Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Τι κανετε;

Σημερα ειχα το πρωτο μαθημα με τη μαια!

Δυο εγκυουλες ημασταν και κρατησε 3 ωρες με τις κουβεντες που καναμε!!!

Εμεινα κατευχαρηστημενη, τωρα θα ξαναπαω την Τεταρτη για να μιλησουμε για το περινεο:-D

Εχουμε συνολο 5 μαθηματα και ακομα 1 για τον τοκετο στο νερο,

το οποιο ειναι προαιρετικο, εγω επειδη ενδιαφερομαι θα το κανω.

Επισης συνεργαζεται η μαια και με ψυχοθεραπευτρια οπου στον ιδιο χωρο κανει μαθηματα για hypnobirthing και σκεφτηκα μηπως τα λεφτα που θα εδινα στη γιογκα να τα δωσω εκει..

Βρηκα και εγω βιντεο στο asanaTv για γιογκα και γυμναστικουλα και με βλεπω να τα κανω σπιτι:tongue::tongue:

Ωραία πράγματα κάνετε με την μαία, ακούγεται χαλαρωτικό και ενημερωτικό ταυτόχρονα!

Αν σας δώσει κάποια καλή συμβουλή για το περίνεο πχ κρέμα, μαλάξεις κλπ σε παρακαλώ μοιράσου την για να ενημερωθούμε κι εμείς!

Όσο για τα υπόλοιπα, σου έχω πει, χαίρομαι το θάρρος σου και το γεγονός ότι το ψάχνεις!

Πάντως όλα αυτά γίνονται στο ΛΗΤΩ; Δεν το ήξερα

Εγώ από χθες που έκανα ολη μέρα δουλειές και σήμερα από το πρωί είμαι στο πόδι, κυριολεκτικά, αισθάνομαι την κοιλιά μου πέτρα...δεν ξέρω τι είναι αυτό:confused:


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Olive κ εγω νιωθω έτσι όταν κανω δουλειες ή όταν περπατάω πολυ ωρα!! Σημερα που πηγα στο mall για ψωνια του μπεμπη κουραστηκα κ τωρα που καθομαι εχει γινει σκληρη η κοιλια μου!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα τις δουλειες που εκανα με επιασε η μεση μου, η πλατη μου και χαμηλα η κοιλιτσα..

Εκανε κανα 2ωρο να μου περασει.

Δε πρεπει να πλακωνομαι να τα κανω ολα με τη μια αλλα σημερα ηταν ευκαιρια γιατι πηρε η πεθερα μου βολτα 2 ωρες τη μικρη και ετσι τα τελειωσα ολα.....θελει ομως προσοχη γμτ

Olive μου η μαια με διαβεβαιωσε πως ολα αυτα που ζηταω μονο στο Λητω γινονται..ειναι πολυ baby&mama friendly μαιευτηριο!!!

Αν θες να σου στειλω κατι που εστειλε η μαια για το περινεο..

Εχεις μειλ; αν θες στειλε μου πμ!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Να μαι κ εγώ.Χάθηκα...Τί κάνουν τα μωράκια σας?Εμείς όλα καλά δόξα το Θεό. Έχουν φουσκώσει καθόλου οι κοιλίτσες σας?Εμένα όχι ιδιαίτερα παρόλο που έχω πάρει 11 κιλά.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Μαριακού εμένα έχει φουσκώσει αρκετά κ νιώθω ότι δεν μπορώ να σηκωθώ εύκολα από το κρεβάτι...εμένα με έχει διαλύσει η διατροφή που κάνω..δεν αντέχεται..πεινάω πολύ!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!

Περάσαμε ένα Σαββατοκύριακο...ασ'τα να πάνε...ο άντρας μου ξεπέρασε το δικό του κρύωμα, αλλά εγώ δεν ξεμύτισα καθόλου! Κουκουλωμένη στο κρεβάτι, με σούπες και τσαγάκια. Δεν μπορούσα να μιλήσω καθώς είχε κλείσει ο λαιμός μου, δεν άκουγα- είχαν κλείσει τα αυτιά μου, και να τρέχουν μύτη και μάτια...όνειρο!!! Ευτυχώς όμως σήμερα είμαι κάααααααπως καλύτερα.

μαριακου όσο για την κοιλίτσα, η δικιά μου έχει φουσκώσει λιγάκι αλλά ακόμη φοράω τα ρούχα που είχα προ εγκυμοσύνης.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα..

Μα λεω που χαθηκατε;

Σοφια μηπως να συζητησεις να σου αλλαξει τη διατροφη;

Κριμα μωρε να εισαι ετσι, θα σου σπασουν τα νευρα..

Μαρια η κοιλια μου εχει φουσκωσει πολυ!!!

Στα ρουχα μου δε χωραω ουτε κατα διανοια.

Ειχα ενα παντελονι εγκυμοσυνης που πηρα στις αρχες και ουτε αυτο μου κανει..κυκλοφορω με κολαν και φορμες...

Smurfita περαστικα σου κοριτσι μου..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε κ απο μενα,

Κοριτσια απο την κυριακη εχω πυρετο στην αρχη δεκατα κ την δευτερα τιτοπτα αλλα εχθες τα ειδα ολα 38 φευγα κ τωρα δηλαδη,ο γυναικολογος μ ειπε μεχρι 2 ντεππν την ημερα κ οχι αναβραζοντα.ειχατε εσεις καθολου πυρετο στην εγκυμοσυνη?πως το αντιμετωπισατε?θελω οσο μπορω να αποφευγω τα φαρμακα αλλα εχθες ημουν χαλια.

Οσο για την κοιλια,κ εγω 11 κιλα εχω παρει κ δεν μου κανει κανενα ρουχο,ουτε τα πρωτα της εγκυμοσυνης :)


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αριστέα δεν αντέχω άλλο!! Αύριο που θα πάω θα της πω!!!!! Δεν γίνεται να τρέμω από την πείνα!!!!

:(:(:(

Να πας και να τα συζητησετε... ο οργανισμος σου θελει παραπανω φαγητο, σωστο μεν αλλα παραπανω...

Αννα πυρετο δεν εχω κανει στην εγκυμοσυνη αλλα κ εγω ξερω οτι μονο με ντεπον κανουμε οτι μπορουμε..

Περαστικα σου!!! Να ντυνεσαι ελαφρα μεσα στο σπιτι κ να κανεις κομπρεσες με ξυδι:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!! Αριστεα περιμένω πως κ πως να παω σήμερα στις 3 να της πω...εχω μια χαρα μετρησεις..αν μου πει να συνεχισω αυτη τη διατροφη θα την αποκεφαλισω.... Αννα κ εγω μονο για ντεπον ξερω..Περαστικά σου!!!! Κορίτσια εχω μια ερωτηση..οσες είναι να πάρουμε την αδεια κυοφοριας τι θα κάνουμε τώρα που κλεισανε τα ιατρεια;;;


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το κρύωμα συνεχίζει, αλλά ευτυχώς αρχίζει να υποχωρεί!

Άννα κι εμένα ο γιατρός μου μόνο ντεπόν μου έχει πει να πάρω σε περίπτωση πυρετού. Περαστικά σου κοπέλα μου, πίνε πολλά υγρά (τσάι, πορτοκαλάδα), κομπρέσες με ξύδι όπως είπε και η Αριστέα και χλιαρά μπάνια.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, καλη εβδομαδα να εχουμε...

Αντε να μπαινω και εγω στον 7ο σιγα σιγαααααα:D:D:D:D:D:D:D

Τελική ευθεία για όλες μας...εγώ πάντως αισθάνομαι ότι δεν αντέχω άλλο ηδη από τώρα, πολύ κούραση, συνέχεια πονάω χαμηλά, γενικά αισθάνομαι περίεργα:(

Καλημέρα κορίτσια.Να μαι κ εγώ.Χάθηκα...Τί κάνουν τα μωράκια σας?Εμείς όλα καλά δόξα το Θεό. Έχουν φουσκώσει καθόλου οι κοιλίτσες σας?Εμένα όχι ιδιαίτερα παρόλο που έχω πάρει 11 κιλά.

Η δικιά μου νόμιζα ότι φαινόταν αλλά από τα σχόλια που ακούω μαλλον τώρα έχει αρχίσει και φαίνεται, αφού και άνθρωποι που με βλέπουν καθημερινά τώρα διαπίστωσαν ότι είμαι έγκυος:shock:

Νομίζω ότι είναι κανονική πάντως για τις εβδομάδες της!

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!

Περάσαμε ένα Σαββατοκύριακο...ασ'τα να πάνε...ο άντρας μου ξεπέρασε το δικό του κρύωμα, αλλά εγώ δεν ξεμύτισα καθόλου! Κουκουλωμένη στο κρεβάτι, με σούπες και τσαγάκια. Δεν μπορούσα να μιλήσω καθώς είχε κλείσει ο λαιμός μου, δεν άκουγα- είχαν κλείσει τα αυτιά μου, και να τρέχουν μύτη και μάτια...όνειρο!!! Ευτυχώς όμως σήμερα είμαι κάααααααπως καλύτερα.

μαριακου όσο για την κοιλίτσα, η δικιά μου έχει φουσκώσει λιγάκι αλλά ακόμη φοράω τα ρούχα που είχα προ εγκυμοσύνης.

Δύσκολες οι ιώσεις για εμάς τις εγκυούλες, περαστικά σου γρήγορα!

sofia έχεις κλείσει 1 εβδομάδα με την διατροφή;

Επειδή κι εγώ κάνω θυμάμαι ότι εκείνη η πρώτη ήταν αρκετά δύσκολη, μετά συνηθίζεις...υπομονή μέχρι το απόγευμα να δεις τι θα σου πει

Aristea σου στέλνω πμ

Είναι νωρίς ακόμη αλλά καμιά λίστα για βαλίτσα μαιευτηρίου έχουμε;

Ούτε θυμαμαι τι είχα πάρει την προηγούμενη φορα αλλά είχα πάει πολύ οργανωμένη


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!! Αριστεα περιμένω πως κ πως να παω σήμερα στις 3 να της πω...εχω μια χαρα μετρησεις..αν μου πει να συνεχισω αυτη τη διατροφη θα την αποκεφαλισω.... Αννα κ εγω μονο για ντεπον ξερω..Περαστικά σου!!!! Κορίτσια εχω μια ερωτηση..οσες είναι να πάρουμε την αδεια κυοφοριας τι θα κάνουμε τώρα που κλεισανε τα ιατρεια;;;

Καλημέρα.Πήρα τηλ στο Ικα κ μου είπαν ότι τα δικαιολογητικά για τα επιδόματα είναι βεβαίωση εργοδότη και βεβαίωση ιατρού γυναικολόγου του Ικα για την ΠΗΤ. Αν έχουν ακόμα απεργίες παίρνεις ένα απλό παραπεμπτικό(χαρτί) του γυναικολόγου σου για ΠΗΤ, το πας σε όποιο Ικα έχει μέσα Κέντρο Μάνας και Παιδιού και σου δίνουν έναν αριθμό πρωτοκόλλου και μαζί με τα άλλα δικαιολογητικά τα πας στις παροχές του Ικα για το επίδομα 56 ημέρες πριν τον τοκετό.


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...