Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

εγω ακόμα και τώρα, δεν έχω όρεξη για φαγήτό !αλλα γενικά προσέχω πολύ, προσπαθώ να κάνω 5 μικρά γεύματα και να τρώω υγειηνα!!ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 72 κιλά και τώρα είμαι στα 69 και να σου πω την αληθεια, πρόσεχε το βάρος θα δεις πως όταν αρχίσει να μεγαλώνει η κοιλια θα ζορίζεσαι στην κινησή σου και καλό είναι να μην φορτωθείς και πολλά παραπάνω κιλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ ξεκίνησα 79, αλλά λόγω εξωσωματικής και φαρμάκων έφτασα τα 81 και τώρα προσέχω… Πάλι καλά που είναι καλοκαιράκι και έχω λιώσει στο καρπούζι. Χαχαχα .

Link to comment
Share on other sites

ααα δεν μπορω να πω και εμενα τα καλοκαιρινα φρουτα με έχουν σώσει!!με δροσίζουν, με χορτένουν, μου δίνουν βιταμινούλες και καλύπτουν και την ανάγκη για γλυκό!! τα οποία ο ντοκτορ μου τα έχει απαγορέψει προληπτικα!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα. Έμαθα ότι θα γίνω μανούλα τη Δευτέρα που μας πέρασε και φυσικά είμαι πολύ φρέσκια και πολύ φοβισμένη αλλά αισιόδοξη. Η ημερομηνία μου είναι για 14 Απριλίου του 14, βάση τελευταίας περιόδου. Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να τα λέμε εδώ για να μοιραζόμαστε τη χαρά της εγκυμοσύνης, αλλά και τις αγωνίες μας.


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλεςςς...

Καλημερα Τσουπινα.. !! ΚΑι εγω την ιδια μερα εχω ΠΗΤ...!!!

Να φανω ειλικρινεις κοριτσια.. απο εκει που ειχα πολυ ορεξη... σημερα ειμαι λιγο καπως.. τι εννοω.. εννοω.... οτι με εχουν πιασει οιι φοβιες μου.. για αποβολη και τετοια.. οτι και καλα εχω αποβαλλει τωρα... οσο νοιωθω τα τσιμπιματακια μου περναει βεβαια.. !!! Αλλα ξερω οτι οι φοβοι μου ειναι μεχρι να παμε στο υπερυχο την Δευτερρα... Ετσι ημουν και περυσι.. !!! δυο τρεις μερες πριν τον υπερυχο ειχα αγχωθει παρα πολυ... ειναι πολυ λογικο.. αφηστε που περυσι δεν ειχα και συπτωματα μεχρι την 6 βδομαδα.. το στηθος ναι μεν μεγαλωμενο.. αλλα δεν πονουσε.. μετα την 6η δεν μπορουσα να κοιμηθω...


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεωργιαννα.. και εγω εχω υψηλο Αιμτοκριτη.. την τελευταια φορα πριν 3 βδομαδες ηταν 42,3.. πανω απο το οριο... Αλλα δεν μου ειπε να προσεχω... ισως επειδη ειμαι 52 κιλα.. δεν ξερω...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια που θα γεννήσουμε σχεδόν παρέα. Τελικά όσο περισσότερα ξέρουμε, τόσο πιο πολύ φοβόμαστε. Εγώ τρέμω σε κάθε φτέρνισμα, σε κάθε βηχαλάκι, γενικώς με όλα αυτά που έχω διαβάσει φοβάμαι πολύ, ενώ είναι παράλογο και πρέπει να το χαρώ ρε γαμώτο. Αλήθεια βρε παιδιά, εσείς πότε θα το ανακοινώσετε; Δεν είναι πολύ νωρίς ακόμα; Και κάτι άλλο. Που κάνετε paste τον κωδικό για το τικεράκι;


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια που θα γεννήσουμε σχεδόν παρέα. Τελικά όσο περισσότερα ξέρουμε, τόσο πιο πολύ φοβόμαστε. Εγώ τρέμω σε κάθε φτέρνισμα, σε κάθε βηχαλάκι, γενικώς με όλα αυτά που έχω διαβάσει φοβάμαι πολύ, ενώ είναι παράλογο και πρέπει να το χαρώ ρε γαμώτο. Αλήθεια βρε παιδιά, εσείς πότε θα το ανακοινώσετε; Δεν είναι πολύ νωρίς ακόμα; Και κάτι άλλο. Που κάνετε paste τον κωδικό για το τικεράκι;

Ασε κοριτσακι.. αυτο σκεφτομαι και εγω.. οτι οταν δεν ηξερα ημουν μια χαρα .. τωρααα που ξερω.. με το παραμικρο φοβαμε...!!!

εγω το εχω πει στην φαμιλια.. και σε δυο τρεις φιλες.. να φανω ειλικρινεις.. και στο πρωτο που δεν το ελεγα... ειδα πως πηγε..

εαν ο θεουλης θελει να μεινει.. ειτε το λεω ειτε οχι , το ιδιο θα ειναι.. απλα τωρα εχω ενα πολυυ καλο προαισθημα.... και πολλες θετικες σκεψεις... οποτε απλα το εχω πει... μονο στον πεθερο μου δεν το εχω πει.. γιατιιιιι αμεσως θα το μαθει ολος ο νομος... χα χα χα...!!!

πας στα βοηθηματα... και πατας εκει που λεει επεξεργασια υπογραφης.. κανεις paste στο κουτι... και μετα κανε προεπισκοπηση να δεις εαν φαινετε...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε κοριτσακι.. αυτο σκεφτομαι και εγω.. οτι οταν δεν ηξερα ημουν μια χαρα .. τωρααα που ξερω.. με το παραμικρο φοβαμε...!!!

εγω το εχω πει στην φαμιλια.. και σε δυο τρεις φιλες.. να φανω ειλικρινεις.. και στο πρωτο που δεν το ελεγα... ειδα πως πηγε..

εαν ο θεουλης θελει να μεινει.. ειτε το λεω ειτε οχι , το ιδιο θα ειναι.. απλα τωρα εχω ενα πολυυ καλο προαισθημα.... και πολλες θετικες σκεψεις... οποτε απλα το εχω πει... μονο στον πεθερο μου δεν το εχω πει.. γιατιιιιι αμεσως θα το μαθει ολος ο νομος... χα χα χα...!!!

πας στα βοηθηματα... και πατας εκει που λεει επεξεργασια υπογραφης.. κανεις paste στο κουτι... και μετα κανε προεπυσκωπιση να δεις εαν φαινετε...!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι όντως αν είναι να πάει θα πάει ακόμα κι αν το βγάλεις στις εφημερίδες. Εμείς οι δυο είμαστε εντελώς μαζί ε; Πότε είχες τελευταία περίοδο; Εγώ 08.07. Θα πάω για πρώτο υπέρηχο στις 20 του μήνα. Έχω κάνει εξωσωματική βέβαια.

Πάντως οι θετικές σκέψεις βοηθάνε. Και η ηρεμία ψυχής. Συνέχισε έτσι. Κι εγώ το έχω ρίξει στο τραλαλά κι όπου βγει.


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ναι.. Μαζι ειμαστε.. χα χα χα....!!!

λοιπον εγω ειχα 5/7.. αλλα εχω κυκλο 33 ημερων.. και 16 ωχρινικη φαση.. αντι για 14 που ειναι το φυσιολογικο.. !!! χα χα ...

Ποτε θα πας για υπερυχο εσυ κοριτσακι..??

Τελειο το τικερακι...!!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυριο τον Πρωτο...!!!Με βαζει νωρις.. λογο ιστορικου...!! και γενικα μεχρι να κλεισουμε και την 12η θα κανουμε πολλους υπερυχους... !!!

εχω χασει ηδη δυο μωρα.. το ενα την 12η βδομαδα.. την ωρα που καναμε υπερυχο σταματησε η καρδια του...

και το δευτερο απο δυνατο χτυπημα την λιγες μερες μετα την καθηστερηση.. ουτε που το ηξερα...!!

ετσι ξεκινησα εκανα τις εξετασεις θρομβοφιλιας.. και εχω δυστχως..

Βασικα εμενα μονο το πρωτο μου μπλαβισε.. τα υπολοιπα μια χαρα... Η γατρος μου ειπε οτι οταν παω να το κανω εαν ποναω.. να μην το κανω σε εκεινο το σημειο.. να πηγαινω σε αλλο.. και οντως ετσι ουτε ποναει ουτε μπλαβιζει...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό κάνω, αλλά παρόλα αυτά οι μελανιές μελανιές. Κοριτσάκι σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να ακούσετε και την καρδουλίτσα να ησυχάσεις γιατί το άγχος δεν βοηθάει. Βλέπω κι εσύ το ξενυχτάς. Κι εγώ κοιμόμουν όλη μέρα, οπότε τώρα δεν μου κολλάει ύπνος. Ζεις στο Ρέθυμνο;


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...