Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

Γιατι αργει το δευτερο παιδακι;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια. Ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας εναν προβληματισμο μου. Εχω ενα κοριτσακι τριων χρονων και ηρθε μολις με μια επαφη συις γονιμες απο τον πρωτο μηνα. Δυο χρονια πριν την κορη μου ειχα μεινει ξανα εγκυος παλι τον πρωτο μηνα αλλα δυστυχως επρεπε να διακοψω την εγκυμοσυνη γιατι μου διαγνωστηκε καρκινος του μαστου. Τωρα προσπαθω να μεινω εγκυος στο δευτερο και απο οτι φαινεται δεν ειναι το ιδιο ευκολο.Αδιαθετησα στις 4/11 μετα σπο υπερυχο του γιατρου ειχα ωορρηξια στις 20/11 και φυσικα ειχα επαφη ολες τις γονιμες. Τωρα απο την Δευτερα εχω τσιμπηματακια και βαρος χαμηλα, υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος; Συγνωμη για τα πολλα λογια αλλα ηθελα να ξερετε αναλυτικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περιπου τα δια ειμαστε..

εγω 2/11 αδιαθετησα και αναμενω.......

νομιζα πως για το 2ο μωρακι δεν θα ειχα τοσο αγωνια αλλα δεν μπορω την αναμονη καθολου.... ας ερθουν τα χριστουγεννα μαζι με τα 2α μωρακια μας.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα ειναι ο 2ος μηνας που προσπαθουμε. Συμπτωματα δεν εχω κατι το ιδιαιτερο, μονο πρησμενο στηθος με πολυ πονο ομως. Και ενω στην αρχη δεν ημουν σιγουρη αν θελω δευτερο μωρακι τον προηγουμενο μηνα με το που αδιαθετησα καταλαβα οτι το θελω πολυ. Ο μικρος μου ζηταει εντονα τωρα να εχει αδερφακι και οσες αμφιβολιες και αν ειχα....... χαθηκαν


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα... δεν κρατηθηκα σημερατο πρωι και ειχα τεστακια απο την hometest εγκυμοσυνης και εκανα ενα. βγηκε ενα ωραιοτατο αρνητικο τεστακι... μαλλον βιαστηκα λιγακι περιμενω σε κανα 5 μερες περιοδο. Αλλα αν ημουν δεν θα εδειχνε? λεει οτι εχει ευαισθησια 25.. Που λογικα δειχει απο πολυ νωρις... Αλλα παλι στην 1η εγκυμοσυνη η χοριακη μου 1η μερα καθυστερησης ηταν 16.. Τι να πω. μακαρι να μην αδιαθετησω.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια. Εγω κανονικα σημερα περιμενω να αδιαθετησω.θα δουμε ελπιζω να γινει το θαυμα για τριτη φορα. Sorry που δεν απαντω συντομα αλλα εχω την μικρη μου αρρωστη.

Link to comment
Share on other sites

Andria_80 ξεχασα να σου πω οτι την κυριακη το πρωι εκανα ενα τεστ clearblue και εδειξε αρνητικο αλλα θελω να πιστευω οτι ηταν νωρις. Στην κορη μου παντως ειχε δειξει 4 μερες πριν την περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μακαρι να εχουμε ευχαριστα νεα σημερα......περιμενουμε και περαστικα στην μικρη σου! Εγω το πρωι αδιαθετησα και μπορω να πω οτι στεναχωρηθηκα... θα ερθει οταν ειναι η ωρα του.... φιλακια


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ακομα τιποτα. Σημερα ειναι η 17η μερα απο την ημερα που εκανα ωορρηξια με βαση τον υπερυχο του γιατρου. Εκανα χτες το απογευμα τεστ και βγηκε αρνητικο. Τι γινεται αραγε; Ξερεις μετα την ωορρηξια σε ποσες μερες ερχεται η περιοδος; ο γιατρος μου ειπε 14 με 16 μερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Να περιμενεις και σημερα και αυριο κανε τεστ το πρωι ή χοριακη για πιο σιγουρα. Κανονικα επρεπε 14 μερες μετα την ωορηξια να σου ερθει. Ας μην ερθει καθολου για τους επομενους9 μηνες


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μιλησα με τον γιατρο μου και ειπε καλυτερα να κανω χοριακη την Δευτερα γιατι μπορει να ειναι κατι αλλο και μην δειξει αρνητικη αν την κανω σημερα. Για να μην εχουμε στεναχωριες...... καταλαβες. Λεω να ακολουθησω την συμβουλη του, αν και τρωγομαι λιγο με τα ρουχα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Απογοητευση. Εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη 0,2. Πηγα στον γιατρο και μου ειπε να περιμενω μεχρι την παρασκευη για να αδιαθετησω που θα ειναι 40 μερες κυκλου για να μου κανει υπερηχο και να δει το παχος του ενδομητριου για να μου δωσει χαπια για να αδιαθετησω.

Link to comment
Share on other sites

Αχ! μην απογοητευεσαι τοσο πολυ... να πας στον γιατρο να μιλησεις μαζι του και θα βρεις μια λυση. βασικα ηρεμησε και εσυ οπως και εγω. αφου καναμε ενα σιγουρα θα κανουμε και δευτερο με το καλο....


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τελικα αδιαθετησα στις 10 του μηνα. Ο γιατρος μου εδωσε serpafar για να κανω καλυτερης ποιοτητας ωαρια και για να βοηθησουμε λιγο την κατασταση. Θα τα παρω μεχρι την Δευτερα και θα παω για υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...