Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Κοριτσια τι κάνετε;; πηγα σήμερα το πρωι για την καμπύλη κ πριν λιγο πηρα τα αποτελέσματα.. πριν τη ληψη της γλυκοζης ειχα 95..μετα απο μια ωρα 206 κ στη δεύτερη ωρα 165. Οι φυσιολογικες τιμες γράφει οτι ειναι 75-106 οποτε εγω δεν εχω καλα αποτελεσματα...περιμένω να μιλησω με την γιατρο να δω τι θα μου πει...

Σοφια νομιζω οτι οι φυσιολογικες τιμες 75 με 106 αναφερονται μονο στο σακχαρο

νηστειας και οχι μετα την γλυκοζη.Μια ωρα μετα την γλυκοζη ειναι το ανωτατο 180 και μετα απο δυο ωρες ειναι 155.Αρα τα αποτελεσματα σου με βαση αυτες τις μετρησεις δεν ειναι τραγικες,ομως καποια εργαστηρια μηπως εχουν μικροδιαφορες;Θα στο πει καλυτερα ο γιατρος σου.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μιλησα με τη γιατρο μου κ μου ειπε οτι δεν ειναι πολυ καλη η καμπύλη..πρεπει να παω σε ενδοκρινολογο να μου γραψει συγκεκριμενη διατροφή κ να αγορασω ενα μηχανακι με το οποιο θα τσιμπαω το δακτυλο μου κάθε μέρα για να μετραω το ζαχαρο.. στεναχωρεθηκα λιγο..

Απαντησα γρηγορα πριν δια βασω ολα τα μηνυματα και σου απαντησα δυο φορες.Στην πρωτη εγκυμοσυνη μου και εγω μετραγα το σακχαρο και τρυπιομουν συνεχεια δεν εκανα ινσουλινη και εκανα καποια σχετικη διατροφη και το ελεγχαμε ετσι.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Οχι δεν χρειαζεται να εισαι νυστικη....

Ουτε χρειαζεται να πας νωρις!

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι;;;

Ποσο δραστηρια ειναι τα μωρακια σας κατα ητν διαρκεια της μερας;;

Και επισης σας κλωτσανε συνεχεια ή απλα τα νοιωθετε να κανουν κινησεις;;;

Εμενα με κλωτσαει το πρωι και μεχρι το βραδυ απλα την νοιωθω ελαφρα να κουνιεται και να ριχνει που και που καμια κλωτσια...

Το βραδυ ομως που παω για υπνο μεχρι να κοιμηθω κλωτσαει και κανει και τουμπες....Απλα αναρωτιεμαι αν ειναι ολα αυτα που νοιωθω φυσιολογικα!

Και εμενα ακριβως το ιδιο την ημερα θα κανει κινησουλες κυριως οταν τρωω και το το βραδυ μολις πεσω στο κρεββατι γινεται χαμος.Νομιζω φυσιολογικα ολα.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Maraki έκλεισα ραντεβού με τον ενδοκρινολογο για την Τετάρτη κ θα δω τι θα μου πει να κανω..σίγουρα διατροφή κ θα μου δωσει το μηχανάκι ζαχαρου για να τρυπαω το δακτυλο μου...


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Olive για τα καλα νεα σου!!! Μεγαλωσε ε;; Οσο για τη διατροφη καλη πιστευω οτι ειναι... Smurfita έρχεται η γυναίκα που θα ερωτευτει τον αντρα σου.. Α, σας ενημερωσανε για το σεμινάριο θηλασμου;;

Ούτε εμένα μου έχουν στείλει mail ακόμη!

olive εφτασε κιολλας 1100γρ;;; Μπραβο το μωρακι!!

Παιρνουν τα πανω τους τωρα:D:D

Τρως τονο; σε κονσερβα; ειχα την εντυπωση οτι ειναι καλυτερα να αποφευγουμε τα μεγαλα ψαρια επειδη εχουν μεγαλη συγκεντρωση υδραργυρου..

Να δες εδω http://natofao.blogspot.gr/2010/09/blog-post_11.html

Και εγω εφαγα μια φορα επειδη ειχα στο ντουλαπι:rolleyes::rolleyes:

Ναι έφτασε 1100! μια χαρά είναι μας είπε ο γιατρός, όλα φυσιολογικά.

Όσο για τον τόνο και τα μεγάλα ψάρια δε νομίζω ότι πρέπει να τα αποφεύγουμε απλά να τα τρώμε με μέτρο.

Γενικά δεν αποκλείω τίποτα από την διατροφή μου τόσο τώρα όσο και πριν την εγκυμοσύνη, οι υπερβολές είναι εκείνες που επιβαρύνουν τον οργανισμό.


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι μη τον πλακωνω στον υπνο μου:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλη βδομαδα κοριτσια ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα.

αριστεαεμενα αυτο ειναι το μονιμο μου αγχος οταν κοιμαμαι,οταν ειμαι ξαπλωμενη δεξια παει στα δεξια και αρχισει και κλωτσαει απο κει που ηταν ηρεμος.οταν παω αριστερα τα ιδια,οταν καθομαι ανασκελα ησυχαζει κ δεν ξερω τι να κανω φοβαμαι μην του κανω ζημια.αχ να γεννησω να ησυχασω.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Εγω εχθες πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις!

Αιματοκριτης στο 32....

Και η καμπυλη ειναι:

75γρ γλυκοζη

0 λεπτα:84

60 λεπτα:106

120 λεπτα:99

Πως σας φαινεται;;Το απογευμα θα παω στον γιατρο μου!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Βρε πως μεγαλωνουν τα μωρα μας τοσο γρηγορα;

Εγω το παρατηρω απο τη μητρα που ανεβαινει ολο και πιο πανω και οι κλωτσιες κοντευουν να φτασουν μεχρι πανω στα πλευρα:D:D

mama ο αιματοκριτης σου τελειος ε;

Παιρνεις συπμληρωμα σιδηρου; ή μονο με διατροφη τον κρατας ψηλα;

Οσο για τη καμπυλη μου φαινεται καλη, ας πουν και τα αλλα κοριτσια που την εκαναν προσφατα!

Απο ψωνια πως πατε;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!

Βρε πως μεγαλωνουν τα μωρα μας τοσο γρηγορα;

Εγω το παρατηρω απο τη μητρα που ανεβαινει ολο και πιο πανω και οι κλωτσιες κοντευουν να φτασουν μεχρι πανω στα πλευρα:D:D

mama ο αιματοκριτης σου τελειος ε;

Παιρνεις συπμληρωμα σιδηρου; ή μονο με διατροφη τον κρατας ψηλα;

Οσο για τη καμπυλη μου φαινεται καλη, ας πουν και τα αλλα κοριτσια που την εκαναν προσφατα!

Απο ψωνια πως πατε;

Καλησπερα!!!

Εμενα παλι κλωτσαει χαμηλα και πολυ στο πλαινα!

Οσο για τον αιματοκριτη δεν παιρνω κατι...Λογικα τωρα θα μου πει να ξεκινησω σιδηρο...Ασβεστιο παλι δεν νομιζω να μου δωσει γιατι ειναι μαι χαρα...

Η καμπυλη κι εμενα καλη μου φαινεται ειναι ολες οι τιμες εντος φυσιολογικων οριων!Οποτε καλο δεν ειναι αυτο;;;:tongue::tongue::tongue::tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα ψωνια...

Εχουμε παρει μονο το καροτσι και μερικα ρουχακια 6-9 μηνων...

Μου εχει δωσει πολλα φορμακια η κολλητη μου και για το μαιευτηριο αλλα και για μετα...

Τελος του μηνα λεμε να ξεκινησουμε να κοιταμε για κουνια προικα και τα λοιπα....

Πιατευω οτι ειναι νωρις ακομα!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mama εκανες εξεταση και για ασβεστιο;

Μπορει να μη σου προτεινει ακομα σιδηρο γιατι ειναι καλη η τιμη του...

Σιδηρο-Φεριτινη ποσο εχεις;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Sofia και Smurfita σας έστειλαν επιβεβαίωση για τη συμμετοχή στο σεμινάριο θηλασμού;

Εμένα μόλις πριν από λίγο, περιμένω να μου πείτε κι εσείς για να κανονίσουμε να βρεθούμε εκεί αν θέλετε.


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...