Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

άρα δεν τα έχω μόνη μου.....ένα φόβο τον έχω πάντως....αλλά μάλλον είναι φυσιολογικα όλα!!!!!!!!!!!

λένε ότι εκεί που σταματά η επιστήμη αρχίζει κάποιος άλλος;););)

οπότε να συνεχίζεις με θετική σκέψη και όλα θα κυλήσουν ομαλά!!!!!:):)

άρα και από γιατρό ξέρουμε ότι είναι οκ να τα έχουμε!!!!!!!!!!

πολύ χαίρομαι!!!!!!!!!!!!!

παίζει να υποχωρήσουν κιόλας ε??? μακάρι!!!!!!!!!!

Ναι όχι δεν είσαι μόνη, και άλλες φίλες που έχω και εγκυμονούν το ίδιο τους είχε πεί ο γιατρός τους ότι είναι φυσιολογικά, αλλά σίγουρα δεν παύει να σε κάνει να ανυσηχείς...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ κορίτσια πρέπει να φύγω......

θα σας διαβάσω αργότερα!!!!

φιλάκια για την ώρα και καλό υπέρηχο να έχεις κοριτσάκι σήμερα!!!!

θα περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γλυκά δεν θέλω, αλλά πάλι ποτέ δεν τρελαινόμουν, αλλά οι τηγανητές πατάτες τρελαίνομαι και δυστυχώς μου απαγόρευσε όλα τα τηγανιτά...

γιατί στα απαγόρευσε?????

πειράζουν κάπου???

δε λέω να τρώμε τρελές ποσότητες, λίγο.....

για πες μας!!!!!!!!!!

Λοιπόν, αν και έχω παραπανήσια κιλά (είμαι 84.4 με ύψος 1.76) πιο πολύ αυστηρή ήταν στην ξεκούραση στο όχι βάρη και όχι σκυψίματα, παρά στο φαί.

Στο φαί μου είπε απαγορεύονται γλυκά, λίγο ψωμί, 1 καφέ τη μέρα (γαλλικό, εσπρέσσο), όχι οστρακοειδή και όχι ψάρια ατλαντικού κατεψυγμένα λόγο άργυρου;; νομίζω μου είπε που περιέχουν, καθόλου τηγανιτά, καθόλου αναψυκτικά, εως 1 ποτήρι τη βδομάδα είτε κρασί είτε μπύρα, εννοείται κομμένο το κάπνισμα (και το έκοψα μαχαίρι μόλις το έμαθα μόνη μου με τεστ παρόλο που έκανα 1 πακέτο τη μέρα, και το έκοψα και εύκολα), 2 φορές τη βδομάδα ψάρι κυρίως με ω3 λιπαρά, όπως σαρδέλα, τόνο, σολωμό, κόκκινο κρέας συχνά, και κυρίως ψητά και βραστά τα φαγητά μου, λαχανικά πολλά και φρούτα πολύ καλά πλυμένα εννοείται... και όχι φαγητό από έξω!!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μακαρι να πανε ολα για ολες μας καλα και να περασουμε μια τελεια τελεια περιοδο μεχρι να ερθουν τα ζουζουνια μας!!! Εκει δεν θα ηρεμησουμε ποτε ξανα χαχαχα

νομίζω ότι από τη στιγμή που γίνεσαι μαμά και τελικώς μαμά γίνεσαι νομίζω από τη στιγμή της σύλληψης, δεν παύεις να ανησχείς ποτέ! Απλώς κάθε φορά και για άλλο λόγο...;)


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω απο κιλακια καλα πας εχω περιθωριο βεβαια, ημουν 47 και εχω παει 51, τρωω πολυ αλλα εκοψα και το τσιγαρο οποτε ειναι περισσοτερο απο εκει και οχι απο το μωρο.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου θεώρησε ότι δεν υπήρχε λόγος να με δει νωρίτερα, για να πω την αλήθεια λόγω ιστορικού μου ήθελε να σιγουρευτεί. Περαστικά δεν είναι έχω χρόνιο πρόβλημα αλλα να που ενω μας ειχαν πει οτι δεν παιζει φυσιολογικα να κανουμε μωρο που ηρθε! Το ραντεβου ειναι στις 7 αλλα η ωρα δεν περναει χαχαχα

Τελικά νομίζω όλα είναι θέμα χαλάρωσης... Κι εμείς είμαστε λίγο μεγαλούτσικοι 37 κι οι δυο και αργήσαμε να το αποφασίσουμε, κι όταν το αποφασίσαμε προσπαθούσαμε πάνω από χρόνο και δεν καθόταν... Και μάλιστα είμασταν έτοιμοι να το ψάξουμε με πιο εξειδικευμένες εξετάσεις... Έτσι μας είχε πει η γιατρός μου... Και πάνω εκεί, τον περασμένο μήνα και δεν έγινε καθόλου συχνά, και έγινε σε φάση αποκλείεται να κάτσει κάτι (γιατί είμασταν κι δυο χάλια με θεματάκια υγείας) και έγινε χαλαρά για να γίνει, και να που τελικά έτσι έκατσε!! Ευτυχώς γιατί πια ήμουν σίγουρη ότι τιμωρούμουν που το αποφάσισα μεγάλη...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω απο κιλακια καλα πας εχω περιθωριο βεβαια, ημουν 47 και εχω παει 51, τρωω πολυ αλλα εκοψα και το τσιγαρο οποτε ειναι περισσοτερο απο εκει και οχι απο το μωρο.

Να σου πω αυτό δεν το σκέφτηκα, οπότε λες να είμαι κι εγώ ψιλοανεβασμένη λόγω τσιγάρου; :roll: Χμμ παρηγοριέμαι μου φαίνεται!:Pχιχιχιχιχι


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω αυτό δεν το σκέφτηκα, οπότε λες να είμαι κι εγώ ψιλοανεβασμένη λόγω τσιγάρου; :roll: Χμμ παρηγοριέμαι μου φαίνεται!:Pχιχιχιχιχι

Τελευταια φορα που εκοψα το τσιγαρο πηρα 8 κιλα, εεε ναι το ξερω πρεπει να προσεχω τι τρωω αλλα δεν μπορω...πιναω ακομα και οταν κοιμαμαι χαχαχα :P


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά νομίζω όλα είναι θέμα χαλάρωσης... Κι εμείς είμαστε λίγο μεγαλούτσικοι 37 κι οι δυο και αργήσαμε να το αποφασίσουμε, κι όταν το αποφασίσαμε προσπαθούσαμε πάνω από χρόνο και δεν καθόταν... Και μάλιστα είμασταν έτοιμοι να το ψάξουμε με πιο εξειδικευμένες εξετάσεις... Έτσι μας είχε πει η γιατρός μου... Και πάνω εκεί, τον περασμένο μήνα και δεν έγινε καθόλου συχνά, και έγινε σε φάση αποκλείεται να κάτσει κάτι (γιατί είμασταν κι δυο χάλια με θεματάκια υγείας) και έγινε χαλαρά για να γίνει, και να που τελικά έτσι έκατσε!! Ευτυχώς γιατί πια ήμουν σίγουρη ότι τιμωρούμουν που το αποφάσισα μεγάλη...

μια χαρα ηλικια εχεις η γυναικα του πατερα μου, εμεινε εγκυος στα 40 και ολα πηγαν μια χαρα, βεβαια εγω ειμαι 32 και η μικρη μου αδερφη 8 αλλα οκ :tongue::tongue::tongue:


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελευταια φορα που εκοψα το τσιγαρο πηρα 8 κιλα, εεε ναι το ξερω πρεπει να προσεχω τι τρωω αλλα δεν μπορω...πιναω ακομα και οταν κοιμαμαι χαχαχα :P

Εγώ δεν το είχα κόψει ποτέ, κάπνιζα κοντά 14 χρόνια, και απλώς το καλοκαίρι αποφάσισα να με δοκιμάσω, εν μέσω διακοπών, να κατεβάσω από πακέτο τη μέρα στα 3-4 τσιγάρα τη μέρα το κάπνισμα, για να δω πώς θα τα πάω. Τα κατάφερα και το κράτησα έτσι Ιούλιο, Αύγουστο, Σεπτέμβρη, και τον Οκτώβρη λόγω φόρτου εργασίας το ξαναπήγα στο πακέτο... Αυτό μέχρι που ένα Σάββατο πρωϊ ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος! Έκανα ένα τσιγαράκι τότε να συνέλθω από το σοκ, και ήταν και το τελευταίο μου... Το κακό είναι ότι είμαι από εκείνους που τους άρεσε και φοβάμαι μην το ξαναρχίσω μετά από εγκυμοσύνη και θηλασμό... Γιατί θα είναι @@@! Ο αντρούλης μου μου λέει μην ανησυχείς πάνω που θα είναι να κόψεις τον θηλασμό θα σε ξαναφήσω έγκυο να μην μπορείς να κάνεις πάλι οπότε παλι θα περάσει πολύυυς καιρός να σου επιτραπεί ξανα! :P χαχαχαχα!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΟΥ!

Εγώ πάλι δεν ξέρω... Από τη μια μου άρεσε μεν, από την άλλη το θεωρώ βλακεία εκ μέρους μου να μην το εκμεταλευτώ να το κόψω οριστικά... Οκ μόνο κακό κάνει... Δεν ξέρω αν θα το καταφέρω, αλλά σίγουρα θα το προσπαθήσω...;)


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καμιά δεν είναι εδώ;; Βρήκα μια ωραία φωτογραφία που νομίζω ότι μας αντιπροσωπεύει τρομερά στην παρούσα φάση... Σας την παραθέτω να γελάσουμε όλες μαζί...

post-35359-14825440888589_thumb.gif


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καμιά δεν είναι εδώ;; Βρήκα μια ωραία φωτογραφία που νομίζω ότι μας αντιπροσωπεύει τρομερά στην παρούσα φάση... Σας την παραθέτω να γελάσουμε όλες μαζί...

aaxxaaxxaa!! και εγώ σαν την αρκουδα, ειδα κρυο και ειπα να αποθηκεύσω!!ααχχααχχα!


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...