Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Γεια σας!! Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ! Χαιρομαι πουνσας βρηκα!! Εμεις γεννηθηκαμε 14 αυγουστου τωρα ειμαστε 5 μηνων κ κατι, τρωμε φρουτοκρεμες κ ειμαστε 8200 και 71 εκ!!!!!

Γεια σου!! Αγοράκι ή κοριτσάκι; Κ εμένα η μπέμπα 14/8 γεννήθηκε!

Θηλάζεις ή όχι; Έχετε μπει σε στέρεες;


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

rinoui;2426150]Γεια σου!! Αγοράκι ή κοριτσάκι; Κ εμένα η μπέμπα 14/8 γεννήθηκε!

Θηλάζεις ή όχι; Έχετε μπει σε στέρεες;

Rinoui αγορακι εχω!! Εσενα τι ειναι το ζουζουνι σου? Δυστυχως δεν μπορεσα να θηλασω μολις εκλεισε τις 40 μερες καναμε μετακομιση(πηρε ο αντρας μ μεταθεση) κ δεν ειχα.. Αρχισαμε φρουτακια εδω κ καμια εβδομαδα! Εσεις?? :D


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Rinoui αγορακι εχω!! Εσενα τι ειναι το ζουζουνι σου? Δυστυχως δεν μπορεσα να θηλασω μολις εκλεισε τις 40 μερες καναμε μετακομιση(πηρε ο αντρας μ μεταθεση) κ δεν ειχα.. Αρχισαμε φρουτακια εδω κ καμια εβδομαδα! Εσεις?? :D

Κοριτσάκι!! Εγώ θηλάζω. Τώρα όμως που μπήκαμε στον 5ο δίνω το απόγευμα βιολογικό ρυζάλευρο με δικό μου γάλα. Στις αρχές του 6ου θα βάλουμε φρούτα κ στο τέλος του 6ου/αρχές 7ου λαχανικά.

Αθήνα μένατε; Πού μετακομίσετε;


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικια ειμαι! Μεναμε στον Βολο κ ηρθαμε σαλονικα! Πολλα μπραβο που θηλαζεις!! Ζηλευω λιγο να σου πω την αληθεια( με τη καλη εννοια!!). Εμεις ειμαστε 5,5 μηνων κ αρχισαμε φρουτα κ αυριο πρωτη μερα ριζαλευρο!! Α σημερα βγαλαμε κ το πρωτο δοντακι!!!!!!! :)


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο μενα κοριτια να σου ζησει το μωρακι σου nikoletakour..

εμεις κλεισαμε στις 23 τον 6ο τρωμε ολα τα φαγητακια μας εκτος απο τις απογευματινες τις κρεμες δεν του αρεσουν καθολου..καλυτερα βεβαια του δινω φαγητακι κ το απογευμα και καμια φορα τραχανα σπιτικο..τρελενεται..

εχουμε γινει θηριακι..ειμαστε 9 κιλα και 72 ποντους υψος..ακομα δοντακι δεν βγαλαμε εμεις αλλα εδω κ καιρο φαινονατια ειναι ετοιμα να σκασουν αλλα ακομα...ειμαστε κ λιγο κρυωμενοι με μπουκωμα και λιγο βηχα..αλλα κατα τ αλλα ειναι πολυ καλος και ησυχος.μιλαει μονος του δικες του κουβεντουλες θελει ολη την ωρα να ειναι ορθιος δεν θελει να καθεται...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ margi 25 να σου ζησει κ εσενα το δικο σου νινι! Τρωτε δηλαδη τραχανα? Τι καλα! Α βλεπω κ σενα ζουμπουρλουδικο ειναι,αλλα κ ψιλο μωρο! Περαστικα σας κιολας, μη στεναχωριεσαι θα περασει! Ησυχος ε? Εμας να δεις κιχ δεν βγαζει! Για να φανταστεις εβγαλε δοντι κ ουτε που εκλαψε που λενε οτι κλαινε οταν βγαζουν! Ευχομαι κ ο δικος σ ετσι!


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα! Εύχομαι καλή χρονιά σε όλες!

Έχω πάααρα πολύ καιρό να μπω! Εγώ γέννησα το Σεπτέμβριο το γλυκό μου αγοράκι και είμαστε όλη μέρα αγκαλίτσα! καμιά ιδέα για να μάθει να κοιμάται στο κρεβατάκι του κατά τη διάρκεια της ημέρας και όχι μόνο στην αγκαλιά;


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα! Εύχομαι καλή χρονιά σε όλες!

Έχω πάααρα πολύ καιρό να μπω! Εγώ γέννησα το Σεπτέμβριο το γλυκό μου αγοράκι και είμαστε όλη μέρα αγκαλίτσα! καμιά ιδέα για να μάθει να κοιμάται στο κρεβατάκι του κατά τη διάρκεια της ημέρας και όχι μόνο στην αγκαλιά;

Αν κοιμαται το βραδυ στο κρεβάτι του, τότε εισαι μια χαρά!!! Εμείς εχουμε γενικα θέμα με το κρεβάτι μας... Προσπαθώ το μεγαλύτερο διάστημα της ημέρας να το περνάμε στο δωμάτιό της ώστε να συνηθίζει το χωρο. Σιγά σιγά εξοικειώνεται κ περναει διαστήματα ύπνου στην κουνια της.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται στην κούνια του που όμως είναι ακόμα στο δωμάτιό μας. Αυτό θέλω κι εγώ Rinoui! Να κοιμάται και την ημέρα σιγά σιγά στην κούνια του! Έχεις δώσει πιπίλα; Εγώ να πω την αλήθεια διστάζω...πάλεψα πολύ να καταφέρω να το θηλάσω και δε θέλω να μου τα χαλάσει η πιπίλα!


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευτυχώς το βράδυ κοιμάται στην κούνια του που όμως είναι ακόμα στο δωμάτιό μας. Αυτό θέλω κι εγώ Rinoui! Να κοιμάται και την ημέρα σιγά σιγά στην κούνια του! Έχεις δώσει πιπίλα; Εγώ να πω την αλήθεια διστάζω...πάλεψα πολύ να καταφέρω να το θηλάσω και δε θέλω να μου τα χαλάσει η πιπίλα!

Έχω προσπαθήσει να της δώσω αλλά δεν τη δέχεται. Σε αυτή την ηλικία δε νομίζω να υπάρχει θέμα σύγχυσης θηλών. Αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Eσείς που έχετε ήδη αρχίσει στερεές τροφές ποιες χρησιμοποιείτε;

Ξεκινήσατε με ρυζάλευρο ή αλλιώς;

Επίσης, δίνετε νερό στα μωράκια σας;

Sorry για το βομβαρδισμό ερωτήσεων:roll:


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eσείς που έχετε ήδη αρχίσει στερεές τροφές ποιες χρησιμοποιείτε;

Ξεκινήσατε με ρυζάλευρο ή αλλιώς;

Επίσης, δίνετε νερό στα μωράκια σας;

Sorry για το βομβαρδισμό ερωτήσεων:roll:

Εγώ ξεκίνησα από τον 5ο με ρυζάλευρο βιολογικό της hipp κ το φτιάχνω με δικό μου γαλα. Αρχές 6ου θα βάλουμε φρούτα κ αρχές 7ου λαχανικά. Νερό αν κ δεν ειναι απαραίτητο ακόμα λογω θηλασμου της δίνω για να μαθαίνει σιγά σιγά.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ο μπέμπης 22/1 ηταν ακριβώς 5 μηνών ν 8750 γρ και 66.5 εκ. Ξεκινήσαμε με μηλο και αχλάδι. Ευτυχώς τρώει τα φρούτα. Τη Δευτέρα ξεκινάμε μια κρέμα δημητριακών της humana και το αλλο σαββατοκυριακο ξεκινάμε μοσχάρι με λαχανικα!

Melisanthi στον 5ο μηνα λιγο δυσκολο να πάθει συγχυση θηλων νομιζω.θα σε βοηθησει να μην εχει εσενα για πιπίλα. ..εσυ ξερεις ομως!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...