Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλησπερα!στις 22 κλεισαμε τον 3ο,ο μπεμπακος ηταν 6400 και 61εκ. Θηλαζω αποκλειστικα,ειναι ενα πολυ ησυχο μωρο και το βραδυ κοιμαται 9-10 ωρες!ολη τη μερα τραγουδαμε και πιανουμε την κουβεντα!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσια τι κανετε?πως ειναι τα μικρα σας?

εμεις παμε πολυ καλα την δευτερα πηγαμε παιδιατρο καναμε το 3ο εμβολιο μας ειχαμε κλεισει κ τον 4ο μηνα..ειμαστε 7500 κιλα και 67 ποντους..τρωμε καλα κ βγαζουμε κ δοντακια ειπε η παιδιατρος αυτον τον μηνα θα βγουνε..εχουμε λιγο γκρινια ωρες ωρες απο τα δοντακια αλλα ολα καλα.τελευταιο γευμα 11 με 11.30 και επομενο 8 το πρωι..ειναι πολυ καλος γελαει συνεχεια φωναζει συνεχειαπαιζει με τα παιχνιδια του και αρχισαμε σιγα σιγα να καθομαστε για λιγο βεβαια καθε φορα..

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις κλεισαμε το τριτο 22 του μηνος. η μπεμπα ειναι 6 κιλα περιπου, λεει τα δικα της και μας χαμογελαει που και που, πιο πολυ μιλαει παρα γελαει, ετσι κανουν κι εσας?. ποτε αρχιζουν να γελανε με ηχο? θελω να μου γεαει περισσοτερο και να με ακουει οταν τη φωναζω

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε 4,5 σχεδον και ειμαστε ολο γελια και φωνες εχει περιπου 2 βδομαδες που απο καμια φορα γελαει κ με φωνη..πολυ γελιο εχει ομως ειναι απολαυση..πριν τα χριστουγεννα ξεκιναμε και φρουτα...ωχ περιμενω πως και πως..αα βγαζουμε δοντακια ειναι σχεδον ετοιμα να σκασουν μυτη..εχουμε λιγη γκρινιτσα...

Link to comment
Share on other sites

Margi από τον 4ο αρχίσατε στέρεες ή τώρα θα αρχίσετε με φρούτα;

Εμείς σε 9 μέρες γινόμαστε 4 μηνων! Περναει ο καιρός! Εδώ κ 3 βδομάδες περίπου ο ύπνος μας εχει χειροτερέψει...ξυπνάει ανά 2ωρο! Είμαστε κ στις βδομάδες του συνεχόμενου άλματος. Εμείς στέρεες θα αρχίσουμε όταν κλείσουμε κ τον 5ο μήνα.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω μήνες να γραψω... Ελπιζω να ειστε καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας!!

Εμεις γιναμε στις 3/12 4 μηνών, αλλά τα εμβόλια μας τα κανουμε παντα στις 10 του μηνα οπότε εκεί θα μετρηθούμε ζυγιστούμε κιόλας. Κόψαμε την αποστειρωση απο 3,5 μηνων, είμαστε ήσυχοι, γελαστοί πολύ, δεν περάσαμε κολικούς, κοιμόμαστε αρκετά τη μέρα, αλλα ξυπνάμε ακόμα για φαί τη νύχτα (δηλαδή κάνουμε 1 ή 2 τη νυχτα το τελευταίο μας γεύμα και μετα ξυπνάμε 6 ή 7 το πρωί, και πριν το γεύμα της νύχτας όμως κοιμόμαστε περίπου σπό τις 10).

Πως τα πάτε με τα κιλα της εγκυμοσύνης;; Εγώ αν και δεν ειχα πάρει πολλα (ούτε 11,5 - δεν πήρα καο τον 9ο όμως), έχασα τα 6 της γέννας και μετα τιποτα. Έτρωγα όμως με πάθος ότι παχυντικό υπάρχει!! Τώρα κάνω 2η εβδομαδα δίαιτα γιατι θελω ως τις γιορτες να τα χασω αυτα τα 5!!!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!!!!!!μου λειψατε βρε!!!τι κάνετε;εμεις σε 4 μερες γινόμαστε 4ων (πωπω πως μεγαλώσαμε), τη Τρίτη εχουμε το εμβολιακι μας , δοξα το θεό ολα καλα!!!!!πωπω σαν σημερα εκανα το πρωτο θετικό τεστ.απιστευτο ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός.οσο για τα κιλα της εγκυμοσυνης το αφήνω ασχολιαστο(25 κιλα πρεπει να τα χάσω σιγουρα):(αχ εμενα εχει αρχίσει να γελάει με ήχο, τρελαίνομαι λιώνω!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!!!!!!μου λειψατε βρε!!!τι κάνετε;εμεις σε 4 μερες γινόμαστε 4ων (πωπω πως μεγαλώσαμε), τη Τρίτη εχουμε το εμβολιακι μας , δοξα το θεό ολα καλα!!!!!πωπω σαν σημερα εκανα το πρωτο θετικό τεστ.απιστευτο ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός.οσο για τα κιλα της εγκυμοσυνης το αφήνω ασχολιαστο(25 κιλα πρεπει να τα χάσω σιγουρα):(αχ εμενα εχει αρχίσει να γελάει με ήχο, τρελαίνομαι λιώνω!!!!!

καλημερα κ απο εμενα..εμεις σε 11 μερες κλεινουμε τον 5ο και ξεκιναμε κ τα φρουτακια μας...ειμαστε πολυ ησυχοι κοιμαται κ το βραδυ τελευταιο γευμα 11 με 11.30 και μετα στις 7.30 με 8.

αλλα κοιμομαστε κατα τις 9 το βραδυ και τον ξυπναω στις 11 για μαμ και υπνο παλι γιατι ειναι νωρις να τον αφησω απο τις 8.30 το βραδυ νυστικο μεχρι το πρωι..ειμαστε 8 κιλα και ειμαστε κ λιγο κρυωμενοι αλλα πολυ χαρουμενοι..γελαμε ξεκαρδιστικα ωρες ωρες και εχει πολυ γελιο...ολη την ωρα μιλαει μονος του φοναζει κ γελαει..αα βγαζουμε κ δοντακια χαχαχα οπου να ναι θα σκασουν με ειπε η παιδιατρος..εγω 9 δεκεμβρη εμεθα με μια μερα καθηστερησης κ ενα τεστ εγκυμοσυνης την εγκυμοσυνη μου περασε ενας χρονος κιολας..περναει ο καιρος γρηγορα..κανενα νεο απο τα υπολοιπα κοριτσια?

Link to comment
Share on other sites

4 μηνών και 9 ημερών μετρηθήκαμε και είμαστε 7.150 και 64 cm. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι γιατί γεννηθήκαμε μικροί!!!

Τη νύχτα κοιμόμαστε κατά τις 2 και ξυπνάμε 7-8. Δεν έχουμε καταφέρει ακόμα νο κοιμηθούμε παραπάνω...


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια και απο μας!! ♥ πολυ χαίρομαι που διαβάζω νεα σας . Εμεις ειμαστε 4,5 μηνων στις 15 γεναρη θα γινουμαι 5 και ξεκιναμε κρεμες και φρουτα γελαμε με ηχο μερικές φορές εχει ξεκαρδιστει στα γέλια μια δυο φορές είναι τρελα φτάσαμε τα 6μιση κιλα και 68 ποντους η παιδίατρος λεει ειναι πολυ ψηλη!! Κανουμε 5γευματα το τελευταίο 11 η 12 δεν εχουμε στάνταρ ωραρια το βραδυ ζοριζομαστε μέχρι να κοιμηθει αλλα ξυπναει 8με 9 και ξανά κοιμάται μεχρι12 υπναρουρου. Οι κυνόδοντες φουσκωσαν αλλα ακομα δεν κατεβηκαν. Είμαστε υγιείς και ευτυχισμένοι !! Αυτα από μας Καλές γιορτες και χρόνια πολλά! !


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μας!! ♥ πολυ χαίρομαι που διαβάζω νεα σας . Εμεις ειμαστε 4,5 μηνων στις 15 γεναρη θα γινουμαι 5 και ξεκιναμε κρεμες και φρουτα γελαμε με ηχο μερικές φορές εχει ξεκαρδιστει στα γέλια μια δυο φορές είναι τρελα φτάσαμε τα 6μιση κιλα και 68 ποντους η παιδίατρος λεει ειναι πολυ ψηλη!! Κανουμε 5γευματα το τελευταίο 11 η 12 δεν εχουμε στάνταρ ωραρια το βραδυ ζοριζομαστε μέχρι να κοιμηθει αλλα ξυπναει 8με 9 και ξανά κοιμάται μεχρι12 υπναρουρου. Οι κυνόδοντες φουσκωσαν αλλα ακομα δεν κατεβηκαν. Είμαστε υγιείς και ευτυχισμένοι !! Αυτα από μας Καλές γιορτες και χρόνια πολλά! !

Εμείς 14/1 5 μηνων! Θα την ξεκινήσω όμως αργότερα φαγητο λογω θηλασμου.

Καλή χρονιά να εχουμε κορίτσια!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους..τι κανετε κοριτσια?που χαθηκατε???

εμεις ειμαστε καλα ειμαστε 5 μιση μηνων και τρωμε φαγητακι τα τρωμε ολα..και κοιμομαστε κ το βραδυ..μεγαλωσαμε πολυ...ααα και βαρυναμε επισης..μου φευγουν τα χερια..5 μηνων ηταν 8250 και 69 υψος...τωρα με τα φαγητα ποσο θα φτασουμε??χαχαχαχα

δοντακια βγαλατε?εμεις ακομα απο 20 ημερων εχουν φουσκωσει τα ουλα μας αλλα ακομα...εχουμε λιγη γκρινια απο τα δοντακια ωρες ωρες αλλα και παλι ειναι πολυ χαρουμενος..περιμενουμε νεα απο ολα τα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!! Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ! Χαιρομαι πουνσας βρηκα!! Εμεις γεννηθηκαμε 14 αυγουστου τωρα ειμαστε 5 μηνων κ κατι, τρωμε φρουτοκρεμες κ ειμαστε 8200 και 71 εκ!!!!!


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...