Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γιατι αργει το δευτερο παιδακι;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια! Ωραία, όλες είμαστε στα καλύτερά μας βλέπω... Εγώ είχα μια βιοχημική τον Αύγουστο και από τότε έχει χαλάσει ο κύκλος μου. Απο 28 μέρες σταθερά αδιαθετω απο 27-33 μέρες και μπορεί να έχω και αρκετές μέρες πριν όλο λίγο λίγο καφέ μέχρι να μου έρθει. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με αυτη την κατάσταση! Κι όλο ελπίζω ότι δεν θα έρθει και τελικά πάντα έρχεται! Τώρα περιμένω να αδιαθετισω (έχω τα προκαταρκτικά) και μετά θα πάω στον γιατρό μου να κάνω έναν υπερηχο. Περαστικά σε όλες και βαλσαμουλα ελπίζω να έχουμε ευχάριστα νέα από εσένα την ερχόμενη εβδομάδα!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ tinaki. Ευχομαι και σε εσενα και σε ολες τις κοπελες τα καλυτερα και γρηγορα τα μωρακια. Εγω συνηλθα απο την ιωση και αναμενω να μην αδιαθετησω. Παντως δεν εχω κανενα συμπτωμα ουτε εγκυμοσυνης ουτε περιοδου. Η μοναδικη μου ελπιδα ειναι ο γιατρος μου που μου εκανε υπερηχο την Τριτη και ειδε ενα ενδομητριο παχυ 17, 8 mm.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αδιαθετησα κυριακατικα. τα νευρα μου εναι τσιτα παλι. Αυριο το πρωι θα παω στον γιατρο να μου γραψει οτι εξετασεις χρειαζεται για να δω τελικα μηπως συμβαινει κατι αλλο. θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Διάβασα τα μηνύματα σας όλα και εύχομαι σύντομα τα παιδάκια σας να αποκτήσουν το αδελφάκι τους! Εγω η αλήθεια ειναι ότι τα δικά μου αν πανε καλα όλα πρώτα ο Θεός θα ειναι κοντά σε ηλικία. Οσο περνάει ο καιρός λένε πως συνήθως οι προσπάθειες παίρνουν παραπάνω χρόνο οπότε μην αγχωνεστε και θα έρθει το επιθυμητό αποτελεσμα. Εγω και για τα 2 μου παιδια προσπάθησα 4μηνες και όχι με παρακολούθηση ωορρηξιας γιατι φοβόμουν πως θα αγχωνοσουν ακόμη πιο πολυ αν το έκανα αυτό, οπότε προσπαθούσα να μένω όσο γινεται ήρεμη και ψύχραιμη!

Εύχομαι να άρχισω να διαβάζω σύντομα ευχάριστα νεα!


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Βαλσαμουλα εσείς πόσο καιρό προσπαθητε? Εγώ δεν είχα μπει μέχρι τώρα στην διαδικασία με χάπια και παρακολούθηση της οωρηξιας αλλά την Πέμπτη θα πάω στον γυναικολόγο μου και θα του το συζητήσω. Να μας ενημερώσεις κι εσύ για το τι σου είπε ο γιατρός.

ampeligi με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου!

Φιλάκια κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες. Έκανα μια ακτινογραφία σε πρώτη φάση κι όλα ήταν καλά. Θα δώ και νευροχειρούργο κι αν όλα πάνε καλά και δεν χρειαστώ φάρμακα, από τον άλλο μήνα μάλλον βάζω μπρος! tinaki, καλωσόρισες! ampeligi, καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και ένα γερό μωρό! Και στα δικά μας κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εμείς προσπαθούμε 4 μήνες και τους 3 με παρακολούθηση ωορρηξιας. Amplified έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ απο τότε που ξεκίνησα την παρακολούθηση ωορρηξιας αγχώθηκα τρέλα. Σου εύχομαι ολόψυχα να πανε όλα τέλεια και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη. Μπορεί και να είσαι και γουρλου που μπηκες στην παρέα μας και να έχουμε και εμείς ευχάριστα σε λίγο καιρό. Ο γιατρός μου έγραψε το πρώτο πακέτο εξετάσεων που γίνονται απο την Τρίτη εώς την Πέμπτη μέρα του κύκλου και οι επόμενες απο την εικοστη πρώτη εώς την εικοστη Τρίτη μέρα του κύκλου. Θα κάνει και ο σύζυγος μου ένα σπερμαδιάγραμμα και μια καλλιέργεια περισσότερο για να είμαστε σίγουροι ότι δεν συμβαίνει κάτι. Πάντως το άγχος παίζει βασικό ρόλο, στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου έμεινα γρήγορα χωρίς άγχος και χωρίς παρακολούθηση. Πάντως αποφάσισα να τα σταματήσω όλα και την παρακολούθηση και τα filicide που τα παίρνω πέντε μήνες τώρα και να απολαύσω τον έρωτα με τον αντρουλη μου και ότι γίνει. Πάντως η κολλητή μου προσπαθούσε τρεις μήνες με άγχος και αυτή και τον τέταρτο μήνα που χαλάρωσε γιατί δεν ήθελε να γεννήσει Αύγουστο εεεε λοιπόν αυτόν τον μήνα έμεινε εγκυος. Τυχαίο ; Δεν νομίζω!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

valsamoula, το filicine δεν χρειάζεται να το κόψεις. όλες όσες προσπαθούμε να συλλάβουμε καλό είναι να το παίρνουμε γιατί βοηθάει να μη γεννηθεί το παιδί με δισχιδή ράχη, νομίζω.


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μπω κι εγώ στο παρεάκι σας? Έχω μια ζουζούνα 25 μηνών κ προσπαθούμε για το δεύτερο. Ενώ κ στη μικρή μου κ μια άλλη φορά που δεν είχε καλή κατάληξη τα καταφέραμε με την πρώτη τώρα έχουν περάσει 6-7 μήνες κ τίποτα. Έχω αρχίσει κι απελπίζομαι λίγο, δεν έχουμε κάνει όμως κάτι ακόμα ούτε κάποια εξέταση ούτε ωορρηξία παρακολουθώ κάπως,συνήθως την καταλαβαίνω,μόνο filicine παίρνω. Τώρα είμαι στη 12η μέρα,άντε να δούμε κι αυτόν το μήνα τι θα δούμε.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες lazariska. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μεινεις πολυ συντομα εγκυουλα. Τελικα επηρεαστηκα απο την rica και το filicine θα το συνεχισω. Αντε να βγουν ολες οι εξετασεις και μετα να ηρεμησω. Πηγα και σε διατροφολογο για να χασω και τα 15 περιττα κιλα που εχω μπας και φταινε και αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα πήγα κι εγώ στο γιατρό. Μου είπε πως με τον υπερηχο όλα καλά τα είδε και πολύ πιθανόν τις διαταραχές στον κύκλο μου να τις δημιουργώ μόνη μου απο το πολύ άγχος! Παρόλα αυτά μου έδωσε να κάνω και έναν έλεγχο θυροειδούς και προλακτινης για σιγουριά. Τώρα όσον αφορά την παρακολούθηση της οωρηξιας μου είπε όχι προς το παρόν μιας και δεν έχουμε κλείσει ένα χρόνο προσπάθειας και αν θα μπούμε σε αυτή την διαδικασια θα πρέπει να κάνουμε εξετάσεις πρώτα και δεν βλέπει τον λόγο να μπούμε σε αυτή την διαδικασία αυτη τη στιγμή. Μου είπε απλά να το βγάλω από το μυαλό μου και να χαλαρώσω! Δεν διαφωνώ βρε κορίτσια αλλά είναι εύκολο?? Βαλσαμουλα κι εγώ πρέπει να κάνω δίαιτα... Γκρρρ!

lazariska καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Rica ελπίζω να μπορέσεις να ξεκινήσεις δυναμικά κι εσύ πάλι από τον επόμενο μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μιας και ειμαστε εδω και τα λεμε ολα. Τι ηλικιες εχετε τωρα που προσπαθειτε για το δευτερο; Εγω ειμαι 38 και ο γιατρος με εχει βγαλει σχεδον αχρηστη και οτι ειμαι μεγαλη για να συλλαβω ευκολα το δευτερο. Ολο μου λεει να κανω εξωσωματικη, δεν εχω προβλημα με την διαδικασια αλλα λογω ιστορικου με τον καρκινο του μαστου που περασα στα 33 μου απαγορευεται να παρω ορμονες. Τωρα ειμαι στο ψαξιμο για να τον αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Βαλσαμουλα εγώ είμαι τριάντα. Αν έχεις αρχίσει να χάνεις την εμπιστοσύνη σου απέναντί του, νομίζω πως πολύ καλά θα κάνεις να δεις και κάποιον άλλο. Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα τον αλλάξεις βρε αδερφέ, ας πάρεις και μία δεύτερη γνώμη. Εγώ ιατρικές γνώσεις δεν έχω αλλά νομίζω πως εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, δεν υπάρχουν και άλλα βήματα (όπως η σπερματέγχυση) πριν την εξωσωματική? Εσύ τι σκέφτεσαι βρε κοριτσάκι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...