Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

καθ'εξιν αποβολες-τι γινετε μετα?


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.

ψαχνοντας στο φορουμ δεν βρηκα καποιο τοπικ με παρομοιο θεμα κ ειπα να ανοιξω ενα.

η ιστορια μου ειναι η εξης:

μεσα σε 1,5 μολις χρονο μια βιοχημικη,μια παλινδρομη με κενο σακο κ μια ακομα παλινδρομη στην 8η εβδομαδα(για την ακριβεια το μωρακι μου σταματησε την αναπτυξη 6εβ κ 5 ημ :( ).

σκεφτηκα αν υπαρχουν κ αλλες κοπελες να μοιραστουμε τα συναισθηματα μας,τις εμπειριες μας κ εννοειται θα με παρηγορουσε πολυ να διαβαζα ιστοριες που ειχαν αισιο τελος μετα απο καποιες αποβολες.

δυστυχως ειναι πολυ στεναχωρω θεμα αλλα προτινω να δουμε με αισιοδοξια οτι εχουμε να αντιμετωπισουμε.


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια.

ψαχνοντας στο φορουμ δεν βρηκα καποιο τοπικ με παρομοιο θεμα κ ειπα να ανοιξω ενα.

η ιστορια μου ειναι η εξης:

μεσα σε 1,5 μολις χρονο μια βιοχημικη,μια παλινδρομη με κενο σακο κ μια ακομα παλινδρομη στην 8η εβδομαδα(για την ακριβεια το μωρακι μου σταματησε την αναπτυξη 6εβ κ 5 ημ :( ).

σκεφτηκα αν υπαρχουν κ αλλες κοπελες να μοιραστουμε τα συναισθηματα μας,τις εμπειριες μας κ εννοειται θα με παρηγορουσε πολυ να διαβαζα ιστοριες που ειχαν αισιο τελος μετα απο καποιες αποβολες.

δυστυχως ειναι πολυ στεναχωρω θεμα αλλα προτινω να δουμε με αισιοδοξια οτι εχουμε να αντιμετωπισουμε.

Kristy25 καλημερα! νομιζω σε εχω πετυχει το cafe Νοεμβριου! εγω ειχα μια αποβολη στην 6η εβδομαδα, και αμεσως μετα μια βιοχημικη ( ο γιατρος μου δεν εδωσε βαση στη βιοχημικη, καθως ηταν αμεσως μετα τη παλλινδρομη και μου ειπε λογω αυτου ηταν) αλλα θελω να σου πω οτι υπαρχει καφε "παλλινδρομες κυησεις", οπου υπαρχουν κοπελες με αποβολες και μπορουν σιγουρα να σε βοηθησουν με το τι πρεπει να κανεις σχετικα! εγω για αρχη ειχα κανει εξετασεις θρομβοφιλιας, οπου βγηκα θετικη, και απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου κανω ενεσεις καθημερινα! υπαρχουν αρκετες εξετασεις που μπορεις να κανεις για να δεις τι φταιει - εαν βεβαια φταιει κατι - γιατι απλα μπορουν ολα αυτα να ειναι τελειως τυχαιο γεγονος. Οπως μου ειχε πει ο γιατρος μου, η αποβολη ειναι ενας ακομη μηχανισμος της φυσης, οταν καταλαβαινει οτι κατι δεν παει καλα, σταματαει την αναπτυξη.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

zacharoula1982 καλησπερα κοριτσι μου!

το ξερω το τοπικ.εγραφα κ εγω εκει μετα την δευτερη μου αποβολη αλλα τωρα ενα τοσο δυσαρεστο τοπικ ειναι γεματο απο ομορφες ιστοριουλες με εγκουλες που περιμςνουν τα μωρακια .με βρεφακια που κανουν τις μαμαδες τους ευτυχισμενες κ δεν ηθελα να το χαλασω παλι.

σε ευχαριστω πολυ για παντως για το μηνυμα σου.εννεοιται θα ξεκινησω τις εξετασεις με το που μου πει ο γιατρος κ ευχομαι να ειναι ολα καλα η εστω να ειναι κατι θεραπευσιμο.


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίστι μου πόσο λυπάμαι κοπέλα μου.

Δεν ξέρω τι να σου πω.

Το έμβρυο το στείλατε για εξετάσεις?

Πως είσαι εσύ?

Σου εύχομαι κοπέλα μου γρήγορα να κανείς της κατάλληλες εξετάσεις κ μετά με ένα δυνατό Σποριδιο στην κοιλιά σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακι μου!

προσπαθω να μην με παρει απο κατω κ εχω απιστευτη συμπαρασταση απο τους δικους μας.δεν εχω μεινει μονη μου παραπανω απο 1-2 ωριτσες κ απασχολουμαι συνεχεια με κατι να μην σκεφτομαι.την προηγουμενη φορα ημουν σε καταθλιψη 2 εβδομαδες,δεν εβγαινα απο το σπιτι,δεν ηθελα να βλεπω κανεναν αλλα αυτη τη φορα μπορω να πω οτι ειμαι καλυτερα.οχι οτι δεν ερχονται οι σκεψεις απελπισιας,υποθεσεις οτι ισως δεν θα καταφερω ποτε να γινω μανουλα κ αλλα τετοια...

ναι στειλαμε το εμβυακι μου για καρυοτυπο κ περιμενουμε τα αποτελεσματα σε 10-12 εργασιμες.μετα ξεκιναμε τις υπολοιπες εξετασεις.

εσυ κοριτσι μου εκανες την σαλπιγγογραφια???πες μου ευχαριστα να ανεβω λιγο!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι ακόμα,με πήραν τηλ κ μου είπαν μέχρι το άλλο μήνα πιστεύουν να έχω μπει,εγώ θα πάω από βδομάδα στο ΙΚΑ μήπως καταφέρω κ την γράψω κ δω που θα μπορέσω έξω να την κάνω κ πόσο θα κοστίσει η συμμετοχή μου.

Κοριτσάκι μου καλή δύναμη γλυκιά μου,σε καταλαβαίνω εγώ στην προηγούμενη αποβολλή έκανα πολλούς Μήνες να βγω από το σπίτι κ το μόνο που έκανα είναι να κοιμάμαι

Link to comment
Share on other sites

zacharoula1982 καλησπερα κοριτσι μου!

το ξερω το τοπικ.εγραφα κ εγω εκει μετα την δευτερη μου αποβολη αλλα τωρα ενα τοσο δυσαρεστο τοπικ ειναι γεματο απο ομορφες ιστοριουλες με εγκουλες που περιμςνουν τα μωρακια .με βρεφακια που κανουν τις μαμαδες τους ευτυχισμενες κ δεν ηθελα να το χαλασω παλι.

σε ευχαριστω πολυ για παντως για το μηνυμα σου.εννεοιται θα ξεκινησω τις εξετασεις με το που μου πει ο γιατρος κ ευχομαι να ειναι ολα καλα η εστω να ειναι κατι θεραπευσιμο.

κριστι μου το θεμα παλινδομες τα λεει ολα απο τον τιτλο το οτι ολες ειναι εγκυουλες κ καποιες ηδη μανουλες αυτο θα επρεπε να σου δωσει θαρρος να γραψεις γιατι οσες ειμαστε εκει εχουμε βιωσει μια δυο τρεις ισως κ περισσοτερες απωλειες κ ομως να που τα καταφεραμε εγω σου λεω πρωτη να μπεις να γραψεις προσπαθω να θυμιθω ποια κοπελα εισαι αλλα που μυαλο!να σου πω οτι οι καθεξιν αποβολες ειναι ενας λογος να αρχισεις να ψαχνεσε κ να μην αφηνεις τα πραγματα στην τυχη τους,με καθεξιν αποβολες κ γω λοιπον εκανα καρυοτυπο εμβρυων ,ιστολογικες θρομβοφιλιας οπου δυστηχως ειμαι ομωζυγωτης στο γονιδιο MTHFR εκανα τις ενεσουλες μου κ ολα οκ καναμε ορμονολογικες εξετασεις για ζαχαρο μικροβιολογικες κ αλλες που μου διαφευγουν τωρα μην το βαζεις κατω ομως θα ερθει η στιγμη που ουτε που θα χεις χρονο να θυμασαι τπτ αλο απο πανες μπιμπερα γαλατα κ κουνηματα στο ορθιο μεχρι το πρωι να κοιμηθει το μωρο κ αυτο να κλαιει χωρις ΛΟΓΟ!!!!!!!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ... ΠΡΙΝ ΑΠΟ 8 ΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΕΧΑΣΑ ΣΤΗ 19Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ... ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑΝ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ... ΠΡΙΝ ΑΠΟ 8 ΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΕΧΑΣΑ ΣΤΗ 19Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ... ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑΝ...

λυπαμαι παρα πολυ!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry:

δεν ξερω την να σου πω η πληγη σου ειναι ακομα φρεσκια..και πάλι λυπαμαι..

μάθατε για πιο λογο τα εχασες?

Link to comment
Share on other sites

angletwins τα λογια ειναι περιττα......

δεν μπορω να σου εκφρασω ποσο λυπαμαι.......κουραγιο κ να φανεις οσο δυνατη γινεται....:cry::cry::cry:

ειλικρινα δεν πρεπει καμια γυναικα να περναει τετοιες καταστασεις.


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γειά σας. Λυπάμαι πολύ για τις απώλειές σας. Πραγματικά αυτά δεν θα έπρεπε να τα περνάει κανένα κοριτσάκι, γιατί τα παιδιά είναι ό, τι επιθυμεί περισσότερο η κάθε γυναίκα. Εγώ έχω το εξής θέμα: Πριν από τρία χρόνια απέκτησα με καισαρική το αγοράκι μου, τελειόμηνο, υγιέστατο μετά από μια τέλεια εγκυμοσύνη. Τώρα είναι ένας σκέτος ταλιμπανάκος που τρέχει όλη μερα δεξιά αριστερά. Όταν αποφασίσαμε εφέτος να του κάνουμε ένα αδελφάκι, να μην είναι μοναχούλης του, παρουσιάστηκε το εξης: Μένω έγκυος πολύ εύκολα, αλλά τα σποράκια τα χάνω αμέσως, δεν προλαβαίνω να δω ούτε σάκο. Αυτό λέγεται βιοχημική κύηση και μου έχει συμβεί δυο φορές τους τελευταίους τρεις μήνες. Έχω και έναν ομόζυγο παράγοντα θρομβοφιλίας, το pai1 4g4g, αλλά επικοινώνησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν σχετίζεται. Μου είπε επίσης μετά την επόμενη έμμηνο ρύση να ελέγξω τα NK μου, μήπως πρόκειται για λοίμωξη ή αυτοάνοσο νόσημα. Και επειδή είμαι και ηλίθια, ρωτησα και άλλον γιατρό, γνωστό μου, πότε ανεβαίνουν τα NK, χωρίς να του πω ότι πρόκειται για μένα και μου είπε μεταξύ άλλων και για καρκίνους... Και τα 'χω παίξει. Κορίτσια τα φώτα σας, όποια έχει παρόμοια εμπειρία ( που μακάρι να μην έχει καμμιά σας).


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει ο γιοκας σου κ συντομα να του χαρισετε ενα αδελφακι.

τα νκ ειναι μια εξεταση την οποια την δινουν σε ολες σχεδον τις γυναοκες με αποβολες κ μενα μου την προτειναν αλλα δεν την εκανα γιατι ο γιατρος που με παρακολουθουσε δεν τα πιστευε τα νκ νατουραλ κιλερ οπως λεγονται ειναι αντισωματα που σκοτωνουν το σπερμα πριν αυτο προλαβει να γονιμοποιησει η το γονιμοποιημενο ωαριο γιατι το εκλαμβανουν ως εχθρο .θεωρω λιγο τραβηγμενο αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου εμενα κανενας δεν μου μιλησε για τετοιες πιθανοτητες μην τρελενεσε εξαλου δεν εκανες την εξεταση κ σου επιβεβαιωσε οτι εχεις αυξημενα νκ επισης να σου πω οτι πολλες γυναικες με αυξημενα νκ κανανε την λεγομενη θεραπεια απο τα αντισωματα του συζηγου κ ξαναειχαν αποβολη κ αλλες που δεν εκαναν τπτ ειχαν μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη

μην ξεχνας οτι εχεις ηδη ενα μωρο που δεν παρουσιασες κανενα προβλημα κατα την κυηση 2 βιοχημικες αποβολες μπορει να ευθηνονται κατα πασα πιθανοτητα σε μωρακια που ειχαν καποια χρωμμοσομικη ανωμαλια πιο σωστο θα ηταν να κοιταξετε το σπερμα μορφολογια κ.α μην αγχωνεσε εγω ειχα μια βιοχημικη μια αυτοματη μια παλινδρομη κ απο τα δυδημακια τα καταφερε μονο η κορη μου κ μετα απο ενα χρονο εμεινα ξανα εγκυος κ εχ αλλη μια κορουλα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...