Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Μου έδωσε dvd και γενικά είναι πολύ καλός!! Πέρα από το ότι ευχαριστήθηκα γιατί οι μετρήσεις μας είναι φυσιολογικές, είδαμε τόσο καθαρά τη μπέμπα που μου φαινόταν απίστευτο!!! Έγραψα και προχθές τη στάση που είχε πάρει στο τέλος, κάνοντας μαξιλάρι το ένα της χεράκι!! Πολλά γέλια!!!

Αχου την!!! Τελειαα!!! Ξεχωριζει και σε ποιον μοιαζει δηλαδη?? Τι τελειαα!!!! Μπραβο στην μικρουλα σας!!!! 8 μερουλες μεινανε για την δικη μας β!!! Κρατησε ωρα η εξεταση?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λένε ότι μου μοιάζει αλλά εγώ δεν το καταλαβαίνω!! χαχαχα!!! Η εξέταση κράτησε λίγο λιγότερο από μία ώρα, αλλά αυτό εξαστάται από το πόσο εύκολα γίνονται οι μετρήσεις!! Εμάς ήταν συνεργάσιμη! Ίσως παίζει ρόλο και το μηχάνημα! Εμάς μας είπε πάνω στην κουβέντα ότι το πήρε την προηγούμενη εβδομάδα, οπότε λογικό να έχει τέλεια ανάλυση! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Εκεί θα κάνω και το ντόπλερ πρώτα ο Θεός! Να μην ξεχάσω! Την Πέμπτη στις 18:00 έχει συνάντηση στο Πρενατάλ με μία μαία, όπου θα μιλήσουν για αγορές για το μωρό, φροντίδα κλπ. Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να πάω, αλλά γίνεται κάθε μήνα. Όποια θέλει μπορεί να πάει! Επίσης το Σάββατο στις 18:00 έχει κάτι όμορφο για τον τοκετό. Θα ανεβάσω την αφίσα.


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι μου μοιάζει αλλά εγώ δεν το καταλαβαίνω!! χαχαχα!!! Η εξέταση κράτησε λίγο λιγότερο από μία ώρα, αλλά αυτό εξαστάται από το πόσο εύκολα γίνονται οι μετρήσεις!! Εμάς ήταν συνεργάσιμη! Ίσως παίζει ρόλο και το μηχάνημα! Εμάς μας είπε πάνω στην κουβέντα ότι το πήρε την προηγούμενη εβδομάδα, οπότε λογικό να έχει τέλεια ανάλυση! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Εκεί θα κάνω και το ντόπλερ πρώτα ο Θεός! Να μην ξεχάσω! Την Πέμπτη στις 18:00 έχει συνάντηση στο Πρενατάλ με μία μαία, όπου θα μιλήσουν για αγορές για το μωρό, φροντίδα κλπ. Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να πάω, αλλά γίνεται κάθε μήνα. Όποια θέλει μπορεί να πάει! Επίσης το Σάββατο στις 18:00 έχει κάτι όμορφο για τον τοκετό. Θα ανεβάσω την αφίσα.

Τελειααα!!! Τελεια!! Τελεια!!! Εγω εχω ενστικτο οτι θα μοιαζει στον μπαμπα μας!!! χαχαχαχχαχαχα Για να δουμε και εμεις αν μας κανει την χαρη να μας δειξει φατσουλα την αλλη Τριτη!!!

Αν τα καταφερω θα παω στο πρεναταλ! Ειδαλλως θα το αφησω για τον επομενο μηνα!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!! οντως εχουμε μεινει 3-4 μονο ενεργες!!! τι κανετε?? εγω εκανα το λαθος σημερα να δοκιμασω κατι αλλο για πρωινο και εφαγα μια χουφτα κορν φλεκς με γαλα..περπατησα μετα 20 λεπτα και παλι το σακχαρο ηταν εκτος!! 147! φφφφφ μου φενεται πως θα τη βγαλω με βραστα αυγα η γιαουρτι για πρωινο το επομενο μηνα-δυμηνο! στο τελος θα παθω καμια χοληστερινη! την Δευτερα θα παω στην διαβητολογο να δω τι θα μου πει..παντως αν φαω 2 φρυγανιες η μια φετα ψωμι με τυρι που μου εχει στο ενδικτικο προγραμμα διατροφης που μου εδωσε χτυπαω εκτος οριον..ευτυχως το υψηλοτερο μου ειναι το 160..γιατι εχω ακουσει και για 200+ και αυτο το 160 ηταν μετα απο πιτσα!! τουλαχιστον το ευχαριστηθικα!! οχι σχεδον 150 ομως σημερα μετα απο μια χουφτα κορν φλεκς!!! παντως στον υπερυχω ευτυχως δεν ειδαμε κανενα σημαδι του σακχαρου..ισα ισα που μας βγαινει και μικροτερος ο μπεμπης κατα 2 βδομαδες! δεν εδωσα το παρον κανα 2 μερες αλλα ειπα να σας ζαλισω μονομιας τωρα!! χαχχαχα


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλες το μπι!! Τι μου κανετε?? Εγω εχω μια νυστα σημερα, ενα πονοκεφαλο... ισως φταιει κι ο καιρος!!!

Μπειμπι μου δυσκολη η διατροφη με το σακχαρο εε?? Τοσο πολυ ανεβαινει?

Μια χαρουλα ειναι ο γλυκουλης σου!! Κοντευεταιι σιγα σιγα!! Ποτε μπαινεις στον μηνα σου?

Αννουλα μου τι μου κανεις?

Ασπα περιμενουμε νεακια σου!!!

Μπρι και Γλυκουλα που εχετε χαθει??

Φιλια σε ολες!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου new baby!! Κ εγώ την Παρασκευή έχω ραντεβού με το γιατρό μου και μου είχε πει την προηγούμενη φορά ότι θα μου γράψει καμπύλη ζαχάρου και πιστεύω ότι θα μου σπάσει τα νεύρα!! Μέχρι τώρα στις εξετάσεις το ζάχαρο ήταν φυσιολογικό αλλά από ό,τι καταλαβαίνω αυτό δεν παίζει ρόλο! Θα δείξει! Υπομονή κοριτσάκι!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χαρμάκι μου!!! Είμαι πολύ καλά!!! Εγώ με αυτό τον καιρό έχω αλλεργία και ιδρώνω και ξειδρώνω, ειδικά το βράδυ που κοιμάμαι!! Θα περάσει κ αυτό!!! Φιλιά πολλά σε όλες!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω υπερενταση σημερα..ενω για μερες δεν εκανα τιποτα στο σπιτι σημερα μεχει πιασει να τα κανω ολα!!!μετα τον περιπατο που πρωτη φορα κανω! ειπα να ξεκινησω γενικη.. ακομα και τα στορια κατεβασα τα εβγαλα εξω και τα επλυνα ενα ενα με σφουγγαρι και υγρο πιατων..οταν ερθει ο αντρας μου θα μου μουρμουρισει λιγο γιατι χθες ειχαμε την κουβεντα και μουλεγε να αφησω τις δυσκολες δουλειες και τα ακροβατικα σε καρεκλες και σκαλες..ε λες και μουπε ανεβα και καν΄τα ολα!! χαχαχα ...καπου διαβασα για το συνδρομο της φωλιας που πιανει τις εγκυους! λετε να μεπιασε ξαφνικα κατι τετοιο? οσο για το ποτε μπαινω στο μηνα μου ενας θεος ξερεις!! χαχαχ ειχα χαλια κυκλο... στον υπερυχω το μωρο δειχνει παντα πιο μικρο αλλα οχι με ιδια αποκληση..μια μερικες μερες... μια μια βδομαδα μεχρι και 2..τι να πω..καπου μεταξει 18 και 22 Ιουνη υπολογιζω.!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχετε δίκιο ο,τι κι αν μου πείτε...

Είμαι απαράδεκτη !! Γράφω περισσότερο στις Αυγουστιάτικες μανούλες, δεν εχω πολύ χρόνο τελευταία.. Αλλά ας μην αρχίσω τις δικαιολογίες...

Διαβασα τα νεα σας και χαίρομαι που είστε καλά !! Προχωράμε όλες ακάθεκτες βλέπω !!

aspa ελπίζω να είσαι καλύτερα.. Νοσηλεύεσαι ακόμα ;

Τα δικά μου νεα όλα καλά ! Έκανα τη καμπύλη ζαχάρου και ευτυχώς όλα φυσιολογικά. Είχα αγχωθεί επειδή είμαι λάτρης της ζάχαρης.. Αν και τη διατροφή μου τελευταία την έχω αλλάξει, επειδή δε με παίρνει να κάνω αλλιώς !!! :tongue:

Την κόρη μου, την ειδα σήμερα, είναι μια κούκλα σαν και εμένα !! 700 γρ περίπου και όλα φυσιολογικά ! Κουνιέται κάθε μέρα, στριφογυρίζει, την νιώθω πλέον κανονικότατα !!

Είχα και ενα περιστατικό πριν μια βδομάδα, 2 φορές με έλουσε κρύος ιδρώτας και παραλίγο να λιποθυμήσω αλλά δεν ήταν τίποτα, απλά της εγκυμοσύνης, όπως είπε ο γιατρός, αφού όλες οι εξετασεις είναι καλές ! Ευτυχώς !!

Βρε κορίτσια.. Πως έχει περάσει ο καιρός τόσο γρήγορα...; Νεράκι περνάει.. Θέλω να αγκαλιάσω το μωρό μου, σας λέω !

newbaby αυτό για τη φωλιά μου 'ρθε και εμένα στο μυαλό ! Ίσως να είναι κι απο την αγωνία σου να είναι όλα έτοιμα για να το υποδεχτείς.. Αλλά μωρέ, πρόσεχε.. Καλά σου λέει ο άντρας σου.. Και εμένα με πιάνει ώρες ώρες η μανία, αλλά τις προάλλες κόντεψα να πεθάνω μετά απο τη μέση μου και λέω θα κάνω όπου με παίρνει !

Με τη ζέστη πώς τα πάτε ;; Σήμερα εχω ΛΙΩΣΕΙΕΙΕΙΕΙ !!

Χαρμάκι Looney πολλά φιλάκια !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...