Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

τζωρτζια μου, να μην μπαινεις σε topic που μπορουν να σε αγχωσουν!!!!

σε αυτο εδω, το μονο που μπορει να σε αγχωσει ειναι αν καποια ζαλιστηκε κ το μεσημερι, εκτος απο τις πρωινες ναυτιες!!!!!!!!!!!!!!!:):):):):):):):)

μην βαζεις τον εαυτο σου σε τετοιες διαδικασιες!!!ολες μας εχουμε τα αγχη μας κ τις ανασφαλειες μας, αλλα κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να επιτρεπουμε σε αυτα να χαλανε κατι τοσο ομορφο!!!!που το περιμεναμε κ ανυπομονουσαμε γι'αυτο τοσο καιρο!!!!

αλλωστε ειμαστε εδω να στηριζουμε η μια την αλλη!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλώστηνα! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι σου εύχομαι. Άραγε η ΠΗΤ που βγάζουν τα διάφορα sites είναι σωστές; Θα δείξει. Πάντως ο τίτλος στο θέμα μας πρέπει να γίνει Μανούλες Μαρτίου - Απριλίου 2014. Με το καλό όλες μας κοριτσάκια. Συμπτώματα... Χμμμ... Λίγος πόνος στο στήθος, πολύ πρησμένη κοιλίτσα, περιοδικά πονάκια σε κοιλιά και μέση, πάρα πολύ συχνά στην τουαλέτα, δυσκοιλιότητα, πολύ νωρίς για ύπνο το βράδυ, πολύ νωρίς ξύπνημα το πρωί, πολύ ατονία όλη μέρα, δυσκολία κάποιες στιγμές στην αναπνοή, σαν να μου κόβεται η ανάσα όταν κάνω κάτι λίγο κουραστικό. Και πολλές ξινίλες. Τίποτα δηλαδή... Χαχαχα... Εσύ;

Καλως σας βρηκα κι εγω!! Τι ωραια που θα τα περασουμε ολα μαζι! Εμενα παντως με καθυσηχαζει αυτο και με ηρεμει!! Ολα καλα να μας πανε κοριτσια! Χαχαχαχ, ναι οντως τιποτα! Λοιπον εγω εχω, πρησμενο στηθος που με ποναει αρκετα, πρησμενη κοιλιτσα, κουραση και υπνηλια, συχνοουρια(ειδικα αυτη η νυχτερινη με σκοτωνει), οταν ειναι αδειο το στομαχι μου νιωθω χαλια και ανακατευομαι οποτε πρεπει να τρωω πριν πεινασω.. αυτα προς το παρον! Τι κανετε σημερα,ολα καλα??


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Εγώ είχα μια αποκολλησούλα και λίγο αιματάκι Σάββατο βράδυ, οπότε κάναμε έκτακτο υπέρηχο. Το είδαμε το μικράκι, είδαμε και καρδιακό παλμό αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα ακόμα. Από τότε είμαι ξάπλα, το αίμα σταμάτησε ευτυχώς και θα ξαναπάω να με δει ο γιατρός μου σήμερα. Μακάρι όλα να εξελιχθούν καλά. Εσείς, τι νέα;


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα Κοριτσακιααα...!! Και ναι.. σημερα ξυπνησα με πρωινη Ναυτια.. ουαο... τωρα πινω γαλα.. και μου εχει περασει λιγο....!!!

εχω την Τεταρτη γιατρο για καρδουλα...

και την Πεμπτη θα παω στο Ηρακλειο.. για να κανω την πρωτη εξεταση για την θρομβοφιλια.. να δω αν με καληβουν τα ενεσακια.. !!

Ο αντρας μου εχτες μου ειπε οτι εχω αρχισει και φουσκωνω.. και η κοιλιτσα μου λεει προεξεχει λιγακι.. (ειμαι πλακα..)εσας κοριτσια φαινετε τιποτα..???

παντως και περυσι στην πρωτη εγκυμοσυνη την 7η βδομαδα φαινομου σαν ημουν την 14η...χα χα χα... ισως επειδη ειμαι ποληη αδυνατη...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια. Εγώ είχα μια αποκολλησούλα και λίγο αιματάκι Σάββατο βράδυ, οπότε κάναμε έκτακτο υπέρηχο. Το είδαμε το μικράκι, είδαμε και καρδιακό παλμό αλλά δεν ακούσαμε καρδούλα ακόμα. Από τότε είμαι ξάπλα, το αίμα σταμάτησε ευτυχώς και θα ξαναπάω να με δει ο γιατρός μου σήμερα. Μακάρι όλα να εξελιχθούν καλά. Εσείς, τι νέα;

Αφου περασε καλο μου τοτε ολααα καλα... Μην αγψωνεσαι... ξεκουραση θελει τωρα... και να μην κανεις τιποτα.. εκμεταλευσουτο.. !!!

Σου εδωσε τιποτα να παιρνεις...???

Αληθεια κοριτσια.. εσεις παιρνετε κατι..???

Εγω βαζω κολπικα Προγεστερονη... Πινω φυλλικο Οξυ... και κανω και τα ενεσακια Θρομβοφιλιας..

αλλα πιστευω επειδη εχω αρχισει και τους εμετους .. μεθαυριο ολο και κατι αλλο θα αρχισω να πινω..!!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τζωρτζια μου!!!!!εισαι καλυτερα σημερα;;;!!!!!τεταρτη καρδουλα,ετσι;;;!!!!!!τελεια!!!!!!!!!!

εμενα μου δινει φολικο, σιδηρο κ μαγνησιο!!!!

ναι ναι.. αντε να παω με το καλο.. να το ακουσουμε το Μανιταρακι μας... !! ο αντρας μου δυστυχως δεν θα μπορεσει να ερθει... γιατι εχει πολυ δουλεια τωρα, και δεν μπορει να λειψει... θα ριχνουν μπετα την Τεταρτη...!!! οποτε.. δυσκολο... αλλα δεν πειραζει..

εμενα λογο οτι εχω υψηλο αιματοκριτη, και αιμοσφαιρινη, και σιδηρο.. (τν προηγουμενο Μηνα).. δεν μου εδωσε κατι.. αλλα λογικα τωρα που θα κανω τον προγεννετικο ελεγχο... και επειδη κανω συνεχεια εμετους .. ολο και κατι θα μου δωσει...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι.. αντε να παω με το καλο.. να το ακουσουμε το Μανιταρακι μας... !! ο αντρας μου δυστυχως δεν θα μπορεσει να ερθει... γιατι εχει πολυ δουλεια τωρα, και δεν μπορει να λειψει... θα ριχνουν μπετα την Τεταρτη...!!! οποτε.. δυσκολο... αλλα δεν πειραζει..

εμενα λογο οτι εχω υψηλο αιματοκριτη, και αιμοσφαιρινη, και σιδηρο.. (τν προηγουμενο Μηνα).. δεν μου εδωσε κατι.. αλλα λογικα τωρα που θα κανω τον προγεννετικο ελεγχο... και επειδη κανω συνεχεια εμετους .. ολο και κατι θα μου δωσει...!!!

τελειααααααα!!!!!αντε κουκλα μου με το καλο να το ακουσεις το μωρακι σας!!!!δεν πειραζει που δεν μπορει ο αντρας σου να ερθει μαζι!!!!την επομενη φορα!!!!τωρα που εχει δουλεια!!!!;);););););)

εμεις εχουμε πεμπτη γιατρο για καρδουλα!!!!!ανυπομωνωωωωωωωωω!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελειααααααα!!!!!αντε κουκλα μου με το καλο να το ακουσεις το μωρακι σας!!!!δεν πειραζει που δεν μπορει ο αντρας σου να ερθει μαζι!!!!την επομενη φορα!!!!τωρα που εχει δουλεια!!!!;);););););)

εμεις εχουμε πεμπτη γιατρο για καρδουλα!!!!!ανυπομωνωωωωωωωωω!!!!!!!!!

Τελειααα...!!! Εγω να δεις πως ανυπομονω... ναι δεν πειραζει που δεν θα ερθει.. πρωτα ο θεος και μετα θα του το ηχογραφισω... οταν θα δει τον υπερυχο να ακουσει και την καρδουλα του μωρου... !!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Ολα καλα?? Tsoupina αφου ειναι ολα καλα τωρα μην μου αγχωνεσαι, περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο!! Georgia 2 μερουλες υπομονη μεχρι να ακουσεις καρδουλα!! Ταλαιπωρεισαι λιγο τωρα με τους εμετους,ε? Δεν πειραζει, νομιζω εισια ησυχη οτι ολα πανε καλα και δεν σε νοιαζει και πολυ!! Sspyr λιγες μερες εμειναν και για σενα! Εγω γιατρο εχω την αλλη εβδομαδα, θα κανω κατι πρωτα κατι εξετασεις που μου εδωσε(αιμα, ουρα κτλ) και μετα θα με δει να ακουσουμε και καρδουλα!!


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Ολα καλα?? Tsoupina αφου ειναι ολα καλα τωρα μην μου αγχωνεσαι, περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο!! Georgia 2 μερουλες υπομονη μεχρι να ακουσεις καρδουλα!! Ταλαιπωρεισαι λιγο τωρα με τους εμετους,ε? Δεν πειραζει, νομιζω εισια ησυχη οτι ολα πανε καλα και δεν σε νοιαζει και πολυ!! Sspyr λιγες μερες εμειναν και για σενα! Εγω γιατρο εχω την αλλη εβδομαδα, θα κανω κατι πρωτα κατι εξετασεις που μου εδωσε(αιμα, ουρα κτλ) και μετα θα με δει να ακουσουμε και καρδουλα!!

τις εξετασεις του προγεννετικου εχεις κουκλα μου, ετσι;;;;μην ανησυχεις, θα ειναι ολα τελεια!!!!!!!

το πρωτο σου ειναι;;;;!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

τις εξετασεις του προγεννετικου εχεις κουκλα μου, ετσι;;;;μην ανησυχεις, θα ειναι ολα τελεια!!!!!!!

το πρωτο σου ειναι;;;;!!!!!

Ναι αυτο ειναι!! Το πρωτο μου ναι.. Τωρα μαθαινω τις ορολογιες, καταλαβαινεις!! Οσο καιρο προσπαθουσαμε διαβαζα τα παντα για συμπτωματα, την εγκυμοσυνη κτλ..αλλα για τα πρακτικα(εξετασεις και διαφορα) τα μαθαινω τωρα στην πορεια!!

Βλεπω εσυ εχεις ηδη ενα παιδαρο,ε?? Να σου ζησει και με το καλο και το δευτερο!


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι!! Το πρωτο μου ναι.. Τωρα μαθαινω τις ορολογιες, καταλαβαινεις!! Οσο καιρο προσπαθουσαμε διαβαζα τα παντα για συμπτωματα, την εγκυμοσυνη κτλ..αλλα για τα πρακτικα(εξετασεις και διαφορα) τα μαθαινω τωρα στην πορεια!!

Βλεπω εσυ εχεις ηδη ενα παιδαρο,ε?? Να σου ζησει και με το καλο και το δευτερο!

μην αγχωνεσαι!!!!καμια δεν γεννηθηκε μαθημενη!!!!σιγα σιγα θα γινεις εξπερ!!!!θα το δεις!!!!!κ οτι θες να ρωτας κ μας τις ''παλιες''!!!!!!!!!!

ναι, εχω εναν κουκλο 2χρονων!!!!

ποσο χρονων εισαι, αν επιτρεπεται;;;!!!!

προσπαθουσατε καιρο για μωρακι;;;!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...