Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΤΕΣΤ ΑΝΤΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ...:(

Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός μέχρι τον Φεβρουάριο..

Πάντως απ'όλες τις κουβέντες που έχω κάνει με τα κοριτσάκια στο καφέ της εξωσωματικής και απ'όλη την εμπειρία μου, τα κατεψυγμένα (τα παγωτίνια) έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες εμφύτευσης... Δε στο λέω για να σου δώσω ελπίδες σου λέω ότι πραγματικά γνωρίζω!!!

Μη φοβάσαι, πάρε αγκαλιά τον αντρούλη σου πέρνα όσο πιο ήρεμα μπορείς τις γιορτές και πίστεψε με όλη σου τη καρδιά στα παγωτίνια σας που θα σε κάνουνε μανούλα :D


Ut1Pp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια γεια σας. Είμαι καινούρια Στο φόρουμ. Σας λεω λίγα πράγματα για τον εαυτο μου ονομαζομαι λαουρετα ειμαι 23 χρόνον :-P ειχα περίοδο Στις 5-6-17 άφησα τα ωάρια μου στης 26_6 και εκανα έμβρυομεταφορα βλαστοκυττάρων στης 25-6. δεν εχω σημειώματα για να πω αν εγινε η οχι η εμφύτευση αλλα ποναει αρκετα το στήθος  μου δεν ξέρω αν σημαίνει κατι εχω Και μερικα τσιμπήματακια στη κοιλίτσα μου.. εσεισ τι λετε μπορει να, εχει γίνει η εμφύτευση??? σας Ευχαριστώ εαν απαντήσετε... εύχομαι σε ολες καλες χωρικές 

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να εχει γινει η εμφυτευση κ να παρεις τεραστια χοριακη.τα τσιμπηματακια ειναι καλο σημαδι.το στηθος αν γενικα δ σε ενοχλει μπορει να ειναι απο την προγεστερονη τωρα αν παιρνεις

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2017 at 5:19 ΜΜ, laureta είπε:

κορίτσια γεια σας. Είμαι καινούρια Στο φόρουμ. Σας λεω λίγα πράγματα για τον εαυτο μου ονομαζομαι λαουρετα ειμαι 23 χρόνον :-P ειχα περίοδο Στις 5-6-17 άφησα τα ωάρια μου στης 26_6 και εκανα έμβρυομεταφορα βλαστοκυττάρων στης 25-6. δεν εχω σημειώματα για να πω αν εγινε η οχι η εμφύτευση αλλα ποναει αρκετα το στήθος  μου δεν ξέρω αν σημαίνει κατι εχω Και μερικα τσιμπήματακια στη κοιλίτσα μου.. εσεισ τι λετε μπορει να, εχει γίνει η εμφύτευση??? σας Ευχαριστώ εαν απαντήσετε... εύχομαι σε ολες καλες χωρικές 

Βλαστοκυστεων εννοεις :) με το καλο να πανε ολα κατ ευχην και να δωρησεις τα βλαστοκυτταρα στη γεννα...ουτε εγω ειχα σημαδια ...ειμαι στον 9 μηνα..το στηθος μου δενπρηστικε ποτε....το μονο συμπτωμα ειναι να μην εχεις περιοδο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!! Ειμαι 28 χρονων και στης 27/06 εκανα μεταφορα 2 (αριστων κατα τον γιατρο) βλαστοκυστεων.. ειναι η πρωτη φορα που εκανε εξωσωματικη και με εχει πιασει τρομερο αγχος και αγωνια για την β χοριακη που πρεπει να γινει στης 06/07... νομιζω θα τρελαθω... εχουμε 2 χρονια που προσπαθουμε με τον αντρουλη μου για παιδακι και δυστυχως δεν τα εχουμε καταφερει ακομα.. ανυπομωνω τοσο να περασουν οι μερες.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω σε ολους για το κουράγιο μακαρι να είναι θετική η χοριακη

4 ώρες πρίν, pinkpixie είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!! Ειμαι 28 χρονων και στης 27/06 εκανα μεταφορα 2 (αριστων κατα τον γιατρο) βλαστοκυστεων.. ειναι η πρωτη φορα που εκανε εξωσωματικη και με εχει πιασει τρομερο αγχος και αγωνια για την β χοριακη που πρεπει να γινει στης 06/07... νομιζω θα τρελαθω... εχουμε 2 χρονια που προσπαθουμε με τον αντρουλη μου για παιδακι και δυστυχως δεν τα εχουμε καταφερει ακομα.. ανυπομωνω τοσο να περασουν οι μερες.....

είμαστε στην ίδια κατάσταση και εγω στις 6-7 εχω χοριακη πρώτη φορά και για μας η εξωσωματική μακαρι να τα καταφέρουμε... εσυ εχεις κάποιο σημάδι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα οχι κατι ιδιαιτερο.. περα απο κατι τσιμπιματακια στην κοιλια και το στηθος που και που.. τιποτα που να μαρτυρα σημαδι εγκυμοσυνης!! Δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες... 

μακαρι να μας πανε ολα καλα....

αλλα εχω απο χθες που σκεφτομαι ολο αρνητικα... και με πολλα νευρα!!! 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, pinkpixie είπε:

Ειλικρινα οχι κατι ιδιαιτερο.. περα απο κατι τσιμπιματακια στην κοιλια και το στηθος που και που.. τιποτα που να μαρτυρα σημαδι εγκυμοσυνης!! Δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες... 

μακαρι να μας πανε ολα καλα....

αλλα εχω απο χθες που σκεφτομαι ολο αρνητικα... και με πολλα νευρα!!! 

πρέπει να σκεφτούμε πτι ολα θα πανε καλα.. καιείμαστε εγω ετσι ειμαι αυριο πειμενω  περίοδο ελπιζω να μηνμην δωωωω και ειμαι σε μια κατάσταση σοκ.. σκέφτομαι να παρω ενα τεστ εγκυμοσύνης δεν ξερω τι θα κανω... ΕΜΕΊΣ ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΓΕΜΆΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ αυτό πρεπει να σκεφτόμαστε

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, laureta είπε:

πρέπει να σκεφτούμε πτι ολα θα πανε καλα.. καιείμαστε εγω ετσι ειμαι αυριο πειμενω  περίοδο ελπιζω να μηνμην δωωωω και ειμαι σε μια κατάσταση σοκ.. σκέφτομαι να παρω ενα τεστ εγκυμοσύνης δεν ξερω τι θα κανω... ΕΜΕΊΣ ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΓΕΜΆΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ αυτό πρεπει να σκεφτόμαστε

κοριτσάκι μου δεν ξέρω για το τεστ κατα πόσο θα δείξει γιατί επηρρεάζουν πολύ και τα φαρμάκα που πέρνουμε.. και εγω το έχω σκεφτεί αλλά φοβάμαι.... υπομονή και δύναμη... εσύ έχεις συμπτώματα;; νιώθεις τίποτα;;

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι αν περάσουν 10 μερες απο την ένεση που καναμε πριν την ωολυψια δεν υπαρχη θεμα με το τεστ αν και η προγεστερόνη μπορει να επηρέασει το τεστ. πρησμένο στήθος εχω εγω ειχα κατι τσιμπιματακια ενω Σήμερα ειχα λιγο ποιο έντονους πονους και κραμπες σου θυμίζω οτι αυριο ειναι ηη αναμαινομενη περιοδος...εγω εχω κανει στις 25 εμβριομεταφορα δυο βλαστό κυστον εμβρια στην 6  μερα τους... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααα κοριτσακι μου.. μπερδευτικα επειδη ειπες οτι εχεις την πεμπτη κι εσυ χοριακη.. εμενα ο γιατρος μου ειπε να κανω 9 μερες μετα την εμβρυομεταφορα.. οποτε θα μπορουσε να δειξει και σε σενα ισως απο την τριτη... μακαρι να μας πανε ολα καλα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, pinkpixie είπε:

Ααα κοριτσακι μου.. μπερδευτικα επειδη ειπες οτι εχεις την πεμπτη κι εσυ χοριακη.. εμενα ο γιατρος μου ειπε να κανω 9 μερες μετα την εμβρυομεταφορα.. οποτε θα μπορουσε να δειξει και σε σενα ισως απο την τριτη... μακαρι να μας πανε ολα καλα!!!!! 

ναι κανονικα αυριο επρεπε να παω αλλα η γιατρος μου ειναι εκτος πολης και μας ειπε να παμε την Πέμπτη... σημερα ειναι η μερα που κανονικα θα ερχοταν περιοδος μεχρη τωρα τιποτα.. εχω κατι τσιμπήματακια σαν σφίξιμο αλλλα ελπιζω να ειβαι απο το σπορακι... γτ γενικα δεν εχω σημαδια περιοδου παρα μονο οταν ερχετε και ερχετε ακριβός την 28 μερα.. εσυ ποτε "περιμενεις" περιοδο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , pinkpixie είπε:

Καταλαβα...!!! Τουλαχιστον δεν εχεις σημαδια... καλο αυτο!!!! Εγω αυριο περιμενω κανονικα περιοδο... θα δουμε!!! Ελπιζω να μην ερθει...

σίγουρα δεν θά'έρθει. ας σκεφτούμε θετικά και κατι θα γίνει..

Link to comment
Share on other sites

Το τεστ οπβς κ η χοριακη μποτει να πιασει την ενεδη ωορυξιας εως κ 14 μερες μετα την ενεση( οχι την ωοληψια η την εμβριομεταφορα) σε βλασυοκυστες δηλαδη μπορεις κ 9 μερα να δεις χοριακη μετα την ετ..προσωπικα ειχα 3 θετικα στα 2 πρωτα εκανα 9 κ 8 μερα χοριακη...( παλλινδρομησαν για χρωμοσωμικα) σε αυτο που κυοφορω( γενναω σε 2-3 βδομαδες) εκανα τεστ 8 μερα γιατι ελεγα αποκλειεται να μαι δεν ειχα κ δεν εχω συμπτωματα) τσιμπηματα θερμοκτασιες κτλ ειναι μουφα..μονο η καθυστερηση ειναι συμπτωμα κ ισως αοματακι εμφυτευσης που εγω ειχα στις 2 πρωτες) ...εκανα τεστ 8 μερες μετα την εμβριομετ.βλαδυοκυστεων κ εδειξε θετικοτατο..κ την επομενη εκανα χοριακη...ευχομαι απο λαρδιας καλη επιτυχια κοριτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...