Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο γι αυτο, λογικα του δινεις οσο θελεις και αν θελεις.

Σου φανηκε οκ?

Χμμμ οχι κανεις λαθος.Οι περισσοτεροι εχουν ταριφα καπου 700-1000 ευρω.Μακαρι να ηταν οπως το λες.

Ενταξει μου φανηκε απλα δεν τον εχω δει πολλες φορες για να σου πω εγω προσωπικη εμπειρια.Προς το παρων θα συνεχισω και στον ιδιωτικο που με βλεπει χρονια μεχρι να σιγουρευτω για τον καινουργιο γιατρο.Παντως δεν εχω και τρελες απαιτησεις εδω ελεγα να γεννησω με εφημερευοντα...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Vasdeli το εγραψα και παραπανω.Πληρωνεις τη διαφορα απο την ασφαλεια σου για το δωματιο και φυσικα το γιατρο (μαυρα κλασικα) και μπορει και κανενα κατοσταρικο στον αναιαθησιολογο.Προφανως η φιλη σου πληρωσε συνολο για ολα τοσα.Χαιρω πολυ αν θες μονοκλινο λουξ και τετοια πληρωνεις παραπανω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Vasdeli το εγραψα και παραπανω.Πληρωνεις τη διαφορα απο την ασφαλεια σου για το δωματιο και φυσικα το γιατρο (μαυρα κλασικα) και μπορει και κανενα κατοσταρικο στον αναιαθησιολογο.Προφανως η φιλη σου πληρωσε συνολο για ολα τοσα.Χαιρω πολυ αν θες μονοκλινο λουξ και τετοια πληρωνεις παραπανω...

Όχι μανάρι μου, ήταν σε τρίκλινο, πήγα και την είδα....

και μάλιστα η καημένη είχε άσχημη εμπειρία γιατί ναι μεν ήξερε ότι θα κάνει καισαρική αλλά με επισκληρίδιο...και την τελευταία στιγμή της κάνανε ολική γιατί είχε τελειώσει, λέει, το φάρμακο.....:o


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμμμ οχι κανεις λαθος.Οι περισσοτεροι εχουν ταριφα καπου 700-1000 ευρω.Μακαρι να ηταν οπως το λες.

Ενταξει μου φανηκε απλα δεν τον εχω δει πολλες φορες για να σου πω εγω προσωπικη εμπειρια.Προς το παρων θα συνεχισω και στον ιδιωτικο που με βλεπει χρονια μεχρι να σιγουρευτω για τον καινουργιο γιατρο.Παντως δεν εχω και τρελες απαιτησεις εδω ελεγα να γεννησω με εφημερευοντα...

Κοριτσι δεν ισχυει αυτο που λες, εχω φιλες που δεν πληρωσαν τιποτα στο Αλεξανδρα και στο Ελενα, στον γιατρο παντα.

Και μαλιστα στο Αλεξανδρα ο γιατρος που ειχε αναλαβιει μια φιλη μου οταν του ειπε για λεφτα, προσβληθηκε. Στο δημοσιο δεν εισαι υποχρεωμενος να δωσεις.

Εγω τον γιατρο μου δεν θα τον αφησω καθολου, και στο Ελενα να παω τελικα μεχρι τελους θα πηγαινω και στον δικο μου.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι μανάρι μου, ήταν σε τρίκλινο, πήγα και την είδα....

και μάλιστα η καημένη είχε άσχημη εμπειρία γιατί ναι μεν ήξερε ότι θα κάνει καισαρική αλλά με επισκληρίδιο...και την τελευταία στιγμή της κάνανε ολική γιατί είχε τελειώσει, λέει, το φάρμακο.....:eek:

Συνηθως δεν κανουν επισκληριδιο και ραχιαια δεν ξερω γτ εχουν τετοιο κολλημα.Ειδικα οταν πας με καισαρικη προγραμματισμενα το θεωρω γελοιο.Εννοειται οταν πας φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο αν μπεις εκτακτως για καισαρικη δεν μπορεις να κανεις επισκληριδιο.Ετσι ξερω τουλαχιστον γενικα οχι στα δημοσια μονο.Αρα Vasdeli στο γιατρο τα δωσε η φιλη σου...Σιγουρα παντως δεν τα δωσε στον αναισθησιολογο αλλιως "δεν θα ειχε τελειωσει το φαρμακο"...
Κοριτσι δεν ισχυει αυτο που λες, εχω φιλες που δεν πληρωσαν τιποτα στο Αλεξανδρα και στο Ελενα, στον γιατρο παντα.

Και μαλιστα στο Αλεξανδρα ο γιατρος που ειχε αναλαβιει μια φιλη μου οταν του ειπε για λεφτα, προσβληθηκε. Στο δημοσιο δεν εισαι υποχρεωμενος να δωσεις.

Εγω τον γιατρο μου δεν θα τον αφησω καθολου, και στο Ελενα να παω τελικα μεχρι τελους θα πηγαινω και στον δικο μου.

Εγω μιλαω για την πλειοψηφια.Υπαρχουν και γιατροι που δεν ζητανε τιποτα ή παιρνουν οτι τους δινεις...και δεν εχουν ταριφα χιλιαρικα.Επειδη το εχω ψαξει αρκετα κι επειδη γιατρο οχι να μην παιρνει αλλα ουτε χωρις ταριφα δεν εβρισκα σημαινει οτι η πλειοψηφια ζηταει και παιρνει.Εναν που ηξερα και ηθελα να με αναλαβει στο Ελενας δυστυχως θα λειπει οταν θα γενναω.Ενας αλλος που δεν επαιρνε χρηματα αποφασισε εν μεσω κρισης να παιρνει...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Venisak αν θες μπορω να σου δωσω το τηλ του γιατρου ή αν θες κι αλλου ενα αλλα αυτος ειπαμε τα παιρνει.

Ναι κοριτσι εχω βρει κι εγω κανα δυο και λεω να αρχισω τις βολτες να δω που και πως θα καταληξω.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συνηθως δεν κανουν επισκληριδιο και ραχιαια δεν ξερω γτ εχουν τετοιο κολλημα.Ειδικα οταν πας με καισαρικη προγραμματισμενα το θεωρω γελοιο.Εννοειται οταν πας φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο αν μπεις εκτακτως για καισαρικη δεν μπορεις να κανεις επισκληριδιο.Ετσι ξερω τουλαχιστον γενικα οχι στα δημοσια μονο.Αρα Vasdeli στο γιατρο τα δωσε η φιλη σου...Σιγουρα παντως δεν τα δωσε στον αναισθησιολογο αλλιως "δεν θα ειχε τελειωσει το φαρμακο"...

Όταν πας με καισαρική προγραμματισμένα γιατί υπάρχει λόγος ΔΕΝ ειναι γελοίο. Και η φίλη μου είχε όντως λόγο και πολύ σοβαρό (το πρώτο παιδάκι της πέθανε μετά την γέννα) και έπρεπε να γεννήσει με καισαρική.

Επίσης όταν πας φυσιολογικάκαι χωρίς επισκληρίδιο αν μπεις εκτάκτως για καισαρική (όπως εγώ) ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ (οπως εγώ :D).


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσι εχω βρει κι εγω κανα δυο και λεω να αρχισω τις βολτες να δω που και πως θα καταληξω.

Οκ θα ψαξω να τα βρω και θα στα στειλω με πμ.Εμενα με ενδιεφερε κι ενας αλλος γιατρος στο Αλεξανδρας αλλα εμαθα ζηταει 700...και μαλιστα δεν το ελεγε οταν τον ρωτουσαν και τους το ειπε στη γεννα ελεος!:roll::roll:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας με καισαρική προγραμματισμένα γιατί υπάρχει λόγος ΔΕΝ ειναι γελοίο. Και η φίλη μου είχε όντως λόγο και πολύ σοβαρό (το πρώτο παιδάκι της πέθανε μετά την γέννα) και έπρεπε να γεννήσει με καισαρική.

Επίσης όταν πας φυσιολογικάκαι χωρίς επισκληρίδιο αν μπεις εκτάκτως για καισαρική (όπως εγώ) ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ (οπως εγώ :D).

Γελοιο ειναι το να πας προγραμματισμενα και να μην σου κανουν επισκληριδιο.Οχι η προγραμματισμενη καισαρικη.Εκτακτα το καταλαβαινω γτ θελει ωρα να πιασει το φαρμακο...

Εσενα πως στην εκαναν;Δεν χρειαστηκε να περασει ωρα;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνανε μέσα σε μισή ώρα....

Τα νερά μου σπάσανε στις 9 το βράδυ, πήγα στο Ιασω για φυσιολογικό. Ολο το βράδυ κοιλοπονούσα. Ο γιατρός με περίμενε μέχρι τις 3 το μεσημέρι της επόμενης....οι οδύνες ερχόταν κάθε λεπτό αλλά ο τράχηλος είχε κολλήσει στα 3 εκατοστά....μέχρι που η μπέμπα μου άρχισε να ρίχνει παλμούς....παρουσίασε βραδυκαρδία και έπρεπε να γίνει επειγόντως καισαρική....το μωρό είχε στρεσαριστεί από τις τόσες ώρες σφύξιμο....τελικά έγινε η καισαρική με επισκληρίδιο, όλα καλά!!!! Απλά η κόρη μου γεννήθηκε μέσα στο μυκώνιο....είχε κάνει κακάκια μέσα στη μήτρα από το σφίξιμο το μανάρι μου....όταν την πρωτοείδα ήταν ολοπράσινη....αλλά κουκλάρα!!!!!:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τώρα διάβαζα για το Ιασώ στο parents. Λένε ότι έχουν μειώσει τις τιμές τους και μπήκα στο σάιτ τους έχουνε live τα δωμάτια, για να τα δεις!

Και τα τρία μου προηγούμενα παιδιά εκεί τα έχω γεννήσει και εκεί θα πάω και τώρα.

Πάντως ρε κορίτσια, είναι σίγουρο ότι στο δημόσιο δεν πληρώνεις τίποτα; Εμένα φίλη μου που γέννησε στο Αλεξάνδρα με καισαρική βέβαια γιατί της βγήκε ο τοκετός περίπου 1000 ευρώ;:confused:

Κοριτσακι εμενα μου εστειλαν ηδη απο ιασω τιμες! Στο δημοσιο εχω ακουσει να ζητανε κανα χιλιαρικο οι γιατροι και επισκληριδιο παει εξτρα,...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...