Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

μην αγχωνεσαι!!!!καμια δεν γεννηθηκε μαθημενη!!!!σιγα σιγα θα γινεις εξπερ!!!!θα το δεις!!!!!κ οτι θες να ρωτας κ μας τις ''παλιες''!!!!!!!!!!

ναι, εχω εναν κουκλο 2χρονων!!!!

ποσο χρονων εισαι, αν επιτρεπεται;;;!!!!

προσπαθουσατε καιρο για μωρακι;;;!!!!!

Εννοειται πως επιτρεπεται!!Ειμαι 26 και κατι, περυσι τον Οκτωβριο αποφασισαμε σιγα σιγα πως θελουμε μωρακι! Καναμε ελευθερα χωρις ομως να μετραω γονιμες.. Οταν περασαν 3 μηνες και δεν εγινε τιποτα ψιλοαγχωθηκαμε, αρχισα να μετραω γονιμες, εκανα τεστ ωορηξιας και τιποτα. Τον Ιουλιο πηγα στο γιατρο να κανω εγω τις πρωτες εξετασεις(ορμονολογικες, να δει αν εχω κυστες ή αν κατι αλλο δεν παει καλα). Ηταν ολα μια χαρα και μου ειπε να προσπαθησουμε 2 μηνες ακομα και αν δεν γινει κατι να παμε Σεπτεμβριο για σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια. Και τον ιδιο μηνα εμεινα εγκυος!! Δεν το πιστευα.. Νομιζω πως επαιζε ρολο το αγχος τελικα! Ποιος ξερει! Αυτη ειναι περιληπτικα η ιστορια μου! Εσυ??


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εννοειται πως επιτρεπεται!!Ειμαι 26 και κατι, περυσι τον Οκτωβριο αποφασισαμε σιγα σιγα πως θελουμε μωρακι! Καναμε ελευθερα χωρις ομως να μετραω γονιμες.. Οταν περασαν 3 μηνες και δεν εγινε τιποτα ψιλοαγχωθηκαμε, αρχισα να μετραω γονιμες, εκανα τεστ ωορηξιας και τιποτα. Τον Ιουλιο πηγα στο γιατρο να κανω εγω τις πρωτες εξετασεις(ορμονολογικες, να δει αν εχω κυστες ή αν κατι αλλο δεν παει καλα). Ηταν ολα μια χαρα και μου ειπε να προσπαθησουμε 2 μηνες ακομα και αν δεν γινει κατι να παμε Σεπτεμβριο για σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια. Και τον ιδιο μηνα εμεινα εγκυος!! Δεν το πιστευα.. Νομιζω πως επαιζε ρολο το αγχος τελικα! Ποιος ξερει! Αυτη ειναι περιληπτικα η ιστορια μου! Εσυ??

εμεις περυσι 20ιουλιου χασαμε το δευτερο μωρο μας στην 21η βδομαδα κυησης...απο τοτε προσπαθουσα-αμε για μωρο χωρις επιτυχια...ειχε γινει εμμονη...πριν δυο μηνες αποφασισαμε να σταματησουμε τις προσπαθειες για οικονομικους λογους...κ εμεινα εγκυος...απο προσπερματικα υγρα κ μαλλον οπως το υπολογιζω, στις 19ιουλιου...!!!!!κ αφου ειχαμε αποβαλλει τελειως το αγχος...!!!!!αρα τελικα ισως κ να παιζει κ αυτο το ρολο του!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες! Πήγα χτες στο γιατρούλη μου. Είδαμε πάλι την καρδούλα να χτυπάει και όλα καλά. Μου είπε ότι ο όρος αποκόλληση δεν υφίσταται τόσο νωρίς και ότι το αιματάκι σε αυτή τη φάση είναι πολύ φυσιολογικό γιατί σπάνε αιμοφόρα αγγεία της μήτρας που μεγαλώνει για να δεχτεί το έμβρυο. Τι να πω τώρα κι εγώ, πάντα όταν βλέπεις αίμα φρικάρεις και το μυαλό πηγαίνει στα χειρότερα, λογικό δεν είναι; Πάντως έχει σταματήσει τελείως και αποφάσισα για όλο το πρώτο τρίμηνο να προσέχω πάρα πολύ τις κινήσεις μου. Εσείς; Πείτε νεάκια και συμπτώματα. Και το καλό που σας θέλω, όχι κούραση και όχι βάρη. Ηρεμία και αισιοδοξία.


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, από χτες το βράδυ με έχει πιάσει ένα πράγμα,, μια απίστευτη θολούρα και νύστα, δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά, σέρνομαι. Σας συμβαίνει; Να ανησυχήσω;


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!πως εισατε σημερα;;;!!!!

Tsoupina μου καλα κανεις κ προσεχεις!!!χρειαζεται, ειδικα στο 1ο τριμηνο!!!!οσο για τις υπνηλιες, ειναι απολυτα φυσιολογικο να τις εχεις!!!!

εγω εχω εδω κ μερικες μερες μια απιστευτη δυσφορια....χωρις λογο...κ μονιμως σφιγμενο στομαχι....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις περυσι 20ιουλιου χασαμε το δευτερο μωρο μας στην 21η βδομαδα κυησης...απο τοτε προσπαθουσα-αμε για μωρο χωρις επιτυχια...ειχε γινει εμμονη...πριν δυο μηνες αποφασισαμε να σταματησουμε τις προσπαθειες για οικονομικους λογους...κ εμεινα εγκυος...απο προσπερματικα υγρα κ μαλλον οπως το υπολογιζω, στις 19ιουλιου...!!!!!κ αφου ειχαμε αποβαλλει τελειως το αγχος...!!!!!αρα τελικα ισως κ να παιζει κ αυτο το ρολο του!!!!

Λυπαμαι πολυ που χασατε το μωρακι σας.. Τωρα ομως ηρθε παλι και θα μεινει αυτη τη φορα! Ο,τι και να εφταιγε σημασια εχει οτι το πετυχαμε και τωρα πρεπει να το απολαυσουμε!! Και ολα μια χαρα θα ειναι..


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Tsoupina! Φυσιολογικο μου φαινεται να εχεις υπνηλια..μην αγχωνεσαι!

Sspyr μαζι μπηκαμε! Καλημερα, εισαι καλα??

καλημερα κοπελα μου!!!!ειμαι καλα!!!εσυ;;;!!!!!

Λυπαμαι πολυ που χασατε το μωρακι σας.. Τωρα ομως ηρθε παλι και θα μεινει αυτη τη φορα! Ο,τι και να εφταιγε σημασια εχει οτι το πετυχαμε και τωρα πρεπει να το απολαυσουμε!! Και ολα μια χαρα θα ειναι..
ναι!!!!!!ολα θα πανε τελεια, για ολες μας!!!!θα προσεχουμε, θα ειμαστε ηρεμες κ ολα θα γινουν!!!!

xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πράγμα να είμαστε όλες μαζεμένες εδώ και να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη. Καμιά φορά κανείς δεν σε καταλαβαίνει καλύτερα από τους ανθρώπους που είναι στην ίδια φάση με σένα.


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσακια μου... Πως εισαστε σημερα...???

Εγω μια χαρα, ξυπνησα με ξινιλες και ναυτια.. μια χαρα...!!!!!!!!!!!!!

αυριο εχω Ραντεβου στην γιατρο.. αντε να παω να δω οτι ολα ειναι καλα... !!! αγωνιωωω....!!!!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ειναι πολυ σημαντικο.. Σιγουρα κανεις δεν μπορει να σε καταλαβει τοσο οσο καποιος που περναει τα ιδια!! Ολα καλα θα ειναι Georgia, μην ανησυχεις.. Καλα ειμαι Sspyr, λιγο περιεργα με το στομαχι μου, δεν ξερω αν πειναω, τι θελω να φαω.. Με κανει λιγο χαλια αυτο..


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πράγμα να είμαστε όλες μαζεμένες εδώ και να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη. Καμιά φορά κανείς δεν σε καταλαβαίνει καλύτερα από τους ανθρώπους που είναι στην ίδια φάση με σένα.

πραγματικα!!!!μονο καποιος που ειναι στην ιδια φαση με σενα μπορει να σε νιωσει!!!!

Καλημερα Κοριτσακια μου... Πως εισαστε σημερα...???

Εγω μια χαρα, ξυπνησα με ξινιλες και ναυτια.. μια χαρα...!!!!!!!!!!!!!

αυριο εχω Ραντεβου στην γιατρο.. αντε να παω να δω οτι ολα ειναι καλα... !!! αγωνιωωω....!!!!!!

καλημερα καλημερα τζωρτζια!!!!αυριο θα πας στο γιατρο!!!!μπραβο κουκλα μου!!!!θα δεις κ το μωρακι σας κ θα εισαι πολυ χαρουμενη!!!!ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεις!!!!!

Ναι ειναι πολυ σημαντικο.. Σιγουρα κανεις δεν μπορει να σε καταλαβει τοσο οσο καποιος που περναει τα ιδια!! Ολα καλα θα ειναι Georgia, μην ανησυχεις.. Καλα ειμαι Sspyr, λιγο περιεργα με το στομαχι μου, δεν ξερω αν πειναω, τι θελω να φαω.. Με κανει λιγο χαλια αυτο..

να τρως μικρα γευματακια με ελαφρια φαγητα, η να μασουλας συνεχεια κατι...κρακερ, κουλουρι θεσ/νικης, κριτσινια....να μην μενει αδειο το στομαχι κ σε ενοχλει....εμενα αυτος ο τροπος με βοηθαει πολυ!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθώ να προσεχω αλλα ξεφευγω λιγο(οχι σε ποσοτητα δηλαδη γιατι δεν μπορω να φαω πολυ), απλα επειδη πρεπει να τρωω συνεχεια, δεν μπορω να τρωω τα ιδια!! Δεν θελω καθολου σαλτσες! Όσο για περιεργη επιθυμια δεν εχω κατι ιδιαιτερο! Τρωω τοστακια, δημητριακα, κρακερς, σουπες πολλες(ειμαι και λιγο αρρωστη τωρα), νερο αρκετο, φρουτα..και φαγητα διαφορα απλα ειναι στιγμες που καποια δεν θελω ουτε να τα μυριζω οποτε τη βγαζω με τοστ! Να ρωτησω, εχω βγαλει κατι σπιθουρακια στα ποδια που δεν ειχα ποτε, παιζει να ειναι απο την εγκυμοσυνη?


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...