Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

ΠΡΟΤΑΣΗ-ΙΔΕΑ!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου γλυκά, όπως καταλαβαίνεται είναι αρχή ακόμη και έως να οριστικοποιηθεί η λίστα θα έχουμε κάποιες αλλαγούλες. Λοιπόν η Brigitte και η Morenita12 είναι το ίδιο κοριτσάκι (έγινε παρανόηση από εμένα λόγω της μεταφοράς μας από το parents στο Parentscafe). Επειδή κατέχει επιστημονικό υπόβαθρο αναλαμβάνει σχετική αρμοδιότητα:

Επαναλαμβάνω μην τρομάζετε με τις αρμοδιότητες, είμαστε σαν…..τις κατσαρίδες αντέχουμε…….

Συνέταιροι Αθηνών

Πρόεδρος -διαχείριση/οργάνωση 1.Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄- νομικά 2.Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄-νομικά 3.Ψαράκι

Ταμίας - λογιστικά 4.Nikoleta25

Γραμματέας - λογιστικά 5.Φωφίκο

Συνέταιρος – Υπεύθυνη διεύθυνσης 6. melany82_01

Συνέταιρος – Υπεύθυνη συνεταίρων εκτός Αθηνών 7. Κωνσταντινακι

Συνέταιρος - βοηθός αντιπροέδρων Α και Β - νομικά 8.lucia

Σ υ ν έ τ α ι ρ ο ι ε κ τ ό ς Α θ η ν ώ ν

Συνέταιρος 1. Lovely people (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος/Αντιπρόεδρος Γ΄ 2. morenita12 (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος/Αντιπρόεδρος Δ'/λογιστικά 3.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

Συνέταιρος 4. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

Αντιπρόεδροι Α και Β (psaraki και mariata): τα αναφέρουμε παραπάνω από εχθές, υπεύθυνες για τα νομικά θέματα (καταστατικό Συνεταιρισμού κ.τ.λ.)

Αντιπρόεδρος Γ (morenita12): αναλαμβάνει την τεχνογνωσία/δημιουργία, έλεγχο, εκπαίδευση, ποιότητα των προϊόντων ώστε να επιτύχουμε την αγνότητα των προϊόντων χωρίς συντηριτικά καθώς και την ετικετοποίηση/παρουσίαση. Ίσως αργότερα την πιστοποίηση.

Αντιπρόεδρος Δ (sspyr82): είναι υπέυθυνη για τα της εφορίας, τα λογιστικά μαζί με την φωφίκο και την νικολέτα 25, το γράφω αναλυτικότερα σε σχετικό ποστ)

Ταμίας – Γραμματέας (νικολέτα25 και φωφίκο): τα αναφέρουμε παραπάνω από εχθές, υπεύθυνες για τα λογιστικά θέματα (ευρευση λογίστριας, ευρεση ΚΑΔ κ.τ.λ.)

Υπεύθυνη διεύθυνσης (melany82_01): Έχει αρμοδιότητα την εύρεση έδρας μας, εάν αποφασίσουμε στη Γενική συνέλευση του Σαββάτου να νοικιάσουμε τώρα ή την γραφειοκρατία για τις άδειες στο παζάρι στο Σχιστό εάν πάμε, και γενικότερα τέτοιου είδους θέματα. Την παρακαλώ να αρχίσει προετοιμασία/προεργασία από τώρα για να μας πει λίγα πραγματάκια/πληροφορίες το Σάββατο. (π.χ. με ένα τηλέφωνο στο Δήμο Περάματος να μάθουμε πόσο στοιχίζει η άδεια στο παζάρι στο Σχιστό ή εάν μπορούμε να βρούμε ένα κατάστημα από κάποια κοπέλα δικιά μας και για αρχή να της πληρώνουμε μόνο το χαράτσι, τη ΔΕΗ και το νερό και μετά από 6 μήνες π.χ. να της πληρώνουμε ένα μικρό ενοίκιο).

Υπεύθυνη συνεταίρων εκτός Αθηνών (Κωνσταντινακι): Έχει αρμοδιότητα την επικοινωνία/ενημέρωση με τα μέλη εκτός Αθηνών καθώς και την αποστολή προϊόντων και τα λοιπά. Για αρχή, χαρτί και μολύβι για το Σάββατο από την για να σημειώσει την συζήτηση/κατευθύνσεις της Γενικής Συνέλευσης του Σαββάτου και να τις μεταφέρει στις εκτός Αθηνών κοπέλες.

Βοηθός αντιπροέδρων (lucia): την παρακαλώ να έρθει σε επικοινωνία με τις αντιπρόεδρους για να τους παρέχει τυχόν βοήθεια στο νομικό κομμάτι (καταστατικό).

Συνέταιρες εκτός Αθηνών: τις παρακαλώ να βοηθήσουν όπου μπορεί η καθεμία, με όποια ιδέα έχει ή οτιδήποτε τις κοπέλες των Αθηνών, όποια θέλει όπου μπορεί και έχει τυχόν γνώσεις.

Υ.Γ. 2: Παρακαλώ την νικολέτα25 και την φωφίκο να μου δώσουν το ο.κ. ότι δέχονται τις αρμοδιότητες, γιατί δεν είχα άλλη ανταπόκρισή τους εκτός από το πρώτο μήνυμα και ανησυχώ λίγο.

Y.Γ.2 : Μorenita12, μου μπορείς να βοηθήσεις με το Υστερόγραφο 1, σε παρακαλώ? Δηλαδή να προσπαθήσεις να επικοινωνήσεις με την νικολέτα25 και την φωφίκο?

το ξαναβάζω με την καινούρια αλλαγούλα.

Υ.Γ. κορίτσια μου μην νομίζεται πως ξέρω περισσότερα από εσάς ούτε οτι έχω κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μου. ΘΑ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ!!!!

ΣΤΟΧΟΣ ΤΟ ΕΞΤΡΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΑΔΥΝΑΜΩΝ (ΑΝΕΡΓΩΝ) ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!!!!!!ΚΑΜΜΙΑΣ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα στα κορίτσια μου!!!!!!

Καλώς την sspyr82 μου!

Ναι θέλει ειδική άδεια όπως λες. Δηλαδή (εάν) δημιουργήσουμε ένα εργαστήριο χειροποίητων παραδοσιακών προϊόντων πρέπει να νοικιαστεί χώρος που να τηρούνται κάποιες προδιαγραφές. Επειδή το εργαστήρι αυτό θα είναι χαμηλής όχλησης επιτρέπεται να είναι μέσα σε κατοικημένες περιοχές, όπως οι φούρνοι και τα ζαχαροπλαστεία. Γαι να γίνει αυ΄τό χρειάζεται ένα κεφάλαιο (όχι πολύ μεγάλο) για να αγοραστούν μηχανημτα π.χ. επαγγελματική κουζίνα, επαγγελματικό ψυγείο κ.α. Αυτό είναι ένα κομμάτι που με πονοκεφαλιάζει πολύ και μπορεί να μας ρίξει το ηθικό (εννοώ το κεφάλαιο που θα χρειαστεί μπορεί να είναι της τάξης των 5.000 ευρώ, λέω πολύ χοντρικά χωρίςε να ξέρω περισσότερα.Όταν λες μπορείς να βοηθήσεις σε αυτό το κομμάτι τι εννοείς? Να φτιάχνεις π.χ. μαρμελάδες ή στο γραφειοκρατικό κομμάτι? Γιατί εκεί έχουμε ανάγκη μεγάλη για αρχή την διερεύνηση, τις πληροφορίες και την μορφή που θα πάρουμε ώστε να μην μπλέξουμε πολύ με την γραφειοκρατία και την εφορία. Ισως για αρχή να κάνουμε εργαστήριο χειροτεχνικών προϊόντων (μη φαγώσιμων) και απλά στο τομέα των τροφίμων να κάνουμε μεταπώληση από άλλους συνεταιρισμούς γυναικών (.χ. από ήπειρο, από πήλιο, από λέσβο κ.τ.λ.) αυτά όλα είναι για συζήτηση στην γενική συνέλευση του σαββάτου.

Για αρχή λοιπόν θα ήθελα πολύ να ασχοληθείς με το κομμάτι της εφορίας, το λογιστικό κομμάτι, κι ας είσαι εκτός Αθηνών. Θέλω να είσαι αντιπρόεδρος, μαζί με την νικολέτα25 και την φωφίκο. (θα διορθώσω τη λίστα). Ας είσια εκτός αθηνών ίδιες πληροφορίες παρέχουν όλες οι εφορίες. Ρώτα τι χρειάζεται π.χ. είμαστε μια ομάδα γυναικών και θέλουμε με τη δημιουργία συλλόγου ή συνετιαρισμού να ανοίξουμε ενά εργαστήριο παραδοσιακών προιόντων και ένα εργαστήριο ειδών χειροτεχνίας. τι χρειάζεται για κάθε περίπτωση?

οτιδήποτε μάθεις έως την ερχόμενη παρασκευή ώστε να προχωρήσουμε

Θα είσια "παρούσα" στην γενική συνελευση του σαββάτου όπως κια όλα τα κορίτσια εκτός αθηνών, μην ανησυχείς.

Συγχαρητήρια για την διάθεση κια ενεργιτικότητά σου και την πρωτοβουλία σου να ζητήσεις αρμοδιότητες. Έτσι σας θέλω!!!!!!!

κοριτσι μου γλυκο καλησπερα!!!!!λοιπον ας τα παρω με τη σειρα!!!!!

1ον μπορω να βοηθησω στην παραγωγη των προιοντων κ μπορουν σε αυτο να με στηριξουν κ αλλες κοπελες!!!!!

2ον οσον αφορα τα λογιστικα δεν εχω ιδεα κ το κακο ειναι οτι πριν ενα χρονο περιπου εκλεισαν την εφορια στην πολη μου κ την πηγαν "πιο κεντρικα" :?:-?:?:-?:?:-?:?:-?

οποτε δυστυχως αυτο μου ειναι πολυ δυσκολο μιας κ την εχουν μεταφερει αρκετα χιλιομετρα μακρια μου, αρα η προσβαση ακομα κ για ερωτηση ειναι πολυ δυσκολη...

με ενδιαφερει πολυ ολο αυτο, παρ'ολο που εργαζομαι (δεν ξερω ακομα για ποσο, βεβαια!!!!)....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

επισης εχω την εντυπωση οτι δεν μας συμφερει καθολου να κανουμε μεταπωληση απο αλλους συναιτερισμους....κ αυτο θελει νομιζω ειδικη αδεια κ θα μας ερχεται κ πολυ ακριβο....λεω εγω τωρα, δεν ξερω πως πανε αυτα...


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις μεταπωληση επιλεγεις δραστηριοτητα εμποριο τροφιμων ως ΚΑΔ στην εφορια δεν χρειαζεται εργαστηριο. Είναι πολύ απλό.Για παραδειγμα ενας μικροπωλητης σε παζαρια αγοραζει απο οπου θελει χοντρικη και πουλαει λιανικη (με ταμειακή φυσικά). Ή ένα σουπερ μαρκετ ή ένα καταστημα άλλο οποιδήποτε. Όμως ο στοχος μας ειναι η δικης μα σα δημιουργια. Το καλυτερο θα ηταν να ειχαμε τη δυνατοτητα καθε μια να φτιαχνει οτι θελει σπιτι της και να το φέρνει στο τοπο πωλησης. γίνεται άραγε αυτό?

Μήπως μας διαβαζει κάποια λογίστρια να μας δώσει λίγο τα φώτα της?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη μορφή που βρήκα ψάχνοντας (από το πρωί ψάχνω σήμερα), θα μπορούσαμε να είμαστε ένα σωματείο π.χ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (όπου μπορεί να γίνει μέλος ο οποισδήποτε κια άντρες δηλαδή) με κύριο σκοπό την ενίσχυση αδύναμων γυναικών. Επιτρέπετα να διοργανώνονται εκδηλώσεις (π.χ.BAZAAR) για την οικονομική ενίσχυση του σωματείου έως δύο το χρόνο, χωρίς να τηρούνται βιβλία ΚΒΣ, καθώς κια έρανοι. Υπό αυτή την μορφή θα μπορούσαμε να συμμετέχουμε στο παζάρι στο σχιστό δίνοντας τα προιόντα μας, και κόβοντας μία αθεώρητη απόδειξη οικονομικής ενίσχυσης στον καθένα που θα ήθελε να πάρει π.χ. ένα βαζάκι γλυκό ή τραχανά ή ένα χειροποίητηο σαπούνι (φτιάχνοντάς τα σπίτι μας η κάθε μία) με ένα αυτοκολητάκι πάνω του Σωματείου. Πως σας φαίνεται αυτό για αρχή?

Υ.Γ. όπως βλέπεται κορίτσια είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα και οι γνώσεις μας είναι μικρές, και το κεφάλαιό μας μηδενικό. δνε θέλω να μας "ρίξω" το ηθικό, αλλά έχουμε πολυυυυυ δουλειά μπορστά μας. Είστε έτοιμες για τα δύσκολα? Όσες δηλώσουν συμμετοχή πρέπει να έχουν/έχουμε υπομονή επιμονή κια κυρίως σβελτάδα για να μνη μας φάει η γραφειοκρατία. Οσο πιο πολλές είμαστε τόσο το καλύτερο. Θα μοιραστούν οι αρμοδιότητες και μπορούμε να καταφέρουμε θαύματα. Το πιστεύω αυτό. πιστεύω πολύ στην φοβερή δύναμη της γυναίκας. Και ειδικά της γυναίκας μάνας μέσα σε οικονομική κρίση.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρθε νέα κουκλίτσα στην παρέα μας, η γλυκιά anna&ch, άννα μου καλή συνεργασία να έχουμε:

M έ λ η Α θ η ν ώ ν

Πρόεδρος -διαχείριση/οργάνωση 1.Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄- νομικά--------------2.Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄-νομικά----------------3.Ψαράκι

Μέλος - λογιστικά---------------------4.Nikoleta25

Γραμματέας - λογιστικά----------------5.Φωφίκο

Μέλος – Υπεύθυνη διεύθυνσης---------6. melany82_01

Ταμίας – λογιστικά---------------------7. Κωνσταντινακι

Μέλος - β.αντιπρόεδρος Α και Β - νομικά------ 8.lucia

Μέλος ---------------------------------------9. anna&ch

Μ έ λ η ε κ τ ό ς Α θ η ν ώ ν

Μέλος 1. Lovely people (εκτός Αθηνών)

Μέλος/Αντιπρόεδρος Γ΄ 2. morenita12 (εκτός Αθηνών)

Μέλος/Αντιπρόεδρος Δ'/λογιστικά 3.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

Μέλος 4. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)

Κορίτσια για αρχή κερδίζει έδαφος το Σωματείο (ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΗ!!!!). Έτσι μπορούν πολύ πολύ εύκολα να συμμετέχουν οι δημόσιοι υπάλληλες, οι εργαζόμενες με ΙΚΑ και οι ελέυθερες επαγγελματίες κια θα κερδίσουμε απίστευτο χρόνο!!!!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Μήνυμα για το psaraki, την mariata και την lucia: Η γλυκία foten από το παρεντ.γρ είναι δικηγόρος και προσφέρθηκε να βοηθήσει!!!!! Σας παρακαλώ επικοινώστε μαζί της, για καταστατικό Σωματείου.

2. sspyr82 μου διάβασα που δεν κατέχεις τα λογιστικά αλλά παραμένεις εκεί, θα σε ενημερώσω σε άλλο ποστ τι πρέπει να κάνεις (γιατί παω να μαγειρέψω τώρα μπλιαχ)

ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΟΧΗ

3. Το κωνσταντινάκι μας, γίνεται ταμίας μας και αναλαμβάνει τα λογιστικά (μη μου φοβηθείς θα έχουμε και επαγγελματία λογιστή/λογίστρια)

4. Ο λογιστής που μίλησα δεν μπορεί να μας αναλάβει γιατί είναι συνταξιούχος κι έχει παραδώσει το πτυχίο του. Μου είπε χρειαζόμαστε λογιστή Γ τάξης με πολύ μικρό πτυχίο δηλαδή ενά κάνουμε σωματείο να αποδίδει χαρτόσημο κάθε τρίμηνο και να κανει την φορλ.δήλωση κάθε έτους και τον ισολογισμό κάτι τέτοια δηλαδή πολύ απλά. Αρα χρειαζόμαστε μία λογίστρια που θα την πηλρώνουμε φυσικά, δεν μπροεί να γίνετια άμισθα αυτό εννοείται. Όσον αφορά το συνεταιρισμό μυο είπει είνια δύσκολο για εργαζόμενες (γιατί λογίζεται ως εταιρεία) για αυτό τον ρώτησα για σωματείο και μου έδωσε το πράσινο φως, μπορούν και οι εργαζόμενες. Με κάθε π.χ. βαζάκι γλυκό που θα δίνουμε σε κάποιον θα παίρνουμε μία οικονομική ενίσχυση και θα του δίνουμε απόδειξη αθεώρηητ με τη σφραγίδα του σωματείου. Τα προιόντα έτσι θα τα ετοιμάζει κάθε μία στο σπίτι της!!!!

Επεξεργάστηκαν by katerina71
λογιστής

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια μου!

Λοιπόν για την πρώτη μας Γενική Συνεύλευση του Σαββάτου (2/10/13 ώρα 6.30 μ.μ.) προτείνω να βρεθούμε σε ένα παιδότοπο στο μετρό στο Αιγάλεω (έξοδος μετρό Παπαναστασίου) είναι 5 λεπτά με τα πόδια από το μετρό. Λέγεται «έλα να παίξουμε», έχει καφές+5,50 ευρώ το παιδί (τσιμπημένο θα έλεγα) εάν ξέρεται κάπου αλλού ευχαρίστως να πάμε αλλά να το πούμε από τώρα αρχές βδομάδας για να το δουν όλα τα κορίτσια μας!

http://www.vrisko.gr/advdetails/13673b6454b47hbb5ac3cd35d74k7c3_

Μεγάλου Αλεξάνδρου & Παναγοπούλου 15, Αιγάλεω, 12244, ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλέφωνο : 2105311423

Υ.Γ2. Η nikoleta25 είναι καλά, αλλά είχε κάποια τρεχάματα, μου έστειλε π.μ. στο παρεντς, της είπα να γραφεί εδώ. Τα κορίτσια των λογιστικών/ταμίας να επικοινωνήσουν μαζί της μπας και βρείτε καμμία λογίστρια ανάμεσά μας κατά προτίμηση, και μάθετε πληροφορίες για να ξέρουμε περισσότερα για το Σάββατο. Επισημαίνω πληροφορίες για Σωματεία,Συλλόγους κυρίως και για ΣΥνετιαιρσμούς γυναικών.

Y.Γ.2 Για το παζάρι στο Σχιστό βρήκα αυτό: Το ενοίκιο εντός παζαριού, σύμφωνα με τα όσα είπαν στην «Κ» οι έμποροι του μεγάλου παζαριού, είναι 300 ευρώ ανά μέτρο (κατά μήκος) τον χρόνο. Σε περίπτωση, για παράδειγμα, που κάποιος έχει τέσσερα μέτρα καλείται να πληρώσει 1.200 ευρώ τον χρόνο στον Δήμο Περάματος. Εάν μπορεί η melany82_01 ή janneta (το ξέρω που είσια εκτός αθηνών), να πάρει τηλέφωνο μήπως καταφέρει να το επιβεβαιώσει κι εάν μπορεί ένα Σωματείο ή σύλλογος να νοικιάσει ένα μέτρα για διαφήμιση/οικονομική ενίσχυση/έρανο (πιστεύω ότι θα μπορεί αυτοί το ενοίκιο τους θέλουν). Δήμος περάματος: τηλ. 210.4092.288-291, 210.4092.200, τηλ. 210.4092.217, τηλ. 210.4092.215


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία κουκλίτσα στην παρέα μας η Lena-alice μας , καλή συνεργασία να έχουμε:

M έ λ η Α θ η ν ώ ν

Πρόεδρος -διαχείριση/οργάνωση 1.Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄- νομικά--------------2.Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄-νομικά----------------3.Ψαράκι

Μέλος - λογιστικά---------------------4.Nikoleta25

Γραμματέας - λογιστικά----------------5.Φωφίκο

Μέλος – Υπεύθυνη διεύθυνσης---------6. melany82_01

Ταμίας – λογιστικά---------------------7. Κωνσταντινακι

Μέλος - β.αντιπρόεδρος Α και Β - νομικά------ 8.lucia

Μέλος ---------------------------------------9. anna&ch

Μέλος----------------------------------------10. Lena-alice

Μ έ λ η ε κ τ ό ς Α θ η ν ώ ν

Μέλος 1. Lovely people (εκτός Αθηνών)

Μέλος/Αντιπρόεδρος Γ΄ 2. morenita12 (εκτός Αθηνών)

Μέλος/Αντιπρόεδρος Δ'/λογιστικά 3.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

Μέλος 4. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κορίτσια ξέρω πως διοργανώνονται και τέτοιου είδους αγορές που θα μπορούσαμε να συμμετάσχουμε (όταν με το καλό οργανωθούμε ;))

http://www.elculture.gr/exhibitions/meet-market-oktovriou-2013-685524

και το επίσημο site

http://www.themeetmarket.gr/TMM/THE_MEET_MARKET_~_HOME.html

Eπίσης για το ΕΣΠΑ (Γυναικεία επιχειρηματικότητα) τι λέτε? Ή πέφτει πολύ μακριά και είναι ίσως χρονοβόρο/πολύπλοκο? (βέβαια το όλο θέμα θέλει αρκετό χρόνο και καλή οργάνωση)!


cLH8p3.png

xq41p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τέλεια αντιπρόεδρε!!!!

Εμ, καλά είπε η Μαριάτα μας, πολλά μυαλά καλύτερα από ένα!!!

Υ.Γ. Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα ψάξουμε για χρηματοδότηση (μέσω ΕΣΠΑ) ή άλλο πρόγραμμα. Βέβαια θέλει χρόνο, σιγά σιγά θα τα κάνουμε ,με στόχους κάθε φορά. Για αρχή η σύστασή μας/ η μορφή μας, με καταστατικό και εφορία (ΑΦΜ) και άμεσα η συμμετοχή σε αγορά και συνεχίζουμε!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία κουκλίτσα στην παρέα μας η nianaro μας , καλώς την και καλή συνεργασία να έχουμε:

M έ λ η Α θ η ν ώ ν

Πρόεδρος -διαχείριση/οργάνωση 1.Katerina71

Αντιπρόεδρος Α΄- νομικά--------------2.Mariata

Αντιπρόεδρος Β΄-νομικά----------------3.Ψαράκι

Μέλος - λογιστικά---------------------4.Nikoleta25

Γραμματέας - λογιστικά----------------5.Φωφίκο

Μέλος – Υπεύθυνη διεύθυνσης---------6. melany82_01

Ταμίας – λογιστικά---------------------7. Κωνσταντινακι

Μέλος - β.αντιπρόεδρος Α και Β - νομικά------ 8.lucia

Μέλος ---------------------------------------9. anna&ch

Μέλος----------------------------------------10. Lena-alice

Μέλος----------------------------------------11. nianiaro

Μ έ λ η ε κ τ ό ς Α θ η ν ώ ν

Μέλος 1. Lovely people (εκτός Αθηνών)

Μέλος/Αντιπρόεδρος Γ΄ 2. morenita12 (εκτός Αθηνών)

Μέλος/Αντιπρόεδρος Δ'/λογιστικά 3.sspyr82 (εκτός Αθηνών)

Μέλος 4. janneta(ιωάννα) (εκτός Αθηνών)


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα λογιστικά, μίλησα με φίλη λογίστρια που μπορεί να μας συμβουλέψει για βιβλία γ΄κατηγορίας, όμως δεν έχει δικαίωμα υπογραφής γιατί είναι δημόσιος υπάλληλος. Πιστεύω πως θα βρούμε την άκρη αν το μόνο κόλλημα είναι σχετικό με την υπογραφή


cLH8p3.png

xq41p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Ελεάνα μου!

Και τα άλλα κορίτσια ό,τι πληροφορία μπορούν να μάθουν για καταστατικά σωματείων και συνεταιρισμών

και

κυρίως για λογιστικά/εφορία σωματείων και συνεταιρισμών (πως φορολογούμαστε δηλαδή) θα μας ήταν πολύ πολύ χρήσιμο ώστε το Σάββατο αν έχουμε πληροφορίες και να πάρουμε ίσως τις πρώτες αποφάσεις!!!!

Υ.Γ. Μου φαίνετια από το 0 βήμα πήγαμε ήδη στο 1!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...