Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Eχουν μια φώκια τον robbie και μέσα από τραγουδάκια και διάφορα οργανάκια μιλάνε για την καθημερινότητά του, πχ ξυπνάει, κάνει μπάνιο κτλ κτλ

Ωραίο για την ηλικία τους αλλά δυστυχώς λόγω οικονομικού δεν τα καταφέραμε μιας και αναγκάστηκα τελικά να πάρω πάλι κοπέλα αφού κάποιος πρέπει να προσέχει τον μικρό όταν δεν μπορεί να πάει σχολείο.

Καιρό είχαμε να σε ακούσουμε, μας έλειψες!

ειχα ποσταρει αλλα δυο ποστ, τα οποια δεν εξρω που πηγαν :/

ελεγα οτι ειχα ξεχασει τον κωδικο, οτι δεν ειχα χρονο να το ψαξω περαιτερω γιατι εγιναν πολλα στο διαστημα που ελειπα.

επισης ενημερωνα οτι σας κανουμε κ εμεις παρεα στο θηλασμο αλλα ευελπιστω οχι για πολυ.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειχα ποσταρει αλλα δυο ποστ, τα οποια δεν εξρω που πηγαν :/

ελεγα οτι ειχα ξεχασει τον κωδικο, οτι δεν ειχα χρονο να το ψαξω περαιτερω γιατι εγιναν πολλα στο διαστημα που ελειπα.

επισης ενημερωνα οτι σας κανουμε κ εμεις παρεα στο θηλασμο αλλα ευελπιστω οχι για πολυ.

Kι εγώ το ίδιο ευελπιστώ!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια! Υπομονή με τα αρρωστούλικα, όσα πάνε παιδικό είναι λογικό... έτσι είναι τα πρώτα 2 χρόνια... Εμείς ευτυχώς μέχρι τώρα 2 φορές μύξες (μια πέρσυ τετοια εποχή και μια πριν λίγες μέρες) για καμιά εβδομάδα τη φορά και 1 φορά πυρετό (7 μηνών), καλά πάμε... ελπίζω να συνεχίσει έτσι... Εμείς θηλασμό κόψαμε τον Αύγουστο, έπεσε κι η εγκυμοσύνη τότε οπότε μου έκατσε καλά! Για φαγητά εμείς μια έτσι μια γιουβέτσι... ξανά μανά αλεσμένα μπας και φάει καμιά μπουκιά, αλλά τζάτζαλα μάτζαλα τα μασουλάει κανονικά το τέρας, μέχρι και καλαμάκι σουβλάκι έχει φάει η σιγανοπαπαδιά, αλλά αν του δώσω γεύμα κανονικό ανάλεστο τσινάει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!!!Καλά δε προλαβαίνω να μπαίνω εδω κάθε δεύτερη βδομάδα είμαστε αρρωστες(κι εγώ μαζί....)

Δεν πήγαμε παιδικο 3 βδομάδες τώρα και αφού θα κλείσουν θα ξαναπάμε στις 8.Πηρε και αντιβιωση η μικρούλα μου έκανε 40 και 4 :shock:μια μερα.

Τώρα που τα οικονομικα είναι καλυτερα θα πάρουμε το ακριβό θερμόμετρο που ήθελα γιατί ρε κορίτσια δεν αντέχω το μαρτύριο με το θερμόμετρο στη μασχάλη ειδικά το βράδυ που κοιμάται. Είχα και τη πιπιλα για το βράδυ αλλά τελείωσαν οι μπαταρίες και δε ξέρω πως αλλάζουν. :confused:

Ποιο θερμόμετρο έχετε εσεις;Εγω έλεγα ένα μετώπου να πάρω.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!Καλά δε προλαβαίνω να μπαίνω εδω κάθε δεύτερη βδομάδα είμαστε αρρωστες(κι εγώ μαζί....)

Δεν πήγαμε παιδικο 3 βδομάδες τώρα και αφού θα κλείσουν θα ξαναπάμε στις 8.Πηρε και αντιβιωση η μικρούλα μου έκανε 40 και 4 :shock:μια μερα.

Τώρα που τα οικονομικα είναι καλυτερα θα πάρουμε το ακριβό θερμόμετρο που ήθελα γιατί ρε κορίτσια δεν αντέχω το μαρτύριο με το θερμόμετρο στη μασχάλη ειδικά το βράδυ που κοιμάται. Είχα και τη πιπιλα για το βράδυ αλλά τελείωσαν οι μπαταρίες και δε ξέρω πως αλλάζουν. :confused:

Ποιο θερμόμετρο έχετε εσεις;Εγω έλεγα ένα μετώπου να πάρω.

Περαςτικα σας! Εγω εχω ενα μετωπου-αυτιου με υπερηθρες 2 ψηφιακα στοματος-μασχαλης-πωπου κ 1 υδραργυρου το κλασικο! Μεγαλη ποικιλια οπως βλεπεις!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε αυτό

http://www.ofarmakopoiosmou.gr/gr/el/products/medisana-ftn-psifiako-thermometro-yperythron-metopoy?gclid=CN6rjMfH8ckCFYIfwwodXWkJwg

Κι εμείς είμαστε με ωτιτιδα- επιπεφυκιτιδα. Αλλά δόξα το Θεό μας πέρασαν τα ακροαστικά, μιας και πέρνουμε singulair, flixotide και aerolin σχεδόν συνέχεια!Αλλά ελπίζω ότι του χρόνου δεν θα περάσουμε τα ίδια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

που είστε καλέ όλες??? τα παιδάκια καλά??? εμείς θεριεύουμε κ πάμε!!! πολύ ζωηρά κορίτσια μου ζωή να 'χουν! λέμε κ αρκετά λογάκια, συννενοούμαστε άψογα!! δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα μεγαλώνουν!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε εμείς! επίσης μιλάμε! έχει βελτιώσει πολύ τον τρόπο που λέει λεξούλες και μαθαίνει συνεχώς καινούριες! αναγνωρίζουμε επίσης τα φωνήεντα, τα δείχνουμε και τα λέμε και μετράμε μέχρι το 10! έχει πολύ πλάκα!

ο μόνος μου φόβος είναι ότι σκαρφαλώνει και τρέμω μην πέσει! ότι βρει το βάζει στο πάτωμα και ανεβαίνει πάνω του. ακόμα είναι κολλημένη πάνω μου και επιτέλους αρχίσαμε να μασουλάμε! αν και το περισσότερο φαγητό ακόμα λιωμένο το θέλει.


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή χρονιά κορίτσια μου,

Κι εμείς συνεννοούμαστε πλέον. Επαναλαμβάνει τις περισσότερες λεξούλες. Σκαρφαλώνουμε όπου βρούμε. Μας αρέσουν πολύ τα παιχνιδια που έχουν σχέση με την λεπτή κινητικότητα, ασχολούμαστε με τις ώρες, αρκεί βέβαια να είναι και η μαμά πάντα παρών. Χορεύουμε, τραγουδάμε με τον τρόπο μας. Στο σχολείο πάμε πολύ καλά αν και είμαστε πολύ συχνά άρρωστοι, μαμά και γιος! Πότε πέρασε βρε κορίτσια ενάμισης χρόνος???? Οσον αφορά το θέμα 2ης εγκυμοσύνης, το αφήσαμε στην άκρη γιατί μας έχουν πεθάνει οι αρρώστιες!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σκαρφάλωμα μάλλον το έχουν όλα!! δεν έχουμε αφήσει τπτ! καρέκλες,καναπέδες,κρεβάτια,τραπεζάκια έπιπλο τιβι!! μας έφεραν οι νονοί μας τραπεζάκια με επιφάνεια για τουβλάκια κ σκαμπουδάκια! ε εμείς τα σκαμπώ τα έχουμε διακοσμητικά! καθόμαστε πάνω στο τραπεζάκι! από παιχνίδια βρε κορίτσια σπάνια ασχολούνται! θέλουν όλα τ'ασχετα από το λάπτοπ μέχρι το μιξερ κ τον αρτοπαρασκευαστή!! αλλά αν κάτσω μαζί τους ασχολούνται πολύ κ με τα τουβλάκια κι επίσης μας αρέσουν πολύ τα βιβλία!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια κι από εμάς! Αρρώστιες διαβάζω... Δεν την γλιτώσαμε κι εμείς... Βήχας, μύξες, πυρετός, απ' όλα... τώρα είμαστε καλά ευτυχώς, τι ήταν αυτός ο χειμώνας; όλος ο κόσμος χάλια... Λογάκια ε; Αχ τρελαίνομαιιιι!!! Λέει κι εμένα πολλά πράγματα και κάνει και προτασούλες με 4-5 λεξούλες :D! Με το φαγητό είμαστε ακόμα πολύ πίσω αλλά θα στρώσουμε, που θα πάει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο βρε Ντοριτα!! κ προτασούλες!! εμείς με το φαγητό είμαστε οκ! είναι πολύ λιχούδιδες κ οι δυο! έχουμε ιδιαίτερη αγάπη στην ψησταριά!! είτε είναι κοψίδια είτε ψάρι :D καλά ο μικρός δε έχει εμμονή! κάθε μέρα ν'ανάβαμε κάρβουνα όχι δεν έλεγε!! τι να σας πω ότι μια μέρα που φάγαμε στους δικούς μου μεγάλη παρέα κι έτυχε είχαμε κ κοκορέτσι ... ε το τάραξε βρε κορίτσια! 1,5 χρ. μωρό κ τρελάθηκε με το κοκορέτσι! καλά για τσιπουρομεζέδες τραπεζώματα κτλ πρώτοι είναι κι οι δυο!! έχουνπάρει γερά γονίδια μαμας! :tongue: χαχχαχα

κορίτσια για πείτε από πειθαρχία πως τα πάτε?? γιατί εμένα μ'έχουν βγάλει το λαδι ρε παιδιά!! πολύ αντίδραση κ ανυπακοή σε όλα!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμείς πίσω με το φαγητό... ακόμα αλέθω! όχι ότι δεν μπορεί να μασήσει, βαριέται νομίζω! μια μέρα βγήκαμε έξω για σουβλάκια και κατέβασε μισό σουβλάκι! με πίτα, πατάτες και τζατζίκι! τι να πω!

πειθαρχία ε? μμμ η δικιά μου δεν ακούει πάντα. ακούει ότι θέλει. αν θέλω να επιμείνω σε κάτι το επαναλαμβάνω πολλές φορές, εκείνη αλλάζει θέμα, εγώ συνεχίζω... στο τέλος βάζει τα κλάματα! αν όμως της εξηγήσω γιατί θέλω να κάνει αυτό που της ζητάω τις περισσότερες φορές το κάνει! Γενικά είναι να μην πεισμώσει, αν την πιάσω στο φιλότιμο χαλί γίνεται!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...