Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εγκατάλειψη πριν την εξωσωματική


laura36

Recommended Posts

... Ξέρεις πόσες κοπέλες έχουν σχέση ελπίζοντας να οδηγήσει σε γάμο, αλλά ο λεγάμενος είναι της λογικής"στρίβειν δια του αρραβώνος";

Γιατι ξεκινησα το νήμα "κατα αντρων";

Ηθελα να αναφερθω και σε αυτες τις περιπτωσεις!

-------------------

Γνωριζω περιστατικα - μόνο που τα ακουω μου σηκωνεται η τριχα!

Να κοροιδευεις το κοριτσι - ιδιως στην επαρχία - οτι θα το παντρευτεις - απλά θελεις να την πηδηξεις...

..εκεινη να σου δινεται, και μετα ξαφανιζεσαι!

Οταν παει το θεμα για αρραβωνα εχεις φύγει!

Και μένει πισω το κοριτσι, με τους γονεις και συγγενεις - ετοιμαζανε τον αρραβωνα.

--------------------

Βεβαιως συμβαινουνε αυτά.

Να γιατι γραφω οτι τα δυο φύλα ειμαστε ΑΡΡΩΣΤΑ - πάσχουμε ο καθενας με τις ασθενειες του.

Απλα επειδή εγραψα οτι οι αντρες φταινε περισσότερο στην βία, πολεμους κλπ - οι γυναικες φταινε σε θεματα γαμου και σχεσεων.

Δεν γινεται οι γυναικες να ειναι αγιες, σωστα;

-------------------

Αν μια κοπελα ειναι μετρια απο εμφανιση, αν ειναι γεματουλα, αν δεν ειναι ομορφουλα - 'λογικό' ειναι να αντιμετωπιζει αυτο το προβλημα - ΚΑΚΩΣ ΒΕΒΑΙΑ - ομως ετσι συμβαινει:

Πηγαίνει κάποιος μαζι της για το κρεβατι και μετα την παραταει.

Μην μου πεις ομως οτι το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζει μια εμφανισημη κοπελα - καθε μερα ριχνει απειρες χυλοπιτες.

Εκτος αν κολλαει παλι σε αρρωστημενους τυπους - το κανει για αλλους λογους - δεν ειναι της παρουσης!

Ειμαστε τοσο ΕΝΟΧΟΙ - το ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ μας οχι απλα μυριζει - αλλά βρωμαει - ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΙΛΕΩΘΟΥΜΕ διαλεγουμε τον γκομενο που μας κάνει την ζωή κολαση - ωστε να πουμε μεθαυριο:

"Ξερεις ομως και εγω τι τραβηξα στην ζωη μου;".

-----------------------

Βεβαιως δεν ξερεις τι θα συμβει στην ζωή ενος ανθρωπου - ομως με βαση ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΤΩΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ (κάναμε και άλλη φορα κουβεντα γιαυτο) - δεν ειναι πιο πιθανο, μια γυναικα

οσο καθυστερει τον γαμο και την μητροτητα της - στο τελος να εχει περισσοτερα προβληματα;

Εχω ξαναρωτησει: γυναικολογος δεν βρισκεται εδω μεσα να με υποστηριξει λιγο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λαουρα ,

δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλο,ομως μου φαινεται παρα πολυ παραξενο να θελεις να κανεις ενα παιδι με καποιον που σου ζητησε να χωρισετε λεγοντας σου οτι δεν ειναι ευτυχισμενος,δηλαδη θελεις να μενει μαζι σου επειδη το θελεις εσυ?να κανετε παιδι επειδη εσυ φοβασαι οτι δεν θα μπορεσεις να κανεις ή οτι λογω ηλικιας δεν θα προλαβεις?μονο τα δικα σου θελω υπαρχουν σ αυτη τη σχεση?ετσι αυτος ο ανθρωπος δεν μπορει να σε δει σαν συντροφο,ειναι σαν να σου κανει χαρη βρε καλη μου...

επειτα πες οτι μενεις εγκυος,δεν καταλαβαινεις οτι θα χωρισετε αφου δεν σ αγαπαει?κ αν δεν χωρισετε θα ψαξει αλλου να βρει τον ερωτα...

να εχεις αυτοπεποιθηση και να ανεβασεις το ηθικο σου,πρεπει να τα βρεις με τον εαυτο σου και να συμβιβαστεις με την ηλικια σου,να εκτιμησεις την Λαουρα,γιατι αλλιως κανεις δεν θα το κανει.ο αντρας που θα εχεις διπλασου πρεπει να σε θαυμαζει καινα νιωθει περηφανος για σενα εκτιμωντας τον χαρακτηρα σου και οχι να σε λυπαται.

οσον αφορα το θεμα της ηλικιας ,ποτε δεν ξερεις τι σε περιμενει,μπορει σ ενα χρονο απο τωρα να βρεθεις εγκυος ή παντρεμενη με καποιον αλλο αντρα.ισως ο λογος που δεν μενεις εγκυος τοσο καιρο να κρυβει καποιο βαθυτερο αιτιο.αυτη ειναι η γνωμη μου συγχωρεσε με αν σου φανηκαν σκληρα τα λογια μου.

Link to comment
Share on other sites

Λαουρα ,

δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλο,ομως μου φαινεται παρα πολυ παραξενο να θελεις να κανεις ενα παιδι με καποιον που σου ζητησε να χωρισετε λεγοντας σου οτι δεν ειναι ευτυχισμενος,δηλαδη θελεις να μενει μαζι σου επειδη το θελεις εσυ?να κανετε παιδι επειδη εσυ φοβασαι οτι δεν θα μπορεσεις να κανεις ή οτι λογω ηλικιας δεν θα προλαβεις?μονο τα δικα σου θελω υπαρχουν σ αυτη τη σχεση?ετσι αυτος ο ανθρωπος δεν μπορει να σε δει σαν συντροφο,ειναι σαν να σου κανει χαρη βρε καλη μου...

επειτα πες οτι μενεις εγκυος,δεν καταλαβαινεις οτι θα χωρισετε αφου δεν σ αγαπαει?κ αν δεν χωρισετε θα ψαξει αλλου να βρει τον ερωτα...

να εχεις αυτοπεποιθηση και να ανεβασεις το ηθικο σου,πρεπει να τα βρεις με τον εαυτο σου και να συμβιβαστεις με την ηλικια σου,να εκτιμησεις την Λαουρα,γιατι αλλιως κανεις δεν θα το κανει.ο αντρας που θα εχεις διπλασου πρεπει να σε θαυμαζει καινα νιωθει περηφανος για σενα εκτιμωντας τον χαρακτηρα σου και οχι να σε λυπαται.

οσον αφορα το θεμα της ηλικιας ,ποτε δεν ξερεις τι σε περιμενει,μπορει σ ενα χρονο απο τωρα να βρεθεις εγκυος ή παντρεμενη με καποιον αλλο αντρα.ισως ο λογος που δεν μενεις εγκυος τοσο καιρο να κρυβει καποιο βαθυτερο αιτιο.αυτη ειναι η γνωμη μου συγχωρεσε με αν σου φανηκαν σκληρα τα λογια μου.

συμφωνω κ γω...τι νοημα εχει?δλδ θα σου αρεσε να κανεις ενα παιδι κ να χωρισεις μετα?το μελλον κανεις δεν το κερει,μη το προεξοφλεις...γιατι το προκαλεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πω και εγω την αποψη μου ....με όλον τον σεβασμο βέβαια.

"Αν εχεις τετοιους φίλους, τι να τους κάνεις τους εχθρους";

Αν σε παραμυθιάζουνε, αν σου λενε ψεματα, αν στρογγυλεύουνε τις άκρες.

ΜΙΛΑΩ ΓΕΝΙΚΑ, και δεν εννοω μονο την περιπτωση της Λαουρας.

Το να εισαι 36 ετων γυναικα, λιγο πριν τα 40 - ασφαλως και δεν σε πηρανε τα χρονια!

Αν πάλι δεν σε βοηθά η εξωτερικη εμφάνιση;

Εισαι ήδη 36 - εχεις μικρο κύκλο γνωριμιών, μένεις στην 'επαρχία' - ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ δεν περασαν τα χρονια σου, άνετα μπορεις να γνωρισεις άλλον άντρα και να γινεις ευτυχισμενη!

ΓΙΑΤΙ Η ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ που υπαρχουνε άλλοι αντρες και ειναι καλα παλληκάρια και αξιζουνε -

- ειναι οταν προκειται να χωρίσεις απο τον συζυγο σου;!

απαντώ γιατί χωρίς να με ξέρεις και χωρίς να έχεις ιδέα για το τι άνθρωπος είμαι ασχολήθηκες με την απάντηση που έδωσα στη λαουρα....

ναι όταν αυτός/αυτή που είναι δίπλα μας δε μας αγαπάει πραγματικά, δε θέλει να κάνει μαζί μας οικογένεια, δεν ενδιαφέρεται για το οτιδήποτε, μας έχει χωρίσει δις και γενικά είναι αλλού τότε πολύ απλά φεύγεις...η κοπέλα δεν είναι παντρεμένη μαζί του....δεν θα γκρεμίσει κάτι τόσο ιερό όπως είναι ο γάμος....

και είμαι της άποψης ότι σε τελική απλά δεν ταιριάζανε ή ο καθένας είχε άλλα θέλω στην παρούσα φάση.....δεν τον έβγαλα σκάρτο τον άνθρωπο.....

και ναι υπάρχει εκει έξω ένας για τον καθένα ξεχωριστά που θα τον συμπληρώσει και που θα έχουν μία αγαπημένη και ήρεμη ζωή.....

το γιατι δεν το βρίσκουν όλοι δεν το ξέρω....


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, μακάρι η Λάουρα να γινει μανούλα!

Μακάρι ολες οι γυναικες του κοσμου να γινουνε μανούλες!

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ολοκλήρωση απο την γυναικα απο το να γινει μάνα.

ΑΠΟΡΙΑΣ ΑΞΙΟ: γιατί οταν θελετε να περασετε το δικο σας μιλατε για 'μανουλα' - με υποκοριστικά -

- οταν ουτε την ιδια σας την μάνα ακουγατε - ποσες φορες δεν μαλωσατε στην εφηβεια;

- ούτε ομως την μανα που γεννησε τον αντρα σας σεβεσται - ποσα παραπονα κατα των πεθερων;

γιατί τη δική μου μανούλα έτσι τη φωνάζω.....γιατι η δικιά μου πεθερά θα μπορούσε κάλλιστα να είναι και μανούλα μου.....γιατί έκανε 3 αγόρια το ένα καλύτερο από τ'άλλο και μου έδωσε το ένα της παιδί να το κάνω ευτυχισμένο...γιατί το υποκοριστικο της μάνας δεν υποδηλώνει κάτι άλλο παρά την αγάπη μου γιάυτήν!!!

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ γιατι θυμηθηκατε την 'μανουλα';

----------------------------------

ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ ΜΟΥ;

ΤΙ ΛΕΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, οταν ερωτευθειτε στα νειατα σας - ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ, εναν σοβαρο δεσμο - πηγαινετε γρηγορα σε γαμο - ΟΣΟ ΒΟΗΘΑ η ΦΥΣΗ κάντε ενα-δυο-τρια παιδια -

-

διοτι ο ΦΕμινισμος και ο ελευθερος τροπος ζωής θα σας αναγκασει στα 40 σας παρα κατι να μπαινετε στο Ιντερνετ και να ρωτατε:

"Γιατι το ενα;

Πως το αλλο;"

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, αφηστε τον ΦΕμινισμο με το αναλαφρο ντυσιμο - κοιτάξτε πως θα κανετε οικογενεια νωρις , το ξερω: ωραια η ζωή σημερα με τον εναν και αυριο με τον αλλον....

δεν ασχολούνται όλες οι γυναίκες με το φεμινισμό.....δεν ενδιαφέρει την καθεμία το τι θα φορέσει καθε μέρα και το πως θα προκαλέσει ή το πως θα βρει 1-5-10 γκόμενους.....

υπάρχουν και άλλα πράγματα στη ζωή....πολύ πιο όμορφα....


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σε παραμυθιάζουνε, αν σου λενε ψεματα, αν στρογγυλεύουνε τις άκρες.....

Μα λες σε μια σχεδον 40αρα γυναικα οτι μην στεναχωριεσαι καθολου, η ζωή ολη ειναι μπροστα σου, άνετα θα βρεις άλλον αντρα, αφησε αυτον που εχεις;

Ναι, ε;

Δεν ξερω ποσο ετων εισαι - αλλα νομιζεις οτι σημερινες 40αρες μπορουνε ευκολα να βρουνε αντρα;

Εδω δεν βρισκουνε οι 30αρες που λεει ο λογος.

Μια 40αρα ή 37αρα - πιθανον δεν την βοηθαει η εξωτερικη της εμφανιση - το σκεφτηκες αυτό καθολου;

Εχω γειτονισα χωρισμενη, με παιδι.

Ειναι γυρω στα 38.

Η καημενη ειναι τοσο ασχημουλα - δεν εχει και δουλεια - φοραει παλια ρουχα - τι να της πω;

"ΜΗν ξαναγυρνας στον αντρα σου πισω - εχεις ολη την ζωη σου μπροστα - θα βρεις σιγουρα αλλον";

Μα λεγονται αυτα;

Αν μενει στην επαρχία - όπου εκει οι ελευθεροι αντρες δεν υπαρχουνε - ειναι παντρεμενοι - μονο παπουδες ελευθεροι κυκλοφορουνε - πως να φυγει απο τον γαμο της ή την σχεση και να βρει τον ιδανικο συντροφο εξω στον κοσμο;

ΒΕΒΑΙΩΣ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΛΠΙΔΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.

ΒΕΒΑΙΩΣ παντα υπαρχει ενα αυριο.

Ομως ξαναρωταω:

ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ οτι υπαρχουνε αλλου ΙΔΑΝΙΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ μονο οταν ειναι να φυγετε απο τον συζυγο;

Link to comment
Share on other sites

Λαουρα.. εγω νομιζω την ααπαντηση την δινεις η ιδια στον εαυτο σου απο το πρωτο σου ποστ!Ο συντροφος σου.. δεν θελει γαμο.. ουτε και παιδι.. ισα ισα σκεφτεται το χωρισμο... νομιζω ειναι αρκετα ξεκαθαρος απεναντι σου... εσυ η ιδια λες οτι τον πιεζεις και δεν θελεις να πιεζεις κανεναν.Δεν εισαι ευχαριστημενη.. θελεις λιγη τρυφεροτηταα.. κοινο σκοπο.. παιδι κλπ.Αφου το βλεπεις μονη σου οτι δεν τρααβαει.

Και φυσικα ξεχνας κατι σημαντικο μεσα στην αγωνια σου οτι εισαι 36 χρονων... το παιδι!Δηλαδη ειναι σωστο εκ των προτερων να ξερεις οτι το παιδακι σου δεν θα ζησει σε σωστη οικογενεια? μονο και μονο γτ σε εχει πιασει αγχος για την ηλικια σου?

Νομιζω τα βλεπεις ολα γυρω απο τον εαυτο σου .Ξερεις οτι ο συντροφος σου.. δεν θελει οικογενεια... ξερεις οτι θα κανεις εν παιδι που θα ζησει σε καυγαδες και χωρισμους απο την αρχη και ομως εσυ προσπαθεις με εξωσωματικες κλπ.Με αυτον τον τροπο καταδικαζεις και τον συντροφο σου αλλα και το παιδι σου απλα για να σου φυγει το αγχος της ηλικιας και να κανεις ενα παιδι.Καλυτερα να προσπαθησεις με δοτη δηλαδη.

Παντως αυτο που εχω να πω και απο αρκετα παραδειγματα γυρω μου.. δεν ξερεις τι σου επιφυλασει το μελλον.Εισαι νεα ακομη και γονιμη.Αντι να αναλωνεσαι σε μια σχεση που δεν τραβαει .. μην χανεις αλλο χρονο.. προχωρα παρακατω και ετσι μπορει να βρεις τον συντροφο που θες πραγματικα και σε γεμιζει κααι που ο ιδιος θα σου ζηταει να κανετε οικογενειαα!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι η περιβόητη 6η αισθηση των γυναικων;

Που ειναι η "ψυχολογια βάθους';

Εμενα τον άντρα περιμενετε να σας αναλύσω τι εχετε μεσα στο μυαλο σας;

Ναι ε;

-----------------------------

Δηλ οταν μια γυναικα ΥΠΟΜΕΝΕΙ σε μια σχεση και ΕΛΠΙΖΕΙ - αυτό εχει να κάνει με την ΜΕΙΩΣΗ του εαυτου της;

όταν μία γυναίκα είναι παντρεμένη με παιδιά οφείλει να κάνει υπομονή όπως το ίδιο οφείλει να κάνει και ό άντρας....

ο γάμος θέλει καθημερινή προσπάθεια για να μεινει ζωντανός....

όταν όμως είσαι ακόμα στη σχέση και ο άνθρωπος με τον οποίο είσαι μαζί σου δείχνει άλλα πράγματα που εκ των πραγματων θα οδηγήσουν σε ένα τέλμα τότε γιατί να κάνεις την υπομονή, να κάνεις το γάμο, να κάνεις το παιδί και μετά να "αναγκαστείς" να χωρίσεις???? ή και να μη χωρίσεις για΄τι δεν το θες για το παιδί σου...και το παιδί να ζει μέσα σε ένα σπίτι με φωνές....και όλα τα συναφή????

Δηλ οταν μια γυναικα κάνει υπομονή σε εναν γαμο - αυτο συνδυάζεται μονο με την προσβολη της προσωπικοτητας της;

ΜΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΙ ΜΗΝΥΜΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ;

το ότι το αντιλαμβάνεσαι έτσι είναι δικό σου θέμα......εγώ δεν το εννοούσα έτσι.....

όπως οι γυναίκες πρέπει να κλείνουν το στόμα τους καμιά φορά όπως λες έτσι και οι άντρες πρέπει να είναι δοτικοί με τις γυναίκες τους.....όλοι κάνουν προσπάθεια στη σχέση και οι δύο πλευρες.....

ΝΑ ΓΙΑΤΙ ο δικος μου 'πολιτισμος' ειναι στον ΑΝΤΙΠΟΔΑ του δικου σας - να γιατι δεν συννεννοούμαστε - και για εσας ειμαι το κοκκινο πανι!

Ετσι λετε με πλαγιο τροπο:

Μια γυναικα που εχει αξιοπρεπεια - χωρίζει!

Μια γυναικα που σεβεται τον εαυτο της - οταν διαφωνει δεν υπομενει - αλλά παιρνει την βαλιτσα της και φευγει!

όταν του λες για γάμο μετά από 3 χρόνια σχέση και λέει όχι τι θα κάνεις???

όταν δε σου δείχνει τι αισθάνεται γιατί τελικά δε νοιώθει κάτι για σένα και απλα είστε στο ίδιο σπίτι έτσι για να είστε τι θα κάνεις???

δεν περιμένω απάντηση....και ούτε θέλω.....

έχεις βάλει όλες τις γυναίκες σε ένα καζάνι και είμαστε οκ.....

όμως δεν ισχύει....όπως υπάρχουν καλές γυναίκεςς υπάρχουν και καλοι άντρες και το αντίθετο......

-------------------------------


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν περιμένω απάντηση....και ούτε θέλω.....

Σεβομαι την επιθυμια σου!

Παντως να ανακαλυψεις και εσυ οτι εβαλα ολες τις γυναικες στο ιδιο τσουβαλι - αυτο θα πει ξεχωριστή ιδιοφυια!

Εσυ αστερακι εισαι και η Λιν!

Μονο εσεις οι δυο καταλαβατε περι τινος προκειται - τετοια οξυδέρκεια;

Link to comment
Share on other sites

Μα λες σε μια σχεδον 40αρα γυναικα οτι μην στεναχωριεσαι καθολου, η ζωή ολη ειναι μπροστα σου, άνετα θα βρεις άλλον αντρα, αφησε αυτον που εχεις;

Ναι, ε;

αν το 36 στις μέρες μας είναι τελειωμένη υπόθεση τότε τι να πουν όλες αυτές οι γυναίκες που απλά δεν τους δόθηκε η ευκαιρία να έχουν μία σχέση???

νομίζεις ότι όλες οι γυναίκες τους αλλάζουν τους άντρες σαν τα πουκάμισα???

ή νομίζεις πως όλες όμορφες άσχημες ψηλές κοντές έχουν από 15 σχέσεις και η ζωή συνεχίζεται???

Δεν ξερω ποσο ετων εισαι - αλλα νομιζεις οτι σημερινες 40αρες μπορουνε ευκολα να βρουνε αντρα;

είμαι 29 παντρεμένη από τα 24 με παιδί στα 25.....και με ένα σύζυγο που ο θεός με άκουσε από τις πολλές προσευχές και τον έφερε στο δρόμο μου......

Εδω δεν βρισκουνε οι 30αρες που λεει ο λογος.

Μια 40αρα ή 37αρα - πιθανον δεν την βοηθαει η εξωτερικη της εμφανιση - το σκεφτηκες αυτό καθολου;

ναι το σκέφτηκα και ξέρεις γιατί??? γιατί δεν παντρεύονται μόνο οι "όμορφοι" άνθρωποι σε αυτή τη ζωή.....τι να την κάνεις την ομορφιά την εξωτερική όταν μέσα είσαι βόθρος???

Εχω γειτονισα χωρισμενη, με παιδι.

Ειναι γυρω στα 38.

Η καημενη ειναι τοσο ασχημουλα - δεν εχει και δουλεια - φοραει παλια ρουχα - τι να της πω;

"ΜΗν ξαναγυρνας στον αντρα σου πισω - εχεις ολη την ζωη σου μπροστα - θα βρεις σιγουρα αλλον";

Μα λεγονται αυτα;

αν η ζωή της ήταν ένα μαρτύριο...πραγματικό όμως τότε ναι...ας μείνει μόνη της.....θα ήταν καλύτερο να ζει μέσα σε άσχημες καταστάσεις αυτό το παιδάκι?? και αύριο μεθαύριο να κάνει και αυτό τα ίδια???

φυσικά δε σημαίνει πως όλα τα παιδιά τέτοιων οικογενειών είναι κακά.....απεναντίας βγαίνουν πολύ καλύτερα από τα πρότυπα που είχαν....όμως ξερεις τι είναι να βιώνεις τέτοιες εμπειρίες στην αθώα σου ψυχή????

Αν μενει στην επαρχία - όπου εκει οι ελευθεροι αντρες δεν υπαρχουνε - ειναι παντρεμενοι - μονο παπουδες ελευθεροι κυκλοφορουνε - πως να φυγει απο τον γαμο της ή την σχεση και να βρει τον ιδανικο συντροφο εξω στον κοσμο;

ΒΕΒΑΙΩΣ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΛΠΙΔΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.

ΒΕΒΑΙΩΣ παντα υπαρχει ενα αυριο.

Ομως ξαναρωταω:

ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ οτι υπαρχουνε αλλου ΙΔΑΝΙΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ μονο οταν ειναι να φυγετε απο τον συζυγο;

ΈΧΩ ΤΟΝ ΙΔΑΝΙΚΟ ΣΥΖΥΓΟ


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σεβομαι την επιθυμια σου!

Παντως να ανακαλυψεις και εσυ οτι εβαλα ολες τις γυναικες στο ιδιο τσουβαλι - αυτο θα πει ξεχωριστή ιδιοφυια!

Εσυ αστερακι εισαι και η Λιν!

Μονο εσεις οι δυο καταλαβατε περι τινος προκειται - τετοια οξυδέρκεια;

είδες??? με το λίγο μυαλό που διαθέτω αυτό κατάλαβα από τη στιγμή που σχολίασες το μνμ μου.......δε με ήξερες και χθες....


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λαουρα καλη μου φαινεται οτι εχειςπολυ αγαπη μεσα σου να δωσεις. Ολο αυτο το αγχος που βιωνεις στη σχεση σου βλαπτει πολυ την προσπαθεια σου. Η περιγραφη του συντροφου σου μου θυμησε πολυ του δικου μου τους πρωτιτς μηνες τγς σχεσης μας και καταλαβα οτι ηταν λαθος ο τροπος που τοτ ζητουσα να αλλαξει κατι και οτι δεν ειχε βγαλει γενικα φοτογραφιες οχι απλα μαζι μου . Ως που να τον γνωρισω καλυτερα ξαι να δω οτι καποια πραγματα στην συμπεριφορα του δεν ειχαν να κανουν με το ποσο με αγαπουσε και εκει αρχησα να ηρεμω και δεν τον καταπιεζα πλεον και τν αφηνα να ου δειξεξ την αγαπη του με τον δικο τοτ τροπο και τωρα πλυμηρησε το κινητο με δικες μας φοτι και σστω και λιγο αμηχανα προσπαθει να πιανει το χερι μου οταν περοαταμε και προσπαθυμε για παιδακι και ξερω ποσο ευκολο ειναι να φθειρει μια σχεση ολη αυτη η αγωνια χανεται ο ρομαντισμος . Εγω θα σου πρωτεινα να μην τον καταπιεζεθς καθολου να προσεχεις την εμφανιση σου να ξανακερδισεις την αυτοπεποιθηση σου να μην του ζητας τιποτα θα δεις οτι θα σου τα προσφερει απλοχερα οσι πιο ηρεμη και γλυκιαθα εισαι τοσο καλο θα κανεις στον εαυτο σου στον συντροφο σου καθ στην προσπαθεια σας. Δεν ειστε μηχανες και ολοι αξιζουμε αγαπη και σεβασμο ναξ ηρυε η ωρα να τα ξερδισειςμε οοποιο κοστος και αν χρειαστει ας χρειαστεις εσυ μια φραενα διαλημμα κερδισε τον συντροφο σου μην τα παρατας ειναι απκα λιγο δυσκολος χαρακτηρας και πρεπει να φινεις δυναμικη

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...