εχουν πει ποιοι συγκεκριμενα οποτε η δασκαλα που εχουμε δεν ειναι σιγουρο οτι θα την εχουμε και στο μελλον γιατι μπορει να ειναι σε αυτους που ειναι να φυγουν και να τα αναλαβει αλλος. Καλα δεν μιλαμε για ολοημερο δεν ξερουμε καν αν θα λειτουργησει. Και ακομα σχολαμε στις 12:00 και δεν μας εχουν πει ακομα απο ποτε θα σχολανε στις 2:00. Εμεις δουλεουμε και οι δυο χωρις βοηθεια απο πουθενα και για την παρουμε στις 12:00 κανουμε ολοκληρο αγωνα!

Μια από τα ίδια. Δεν έχουμε πάρει βιβλία ακόμα γιατί δεν φθάνουν για όλα τα παιδιά (οπότε δεν έδωσαν καθόλου) και μέχρι στιγμής σχολάνε γύρω στις 12-12:30 και όχι στις 2. Ούτε βεβαίως λειτουργεί το ολοήμερο.

Παιδάκια στο τμήμα νομίζω είναι γύρω στα 25

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Την προηγούμενη Πέμπτη & Παρασκευή το παιδάκι μου είχε μέχρι τις 12:25 μάθημα. Μας δώσανε και 6 βιβλία.

Από σήμερα η Α΄Δημοτικού έχει κανονικά ολοήμερο. Θα το πάρω 4:15 και έχω ήδη αγχωθεί... την ίδια περίπου ώρα τον έπαιρνα και από τον ιδιωτικό παιδικό σταθμό & νηπιαγωγείο που πήγαινε, αλλά δε νομίζω να είναι το ίδιο.

Βρήκε και έναν παλιό του συμμαθητή, αλλά μόνο έναν και δε μου έχει πει ακόμα για άλλες παρέες. Θα δούμε...

Και σε εμάς μπάχαλο...

Ευτυχώς είναι μόνο 20 παιδάκια ανά τμήμα (μισά αγοράκια και μισά κοριτσάκια). Είναι και πολλά ξένα παιδάκια (περίπου τα μισά).

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Να ρωτήσω σε μέρες που βρέχει , επιεδή περιμένουν και το σχολικό το πρωί να τους πάρω σπαστές ομπρελίτσες που να χωράν στην τσάντα? και εάν ναι από που?

Νομίζω ότι τα αδιάβροχα όντως είναι πιο βολικά. Για σιγουριά μήπως να ρωτούσες τη δασκάλα τους τι βολεύει;; ή τις άλλες μαμάδες!!

Καλημέρα μανούλες,σήμερα ξεκινήσαμε κανονικά 7ωρο!!!

Να ρωτήσω ψώνισα τα σχολικά που μας ζητήσανε..Οι κάρτες επισκεπτηρίου τι είναι?Εγώ πήρα αυτά τα μικρά που έχουν οι εταιρίες και οι επαγγελματίες τέλος πάντων

Εμάς δεν μας ζητήσανε κάρτες επισκεπτηρίου. Κάτι "περίεργα" που ζητήσανε, πήγα στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς, το οποίο, εννοείται, ήξερε τα πάντα!!!

Εμεις πολυ χαλια κοριτσια,εχω απογοητευτει! Η μικρη μου ειναι πρωτακι αλλα εχουμε πολλα προβληματα!Δεν ξερουμε αν θα γινει τριτο τμημα επειδη τα παιδακι ειναι πολλα αλλα πρεπει να ερθει πρωτα γραπτως ποσα παιδακια μπορουν να εχουν ανα τμημα, τα βιβλια δεν φτανουν για ολα τα παιδακια και ετσι δεν μπορουν να μοιραστουν περιμενουν να τους στειλουν συμπληρωματικα, θα φυγουν δασκαλοι για αλλα σχολεια αλλα δεν τους εχουν πει ποιοι συγκεκριμενα οποτε η δασκαλα που εχουμε δεν ειναι σιγουρο οτι θα την εχουμε και στο μελλον γιατι μπορει να ειναι σε αυτους που ειναι να φυγουν και να τα αναλαβει αλλος. Καλα δεν μιλαμε για ολοημερο δεν ξερουμε καν αν θα λειτουργησει. Και ακομα σχολαμε στις 12:00 και δεν μας εχουν πει ακομα απο ποτε θα σχολανε στις 2:00. Εμεις δουλεουμε και οι δυο χωρις βοηθεια απο πουθενα και για την παρουμε στις 12:00 κανουμε ολοκληρο αγωνα!

Σε νιώθω... αν και έχω βοήθεια (όχι καθημερινή, αλλά για περίπτωση ανάγκης)...

Πραγματικά, έχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα: Εμείς, π.χ. αν δεν πάμε στη δουλειά μας, θα έχουμε κυρώσεις. Το σχολείο σίγουρα δεν φταίει εάν δεν τους έχει στείλει δασκάλους.

Νομικά δεν μπορούμε να κινηθούμε;; τουλάχιστον να είναι υποχρεωμένοι να μας δώσουν άδεια εάν δεν λειτουργεί το ολοήμερο... εμείς εκεί το γράψαμε, υπαιτιότητά μας δεν είναι...

Πραγματικά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις πολυ χαλια κοριτσια,εχω απογοητευτει! Η μικρη μου ειναι πρωτακι αλλα εχουμε πολλα προβληματα!Δεν ξερουμε αν θα γινει τριτο τμημα επειδη τα παιδακι ειναι πολλα αλλα πρεπει να ερθει πρωτα γραπτως ποσα παιδακια μπορουν να εχουν ανα τμημα, τα βιβλια δεν φτανουν για ολα τα παιδακια και ετσι δεν μπορουν να μοιραστουν περιμενουν να τους στειλουν συμπληρωματικα, θα φυγουν δασκαλοι για αλλα σχολεια αλλα δεν τους εχουν πει ποιοι συγκεκριμενα οποτε η δασκαλα που εχουμε δεν ειναι σιγουρο οτι θα την εχουμε και στο μελλον γιατι μπορει να ειναι σε αυτους που ειναι να φυγουν και να τα αναλαβει αλλος. Καλα δεν μιλαμε για ολοημερο δεν ξερουμε καν αν θα λειτουργησει. Και ακομα σχολαμε στις 12:00 και δεν μας εχουν πει ακομα απο ποτε θα σχολανε στις 2:00. Εμεις δουλεουμε και οι δυο χωρις βοηθεια απο πουθενα και για την παρουμε στις 12:00 κανουμε ολοκληρο αγωνα!

Σε ποια περιοχή είναι το σχολείο σας?


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι ακόμα:

Εξωσχολικές δραστηριότητες.

Ο μικρός μου θα πάει σίγουρα αγγλικά (2 φορές την εβδομάδα από μία ώρα) και σκάκι (Κυριακή απόγευμα) και κάποιο άθλημα.

Αυτό το "κάποιο άθλημα" το ψάχνουμε ακόμα...

Υπενθυμίζω ότι θα κάθεται ολοήμερο μέχρι τις 4:15. Κάθε Δευτέρα - Τετάρτη θα έχει αγγλικά 5-6.

Βρήκα ποδόσφαιρο, αλλά είναι Τετάρτη και Σαββατοκύριακο. Η ιδέα του να είναι όλο το Σαββατοκύριακό μας με δραστηριότητες δεν με ενθουσιάζει. Με άλλη μανούλα που το συζήταγα, πιστεύει ότι είναι καλύτερο δραστηριότητες και ιδίως πρωινές, για να αποφεύγεται πολύ τηλεόραση, υπολογιστής κλπ.

Έλεγα να του βρω κάτι για Τρίτη - Πέμπτη και Παρασκευή βλέπουμε... Εσείς τι λέτε;;

Όλες οι καθημερινές σχεδόν κατειλημένες ή τα Σαββατοκύριακα;;

xanp

έγινε τίποτα με το παιδί;; λύθηκε το πρόβλημα;; αυτό το "σε αυτό το σχολείο ανήκετε, δεν μπορείτε να κάνετε αλλού αίτηση, αλλά... εγώ σε στέλνω αλλού γιατί δεν χωράς" μπορεί να με στείλει...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι ακόμα:

Εξωσχολικές δραστηριότητες.

Ο μικρός μου θα πάει σίγουρα αγγλικά (2 φορές την εβδομάδα από μία ώρα) και σκάκι (Κυριακή απόγευμα) και κάποιο άθλημα.

Αυτό το "κάποιο άθλημα" το ψάχνουμε ακόμα...

Υπενθυμίζω ότι θα κάθεται ολοήμερο μέχρι τις 4:15. Κάθε Δευτέρα - Τετάρτη θα έχει αγγλικά 5-6.

Βρήκα ποδόσφαιρο, αλλά είναι Τετάρτη και Σαββατοκύριακο. Η ιδέα του να είναι όλο το Σαββατοκύριακό μας με δραστηριότητες δεν με ενθουσιάζει. Με άλλη μανούλα που το συζήταγα, πιστεύει ότι είναι καλύτερο δραστηριότητες και ιδίως πρωινές, για να αποφεύγεται πολύ τηλεόραση, υπολογιστής κλπ.

Έλεγα να του βρω κάτι για Τρίτη - Πέμπτη και Παρασκευή βλέπουμε... Εσείς τι λέτε;;

Όλες οι καθημερινές σχεδόν κατειλημένες ή τα Σαββατοκύριακα;;

.

Σε αυτή την ηλικία το βρίσκω υπερβολικό να έχει δραστηριότητες κάθε μέρα + την Κυριακή...

Πάντως ποδοσφαιρό, μπάσκετ κτλ να ξέρεις ότι σίγουρα θα έχουν αγώνες Σαββατοκύριακα + προπόνηση καθημερινές...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα και καλή χρονιά.

Ξεκινήσαμε και εμείς με 4 βιβλία (αύριο τα υπόλοιπα). Τα τμήματα είναι 2 των 24 παιδιών (έχει 12 συμμαθητές από το τμήμα του νηπιαγωγείου),

θα σχολάει μέχρι και την Τετάρτη 13:15 και από Πέμπτη κανονικά ολοήμερο.

Ήδη έχουν κάνει αγγλικα και γυμναστική.

Λίστα με τα γραφικά φαντάζομαι θα μας τη δώσει αύριο η δασκάλα στη πρώτη συνάντηση που θα έχει με τους γονείς. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τετράδια (μπλε, κόκκινο, κίτρινο κλπ) δεν θα πάρουμε αφού θα ετοιμάσει η ίδια για όλα τα παιδιά ένα θεματικό τετράδιο.

Συνάντηση με τους γονείς θα γίνεται 1 φορά το μήνα.

Απεργία δεν θα κάνουν αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον.

Την ώρα προσέλευσης και αποχώρησης δεν μπαίνει κανένας γονιός μέσα και φροντίζει ο ίδιος ο διευθυντής για αυτό.

Αυτά είναι οι πρώτες εμπειρίες μου και μέχρι στιγμής είναι θετικές.

Όλες οι καθημερινές σχεδόν κατειλημένες ή τα Σαββατοκύριακα;;

Εγώ πάντως προτίμησα τα πρωινά του Σαββατοκύριακου ώστε τις καθημερινές να είναι ξεκούραστος σχετικά και να μπορεί να διαβάζει πιο άνετα. Έτσι έχει μόνο την Prejunior 2 φορές και τις υπόλοιπες κενό.


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βιβλία δεν πήραμε... Δεν ξέρω γιατί, δεν λένε, ούτε ξέρω πότε θα πάρουμε. Απλά "σύντομα"...

Το ωράριο συνεχίζει μέχρι τις 12.30. Άγνωστο μέχρι πότε, άγνωστο πότε θα πάμε ως τις 2.00 (που είναι το κανονικό του σχολείου), άγνωστο επίσης (αν και) πότε θα ξεκινήσει το ολοήμερο ως τις 4.15.

Λίστα με το τι χρειάζεται δεν μας έχουν δώσει. Υποτίθεται θα μας ενημέρωνε η δασκάλα, όπως είχε πει, την προηγούμενη Πέμπτη, Παρασκευή..

Συνάντηση γονέων δεν μας έχουν ενημερώσει πότε (και τελικά αν) θα γίνει. (Υποτίθεται θα γινόταν αυτή την εβδομάδα, μία συνολικά για όλο το σχολείο, όπως είχε πει η διεύθυνση στον αγιασμό, ενώ και η δασκάλα μας, μας είχε πει πως θα μας καλέσει σε συνάντηση αυτή την εβδομάδα).

Δεν την μπορώ αυτή την αβεβαιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Να ρωτήσω σε μέρες που βρέχει , επιεδή περιμένουν και το σχολικό το πρωί να τους πάρω σπαστές ομπρελίτσες που να χωράν στην τσάντα? και εάν ναι από που?

Α! Ομπρελες!!! Εγω τις μισω! Αλλα επειδη εδω ή θα βρεχει, ή,,, θα βρεχει αναγκαστικα εχουμε ολοι,,,

Λοιπον οι ομπρελες εχουν το κακο συνηθιο να χανονται... Και οι μεγαλοι τις χανουμε γαιυτο δεν χρειαζεται να ειναι πολυ ακριβες, Σπαστες ομπρελες περνουμε γιατι συνηθως χωρανε στην τσαντα οταν δεν ειμαστε σιγουροι για το αν θα βρεξει ή οχι, Θα την βαζεται προλυπτικα στην τσανατ του παιδιου την στιγμη που ηδη ειναι αρκετα βαρια? συν το οτι ειναι λιγο πιο δυσκολες στο ανοιγμα, συν το οτι δεν πρεπει να μαζευτουν βρεγμενες, συν το ποσες σπαστες παιδικες υπαρχουν????

Εμενα τα παιδια τις κρατανε και με τα δυο χερια που σημαινει οτι οταν εχουμε ομπρελα δεν κραταμε χερακι..

Τωρα σχετικα με την ομπρελα versus αδιαβροχο,,,,

Το αδιαβροχο θα μπορουσε να ειναι μια καλη λυση για τωρα που δεν φορανε χοντρο μπουφαν γιατι ποσο μεγαλυτερο πρεπει να ειναι για να χωραει πανω απο μπουφαν? Μιλαμε για βροχη, οχι για ψιχαλα που τα περισσοτερα μπουφαν αντεχουν. Επισεις το αδιαβροχο δεν προστατευει το προσωπο, βασικο αν φοαρνε γυαλακια,,,, Εγω τους εχω παρει και μπερτες (οι οποιες καλυπτουν και την σακα) αλλα το κεφαλακι δεν νομιζω οτι προστατευεται αρκετα. Φετος θα παμε combo αδιαβροχο και ομπρελα, Εχω παρει και μια φθηνη να την εχω στο γραφειο αν δεν βρεχει οταν φυγουν το πρωι οποτε οποιος παει να τους παρει περνει μια ομπρελα μαζι του,

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι ακόμα:

Εξωσχολικές δραστηριότητες.

Ο μικρός μου θα πάει σίγουρα αγγλικά (2 φορές την εβδομάδα από μία ώρα) και σκάκι (Κυριακή απόγευμα) και κάποιο άθλημα.

Αυτό το "κάποιο άθλημα" το ψάχνουμε ακόμα...

Υπενθυμίζω ότι θα κάθεται ολοήμερο μέχρι τις 4:15. Κάθε Δευτέρα - Τετάρτη θα έχει αγγλικά 5-6.

Βρήκα ποδόσφαιρο, αλλά είναι Τετάρτη και Σαββατοκύριακο. Η ιδέα του να είναι όλο το Σαββατοκύριακό μας με δραστηριότητες δεν με ενθουσιάζει. Με άλλη μανούλα που το συζήταγα, πιστεύει ότι είναι καλύτερο δραστηριότητες και ιδίως πρωινές, για να αποφεύγεται πολύ τηλεόραση, υπολογιστής κλπ.

Έλεγα να του βρω κάτι για Τρίτη - Πέμπτη και Παρασκευή βλέπουμε... Εσείς τι λέτε;;

Όλες οι καθημερινές σχεδόν κατειλημένες ή τα Σαββατοκύριακα;;

Εμεις περισι ειχαμε δραστηριοτητες καθε μερα και τα εφτυσα! ΕΓΩ τα εφτυσα, ποσο μαλλον τα παιδια, καθε μερα ξυπνημα 6μιση με 7 και να περνουμε τους δρομους,,, με οτι καιρο και να κανει,,,

Φετος ειπαμε να το παμε πιο χαλαρα μια και θα ειναι πρωτη χρονια και δεν ξερουμε τι διαβασμα θα εχουμε, Βεβαια κανει κανονικο σχολειο στα γαλλικα και γλωσσα 5 ωρες στην εβδομαδα ελληνικα. Επισεις εδω δεν εχει δραστηριοτητες μετα τις 6,,,

Τελικα βαλαμε τενις που του αρεσει το σαββατο το πρωι - δηλαδη παλι ξυπνημα αλλα ευτυχως ειμαστε κοντα,

Τον μικρο λεω να τον αφησω να κοιμαται,,,, Δεν το βλεπω κακο να αραξουν λιγο χωρις να κανουν τιποτα ή να παιξουν μεταξυ τους,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια απάντηση δεν πήραμε ακόμα και από αύριο θα τον πάω στο σχολείο που μας έστειλαν γιατί εκεί έχουν ξεκινήσει κανονικά από την παρασκευή και βιβλία πήραν και όλα.Εμάς η λίστα βγήκε 30 ευρώ.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! έχετε δίκιο για τις ομπρέλες θα έχουν αδιάβροχα μπουφανάκια με κουκούλα και μόνο σε καταιγίδα π.χ. θα τους δίνω κάποιες που έχω. ¨οσον αφορά τις δραστηριότητες, αγγλικά δεν τους πάω με τίποτα φέτος ας μάθουν τα ελληνικά και βλέπουμε, δηλ. δεν θεωρώ ότι είναι παιχνίδι. Εμείς πηγαίνουμε μπάσκετ 3 φορές την εβδομάδα, από τις οποίες οι 2 φορές Σάββατο - Κυρακή και τένις 2 φορές την εβδομάδα. Τώρα πολύ δεν τα πάνε σ/κ γατί τους κλέινει τις εξόδους, όμως θεωρώ πως είναι καλύτερο γι'αυτά να παίζουν, να γυμνάζονται και να διασκεδάζουν κάνοντας περισσότερους φίλους , όπως γίνεται παρά να πάμε π.χ. όλοι για καφέ ή παιδότοπο κ.λ.π. Ασε που έχουμε γνωριστεί πλέον οι γονείς και πίνουμε το καφεδάκι μας, συζητάμε και δεν καταλαβαίνουμε πως περνά η ώρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Βιβλία δεν πήραμε... Δεν ξέρω γιατί, δεν λένε, ούτε ξέρω πότε θα πάρουμε. Απλά "σύντομα"...

Το ωράριο συνεχίζει μέχρι τις 12.30. Άγνωστο μέχρι πότε, άγνωστο πότε θα πάμε ως τις 2.00 (που είναι το κανονικό του σχολείου), άγνωστο επίσης (αν και) πότε θα ξεκινήσει το ολοήμερο ως τις 4.15.

Λίστα με το τι χρειάζεται δεν μας έχουν δώσει. Υποτίθεται θα μας ενημέρωνε η δασκάλα, όπως είχε πει, την προηγούμενη Πέμπτη, Παρασκευή..

Συνάντηση γονέων δεν μας έχουν ενημερώσει πότε (και τελικά αν) θα γίνει. (Υποτίθεται θα γινόταν αυτή την εβδομάδα, μία συνολικά για όλο το σχολείο, όπως είχε πει η διεύθυνση στον αγιασμό, ενώ και η δασκάλα μας, μας είχε πει πως θα μας καλέσει σε συνάντηση αυτή την εβδομάδα).

Δεν την μπορώ αυτή την αβεβαιότητα...

Όντως αβεβαιότητα... ούτε βιβλία, ούτε συνάντηση, ούτε λίστα... εμάς μας είχανε δώσει 6 βιβλία και χθες το 7ο. Λίστα από την Πέμπτη, συνάντηση μία αρχική με τη διευθύντρια και τη δασκάλα την ημέρα του αγιασμού και θα γίνει σίγουρα και άλλη μία, αλλά δεν ξέρω πότε.

κορίτσια απάντηση δεν πήραμε ακόμα και από αύριο θα τον πάω στο σχολείο που μας έστειλαν γιατί εκεί έχουν ξεκινήσει κανονικά από την παρασκευή και βιβλία πήραν και όλα.Εμάς η λίστα βγήκε 30 ευρώ.

Δηλαδή το παιδί θα ξεκινήσει σήμερα και μετά μπορεί να τον αλλάξουν σχολείο;; Γ@μω τα συστήματα έχουμε!!! Τουλάχιστον πάρε τα βιβλία, αλλά πρόσεξε με τη "λίστα" γιατί στο άλλο σχολείο μπορεί να ζητάνε άλλα...

Εγώ πάντως προτίμησα τα πρωινά του Σαββατοκύριακου ώστε τις καθημερινές να είναι ξεκούραστος σχετικά και να μπορεί να διαβάζει πιο άνετα. Έτσι έχει μόνο την Prejunior 2 φορές και τις υπόλοιπες κενό.

Εμένα το σιγουράκι είναι Δευτέρα - Τετάρτη 5-6 αγγλικά και Κυριακή 5-7 σκάκι. το κακό είναι ότι θα μένει μέχρι τις 4:15, αλλά δεν ξέρω αν θα διαβάζει ή αν θα μπορεί μία μέρα να κάνει δύο δραστηριότητες...

Εχθές μίλησα με το δάσκαλο του καράτε και μου είπε ότι το πιο πιθανό θα υπάρχει τμήμα και Τρίτη και Πέμπτη και θα μας βολέψει (υπάρχει μία περίπτωση να ήμαστε μαζί στο ίδιο τμήμα μάνα & γιος :oops::oops::oops::oops:).

Το ποδόσφαιρο που ρώτησα είναι Τετάρτη 8-9 (πολύ αργά μου φαίνεται, αφού εχθές ξεράθηκε από τις 9:30) και Σάββατο - Κυριακή 11-12 (μας κλείνει δλδ όλα τα Σαββατοκύριακα...)

Η πρώτη του εμπειρία από το ολοήμερο ήτανε πολύ καλή (Φοβόμουνα το απότομο από 12:25 στις 4:15...) Έπαιξε, έφαγε, και βγήκε χαμογελαστός και ορεξάτος (η μαμά από έξω είχε πάθει 5 εγκεφαλικά στο ενδιάμεσο από την αγωνία...).


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...