Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Cafe Ιουλίου 2014!!!


Recommended Posts

Στέλνω μία τεράστια καλημέρα σε όλα τα κορίτσια που υπάρχουν στο cafe και σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν το παιδάκι τους τον Ιούλιο του 2014!!!!

Μετά από μία μεγάλη μου απουσία λόγω διάφορων δυσκολιών επιστρέφω με μία κοιλίτσα πιο φουσκωμένη(όσο μπορεί να είναι δλδ:)) γεμάτη θετική ενέργεια και πολύ αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!

Την Παρασκευή θα πάω στον πρώτο μου υπέρηχο και ελπίζω να δει κάτι ο γιατρός γιατί μόλις αύριο κλείνω την 5ή εβδομάδα...

Απλά θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες εσάς που χωρίς να το ξέρετε με στηρίζατε μέσα από τα γραφόμενά σας και που μέσα από τα δικά σας θαυματάκια πήρα πολύ δύναμη για να συνεχίσω!!!!:)

:):):)


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:D:D:D

Εγω Μαιου κι εσυ Ιουλιου...

Τα συμπτωματα εγκυμοσυνης εχουν γεμισει με φουσκωμενες κοιλιτσες!!!

Με το καλο αστερακι μου!!!!:D:D:D:D

έχεις δίκιο mama μου!!!!! πήρε λίγο χρόνο αλλά ήρθε!!!

σε ευχαριστώ πολύ και με το καλό και το δικό σου σποράκι!!!!!!!!!!!!!!:):):)


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο mama μου!!!!! πήρε λίγο χρόνο αλλά ήρθε!!!

σε ευχαριστώ πολύ και με το καλό και το δικό σου σποράκι!!!!!!!!!!!!!!:):):)

Ολα θα πανε καλα...

Θετικη σκεψη και σε 8 μηνες θα εχεις ενα ζουμερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!

Να εχουμε καλες και ευλογημενες εγκυμοσυνες!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα πανε καλα...

Θετικη σκεψη και σε 8 μηνες θα εχεις ενα ζουμερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!

Να εχουμε καλες και ευλογημενες εγκυμοσυνες!!!!:D:D:D

ακριβώς όπως τα λες, να σκεφτόμαστε θετικά και όλα θα μας πάνε καλά!!!!

και να τα προσέχει ο Θεός και δε φοβόμαστε τίποτα!!!! όλα τα παιδάκια του κόσμου!!!


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω μία απορία κορίτσια και αν κάποια γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πολύ!!!

προληπτικά βάζω υπόθετα προγεστερόνης κάθε βράδυ και κάθε φορά που πάω τουαλέτα τη νύχτα υπάρχουν απώλειες...το θέμα μου είναι όμως ότι έχω απώλειες και κατά τη διάρκεια της μέρας (απορώ τι μένει μέσα δλδ:!:) και επειδή είμαι αρκετές ώρες στη δουλειά δεν μπορώ να μη βάζω σερβιετάκι......

το αλλάζω ανά τακτά διαστήματα αλλά μήπως μου προκαλέσει κάποιο πρόβλημα κάποια στιγμή και τρεχω χωρίς λόγο ξαφνικά???

αλλά και χωρίς σερβιετάκι θα έχω σοβαρό θέμα.......:oops:


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

έχω μία απορία κορίτσια και αν κάποια γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πολύ!!!

προληπτικά βάζω υπόθετα προγεστερόνης κάθε βράδυ και κάθε φορά που πάω τουαλέτα τη νύχτα υπάρχουν απώλειες...το θέμα μου είναι όμως ότι έχω απώλειες και κατά τη διάρκεια της μέρας (απορώ τι μένει μέσα δλδ:!:) και επειδή είμαι αρκετές ώρες στη δουλειά δεν μπορώ να μη βάζω σερβιετάκι......

το αλλάζω ανά τακτά διαστήματα αλλά μήπως μου προκαλέσει κάποιο πρόβλημα κάποια στιγμή και τρεχω χωρίς λόγο ξαφνικά???

αλλά και χωρίς σερβιετάκι θα έχω σοβαρό θέμα.......:oops:

Τα υποθετα προγεστερονης ειναι σαν το σπερμα...

Μενει μεσα οσο πρεπει...Οποτε μην σε αγχωνει αυτο...

Οσο για τα σερβιετακια εγω θα εβαζα στην θεση καποιο πανακι βαμβακερο αντι για σερβιετακι...Προτιμοτερο νομιζω ειναι...

Δυστυχως δεν κανει να φοραμε σερβιετακια γιατι υπαρχει περιπτωση για κολπιτιδες και μυκητιασεις...


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα υποθετα προγεστερονης ειναι σαν το σπερμα...

Μενει μεσα οσο πρεπει...Οποτε μην σε αγχωνει αυτο...

Οσο για τα σερβιετακια εγω θα εβαζα στην θεση καποιο πανακι βαμβακερο αντι για σερβιετακι...Προτιμοτερο νομιζω ειναι...

Δυστυχως δεν κανει να φοραμε σερβιετακια γιατι υπαρχει περιπτωση για κολπιτιδες και μυκητιασεις...

λες να μένει όσο πρέπει ε?? μακάρι!!!!!!

καλή η ιδέα σου για το πανάκι που λες...κάτι πρέπει να κάνω πάντως γιατί υπάρχει θέμα......

δεν είναι καιρός για κολπίτιδες και τέτοια.....

θα το ψάξω λίγο να δω τι θα βρω!!!

σε ευχαριστώ πολύ για την ιδέα mama μου!!!!!!!!!!


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα μου γλυκεια... συγχαρητηριαααααα...!!!! Πω πω.. πως χαρηκα.. Αντε με το καλο να εχεις μια τελειομην και ομορφη εγκυμοσυνη καλο μουυ... Ειδες το θαυματακι ηρθε.. και θα μεινει ψυχη μου...!! Ετσι τα συπτωματα εγκυμοσυνης να τα κλεισουμε.. και να λεμε μονο για εγκυμοσυνες.. πηραμε φορα φαινετε...!!!

έχω μία απορία κορίτσια και αν κάποια γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε πολύ!!!

προληπτικά βάζω υπόθετα προγεστερόνης κάθε βράδυ και κάθε φορά που πάω τουαλέτα τη νύχτα υπάρχουν απώλειες...το θέμα μου είναι όμως ότι έχω απώλειες και κατά τη διάρκεια της μέρας (απορώ τι μένει μέσα δλδ:!:) και επειδή είμαι αρκετές ώρες στη δουλειά δεν μπορώ να μη βάζω σερβιετάκι......

το αλλάζω ανά τακτά διαστήματα αλλά μήπως μου προκαλέσει κάποιο πρόβλημα κάποια στιγμή και τρεχω χωρίς λόγο ξαφνικά???

αλλά και χωρίς σερβιετάκι θα έχω σοβαρό θέμα.......:oops:

εγω καλο μου εβαζα υποθετα μεχρι και που εκλεισα τον 3ο... υπηραχαν αρκετες απωλειες.. αλλα θα σου πω μονο οτι ακομα και μεχρι σημερα, ακομα φευγουν καποια μικρα κομματακια που ειχαν μεινει..!!!

η γιατρος μου ειπε οτι κραταει οτι χρειαζετε ο οργανισμος , οπως σου ειπε και η Μαρια μας, και το υπολοιπο το διωχνει...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου γλυκο!!!!!συγχαρητηριαααααααααααα!!!!!!με το καλο το μωρακι σου κουκλα μου!!!!τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα;;;;!!!!!!!τελεια!!!!!!!ειδες κουκλα μου, αργησε λιγο, αλλα τον βρηκε το δρομο του!!!!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα γερο κ τυχερο μωρακι!!!!!!

οσο για τα υγρα της προγεστερονης το εχω κ εγω αυτο το προβλημα κ δεν ξερω τι να κανω γιατι χρησιμοποιουσα σερβιετακι κ την τσακωσα την κολπιτιδα.....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλεναδα μου γλυκεια... συγχαρητηριαααααα...!!!! Πω πω.. πως χαρηκα.. Αντε με το καλο να εχεις μια τελειομην και ομορφη εγκυμοσυνη καλο μουυ... Ειδες το θαυματακι ηρθε.. και θα μεινει ψυχη μου...!! Ετσι τα συπτωματα εγκυμοσυνης να τα κλεισουμε.. και να λεμε μονο για εγκυμοσυνες.. πηραμε φορα φαινετε...!!!

εγω καλο μου εβαζα υποθετα μεχρι και που εκλεισα τον 3ο... υπηραχαν αρκετες απωλειες.. αλλα θα σου πω μονο οτι ακομα και μεχρι σημερα, ακομα φευγουν καποια μικρα κομματακια που ειχαν μεινει..!!!

η γιατρος μου ειπε οτι κραταει οτι χρειαζετε ο οργανισμος , οπως σου ειπε και η Μαρια μας, και το υπολοιπο το διωχνει...!!!

καλημέρα γεωργία μου!!!!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!!!! ναι μάλλον πήραμε φόρα!!!!:D

από όσα μου λέτε καταλαβαίνω ότι αυτό που είναι να μείνει, μένει, απλά θα προσπαθήσω να προσέχω μην πάθω καμιά κολπίτιδα και τρέχουμε χωρίς λόγο ξαφνικά.....

αύριο που θα πάω στο γιατρό θα του το πω και θα δω και τι θα μας πει, για το πόσο δλδ θα συνεχίσω την προγεστερόνη.....:!:!!!!!!!!!!!!!

είσαι καλά εσύ????:D:D:D


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου γλυκο!!!!!συγχαρητηριαααααααααααα!!!!!!με το καλο το μωρακι σου κουκλα μου!!!!τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα;;;;!!!!!!!τελεια!!!!!!!ειδες κουκλα μου, αργησε λιγο, αλλα τον βρηκε το δρομο του!!!!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα γερο κ τυχερο μωρακι!!!!!!

οσο για τα υγρα της προγεστερονης το εχω κ εγω αυτο το προβλημα κ δεν ξερω τι να κανω γιατι χρησιμοποιουσα σερβιετακι κ την τσακωσα την κολπιτιδα.....

καλη σου μέρα καλό μου!!!!!!!!!! τον βρήκε το δρόμο τελικά!!!! μάλλον κάπου είχε χαθεί στην πορεία:rolleyes:

τελικά εσύ δεν την γλίτωσες την κολπίτιδα ε???? και τι έκανες γι'αυτό???

συνεχίζεις δλδ τα υπόθετα ακόμα??? και ποια λύση βρήκες πέρα από τα σερβιετάκια???

πολλές ερωτήσεις πρωί πρωί ε???:tongue:

είσαι καλά τώρα, μετά και τη μικρή σου περιπετειούλα??? φαντάζομαι δεν κουράζεσαι????


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γεωργία μου!!!!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!!!! ναι μάλλον πήραμε φόρα!!!!:D

από όσα μου λέτε καταλαβαίνω ότι αυτό που είναι να μείνει, μένει, απλά θα προσπαθήσω να προσέχω μην πάθω καμιά κολπίτιδα και τρέχουμε χωρίς λόγο ξαφνικά.....

αύριο που θα πάω στο γιατρό θα του το πω και θα δω και τι θα μας πει, για το πόσο δλδ θα συνεχίσω την προγεστερόνη.....:!:!!!!!!!!!!!!!

είσαι καλά εσύ????:D:D:D

Καλημερα Αστερακι μου Ομορφο...

Ναι.. να προσεξεις την κολπιτιδα κοριτσακι μου... εγω ειχα περυσι στην πρωτη εγκυμοσυνη, και ηταν πονεμα.. τωρα εχω μονο μυκητες εγκυμοσυνης.. που πηρα μια θεραπεια, και ολα καλα ,μεχρι στιγμης..

Ρωτα και τον γιατρο σου να σου φυγει το αγχος...!!!

Εμεις μεχρι στιγμης ειμαστε καλα... Σημερα εχω γιατρο, και με εχει φαει λιγο το αγχος, γιατι εχω να το δω πολυ καιρο...!!! και ειμαι και λιγο αγχωδεις...

λογικα σημερα θα δω και το φυλλο 100%...!!!!

Εχω τα τραβηγματα μου, τα πονακια μου.. και επιτελους φαινετε λιγο η κοιλια μου.. μην νομιζεις πολυ... λιγο...!!! Αφου σχεδον ολοι οταν λεω οτι ειμαι στον 5ο μου λενε που το εχω βαλει το μωρο.. Αστα να πανε...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Αστερακι μου Ομορφο...

Ναι.. να προσεξεις την κολπιτιδα κοριτσακι μου... εγω ειχα περυσι στην πρωτη εγκυμοσυνη, και ηταν πονεμα.. τωρα εχω μονο μυκητες εγκυμοσυνης.. που πηρα μια θεραπεια, και ολα καλα ,μεχρι στιγμης..

Ρωτα και τον γιατρο σου να σου φυγει το αγχος...!!!

Εμεις μεχρι στιγμης ειμαστε καλα... Σημερα εχω γιατρο, και με εχει φαει λιγο το αγχος, γιατι εχω να το δω πολυ καιρο...!!! και ειμαι και λιγο αγχωδεις...

λογικα σημερα θα δω και το φυλλο 100%...!!!!

Εχω τα τραβηγματα μου, τα πονακια μου.. και επιτελους φαινετε λιγο η κοιλια μου.. μην νομιζεις πολυ... λιγο...!!! Αφου σχεδον ολοι οταν λεω οτι ειμαι στον 5ο μου λενε που το εχω βαλει το μωρο.. Αστα να πανε...!!!

χιχιχιχι!!!!!!!!! δε φαίνεται το μικρούλι ακόμα ε??? ε μα είσαι λεπτούλα και γι'αυτό νομίζω!!!! δεν πειράζει σε λιγες βδομαδες θα προηγείται η κοιλίτσα σου και μετά το υπόλοιπο σώμα!!!;)

όλα καλά θα είναι σήμερα στο γιατρό!!! είμαι σίγουρη!!! να σιγουρευτείτε και τελείως για το φύλο και ποιος σας πιάνει!!!!!

όσο για μένα ναι θα τον ρωτήσω αύριο να δω τι θα μου πει και βλέποντας και κάνοντας!!!!!;)


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας!!

Είμαι παλιά (σχετικά) στο site, αλλά έπαιζα σε άλλη κατηγορία (Γ Εθνικής=[προσπαθώ να μείνω έγκυος), και εδώ και λίγες μέρες μεταπήδησα σε Β Εθνικής=Είμαι έγκυος, και ήρθα εδώ! (Α Εθνική=είμαι μαμά πλέον) Πώς μου ήρθαν αυτά περί ποδοσφαίρου δεν ξέρω! χαχαχα και να σκεφτείτε ότι το μισώ θανάσιμα!!

Είμαι πολύ πολύ φρέσκια στην παρέα σας, και θα χαρώ να γίνω μέλος της να λέμε τα δικά μας... Μόλις την Δευτέρα που μας πέρασε έκανα την χοριακή μου και από ότι είπε ο μικροβιολόγος και η γυναικολόγος μου είναι πολύ καλό το νούμερο, και σήμερα το απόγευμα θα πάμε με τον καλό μου πρώτη μέρα από τη γιατρό. Δεν έχω ιδέα τί θα κάνουμε σήμερα πάντως αρχίζουν οι οδηγίες...

Από ότι είδα στο ιντερνετ ψάχνοντας επειδή η τελευταία μου αδιαθεσία ήταν 12/10 η μέρα τοκετού είναι εκεί κάπου στα μέσα του Ιούλη!

Και είναι κάτι το οποίο ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει καλά καλά!!

Με το καλό και σε όλες τις υπόλοιπες λοιπόν, να πάρετε το / τα παιδάκια σας αγκαλιά, υγιή, και γερά!!

Φιλιά σε όλες και καλή μας αρχή!:-D


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...