Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

Χρονίζουν τα καμάρια μας...

Εμένα περπατάει απο 11 μηνών, αλλά απο λέξεις δε λέμε τίποτα... κάτι κραυγές βγάζουμε μόνο...:rolleyes:

Όταν χρονίσει θα πάμε και στο παιδίατρο να μας δεί, οπότε θα γνωρίζω και πιο καλά την ανάπτυξή του!

Θα κάνετε κάτι ιδιαίτερο για τα γενέθλιά τους?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι απο εμένα. Ο δικός μου άντρακλας γεννήθηκε στις 17/11/2012 και εκείνη την ημέρα κατάλαβα τι θα πει έρωτας με την πρώτη ματιά!!!!!

Πώς περνάει ο καιρός έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!

εμείς γεννηθήκαμε 21/11/2012 και από τότε ζούμε ένα όνειρο!

πλέον μιλάμε κανονικά, λέμε ότι ακούμε και αρχίσαμε να ρωτάμε για τα πάντα...:tongue:

τα γενέθλιά μας πλησιάζουν και νομίζω ότι τελικά θα τα κάνουμε σε παιδότοπο. γιατί χειμώνας, χαλιά και τόσα πιτσιρίκια στο σπίτι, νομίζω δεν θα το αντέξω

για πείτε και εσείς τι κάνουν τα μικρά σας?

για απογευματινό τι τρώτε? εμείς γιαουρτάκι (όχι παιδικό) αλλά τώρα τελευταία μου κάνει "νερά" μέχρι να φάει την πρώτη κουταλιά αλλά μετά το τρώει όλο.


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Εμένα πέρα από κάτι λέξεις που λέει, δε μιλάει... Καταλαβαίνει τα πάντα, αλλά δε μιλάει. Τα αγοράκια λένε είναι πιο τεμπέλικα στο θέμα της ομιλίας. Για να δούμε!

Εμένα το απόγευμα θα φάει γιαουρτάκι ή γάλα ή καμιά κρεμούλα.

Όσο για τα γενέθλια, εμείς δεν έχουμε μικρά παιδάκια, οπότε θα τα κάνουμε σπίτι με "μεγάλα" παιδάκια!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι είχα ξεχάσει τις κρέμες. έχουμε να φάμε 4-5 μήνες γιατί της άρεσε πιο πολύ το γιαούρτι. την επόμενη φορά που δεν θα φάει καθόλου το γιαούρτι θα της δώσω κρέμα.

εμείς το γάλα το πίνουμε το βράδυ πριν κοιμηθούμε και φυσικά το πρωί. πίνουμε γύρω στα 300-330ml

τι θέμα θα έχετε στα γενέθλια? εμείς φέτος θα έχουμε θέμα hello kitty που της αρέσει πολύ! από τώρα ονειρεύομαι το πως θα είναι η τούρτα!!

αυτό με τα αγοράκια ότι είναι πιο τεμπέλικα τελικά νομίζω ότι είναι μύθος.

ξέρω κοριτσάκι 25 μηνών που λέει μόνο τα βασικά (μαμά, μπαμπά, παππού, γιαγιά, γάλα).

αλλά ξέρω κ αγοράκι που 2 χρονών μίλαγε απίστευτα καλά.

εμείς πάλι ενώ μιλάμε καλά, δεν έχουμε βγάλει πολλά δόντια. έχουμε 6μόνο και πριν 2 μέρες είδα ότι σκάει ο ένας τραπεζίτης...... για να δούμε πότε θα βγάλουμε τα υπόλοιπα


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς γάλα πίνουμε πρωί-βράδυ και καμιά φορά, όπως προείπα, το απόγευμα...

Από δόντια εμείς είμαστε κομπλέ! Τραβήξαμε πολύ ζόρι να τα βγάλουμε, αλλά τα καταφέραμε...

Εν τω μεταξύ, ξυπνάει ακόμη το βράδυ 2-3 φορές και θέλει διάφορα... Τη μία πιπίλα, την άλλη αγκαλιά, νανούρισμα... έχω να κοιμηθώ σερί το βράδυ σχεδόν 2 χρόνια. Πολύ γκρινιάρης ήταν από την αρχή και συνεχίζει βεβαίως! Εσείς κοιμόσαστε σερί?

Τη στέλνεις σε παιδικό?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ΜΙΝΝΙ ΚΑΙ Baby girl να σας ζησουν το αγορακι και το κοριτσακι!!!!Εμενα ο δικος μου οτι αουει το λεει και ιδιαιτερα τα αγγλικα εχει μια εφεση σαν την αδερφη του,του βαζουμε αγγλικα cartoon και εχει συνηθιζει...Δοντακια τα εχουμε ολα νομιζω εκτος απο τα πισω πισω...Το απογευματινο του ξεκιναει με γαλα μιας και ειπαμε να το αλαξουμε με την παιδιατρο γιατι ειχαμε ιστορια με λιγο πνιχτο βηχα το πρωι κα φοβηθηκαμε για παλινδρομηση οποτε το κανουμε γαλα απογευμα,μετα κρεμα η ρυζογαλο το γιαουρτι το τρωει το μεσημερι με τον φαγητο,και ποιο μετα εαν πειναει λιγο τοστο η οτι φαμε και εμεις!!!Τωρα για παρτυ μαλλον στο σπιτι θα το κανουμε δεν ξεςρω ακομη εαν λειπει και ο μπαμπας μας...Παει κανενα παο τα μικρα σας παιδικο?? Εγω θα το σκεφτω μηπως τον ΣΕπτεμβριο τον στειλω σε αγγλικο παιδικο.. θα δουμε..καλημερα και παλ μανουλες!!!!εσεις δουλευετε? εγω οχι ειμια σπιτι μεγαλωνοντας τα παιδακια μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγχαρητήρια για τα δόντια! ζοριστήκατε αλλά τώρα όλα καλά. ενώ εμείς έχουμε πολύ "δρόμο" ακόμα.....

ευτυχώς από 6 μηνών κοιμάται σερί το βράδυ. και παλιότερα ξύπναγε γύρω στις 10 το πρωί ενώ τώρα ξυπνάει γύρω στις 8 με 8.30

καμιά φορά αν είναι άρρωστη ξυπνάει και τότε την παίρνουμε στο κρεβάτι μας.

αλλά το βραδινό ξενύχτι δεν αναπληρώνεται με τίποτα.

της κουμπάρας μου ο μπέμπης ξύπναγε τα βράδια μέχρι 11 μηνών. και τους είπε η παιδίατρος να δοκιμάσουν να του δίνουν 2 ώρες πριν κοιμηθεί λίγο από το μεσημεριανό φαγητό. μετά κοιμόταν και τον ψιλοξύπναγαν 1 ώρα μετά αφού είχε κοιμηθεί και του έδιναν γάλα. τελικά δεν ξαναξύπνησε ποτέ μέχρι τώρα που είναι 15 μηνών

παιδικό δεν πάμε γιατί βρήκα (μετά από τρεις) μια απίθανη γυναίκα που παίζει συνέχεια μαζί με τη μικρή, της μαθαίνει τραγούδια, ζωγραφίζουν και κάθε μέρα θα κάνουν μαζί κάποια κατασκευή με χαρτόνι! τώρα την έχει μάθει από το καλοκαίρι και της φοράει βρακάκι και πάνε στο γιογιο. ίσως του χρόνου να το σκεφτώ για παιδικό.


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα κανετε baby girl..και εμεις εχουμε μια κυρια που ειναι native speaker απο τον καναδα που ερχετε και παιζει μαζι του και του μιλαει μονο αγγλικα ,παιζει τα παντα μαζι του και του αρεσει παρα πολυ .Για παιδικο θα δουμε του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Είσαστε δίγλωσσοι και του μιλάτε και αγγλικά?

Ούτε εγώ τον στέλνω παιδικό και πραγματικά στο σπίτι βαριέται... Πόσο να παίξουμε, πόσο να πάμε στις κούνιες, στους παιδότοπους, βόλτες...

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΝΝΙ δεν εχουμε σχεση μ αγγλια αλλα ο αντρας μου θεωρησε σωστο να του μιλαει μονο αγγλικα αυτος και ονο ελληνικα εγω οπως καναμε και στην μεγαλη μας κορη που ειναι τωρα 8 ,που εινια πια πολυ καλη στα αγγλικα .Το καναμε για να κερδισουμε στα παιδια χρονο με την γλωσσα και σε εμας χρημα χαχα.παντως ο μικρος εινια απιστευτο σφουγγαρι οτι ακουει το επαναλαμβανειγιαυτο και του βαζουμε καρτουν μονο στα αγγλικα.Ναι εχεις δικιο βαριουντε τα πιτσιρικια μεσα στο σπιτι συνεχεια και συνεχεια τα ιδια ,βεβαια κουνιες λιγο δυσκολο τωρα γιατι μια εχουμε δαιβασματα με την μεγαλη μια δεν εχει καλο καιρο,οποτε η απασχοληση στο σπιτι με παιχνιδι στα αγγλικα και αργοτερα το σχολειο ,παιδικος μαλλον θα εινια καλη λυση.Εσυ δουλευεις εγω οχι ασχολουμε την ανατροφη των παιδιων μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό με τ'αγγλικά...

Απλά εγώ πίστευα ότι αν το παιδάκι δεν έχει γονίδιο για άλλη γλώσσα, δε μπορεί να τη μάθει από αυτή την ηλικία...

Ούτε εγώ δουλέυω λόγω ανεργίας, οπότε έχω αφιερωθεί αποκλειστικά στη φροντίδα των παιδιών μου. Έχω και μία κόρη 3,5 ετών, η οποία πάει φέτος πρώτη φορά παιδικό. Δε σου κρύβω πάντως πως θα ήθελα να μπορούσα να δουλέυω. Και για οικονομικούς λόγους, αλλά και για μένα. Είναι κάποιες μέρες που πραγματικά θέλω να φύγω από το σπίτι... Αλλά δεν έχουμε και καμία βοήθεια από γιαγιάδες, οπότε και δεν υπάρχει κάποιος να κρατάει έστω τον μικρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...