Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

      Το μόνο εύκολο πλεον μπες σε Airbnb Κ βάλε όριο 2 μήνες σου κάνουν ειδικές τιμές μην σε ανχωνει Κ βρες κάπου κοντά εκεί που θα γεννήσεις . 

      Έβαλα airbnb και μου βγάζει πάνω από 1000/ μήνα ενώ για ενοίκιο βρήκα και με 750€....

Μαιευτήριο Έλενα. Εντυπώσεις, γιατροί, παρακαλώ μοιραστείτε εμπειρίες σας...


ElenaCrete

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Με το καλό όλες να φέρετε στον κόσμο ένα ή δύο ή τρία ;) μωράκια, όσα περιμένετε δηλαδή!!! :D:D:D:D

Επειδή είμαι κι εγώ μια μέλουσα μαμά, και μάλιστα για πρώτη φορά, θα ήθελα τα φώτα σας, τις εμπειρίες σας, από δημόσιο μαιευτήριο και ειδικότερα το 'Ελενα για το οποίο έχω ακούσει τα πιο καλά λόγια. Βλέπεται, μια χαρά ευχαριστημένη είμαι από τη γιατρό μου, και πολύ θα ήθελα να κρατήσω αυτή, αλλά το Ιασώ στο οποίο εργάζεται θα ζορίσει πολύ την ήδη αδύναμη τσέπη μας, οπότε για το λόγο αυτό καθαρά και μόνο θα ήθελα να κοιτάξω δημόσιο μαιευτήριο... Από εσάς θα ήθελα να μου πείτε τυχόν εμπειρίες σας, και κυρίως ποιόν / ποιά γιατρό συστήνετε, που να μη μου ζητήσει και 1000 ευρώ αμοιβή, γιατί δυστυχώς το άκουσα και αυτό για κάποιον γιατρό του Έλενα αλλά δεν θυμόντουσαν να μου πουν όνομα... Γιατί εαν είναι να δώσω τόσα λεφτά σε δημόσιο νοσοκομείο, (που δεν εχω και για να δώσω) θα παρέμενα και στη γιατρό μου!!

Οπότε σας θερμοπαρακαλώ, τα φώτα σας!!! Φιλιά!! :):)


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Kαλησπέρα! Γέννησα στο Έλενα την κόρη μου πριν από 3 χρόνια , καθαρά για οικονομικούς λόγους επειδή κι εμένα ο γιατρός μου ήταν στο Ιασώ και ήθελα μονόκλινο - είχε 5000 ευρώ, χώρια ο γιατρός!! Έφαγα φρίκη και άλλαξα γιατρό στον 7ο μήνα :shock: Πλήρωσα 500 ευρώ σε μια χαρά μονόκλινο (!!), οι μαίες ήταν πολύ καλές και πρόθυμες να βοηθήσουν σε όλα ΑΛΛΑ...πάντα υπάρχει και το αλλά...Ενώ ήθελα επισκληρίδιο, με άφησαν να περάσω ΟΛΟΥΣ τους πόνους (πάλι καλά που είχα παρακολουθήσει μαθήματα ανώδυνου τοκετού, κάπως βοήθησαν και αυτά!!). Επίσης πλήρωσα 1000 ευρώ σε ένα γιατρό που δεν είχα δει πάνω από 2-3 φορές και το μετάνιωσα πολύ. Θα σε συμβούλευα αν τελικά πας στο Έλενα να πας όταν σε πιάσουν οι πόνοι και να γεννήσεις με όποιον έχει εφημερία. Και μην πληρώσεις ΤΙΠΟΤΑ εκτός από το δωμάτιο. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε μου προσωπικό μήνυμα-χαρά μου να σου πω την εμπειρία μου- Για επίλογο θα σου πω ότι πριν 5 μέρες στις 26 Ιανουαρίου γέννησα το γιό μου , στο ΡΕΑ αυτή τη φορά με έναν υπέροχο γιατρό και φυσικά με επισκληρίδιο!! Ένα θα σου πω : οι 2 γέννες μου ήταν η μέρα με τη νύχτα...Γέννησα σε υπερσύγχρονο περιβάλλον, χωρίς κανένα πόνο, με 3 ανάσες!! Ελπίζω να βοήθησα...Με το καλό να γεννήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Γέννησα στο Έλενα την κόρη μου πριν από 3 χρόνια , καθαρά για οικονομικούς λόγους επειδή κι εμένα ο γιατρός μου ήταν στο Ιασώ και ήθελα μονόκλινο - είχε 5000 ευρώ, χώρια ο γιατρός!! Έφαγα φρίκη και άλλαξα γιατρό στον 7ο μήνα :shock: Πλήρωσα 500 ευρώ σε μια χαρά μονόκλινο (!!), οι μαίες ήταν πολύ καλές και πρόθυμες να βοηθήσουν σε όλα ΑΛΛΑ...πάντα υπάρχει και το αλλά...Ενώ ήθελα επισκληρίδιο, με άφησαν να περάσω ΟΛΟΥΣ τους πόνους (πάλι καλά που είχα παρακολουθήσει μαθήματα ανώδυνου τοκετού, κάπως βοήθησαν και αυτά!!). Επίσης πλήρωσα 1000 ευρώ σε ένα γιατρό που δεν είχα δει πάνω από 2-3 φορές και το μετάνιωσα πολύ. Θα σε συμβούλευα αν τελικά πας στο Έλενα να πας όταν σε πιάσουν οι πόνοι και να γεννήσεις με όποιον έχει εφημερία. Και μην πληρώσεις ΤΙΠΟΤΑ εκτός από το δωμάτιο. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε μου προσωπικό μήνυμα-χαρά μου να σου πω την εμπειρία μου- Για επίλογο θα σου πω ότι πριν 5 μέρες στις 26 Ιανουαρίου γέννησα το γιό μου , στο ΡΕΑ αυτή τη φορά με έναν υπέροχο γιατρό και φυσικά με επισκληρίδιο!! Ένα θα σου πω : οι 2 γέννες μου ήταν η μέρα με τη νύχτα...Γέννησα σε υπερσύγχρονο περιβάλλον, χωρίς κανένα πόνο, με 3 ανάσες!! Ελπίζω να βοήθησα...Με το καλό να γεννήσεις ;)

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντησή σου!!:D:D

Κατά δεύτερον και κυριότερον, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!:D

Αυτό που με απασχολεί είναι καθαρά το οικονομικό, και εκτός αυτού μου φαίνεται αδιανόητο να πληρώσω ΤΟΣΑ λεφτά σε έναν γιατρό δημοσίου νοσοκομείου!! Υποτίθεται ότι είναι ήδη πληρωμένος οπότε από εμένα γιατί να τα πάρει;;

Αυτό με την εφημερία απλώς με φοβίζει πολύ για να το κάνω να σου πω την αμαρτία μου, αν και το έχω σκεφτεί πολλές φορές... Πλέον, στα ιδιωτικά το κόστος δεν είναι τόσο όπως μου λες πως ήταν κάποτε, σίγουρα όμως και πάλι δεν είναι αμελητέο... Αυτό με την επισκληρίδιο γενικά το έχω ακούσει συχνά και ειδικά τον τελευταίο καιρό, που λενε απλώς ότι δεν έχουν σύριγγες ή το φάρμακο για να την κάνουν!!! Και ότι στο δημόσιο δεν πληρώνεις μεν το δωμάτιο, αλλά ότι τυχόν φάρμακα χρειαστείς πάνε όλα εξτρα!

Είναι το πρώτο μας παιδάκι, και ειλικρινά δεν ξέρω πού μου παν τα 4! Η γιατρός μου στο Ιασώ είναι πολύ καλή και δεν έχω κανέναν λόγο να την αλλάξω, κανέναν εκτός από το οικονομικό... Τα δωμάτια επίσης είναι μεν αρκετά φθηνότερα από παλιά, αλλά και πάλι δεν είναι και λίγα... Αλήθεια έχω ακούσει ότι και τώρα είναι να πάρεις λεφτά πίσω από το ιδιωτικό για τον τοκετό, απλώς λέει πολύ λιγότερα από ότι παλιά... Έτσι είπαν σε μια φίλη στο Μητέρα που γέννησε επίσης Γενάρη... Γνωρίζεις εσύ κάτι παραπάνω επ αυτού;;


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...