Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Δεν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος, έχει όριο τα 40.000 ευρώ και γενικά για τη χορήγηση επιδομάτων λαμβάνεται υπόψιν το συνολικό οικογενειακό εισόδημα άσχετα με το αν κάνει χωριστή φορολογική δήλωση το ζευγάρι. Μάλλον δεν ήξερε τι σου έλεγε στο τηλέφωνο. 

      ναι με πήραν τηλέφωνο! όπως τα λες είναι. μάλλον δεν ηξερε η προηγούμενη κοπέλα! 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Να' μαι κι εγώ!!! αχ, κορίτσια μου, πόσο άσχημα περνώ στην δουλειά! Δεν μ' αρέσει καθόλου. Είναι η πρώτη φορά από τότε που ξεκίνησα να διδάσκω που εύχομαι καθημερινά να γύριζε πίσω ο χρόνος και να μην επέλεγα ποτέ το συγκεκριμένο επάγγελμα. Ανυπομονώ να περάσει ο χρόνος και να μην ξαναπατήσω στο συγκεκριμένο σχολείο ...............

Η μικρή προσαρμόστηκε τελικά στον παιδικό. Κάνει κάτι νάζια βέβαια, αλλά όλα πλέον είναι ομαλά. Την έχω με γαστρεντερίτιδα τις τελευταίες μέρες αλλά ευτυχώς την πέρνά ήπια.

Ξέρω ότι έχω χαθεί, αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Με την μικρή δεν πολυασχολούμαι μιας και τα απογεύματα πήζω στην δουλειά. Ευχομαι να είστε όλες καλά. Πολλά φιλιά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Να' μαι κι εγώ.. Καλή βδομάδα να έχουμε.. Περάσαμε ένα πολύ όμορφο σβκ με βόλτες και παρεούλα.. Το τιμώμενο πρόσωπο φυσικά ήταν ο Γεράσιμος που κάθε μέρα ήταν με φίλους και διάφορες δραστηριότητες.. Πόσο χαίρομαι να βλέπω τη φατσούλα του να λάμπει και να γελάει από χαρά!

Μάρτζι μου πολύ λυπάμαι που αισθάνεσαι έτσι.. Για καλύτερο επέλεξες να γυρίσεις πίσω και όμως σου ήρθαν όλα ανάποδα.. Του χρόνου υπάρχει περίπτωση να είσαι σε άλλο σχολείο; Τα παιδιά φταίνε, οι συνάδελφοι, το όλο κλίμα;

Όσο και να πήζεις στη δουλειά πάντως μην αμελείς το κοριτσάκι σου.. Νομίζω ότι πρέπει να είναι πάνω απ' όλα.. Φιλική συμβουλή!

Σας φιλώ όλες γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα!

Τί μου κάνετε? εμείς εχουμε ταλαιπωρηθεί αφάνταστα απο ιώσεις. Μετα τη μικρη ειμαι κρυωμενη με μπούκωμα βήχα εδώ και δυο εβδομάδες. Κόλλησε και η κοπέλα που κρατά τη μικρη και τελευταια η μεγαλη μου. Σήμερα μπορω να πω ότι ξημερωσαμε καλύτερα. Η μικρη με τη δραστηριότητα που κανει και το κολυμβητήριο κολλάει και ειναι σα να πηγαίνει παιδικο. Βέβαια κοι ο καιρος με τα περίεργα του δεν βοηθάει.

Η μεγαλη μου εχει καποια θεματάκια με το διάβασμα της ειναι και φορτωμένη με τις γλώσσες και το φροντιστήριο. Θα δούμε πως θα το παλέψουμε.

Εγω τα ίδια δουλειά σπίτι και δραστηριότητες πολύ τρέξιμο και η κούραση μεγαλη.

Βικάκι πως τα πάτε με τις ιώσεις. Ο Νικόλας τον πηγές παιδικο τελικα?

Μάρτζι μου η θέση σου ειναι μόνιμη η του χρονου θ αλλάξεις?

Μαθαίνει καμια νεα της Μάγδας? της Μανου?

Για να οργανωθούμε λιγο!!

Πολλα πολλα φιλία!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα! Τι μου κάνετε; που είστε εξαφανισμένες;

Εμείς δόξα το Θεό είμαστε καλά.. Επιτέλους ο μικρός αποφάσισε μόνος του να κοιμάται στο κρεβάτι του και έτσι τις δυο τελευταίες νύχτες επιτέλους ξεκουράζεται το κοκκαλάκι μου. Κλείσαμε και το κανονικό του κρεβάτι το Σάββατο μιας και μέχρι τώρα κοιμόταν σε καναπέ - κρεβάτι, τον οποίο θα μεταφέρουμε στο χωριό και αποφασίσαμε να φτιάξουμε και το δωμάτιό του. Στον ένα τοίχο θα μπει ταπετσαρία, στον άλλο αυτοκόλλητο του Spiderman και ο τρίτος τοίχος θα βαφτεί.. Μένει να βρούμε φωτιστικό γιατί αυτό που είχαμε μας εγκατέλειψε και νομίζω πως η αλλαγή θα γίνει στις αρχές του χρόνου μιας και το κρεβάτι θα είναι έτοιμο από τις 15 Γενάρη και μετά!

Το Σάββατο πήγαμε στη συμπεθέρα - είχαμε να ειδωθούμε πολύ καιρό γιατί η μικρή της ήταν συνέχεια άρρωστη και τα μικρά το κατευχαριστήθηκαν. Μακάρι και στο μέλλον να τα πηγαίνουν τόσο καλά και να είναι αγαπημένα!

Αλήθεια, τα Χριστούγεννα τι θα κάνετε;

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γεια σας! Σας έχω συνέχεια στο μυαλό μου αλλά δεν προλαβαίνω καθόλου να μπω. Τώρα μπήκα στα γρήγορα, σας διάβασα λίγο και χαίρομαι που είστε καλά.

Ευτυχώς του χρόνου θα είμαι σε άλλο σχολείο. Δεν ξέρω σε ποιο και πού αλλά μού φτάνει να μην είμαι σε αυτό. Νιώθω τόσο ξένη εκεί.....Από την πρώτη στιγμή το ένιωσα αυτό. Δεν ξέρω γιατί......Οι μαθητές είναι αυθάδεις με όλη τη σημασία της λέξεως......Τέσπα, ας μην σας πρήζω.

Αλήθεια, η Μάγδα και η Μανού πού είναι;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι κανετε;εχω να γραψω πολυυυ!!!καιρό. Εμεις ολα καλα μεγαλωσαμε παμε σχολείο κ βασανίζουμε την μανουλα .εύχομαι να ειστε όλες καλα φιλακια πολλα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου, χρόνια πολλά και καλά να έχουμε. Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!Πού είστε; Πώς περνάτε; Εγώ ξεκουράζομαι επιτέλους. Η μικρή μου είναι καλά, είπε το ποιηματάκι της στον παιδικό κι ήταν μία κουκλίτσα! Ήταν ένα αστεράκι.....Θυμάστε πριν μείνω έγκυος που είχα γράψει "Πού είσαι αστεράκι μου; Ελα να μας φωτίσεις!!!"; Πού να ήξερα τότε πως θα έρθει το αστεράκι μου και πως στο πρώτο της ποιηματάκι θα είναι ντυμένη αστέρι! 


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια χρονια πολλα καλη χρονια με υγεία.

χαθηκαμε!!!

εμεις περνάμε μια εφηβεία κόλαση με μεγάλα προβλήματα και δυσκολίες στο θεμα του σχολείου. Έν καιρώ θα σας πω. 

Η μικρη μου όνειρο δύσκολη και ζωηρή πειράζει και ανακατεύει πολύ τα πράγματα της μεγάλης.

μετα τα χριστουγεννα αρρώστησαμε οικογενειακώς τώρα ειμαστε στα τελειώματα αν και τη μεγαλη την ταλαιπωρεί ένα φοβερό κρύωμα που υποτροπιάσε απο χθες.

Ξεκούραση δεν υπήρξε. Ειχαμε και κατι θεματα με το σπίτι πριν τις γιορτές,  ειχαμε έναν ποντικάρο ναααα που έφαγε τα πάντα και ανησυχούσα και για τα παιδια αλλα ευτυχώς τον πιάσαμε και ηρέμησα η μανα.

Φιλίαααα πολλαπλά!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Φιλενάδες μου γλυκές καλησπέρα σας!

Χρόνια πολλά έστω και καθυστερημένα κι από εμένα.. Στις γιορτές κόλλησε ο άντρας μου ένα πολύ βαρύ κρύωμα με συνέπεια να κολλήσει και τον μικρό που έχει ευαισθησία και να του γυρίσει σε βρογχίτιδα και γρίππη μαζί. Αποτέλεσμα; Κλεισμένος ο μικρός δυο βδομάδες στο σπίτι που φέρανε τα πάνω κάτω στην καθημερινότητά μας γιατί ο μικρός καλόμαθε στο σπίτι και από τη μια δεν ήθελε με τίποτε να ξεκινήσει πάλι το σχολείο και από την άλλη όλη του την ενεργητικότητα, τα νεύρα του και την αντίδραση την έβγαλε πάνω μου.. Όπου κι αν πήγαινα με ακολουθούσε από πίσω και πότε με κλώτσαγε, πότε με χτύπαγε, πότε φώναζε, πότε τσίριζε.. μια ομορφιά. Στο τέλος τον έβαλα στο δωμάτιό του για μια ώρα και έπαιρνα βαθιές ανάσες για να μην πέσω στα σκληρά. Από χθες επιστρέψαμε στην καθημερινότητά μας και βλέπουμε.

Το Σάββατο που μας έρχεται επιτέλους θα φτιάξουμε το δωμάτιό του.. Θα του βάλουμε μια φωτοταπετσαρία στον ένα τοίχο με τον Spiderman που του αρέσει και σε όλο το υπόλοιπο δωμάτιο ταπετσαρία που συνεχίζει το θέμα του αυτοκόλλητου. Θα έρθει μάστορας φυσικά να τη βάλει γιατί δεν διακινδυνεύω να χάσω 200 Ευρώ που στοίχισαν τα αυτοκόλλητα και η ταπετσαρία προκειμένου να το παίξει ο σύζυγος ταπετσέρης. Του πήραμε και φωτιστικό για το ταβάνι γιατί το προηγούμενο διαλύθηκε και το κρεβάτι του το καινούργιο θα έρθει τέλος του μήνα.. Ανυπομονώ..

Σας φιλώ γλυκά και σας σκέφτομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς εδώ έχουμε ξεπαγιάσει. Έριξε πάρα πολύ χιόνι και οι θερμοκρασίες είναι υπό το μηδέν εδώ και μέρες. Το χιόνι πάγωσε και με δυσκολία κινούμαστε. 3 μέρες μείναμε κλεισμένοι μέσα στο σπίτι όλοι μας. Σήμερα καταφέραμε να πάμε στη δουλειά. Η μικρή καλά είναι . Απλά, μην έχοντας παρέα, έχει ρίξει όλο το βάρος πάνω μας και θέλει να παίζουμε συνέχεια. Από το πρωί που θα ξυπνήσει μέχρι το βράδυ. Κουράζομαι και - μολονότι δεν το θέλω -την αφήνω αρκετά στην τηλεόραση.......

Δόμνα μου, ωραία η ιδέα της ταπετσαρίας. Κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. Είμαι σίγουρη πως ο μικρός θα ενθουσιαστεί όταν τελειώσει το δωμάτιο.

Οι υπόλοιπες πού είστε; Χαθήκαμε βρε κορίτσια................


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλεναδίτσες μου και καλή βδομάδα να έχουμε.

Για μας δεν ξεκίνησε και τόσο καλά βέβαια γιατί ο μικρός από το Σάββατο το πρωί μου κάνει κάτι δεκατάκια.. Όλη μέρα είναι απύρετος και το βράδυ μου σηκώνει πυρετούλι. Χθες έφτασε 38.. και ο βήχας - βήχας. Κάναμε και νεφελοποιητή χθες αλλά δεν είδαμε μεγάλη διαφορά. Σήμερα τον πλάκωσα με ορό, με εισπνοές και Atarax και είναι κάπως καλύτερα. Έχει μείνει ο σύζυγος σπίτι.. αν δούμε βέβαια τα σκούρα θα τον πάω νοσοκομείο για να προλάβουμε τα χειρότερα. Έχουμε προϊστορία και ευαισθησία βεβαίως - βεβαίως.

Το δωμάτιό του έγινε καταπληκτικό!! Ακόμη καλύτερο απ' ότι το είχα φανταστεί. Έτσι μου έρχεται να κοιμάμαι εγώ εκεί.. 

Η αλήθεια είναι ότι τώρα που είδα πόσο μπορεί να αλλάξει το σπίτι με την ταπετσαρία μου μπήκε η ιδέα να ξεκινήσω σιγά σιγά και στα υπόλοιπα δωμάτια! Θα δούμε.

Η δουλειά, δουλειά και το ζόρι ζόρι..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε;

Εμείς καλά λέμε.. Είχα τον Γεράσιμο σπίτι 10 μέρες για να ξεπεράσει τη δεύτερη βρογχίτιδα και σήμερα έφτασε επιτέλους η μέρα να πάει σχολείο. Κλαυθμός και οδυρμός.. Ούτε ο Αλέξης Μινωτής τέτοιο θέατρο.. Τελικά πήγε..

Μάρτζι μου γλυκιά χρόνια πολλά για τη γιορτούλα σου χθες. Ελπίζω να είστε καλά και να περάσατε όμορφα..

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνετε; που βρίσκεστε;

Άντε, δώστε το παρόν!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πού είστε βρε κορίτσια μου; Πόσο καιρό είχα να μπω! Άντε να πάρουμε μπροστά. Η μικρή έχει ωτίτιδα και ο άντρας μου παραλογισμό. Βρίσκομαι σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση λόγω της απαράδεκτης συμπεριφοράς του.

Κορίτσια μου, μού λείπετε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. Ελπίζω να είστε όλες καλά! Πραγματικά έχετε χαθεί σχεδόν όλες..

Εμείς ευτυχώς από υγεία είμαστε καλά.. Ζούμε κι εμείς διάφορους παραλογισμούς, πότε στη δουλειά, πότε με τον Γεράσιμο, πότε μεταξύ μας εγώ κι ο άντρας μου.. Ο άντρας μου αλλάζει δουλειά 1 Μαρτίου και υπάρχει μια σχετική αναμονή και αγωνία.  Εγώ πολύ  κουρασμένη έχω φτάσει στα όριά μου και κατανόηση δεν βρίσκω.. Όμως μια αγκαλιά και ένα φιλάκι του μικρού με κάνουν να τα ξεχνώ όλα. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα παιδάκια μας και μας δίνουν κουράγιο και δύναμη.

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κόρες καλημερα χαθηκαμε

ειμαστε καλα. 

Ψαχνουμε για παιδικο απο Σεπτέμβριο για τη μικρη. Μάλλον θα κινηθούμε για δημόσιο. Λίγες ώρες γιατι θέλω να έχω και την κοπέλα παράλληλα για τις αρρώστιες αργίες και απεργίες και λόγω του ότι άλλαξα ωράριο στη δουλειά και ειμαι σπίτι μετα τις πεντέμισι.

στη δουλειά το κλίμα εχει βαρύνει πολύ και μετα το τέλος του 17 ίσως συζητηθούν και οι θέσεις εργασίας. 

Η μεγαλη μου με την άλογη του σχολείου και απο θεμα καθηγητών και βαθμών εχει δυσκολευτεί πολύ μετα το ιδιωτικό όπου τους χαιδευανε όπως καταλάβαμε τελικα. Εφηβεία στα ύψη και ο μεγάλος εχθρός όπως καταλαβαίνετε ειμαι εγω.

 

φιλια πολλα γράψτε τα νεα σας μη χανόμαστε. Το λεω εγω που δεν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να παω

φιλιαααα!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...