Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΚΑλημερα κοριτσακιααα.. τι κανετε..???

Νατλια.. καλως ορισες στην παρεα μας...!!!

αντε..... Και εμενα η μαμα μου ειναι απο Καλυβες.. χε χε χε...!!!

λοιπον.. οχι τα πονακια δεν ηταν τοσο εντονα.. υποθετο οτι ισως να ηταν και το εντερο.. ισως να ηταν και το περπατημα.. Παντως μια χαρα ημουν πιο αργα, οταν ξαπλωσα...!! και σημερα μια ελαφρια ζαλαδα...!!![/quote

Όσες έχουμε την πολυτέλεια να ξεκουραζόμαστε μέσα στην ημέρα, καλό είναι να το κάνουμε. Ειδικά το Α' τρίμηνο.


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.. πως εισαστε...???

Εγω καλα... μια χαρα... λιγο ζαλισμενη μονο.. αλλα μονο ευτο.. και το στηθος τουμπανο...!!

βασικα σημερα με εχει πιασει κατι... απο την μια νοιωθω οτι ολα θα πανε τελεια.. απο την αλλη νοιωθω, οτι δεν θα παει καλα.. ισως επειδη στον υπερυχο ειδαμε μονο μια κουκιδα.. και τιποτα αλλο..

λογικο βεβαια.. γιατι ειμαι μονο 5w>.. βρε κοριτσια.. να σας πω πως φαινοταν..???

φαινοταν η μητρα...και ψηλα μια μαυρη τελεια.. !!!

η γατρος μου ειπε οτι ετσι πρεπει να ειναι, και οτι ηταν νωρις ο υπερηχος... και οτι ακομα γονιμοποιητε στην ουσια.. !! ετσι ειναι...???

γενικα εχω βεβαια και πολλα νευρα... ισως να φταιει οτι και τα παιδια με στεναχωρουν παρα πολυ, και ο αντρας μου λειπει ολη μερα για δουλεια..!!! πιστευω οτι για αυτο ειναι τοσο χαλια η ψιχολογια μου... !!!

και θελω να κοιμαμε συνεχεια...!!!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριστι μου μια χαρά ήταν ο υπέρυχος, έτσι ήταν και ο δικός μου μέχρι την αυχενική, δεν βλέπεις κατι ξεκάθαρο στην αρχή ειναι μια μικρή κουκίδα μετα σα φασολάκι, και μετάαα σιγά σιγα μεγαλώνει...πότε έχεις την επόμενη συνάντηση!!θα περάσει γρήγορα ο καιρός και δεν θα το πιστεύεις οταν δεις ενα πραγματικό μικρό ανθρωπάκι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριστι μου μια χαρά ήταν ο υπέρυχος, έτσι ήταν και ο δικός μου μέχρι την αυχενική, δεν βλέπεις κατι ξεκάθαρο στην αρχή ειναι μια μικρή κουκίδα μετα σα φασολάκι, και μετάαα σιγά σιγα μεγαλώνει...πότε έχεις την επόμενη συνάντηση!!θα περάσει γρήγορα ο καιρός και δεν θα το πιστεύεις οταν δεις ενα πραγματικό μικρό ανθρωπάκι!!

Ax Και να ξερες τι ανακουφιση μου εδωσες Σοφια μου... περυσι στον πρωτο υπερυχο το ειχα δει σαν φασολι....και νομιζα οτι ετσι επρεπε να ειναι και τωρα.. περυσι ομως ειχα παει 5w+6d.. ενω τωρα πηγα 5w... πυφφ σε ευχαριστω... ειλικρινα σε ευχαριστω...!!!!!

η επομενη συναντηση ειναι την αλλη Τεταρτη.. τοτε θα ειμαι 6w+2d...και παμε για καρδια...!!

να σε ρωτησω κατι...?? στον πρωτο σου υπερυχο εσυ ποσο ειχες παει..??? και τι εγραφε σαν βδομαδα κυησης..???

εμενα εγραφε 4w+1d +-7d...Και μου ειπε οτι τωρα η μετρηση ειναι σχετικη.. γιατι ειναι μικρο και το μηχανημα μπορει να κανει λαθος.. και οτι βαση αυτο που μετραει ειμαι 5w+1d... αλλα αυτη γραφει 5w...

Ετσι εγραφε και εσενα..??

Είναι λογικό να είσαι φοβισμένη, αλλά πρέπει να διώξεις καλό μου τις μαύρες σκέψεις. Αγχώνεις το σποράκι σου ντεεεεεεε!

Οπως το λες ειναι κοριτσακι μου.. Πιστευω οτι ηοι Αγιοι θα με βοηθησουν.. Βασικα οτι με βοηθανε.. αυτο το μωρο εχει φερει γουρι.. ο αντρας μου καθοταν ενα χρονο.. και τωρα δεν προλαβαινει τις δουλειες.. οποτε.. ειναι για καλο.. ισως να ειναι σημαδι οτι οι Αγιοι ειναι μαζι μας... !!!

Οντως το αγχος κανει κακο.. και προσπαθω να μην αγχωνομαι..!!

αφου τωρα δεν πολυμπαινω στο ιντερνετ... το αποφευγω.. ολη μερα βλεπω σειρες που εχω κατεβασει...!!! Δεν γινετε αλλιως.. και οντως ξεχνιεμαι..Ευτηχως που και που και το φασολακι μου.. δειχνει την παρουσια του.. εχω κατι ελαφριες ζαλαδες.. και ενα αισθημα αηδιας οταν βλεπω φαγητο.. οποτε με χαροποιει αυτο..!!!

Πιστευω κοριτσια οτι εαν το ειχα δει σαν φασολι ισως να μην ημουν τοσο αγχωμενη.. αν και γενικα ειμαι δυνατος ανθρωπος.. και ξερω οτι θα καταπολεμισω το αγχος μου.. ξεκινωντας απο σημερα... !!!!

Σας ευχαριστω πολυυυ ειλικρινα σας ευχαριστω...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω 5 εβδομαδων ειχα παει και μου είχε πει οτι το έβρισκε μια βδομάδα μικρότερο αλλα θα πρεπει να κανω συμπληρωματικο γιατι είναι πολυ μικρό και δεν είναι σιγουρο, σε εκέινο τον πρωτο υπέρυχο δεν μου σημείωσε καθόλου εβδομαδες έκανα μετα συμπληρωματικο στην 8η εβδομάδα οπου είδαμε οτι τελικά είναι μια μέρα μικρότερο στην ουσία αυτη η διαφορά δεν έχει καμία σημασεία γιατι όλες αυτές οι μετρήσεις έχουν μια μικρή απόκλιση!!φαντάσου ενω μεχρι τώρα το βρίσκαμε 2 μερες μικρότερο στον τελευταίο μου είπε οτι είναι τρεις μέρες μεγαλύτερο!! οπότε όλα καλά στα είπε η γιατρός θα δέιτε πιο καλά την βδομάδα σου στον επόμενο υπέρυχο και όσο περνούν οι βδομάδες θα γίνονται όλα πιο ξεκάθαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσακι μου.. Με ηρεμισες πολυ και πριν και τωρα...

Αν σου πω οτι πιστεψα οτι κατι δεν πηγαινε καλα και για αυτο δεν ειπαμε και πολλα με την γιατρο... και γενικα δεν ειδαμε και τιποτα..!!! τωρα κοιταζα τον υπερυχο.. και στην πυλη του ασκληπιου, ετσι ειναι μεχρι 5w+4d.. μετα γινετε φασολι..

αν σου πω οτι τωρα πεταω απο την χαρα μου, και παλι ηρεμισα.. ειναι ομως λογικο.. οταν εχει και δυο αποβολες. σε πιανει ενας φοβος. ετσι δεν ειναι..???

τουλαχιστον μου εφυγε ο κομπος.. αλλωστε οτι ειναι να γινει θα γινει.. και αν φοβαμε ειναι χειροτερο.. !!!

Θετικη Σκεψη.. και ολα θα πανε τελεια...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΑ ΕΙΔΕΣ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΑΚΟΜΑ..ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΑ ΔΗΛ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ...ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ (ΧΙΧΙΧΙ) ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΔΑΤΕ!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΖΩΝΤΑΝΟ ΣΠΟΡΑΚΙ, ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουν οι φρεσκοεγκυούλες μου; Ευτυχώς που μας έχει κάνει ελαφρύ και δροσερό καλοκαίρι, αλλιώς θα τα είχαμε παίξει. Έχω κι όλα τα φιλαράκια στο facebook να ανεβάζουν φωτογραφίες από διακοπές και παρηγοριέμαι με το μικρό μου σουσαμάκι που έχει φωλιάσει μέσα μου και ελπίζω να πηγαίνει καλά. Να μην σας πω βλακείες, με τόσα που έχω διαβάσει και τόση ταλαιπωρία που έχουμε περάσει κι εγώ κι ο αντρούλης μου με τις εξωσωματικές, είναι στιγμές που περνάνε από το μυαλό μου τα χειρότερα σενάρια. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν πονάει σχεδόν καθόλου το στήθος μου. Οι περισσότερες εγκυούλες ξέρω ότι σε αυτή τη φάση δεν μπορούν να το ακουμπήσουν. Τι να πω; Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Τι κάνετε εσείς;


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνουν οι φρεσκοεγκυούλες μου; Ευτυχώς που μας έχει κάνει ελαφρύ και δροσερό καλοκαίρι, αλλιώς θα τα είχαμε παίξει. Έχω κι όλα τα φιλαράκια στο facebook να ανεβάζουν φωτογραφίες από διακοπές και παρηγοριέμαι με το μικρό μου σουσαμάκι που έχει φωλιάσει μέσα μου και ελπίζω να πηγαίνει καλά. Να μην σας πω βλακείες, με τόσα που έχω διαβάσει και τόση ταλαιπωρία που έχουμε περάσει κι εγώ κι ο αντρούλης μου με τις εξωσωματικές, είναι στιγμές που περνάνε από το μυαλό μου τα χειρότερα σενάρια. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν πονάει σχεδόν καθόλου το στήθος μου. Οι περισσότερες εγκυούλες ξέρω ότι σε αυτή τη φάση δεν μπορούν να το ακουμπήσουν. Τι να πω; Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Τι κάνετε εσείς;

κοριτσακι μου... και εγω μια απο τα ιδια... ειναι φορες που μπαινουν τα χειροτερα σεναρια στο μυαλο μου..!!

προσπαθω να σκεφτομαι θετικα.. αλλα καποιες φορες με καταβαλλει... ολα καλα θα πανε πιστευω.. !!!

προσπαθω να μην μπαινω στο ιντερνετ.. προσπαθω να ειμαι καλα.. ωστοσο να φανω ειλικρινεις δεν εχω και πολλα συπτωματα. και με πιανει ενας φοβος.. αλλα οκ.. ειναι τουλαχιστον το στηθος πρησμενο...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!! Georgia και Tsoupina ειμαστε μαζι!!Εμενα μου βγαινει ΠΗΤ 15/4 ή 13/4, μου βγαζουν διαφορετικη μερικα site. Ειχα τελευταια περιδο 9/7 αλλα εχω μικρο κυκλο 25-27 ημερες! Πως ειστε?? Συμπτωματα??


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!! Georgia και Tsoupina ειμαστε μαζι!!Εμενα μου βγαινει ΠΗΤ 15/4 ή 13/4, μου βγαζουν διαφορετικη μερικα site. Ειχα τελευταια περιδο 9/7 αλλα εχω μικρο κυκλο 25-27 ημερες! Πως ειστε?? Συμπτωματα??

Καλώστηνα! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι σου εύχομαι. Άραγε η ΠΗΤ που βγάζουν τα διάφορα sites είναι σωστές; Θα δείξει. Πάντως ο τίτλος στο θέμα μας πρέπει να γίνει Μανούλες Μαρτίου - Απριλίου 2014. Με το καλό όλες μας κοριτσάκια. Συμπτώματα... Χμμμ... Λίγος πόνος στο στήθος, πολύ πρησμένη κοιλίτσα, περιοδικά πονάκια σε κοιλιά και μέση, πάρα πολύ συχνά στην τουαλέτα, δυσκοιλιότητα, πολύ νωρίς για ύπνο το βράδυ, πολύ νωρίς ξύπνημα το πρωί, πολύ ατονία όλη μέρα, δυσκολία κάποιες στιγμές στην αναπνοή, σαν να μου κόβεται η ανάσα όταν κάνω κάτι λίγο κουραστικό. Και πολλές ξινίλες. Τίποτα δηλαδή... Χαχαχα... Εσύ;


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια σε ολα τα γλυκα κοριτσια!!!!τι μου κανετε;;;!!!!!

πως πανε τα συμπτωματα σημερα;;;!!!!εμενα παντως με εχει διαλυσει μια μονιμη δυσφορια!!!!δεν το ειχα ξανα αυτο στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου κ με χαλαει λιγο....αλλα δεν πειραζει!!!!

τα νεα σας;;;!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσακια...

Καλως ορισε η Νεα μανουλα...!!!

Πως εισαστε...???

εγω.. οκ καλα.. αραια και που ναυτιες και ναυτιες(συνηθως αν κουραστω ή αν ειμαι ορθια...αραια και που μερικα πονακια χαμηλα... λιγη δυσκιλιοτητα... και πολυυυ πονεμενο στηθος.. οσο περνανε οι μερες ποναει περισοττερο...!!!!

και οταν φαω συνηθως κανω εμετο , χωρις ομως να νακατευομαι πριν.. ααα και δεν εχω καθολου ορεξη για κρεας...!! μα καθολου...!!!

Και ποναει πολυ η μεση μου.. αλλα ισως αυτο να ειναι απο την ξαπλα... !!!εχω βρει τον μηνα που θρεφει τους 11... χα χα χα...!!!

Γενικα κανω μια μικρη απεξαρτηση απο το φορουμ... γιατι διαβαζω διαφορα και αγχωνομαι.. ενω οταν δεν πολυμπαινω... ολααα τελεια... !!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...