Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Χαίρετε,χαίρετε!!!

Είμαι η vasdeli και είμαι καλά και..... ξάπλα! Δηλαδή όχι ακριβώς ξάπλα αλλά κάπως σαν κατ' οίκον περιορισμό ένα πράγμα... :P Είμαι έγκυος, περιμένω το 4ο παιδάκι μου και επειδή αυτή η εγκυμοσύνη είναι κάπως ιδιόρρυθμη είμαι σε αυτή την κατάσταση!!!

Υπάρχουν άλλες εγκυούλες που βιώνουν κατι παρόμοιο; Εγκυούλες σε κατ' οίκον περιορισμο;:tongue: Σε ακινησία ίσως; Θα ήταν ωραίο να μαζευτούμε εδώ και να τα λέμε.....τι λέτε;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ, όπως ξέρεις Βίκυ μου, δεν είμαι έγκυος, απλώς θέλω να ρωτήσω πώς πάει η εγκυμοσύνη σου. Γιατί είσαι σε ακινησία;Έχεις βοήθεια με τα παιδιά και το σπίτι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όπως ξέρεις Βίκυ μου, δεν είμαι έγκυος, απλώς θέλω να ρωτήσω πώς πάει η εγκυμοσύνη σου. Γιατί είσαι σε ακινησία;Έχεις βοήθεια με τα παιδιά και το σπίτι;

Έχω επιπωματικό πλακούντα Αρετή μου και πρέπει να προσέχω πάρα πολύ! Όχι βάρη, όχι κούραση....

Η εγκυμοσύνη καλά πάει μεχρι στιγμής, βρίσκομαι στην Αθήνα για εβδομaδιαία παρακολούθηση...οι υπόλοιποι έμειναν πίσω... τι να κάνουμε, ΚΑΙ αυτό θα περάσει!

Μα κανείς άλλος ρε παιδιά;:-(


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν είσαι μόνη σου!!!! :D:D:D:D

Το όνομά μου είναι Ξένια (Smurfita με φωνάζει ο άντρας μου γιατί όταν με γνώρισε του θύμιζα λέει τη Στρουμφίτα!). Περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι τον Μάιο. Είμαι κι εγώ σε "κατ'οίκον περιορισμό".Όχι για κάποιον ιδιαίτερα σοβαρό λόγο πέρα του ότι έχω πάρα πολλούς εμετούς, μου πέφτει η πίεση κι έτσι δυσκολεύομαι να βγαίνω έξω. Τουλάχιστον μόνη μου δεν πηγαίνω πουθενά, περιμένω και πηγαίνουμε με τον άντρα μου και σηκώνει από τώρα τα "οικογενειακά βάρη"!

Vasdeli με το καλό να δεχτείτε και το 4ο παιδάκι σας!!! Πολύ ωραία η ιδέα σου να μαζευτούμε εδώ οι "συμπάσχουσες"!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Δεν είσαι μόνη σου!!!! :D:D:D:D

Το όνομά μου είναι Ξένια (Smurfita με φωνάζει ο άντρας μου γιατί όταν με γνώρισε του θύμιζα λέει τη Στρουμφίτα!). Περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι τον Μάιο. Είμαι κι εγώ σε "κατ'οίκον περιορισμό".Όχι για κάποιον ιδιαίτερα σοβαρό λόγο πέρα του ότι έχω πάρα πολλούς εμετούς, μου πέφτει η πίεση κι έτσι δυσκολεύομαι να βγαίνω έξω. Τουλάχιστον μόνη μου δεν πηγαίνω πουθενά, περιμένω και πηγαίνουμε με τον άντρα μου και σηκώνει από τώρα τα "οικογενειακά βάρη"!

Vasdeli με το καλό να δεχτείτε και το 4ο παιδάκι σας!!! Πολύ ωραία η ιδέα σου να μαζευτούμε εδώ οι "συμπάσχουσες"!

Αχ πόσο χαίρομαι που βρήκα παρέα, Ξένια! :D

Τον Μάιο ε; εγώ έχω ΠΗΤ τον Ιούλιο, αν τα καταφέρω να φτάσω μέχρι εκεί μιας και μπορεί να χρειαστεί να γίνει πολύ πιο μπροστάη καισαρική και να μπει το μωράκι μου στη θερμοκοιτίδα λόγω επιπωματικού πλακούντα! Αλλά εγώ θέλω να σκέφτομαι θετικά και να λέω ότι θα τα καταφέρω να φτάσω και πέρα από τις 32 βδομάδες!

Το πρώτο παιδάκι ε; Τι ωραία! Έμαθες φύλο; Εγώ σήμερα έχω ραντεβού και ίσως δούμε κάτι αν το επιτρέπει και η θέση του μωρού!:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο χαίρομαι που βρήκα παρέα, Ξένια! :D

Τον Μάιο ε; εγώ έχω ΠΗΤ τον Ιούλιο, αν τα καταφέρω να φτάσω μέχρι εκεί μιας και μπορεί να χρειαστεί να γίνει πολύ πιο μπροστάη καισαρική και να μπει το μωράκι μου στη θερμοκοιτίδα λόγω επιπωματικού πλακούντα! Αλλά εγώ θέλω να σκέφτομαι θετικά και να λέω ότι θα τα καταφέρω να φτάσω και πέρα από τις 32 βδομάδες!

Το πρώτο παιδάκι ε; Τι ωραία! Έμαθες φύλο; Εγώ σήμερα έχω ραντεβού και ίσως δούμε κάτι αν το επιτρέπει και η θέση του μωρού!:D

Καλημερα και με το καλο το μωρακι σου..

Να χαιρεσαι και τα αλλα σου παιδακια!!

Επειδη γραφεις για επιπωματικο πλακουντα να σου πω οτι κι εγω ειχα...

Το ειδαμε στην αυχενικη...

Μεχρι και την Πεμπτη που μας περασε ηταν επιπωματικος...

Τωρα πλεον εχει ανεβει και ειναι πλαγιος δεξιος...

Οποτε μην αγχωνεσαι!!!Θα ανεβει!!!

Το 90% των περιπτωσεων επιπωματικου εχουν ανεβει...Απλα μεχρι να συμβει θελει λιγο προσοχη παραπανω...Φανταζομαι οτι τα γνωριζεις ηδη!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και με το καλο το μωρακι σου..

Να χαιρεσαι και τα αλλα σου παιδακια!!

Επειδη γραφεις για επιπωματικο πλακουντα να σου πω οτι κι εγω ειχα...

Το ειδαμε στην αυχενικη...

Μεχρι και την Πεμπτη που μας περασε ηταν επιπωματικος...

Τωρα πλεον εχει ανεβει και ειναι πλαγιος δεξιος...

Οποτε μην αγχωνεσαι!!!Θα ανεβει!!!

Το 90% των περιπτωσεων επιπωματικου εχουν ανεβει...Απλα μεχρι να συμβει θελει λιγο προσοχη παραπανω...Φανταζομαι οτι τα γνωριζεις ηδη!!!

Σε ευχαριστώ τόόόόόσο πολύ που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Σε σένα τι είχε πει ο γιατρός; τι οδηγίες σου είχε δώσει;

Είμαι χαρούμενη γιατί σήμερα που πήγα είδε πως έχει αρχίσει να ανεβαίνει και μου είπε ότι ίσως γίνει και μένα παραχείλιος μέχρι την 22η βδομάδα που μπορεί να ανέβει ο πλακούντας!

Να ξέρεις τα λόγια σου μου δίνουν πολύ κουράγιο!

Τώρα σε τι φάση είσαι; βγαίνεις έξω; δουλεύεις; τι οδηγίες σου έχει δώσει;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ τόόόόόσο πολύ που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Σε σένα τι είχε πει ο γιατρός; τι οδηγίες σου είχε δώσει;

Είμαι χαρούμενη γιατί σήμερα που πήγα είδε πως έχει αρχίσει να ανεβαίνει και μου είπε ότι ίσως γίνει και μένα παραχείλιος μέχρι την 22η βδομάδα που μπορεί να ανέβει ο πλακούντας!

Να ξέρεις τα λόγια σου μου δίνουν πολύ κουράγιο!

Τώρα σε τι φάση είσαι; βγαίνεις έξω; δουλεύεις; τι οδηγίες σου έχει δώσει;

Μπράβο φιλενάδα για τα καλά νέα!

Όλα θα πάνε καλά......

Κάτσε και συνέχισε το κέντημα (ζηλεύω η ανίδεη.......)

Φιλιάαααααααα


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου δεν φανταζεσαι ποσο χαιρομαι!!!

καταλαβαινω πως ισως ειναι λιγο δυσκολα να εισαι συνεχεια ξαπλα αλλα τι αλλο μπορεις να κανεις απο το να το απολαυσεις???

με το καλο και στειλε και λιγη μπεμπεδοσκονη κι απο εδω:tongue:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ τόόόόόσο πολύ που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Σε σένα τι είχε πει ο γιατρός; τι οδηγίες σου είχε δώσει;

Είμαι χαρούμενη γιατί σήμερα που πήγα είδε πως έχει αρχίσει να ανεβαίνει και μου είπε ότι ίσως γίνει και μένα παραχείλιος μέχρι την 22η βδομάδα που μπορεί να ανέβει ο πλακούντας!

Να ξέρεις τα λόγια σου μου δίνουν πολύ κουράγιο!

Τώρα σε τι φάση είσαι; βγαίνεις έξω; δουλεύεις; τι οδηγίες σου έχει δώσει;

Εμενα ηταν εξ αρχης καθυσηχαστικος!

Ποτε δεν μου ειπε οτι εχω περιθωριο μεχρι την 22η εβδομαδα...

Αντιθετως μου ειπε οτι τα περιθωρια μας ειναι μεχρι την 32η και το ιδιο μου ειπαν και στο νοσοκομειο που πηγα.

Η κολλητη μου και αλλη μια φιλη μου ειχαν επισης επιπωματικο και εν τελη μια χαρα ανεβηκε...Δεν ειχαν κανενα προβλημα..

Επισης ποτε δεν μου ειπε να σταματησω τις δραστηριοτητες μου και να ξαπλωσω σε ενα κρεβατι...Απλα μου ειχε και εχει πει να μην σηκωνω βαρη καθολου μα καθολου επαφες και να προσεχω το πως θα σκυβω!!!

Οσο για το αν δουλευω οχι...Δυστυχως η νοσηλευτρια δεν εχει περαση πλεον!!!χααχα!!!

Βγαινω εξω κανονικα,περπαταω μεχρι εκει που νοιωθω οτι μπορω...Οταν κουραζομαι καθομαι!!!

Γενικα κανω τα ιδια που εκανα πριν μεινω εγκυος απλα σε πιο light κατασταση!!!!

Ολα καλα θα μας πανε!!!!:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φιλενάδα για τα καλά νέα!

Όλα θα πάνε καλά......

Κάτσε και συνέχισε το κέντημα (ζηλεύω η ανίδεη.......)

Φιλιάαααααααα

A! Να που ξανασυναντιόμαστε γλυκιά μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! κι εσύ με το καλό! Όλα καλά τώρα;

Πολλά πολλά φιλιά!!!

κοριτσακι μου δεν φανταζεσαι ποσο χαιρομαι!!!

καταλαβαινω πως ισως ειναι λιγο δυσκολα να εισαι συνεχεια ξαπλα αλλα τι αλλο μπορεις να κανεις απο το να το απολαυσεις???

με το καλο και στειλε και λιγη μπεμπεδοσκονη κι απο εδω:tongue:

Αχ, Πασχαλίτσα μου! Τι κάνεις βρε ψυχή; φυσάω φυσάω δυνατά να σε φτάσει!!!! Φουυυυυυυυ!:P Δεν είμαι ξάπλα, απλά πρέπει να προσέχω...πολυθρόνα, καναπέ και το ανάποδο!!! χαχα!!!!

Εμενα ηταν εξ αρχης καθυσηχαστικος!

Ποτε δεν μου ειπε οτι εχω περιθωριο μεχρι την 22η εβδομαδα...

Αντιθετως μου ειπε οτι τα περιθωρια μας ειναι μεχρι την 32η και το ιδιο μου ειπαν και στο νοσοκομειο που πηγα.

Η κολλητη μου και αλλη μια φιλη μου ειχαν επισης επιπωματικο και εν τελη μια χαρα ανεβηκε...Δεν ειχαν κανενα προβλημα..

Επισης ποτε δεν μου ειπε να σταματησω τις δραστηριοτητες μου και να ξαπλωσω σε ενα κρεβατι...Απλα μου ειχε και εχει πει να μην σηκωνω βαρη καθολου μα καθολου επαφες και να προσεχω το πως θα σκυβω!!!

Οσο για το αν δουλευω οχι...Δυστυχως η νοσηλευτρια δεν εχει περαση πλεον!!!χααχα!!!

Βγαινω εξω κανονικα,περπαταω μεχρι εκει που νοιωθω οτι μπορω...Οταν κουραζομαι καθομαι!!!

Γενικα κανω τα ιδια που εκανα πριν μεινω εγκυος απλα σε πιο light κατασταση!!!!

Ολα καλα θα μας πανε!!!!:D:D:D:D

Καλημέρα, καλή μου! Ούτε εγώ είμαι ξάπλα! Απλά πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω, όχι στο κρεβάτι, μου είπε και στο χθεσινό ραντεβού....Δεν πρέπει να κουράζομαι μιας και ένα επιπλεον σε μένα είναι ότι η εμφύτευση έγινε πολύ χαμηλά, σχεδόν στον ισθμό της μήτρας, πίσω και κάτω από τις προηγούμενες καισαρικές μου...Συν του ότι ο πλακούντας είναι επιπωματικός αλλά ανεβαίνει!!!! Ναι, Δόξα τω Θεώ!

Smourfita, πού είσαι παιδί μου; τι κάνεις;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

A! Να που ξανασυναντιόμαστε γλυκιά μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! κι εσύ με το καλό! Όλα καλά τώρα;

Πολλά πολλά φιλιά!!!

Αχ, Πασχαλίτσα μου! Τι κάνεις βρε ψυχή; φυσάω φυσάω δυνατά να σε φτάσει!!!! Φουυυυυυυυ!:P Δεν είμαι ξάπλα, απλά πρέπει να προσέχω...πολυθρόνα, καναπέ και το ανάποδο!!! χαχα!!!!

Καλημέρα, καλή μου! Ούτε εγώ είμαι ξάπλα! Απλά πρέπει να προσέχω λίγο παραπάνω, όχι στο κρεβάτι, μου είπε και στο χθεσινό ραντεβού....Δεν πρέπει να κουράζομαι μιας και ένα επιπλεον σε μένα είναι ότι η εμφύτευση έγινε πολύ χαμηλά, σχεδόν στον ισθμό της μήτρας, πίσω και κάτω από τις προηγούμενες καισαρικές μου...Συν του ότι ο πλακούντας είναι επιπωματικός αλλά ανεβαίνει!!!! Ναι, Δόξα τω Θεώ!

Smourfita, πού είσαι παιδί μου; τι κάνεις;

Kαλημερα!

Αρα στην ουσια τα ιδια μας εχουν πει!

Βεβαια εσυ εχεις και το θεματακι της εμφυτευσης οποτε ενα παραπανω...

Τον ειχα ρωτησει για ποιο λογο ενας πλακουντας γινεται επιπωματικος και μου ειπε οτι συνηθως συμβαινει μετα απο καισαρικες,μετα απο αποξεσεις(απο την επαθα εγω) και αναλογα το σημειο εμφυτευσης...

Εσυ θα κρατησεις το θετικο της υποθεσης!

ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥ ΚΑΛΟΟΟ!!!!!!!!!!;););););)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεί να συμβεί λόγω πολυτοκίας! Είπε σε μένα! Αλλά μην το ψάχνεις, τυχαίο είναι πολλές φορές! απλά τραβάς κάρτα από την τράπουλα! :D:D:D:D:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα vasdeli!!! Εδώ είμαι!!!

Χθες την έβγαλα στην τουαλέτα όοοοολη μέεεεερα αγκαλιά με τη λεκάνη (γι'αυτό δεν μπήκα καθόλου)! Γιαούρτι έφαγα το βράδυ ούτε κι αυτό το κράτησα. Τέλοσπάντων...

Κατα τα άλλα σήμερα πήγαμε μέχρι το εκπτωτικό χωριό και πήραμε την κουνουπιέρα για την κούνια (βέβαια κούνια δεν έχουμε πάρει ακόμα!), κοιτάξαμε για το καρότσι, κάναμε βολτούλα χαλαρή και τώρα γυρίσαμε.

vasdeli αφού ανεβαίνει ο πλακούντας τότε όλα καλά!!! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, περπάτα και λίγο χαλαρά και πάνω απ'όλα θετική σκέψη!!!

Καλό υπόλοιπο Σαββατοκύριακο να έχουμε!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...