Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ποσό γέλασα … χαχαχαχαχαχχαχαχαχα…. Είσαι εγώ … κ εγώ ξυπνάω κ το σταματάω χαχαχαχχα φαντάσου να είμαι κ έγκυος τι έχει να γίνει χαχαχαχα

      ε σε λίγο ο οργανισμός σου θα βρει τρόπο να ολοκληρώσει αυτό που άρχισε! και γω δεν το  περίμενα αλλά δεν σου κάνω πλάκα πηγαίνει όντως πιο γρήγορα μετά! το πρώτο 3 μηνο πονούσα ! το 2 ο τρίμηνο το ευχαριστιόμουνα , το 3ο τρίμηνο ξανά πονάω 

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Αμάν ρε κορίτσι μου,μέχρι 22 βδομάδα και έχεις εμετούς; περαστικά!!!! Εγώ εδώ, κέντημα, πλέξιμο, διάβασμα και Αγιος ο Θεός!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άσε μην το συζητάς! Μία μέρα σταματάνε και την επόμενη ξανά απ'την αρχή! Ο γιατρός μου είναι αρνητικός στο να πάρω κάποιο αντιεμετικό (και συμφωνό μαζί του) και μου είπε "υπομονή, δεν θα σταματήσουν, αλλά θα μειωθούν". Οπότε και πάλι καλά λέω!

Κέντημα και πλέξιμο; Αχ τι μου θύμισες... Αυτά τα έκανα το 2006 μετά από μια εγχείρηση που ήμουν για 3 μήνες καθηλωμένη στο κρεβάτι. Ωραίες στιγμές!!!

Για το διάβασμα, 100% μαζί σου κι εγώ!

Καμιά βολτούλα κάνεις να ξεπιαστείς, να μαζέψεις ήλιο;

Σήμερα δεν άντεξα και πήγα στο κομμωτήριο. Είχα να πάω από το Νοέμβριο. Καλά η ρίζα έχει πάρει τον κατήφορο, δεν τη σταματάς πουθενά, αλλά χρειαζόμουν κουρεματάκι γιατί πια δεν έστρωνε το μαλλί. Ωραία αίσθηση, φρεσκάδα, ανανέωση!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Άσε μην το συζητάς! Μία μέρα σταματάνε και την επόμενη ξανά απ'την αρχή! Ο γιατρός μου είναι αρνητικός στο να πάρω κάποιο αντιεμετικό (και συμφωνό μαζί του) και μου είπε "υπομονή, δεν θα σταματήσουν, αλλά θα μειωθούν". Οπότε και πάλι καλά λέω!

Κέντημα και πλέξιμο; Αχ τι μου θύμισες... Αυτά τα έκανα το 2006 μετά από μια εγχείρηση που ήμουν για 3 μήνες καθηλωμένη στο κρεβάτι. Ωραίες στιγμές!!!

Για το διάβασμα, 100% μαζί σου κι εγώ!

Καμιά βολτούλα κάνεις να ξεπιαστείς, να μαζέψεις ήλιο;

Σήμερα δεν άντεξα και πήγα στο κομμωτήριο. Είχα να πάω από το Νοέμβριο. Καλά η ρίζα έχει πάρει τον κατήφορο, δεν τη σταματάς πουθενά, αλλά χρειαζόμουν κουρεματάκι γιατί πια δεν έστρωνε το μαλλί. Ωραία αίσθηση, φρεσκάδα, ανανέωση!!!

Έχεις δηλαδή υπερέμμεση κύηση; πω πω....μανίκι! Αλλά κι εγώ στη θέση σου δεν θα έπαιρνα τίποτα....υπομονή!

Το κέντημα και το πλέξιμο τα λατρεύω! Και το διάβασμα φυσικά!!!!Και τώρα έχω άπειρο χρόνο!

Ναι, βγαίνω έξω,φυσικά...δεν είναι απαγορευτικό, αλλά προσέχω, δεν περπατώ πολύ!

Σήμερα ήρθαν δυο φίλες και με επισκέφθηκαν και πέρασα τόσο ωραία!

Όσο για τα μαλλιά και η δικιά μου ρίζα μια από τα ίδια! Μου είπε να τα βάψω, αν θέλω! Δεν ξέρω, θα δω...εσένα δεν σε αφήνει, ε;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξένια, γιορτάζεις την Παρασκευή μήπως; Αλήθεια τι παιδάκι περιμένεις;Εγώ έχω αγοράκι!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! vasdeli μου μόλις τώρα είδα το μήνυμα! Ναι, γίορταζα χθες! βέβαια δεν κάναμε γιορτή στο σπίτι, πήραμε τον κουμπάρο, την αδελφή μου και δυο φίλους και πήγαμε έξω για σουβλάκια. Όταν γυρίζαμε πέσαμε πάνω στη μπόρα και κάναμε αμάν και πως για να φτάσουμε στο σπίτι. Το δε μικρό μες στο χορό και χθες και σήμερα σε σημείο που νομίζω ότι θα κάνω μελανιές!!! Για το φύλο μας δυσκόλεψε πολύ :rolleyes: μια σταυροπόδι, μια τα πόδια στο κεφάλι, μια που δεν κουνιόταν με τίποτα... τελικά στην β' επιπέδου μας είπαν ότι είναι κοριτσάκι. Η πλάκα είναι ότι ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο δυσκολεύτηκε καμιά ώρα μέχρι να το βρει και στη συνέχεια πήγαμε στον δικό μας γιατρό για να δει τα αποτελέσματα της εξέτασης, οπότε όπως κοίταζε τις φωτογραφίες του υπέρηχου και τις μετρήσεις λέει με μια απίστευτη άνεση "ε καλά, είναι πασιφανές ότι είναι κορίτσι, πού είναι το δύσκολο;" :!::!::!:

Τι καλά που ήρθαν οι φίλες σου και περάσατε καλά!!! :D:D:D

Για το μαλλί όταν τον είχα ρωτήσει μου είπε αν θέλω τόοοοσο πολύ άντε καμιά ανταύγεια με φυτική βαφή, αλλά μου ξεκαθάρισε ότι είναι ρίσκο. Οπότε αφήνουμε το χρώμα να περπατάει προς τις άκρες...τώρα τα μαλλιά φαίνονται σα να έχω κάνει αυτή την τεχνική ombre. Πλάκα έχει:rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πότε το άκουσες το κοριτσάκι σου πρώτη φορά; εμενα είναι το τέταρτο μωρό μου και τώρα καταλαβαίνω μετατοπίσεις!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το μικρούλι μου το κατάλαβα καθαρά κάπου στην 16η εβδομάδα. Πιο πριν δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν το μωρό ή γουργούριζε η κοιλιά μου με τους εμετούς ή ότιδήποτε...

Πλέον κάνει κανονικό χορό! Μόνο όταν ο άντρας μου ακουμπάει την κοιλίτσα ησυχάζει. Μάλιστα τα βράδυα μετατοπίζεται όλη η κοιλιά προς την πλευρά του! Μόλις βάλει το χέρι του επάνω τσουπ....απλώνεται!!!:D:D:D

Τα άλλα σου παιδάκια τα είχες αισθανθεί νωρίτερα;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το μικρούλι μου το κατάλαβα καθαρά κάπου στην 16η εβδομάδα. Πιο πριν δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν το μωρό ή γουργούριζε η κοιλιά μου με τους εμετούς ή ότιδήποτε...

Πλέον κάνει κανονικό χορό! Μόνο όταν ο άντρας μου ακουμπάει την κοιλίτσα ησυχάζει. Μάλιστα τα βράδυα μετατοπίζεται όλη η κοιλιά προς την πλευρά του! Μόλις βάλει το χέρι του επάνω τσουπ....απλώνεται!!!:D:D:D

Τα άλλα σου παιδάκια τα είχες αισθανθεί νωρίτερα;

Καλημέρα!

Αχ, πότε θα έρθει η στιγμή να το ακούω κι εγώ κανονικά!!!! Ανυπομονώ! Τα άλλα παιδιά τα είχα ακούσει περίπου 17 βδομάδα αλλά σε αυτό με προετοιμάσανε ότι αργήσω λίγο παραπάνω μιας και είναι σε άλλη θέση(πιο χαμηλά).

Πότε το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό σου; έκανες Β΄επιπέδου;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στην ξαπλα κοριτσια!!

Ειδα αιμα δυο φορες στην αρχη της εγκυμοσυνης και ειχα καφε αρκετες μερες....

Ειχα κ μια παλλινδρομη τον Σεπτεμβριο κ δεν ηθελε πολυ η γιατρος μου να με μαντρωσει... Δευτερα παω για αυχενικη και εχω ΠΗΤ 14/8.

Τωρα βεβαια αρχισα δειλα δειλα να πηγαινω μεχρι την μανα μου ή για κανα καφε μια φορα την εβδομαδα.

Αλλα δουλεια γιοκ! Και εχω γινει μια αρκουδα που κοιμαται 15 ωρες την μερα!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στην ξαπλα κοριτσια!!

Ειδα αιμα δυο φορες στην αρχη της εγκυμοσυνης και ειχα καφε αρκετες μερες....

Ειχα κ μια παλλινδρομη τον Σεπτεμβριο κ δεν ηθελε πολυ η γιατρος μου να με μαντρωσει... Δευτερα παω για αυχενικη και εχω ΠΗΤ 14/8.

Τωρα βεβαια αρχισα δειλα δειλα να πηγαινω μεχρι την μανα μου ή για κανα καφε μια φορα την εβδομαδα.

Αλλα δουλεια γιοκ! Και εχω γινει μια αρκουδα που κοιμαται 15 ωρες την μερα!

Γεια σου καλή μου! Καλωσήρθες στην παρέα μας!!!!

Είναι το πρώτο σου παιδάκι; Εμένα το τέταρτο!!!

Με το καλό η αυχενική σου! Έχεις προαίσθημα για το φύλο του μωρού σου; Εγώ έχω αγοράκι!Εγώ έχω την Τρίτη ραντεβού με τον γιατρό μου!Όσο για τον ύπνο έλα και από εδώ να δεις!

Εδώ θα τα λέμε παρεούλα! Πώς σε λένε;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου καλή μου! Καλωσήρθες στην παρέα μας!!!!

Είναι το πρώτο σου παιδάκι; Εμένα το τέταρτο!!!

Με το καλό η αυχενική σου! Έχεις προαίσθημα για το φύλο του μωρού σου; Εγώ έχω αγοράκι!Εγώ έχω την Τρίτη ραντεβού με τον γιατρό μου!Όσο για τον ύπνο έλα και από εδώ να δεις!

Εδώ θα τα λέμε παρεούλα! Πώς σε λένε;

Ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!

Ναι το πρωτο! Ειμαι η Ευη κ ειμαι 29.

Μπααααα προαισθημα δεν εχω. Αλλα ολοι μου λενε αγορι. Εμεις θελουμε κορη!!

Περα απο την πλακα ενα γερο μωρο θελω!!γιατι δευτερο δεν το βλεπω!

Περα απο τις αιμοραγιες, εχω παααααρα πολλες αναγουλες! Εφτασα το ΣΚ αναμεσα σε Χριστουγεννα κ Πρωτοχρονια να κανω μεχρι και 20 εμετους την μερα. Δεν δεχοταν τιποτα το στομαχι μου... Παρα λιγο να νοςηλευτω για αφυδατωςη. Δεν χαιρομουν την εγκυμοσυνη μου....τωρα αρχισα να χαιρομαι πολυ!!

Και ξερεις τι μου φαινεται περιεργο, που λατρευεις αυτο το πλασματακι χωρις να το εχεις αντικρισει ποτε...χωρις να το εχεις αγγιξει... Τρεμει η ψυχη σου γι αυτο!

Πρωτογνωρα για μενα συναισθηματα....


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αχ, πότε θα έρθει η στιγμή να το ακούω κι εγώ κανονικά!!!! Ανυπομονώ! Τα άλλα παιδιά τα είχα ακούσει περίπου 17 βδομάδα αλλά σε αυτό με προετοιμάσανε ότι αργήσω λίγο παραπάνω μιας και είναι σε άλλη θέση(πιο χαμηλά).

Πότε το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό σου; έκανες Β΄επιπέδου;

Ε...τότε δικαιολογείται! Καταλαβαίνω όμως την ανυπομονησία σου! Την κάναμε την β' επιπέδου. Πήγαμε στο Γαία, να το δούμε κιόλας από πλευρά εξυπηρέτησης.

Εσύ πότε με το καλό θα την κάνεις;

Χθες πήγα στον ενδοκρινολόγο που με παρακολουθεί και με τον γιατρό έχω ραντεβού 12 Φεβρουαρίου.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!

Ναι το πρωτο! Ειμαι η Ευη κ ειμαι 29.

Μπααααα προαισθημα δεν εχω. Αλλα ολοι μου λενε αγορι. Εμεις θελουμε κορη!!

Περα απο την πλακα ενα γερο μωρο θελω!!γιατι δευτερο δεν το βλεπω!

Περα απο τις αιμοραγιες, εχω παααααρα πολλες αναγουλες! Εφτασα το ΣΚ αναμεσα σε Χριστουγεννα κ Πρωτοχρονια να κανω μεχρι και 20 εμετους την μερα. Δεν δεχοταν τιποτα το στομαχι μου... Παρα λιγο να νοςηλευτω για αφυδατωςη. Δεν χαιρομουν την εγκυμοσυνη μου....τωρα αρχισα να χαιρομαι πολυ!!

Και ξερεις τι μου φαινεται περιεργο, που λατρευεις αυτο το πλασματακι χωρις να το εχεις αντικρισει ποτε...χωρις να το εχεις αγγιξει... Τρεμει η ψυχη σου γι αυτο!

Πρωτογνωρα για μενα συναισθηματα....

Καλωσήρθες Εύη στην παρεούλα μας! Με το καλό να δεχτείς κι εσύ το μωράκι σου! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι γερό και δυνατό!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για τις αναγούλες και τους εμετούς! Φαντάσου ότι μπαίνω στην 24η εβδομάδα κι έχω ακόμα εμετούς. Μέχρι και τον 4ο μήνα έκανα καθημερινά 15-20 εμετούς την ημέρα. Δεν μπορούσα να βγω καθόλου από το σπίτι κ όπου χρειαζόταν να πάω έπρεπε να είναι ελεγχόμενο περιβάλλον και φυσικά να μην είμαι μόνη μου. Σου εύχομαι πραγματικά να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου και μόλις αντικρύσεις αυτό το μικρό θαυματάκι θα ξεχάσεις όλες τις δυσκολίες που πέρασες!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Εύη στην παρεούλα μας! Με το καλό να δεχτείς κι εσύ το μωράκι σου! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι γερό και δυνατό!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για τις αναγούλες και τους εμετούς! Φαντάσου ότι μπαίνω στην 24η εβδομάδα κι έχω ακόμα εμετούς. Μέχρι και τον 4ο μήνα έκανα καθημερινά 15-20 εμετούς την ημέρα. Δεν μπορούσα να βγω καθόλου από το σπίτι κ όπου χρειαζόταν να πάω έπρεπε να είναι ελεγχόμενο περιβάλλον και φυσικά να μην είμαι μόνη μου. Σου εύχομαι πραγματικά να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου και μόλις αντικρύσεις αυτό το μικρό θαυματάκι θα ξεχάσεις όλες τις δυσκολίες που πέρασες!

Αχ σ ευχαριστω στρουμφιτα!!

Τωρα αυτο με τους εμετους σου με απογοητευσες λιγο.... Αλλα ελπιζω!

Αυριο τελευταια μερα και απ τα ουτροτζεσταν, που ελπιζω να επαιξαν κι αυτα καποιο ρολο...

Ειμαι σιγουρη πως μολις το αντικρυσω θα τα ξεχασω ολα.....μην σου πω πως τα εχω ηδη ξεχασει!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ σ ευχαριστω στρουμφιτα!!

Τωρα αυτο με τους εμετους σου με απογοητευσες λιγο.... Αλλα ελπιζω!

Αυριο τελευταια μερα και απ τα ουτροτζεσταν, που ελπιζω να επαιξαν κι αυτα καποιο ρολο...

Ειμαι σιγουρη πως μολις το αντικρυσω θα τα ξεχασω ολα.....μην σου πω πως τα εχω ηδη ξεχασει!!!

Ζιου ζιτσου, οπου και να πας θα σε βρωωω......:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...