Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Γιατι αργει το δευτερο παιδακι;


Recommended Posts

Καλημέρα. Ξανα εκανα πάλι σήμερα το πρωί το first step που ανιχνεύει απο την 7η μερα μετα την επαφη και βγήκε και αυτό θετικο. Τρέχω για χοριακη......... Που είσαστε καλέ όλες και εξαφανίστηκατε; Έχουμε γεννητουρια λέμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα. Ξανα εκανα πάλι σήμερα το πρωί το first step που ανιχνεύει απο την 7η μερα μετα την επαφη και βγήκε και αυτό θετικο. Τρέχω για χοριακη......... Που είσαστε καλέ όλες και εξαφανίστηκατε; Έχουμε γεννητουρια λέμε....

Κι ας μην σε ξέρω, το παρακολουθούσα το θεματάκι....Μια τεράστια χοριακή εύχομαι, δηλαδή, με μη ολοκληρωμένη επαφή έγινε το θαύμα, γιατί δεν κατάλαβα καλά...Πολύχρονο και το κοριτσάκι σου, μακάρι να της κάνεις το καλύτερο δώρο!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρά πολύ. Ολοκληρωμένη επαφη αλλα με διαλείμματα. Η χοριακη μου με δυο μερες καθυστερηση ειναι 275. Τώρα άλλη μια επανάληψη την Παρασκευή και βλέπουμε. Να πανε ολα καλά Παναγία μου. Καλή επιτυχία σε ολα τα κορίτσια. Τελικά τεστ ωορρηξιας και πάλι τεστ ωορρηξιας. 7 μηνες παιδευομουν και κανένα αποτέλεσμα, 2ος κύκλος με τεστ ωορρηξιας ψηφιακό clearblue και το Πέτυχα το σπορακι.

Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ax vre valsamoula mou ti teleia nea einai afta??? Efxome mia terastia xwriaki!!! K na mas enimerwseis etsi? Ax mpravo koritsi mou pali kala pou mpika k eida ta efxarista nea sou! Den mpenw sixna gt dn exei kinisi...

Σε ευχαριστώ marioula1234, να είσαι καλά και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου θα σας ενημερώσω την Παρασκευή ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Φιλάκια ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ παρά πολύ. Ολοκληρωμένη επαφη αλλα με διαλείμματα. Η χοριακη μου με δυο μερες καθυστερηση ειναι 175. Τώρα άλλη μια επανάληψη την Παρασκευή και βλέπουμε. Να πανε ολα καλά Παναγία μου. Καλή επιτυχία σε ολα τα κορίτσια. Τελικά τεστ ωορρηξιας και πάλι τεστ ωορρηξιας. 7 μηνες παιδευομουν και κανένα αποτέλεσμα, 2ος κύκλος με τεστ ωορρηξιας ψηφιακό clearblue και το Πέτυχα το σπορακι.

Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου.

650 η χοριακη μου σήμερα. Καλά πάμε λέει ο γιατρός. Τώρα θα ξανακάνω την Τρίτη γιατι την Δευτέρα ειναι ολα κλειστά εδώ επειδή ειναι του Αγίου Σπυριδωνα. Σορυ λάθος, την Τρίτη ήταν 175 όχι 275.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα την Πέμπτη και είδαμε σάκο και το δαχτυλίδι πριν το έμβρυο. . Τώρα πάλι την Πέμπτη για να δούμε το φασολάκι μας. Καλέ που είσαστε όλες"???.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συχγαρητήρια valsamoula!!! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν κατ'ευχήν, που έτσι φαίνεται και να κρατήσεις σε λίγους μήνες στην αγκαλιά σου ένα πανέμορφο και υγιές μωράκι!


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια για να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Εμείς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ λέμε ότι ξεκινάμε συστηματικά προσπάθειες για δεύτερο μωράκι, μια και η ζωή μας μπήκε επιτέλους σε μια τάξη! Έχω ξεκινήσει pregnacare conception, έχω κόψει το κάπνισμα εδώ κι ένα χρόνο και ... τι μας μένει; ΒΟΥΡ! Μόνο η ηλικία με προβληματίζει, κοντεύω πια να γίνω 36... και όπως και να το κάνεις δεν περιμένω η γονιμότητα να είναι όπως ήταν στα 29 μου.

Καμιά άλλη στο κλαμπ μας;;;


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Δεν διαβασα τα υπολοιπα σχολια αλλα θα απαντησω στην ερωτηση της θεματοθετριας. Γιατι με ενα νηπιο και δουλευοντας και οι δυο δεν μπορεις να βρεις τη γονιμη μερα. Γιατι δε τρως καλα τρως βλακειες γιατι εισαι κουρασμενη να μαγειρεψεις υγιεινα και επηρεαζετε η γονιμοτητα(βλ.πολυκιστικες). Γιατι εισαι στρεσαρισμενη απο τα οικογενειακά βαρη και τη δουλειά. Γιατι και ο αντρας σου ειναι στρεσαρισμενος για τους ιδιους λογους. Γιατι μεγαλωνουμε και οσο μεγαλωνουμε δυσκολοτερο γίνεται.

Αυτα απο εμενα απο προσωπικη εμπειρια καθως εχω ενα παιδακι ηδη και προσπαθω για το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαι κ εγώ εδώ για 2ο ...είμαστε στον 1.5 χρόνο πια προσπάθειας αλλά οκ..οι εξετάσεις έγιναν είμαστε καλά,οπότε πιστεύω κάποια στιγμή να έρθει.πίστη κ αισιοδοξία!!!όλα για κάποιο λόγο γίνονται...εγώ είμαι 27 κ τον γιο μου τον έκανα στα 23 με την 3η προσπάθεια..δεν πειράζει..έχει ο Θεός κορίτσια!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 5/7/2016 at 6:05 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

Είμαι κ εγώ εδώ για 2ο ...είμαστε στον 1.5 χρόνο πια προσπάθειας αλλά οκ..οι εξετάσεις έγιναν είμαστε καλά,οπότε πιστεύω κάποια στιγμή να έρθει.πίστη κ αισιοδοξία!!!όλα για κάποιο λόγο γίνονται...εγώ είμαι 27 κ τον γιο μου τον έκανα στα 23 με την 3η προσπάθεια..δεν πειράζει..έχει ο Θεός κορίτσια!!!

Τελικά κορίτσια εκείνο τον μήνα ήρθε το 2ο 15 Ιουλίου το 2016 έμαθα ότι ήμουν έγκυος!!!τώρα μας ενδιαφέρει κ μια 3η εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 3

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλημερα κοριτσια και ευτυχισμενο το νεο ετος! αν και καθυστερημενα σου απαντω ζουζουνα... τι τελεια τα νεα σου;;; τελικα ηρθε το δευτερο παιδακι σου να τα χαιρεσαι τα μικρα σου!!! τωρα εισαι εγκυος στο 3ο;;;

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...