Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

Παρουσα κι εγω!!

Νεακια δεν εχω....

Μονο πολυ υπνος χτυπαω 3 ωρο το μεσημερι κ επανηλθαν οι αναγουλες κ οι εμετοι δυναμικα... Ελεγα να αρχισω να κοβω τα υποθετα αλλα πολυ δυσκολο το βλεπω... Το πρωι που ξυπνησα εφαγα μια κρεμα γιωτης που μου χε στειλει η μανα, επειδη το γαλα δεν το πολυδεχεται το στομαχι μου κ το εβγαλα κ αυτο. Απο εκεινη την στιγμη δεν εχω φαει τιποτα....


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από ύπνο καλά πάμε κι εδώ....Απαραιτήτως ένα 3ωρο το κάνω!!!! :)

Στο γιατρό πήγα την Τρίτη και δόξα τω Θεώ ο μπεμπαρίκος(είναι σίγουρα αγοράκι!) ανέβηκε στο βάθος της μήτρας. Ο πλακούντας ωστόσο δεν μας έκανε την χάρη...παραμένει επιπωματικός. Συνεχίζω με πολλή προσοχή, κομμένα τα έξω και οι βόλτες....ευτυχώς όχι ξάπλα, απλά μέσα στο σπίτι!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από ύπνο καλά πάμε κι εδώ....Απαραιτήτως ένα 3ωρο το κάνω!!!! :)

Στο γιατρό πήγα την Τρίτη και δόξα τω Θεώ ο μπεμπαρίκος(είναι σίγουρα αγοράκι!) ανέβηκε στο βάθος της μήτρας. Ο πλακούντας ωστόσο δεν μας έκανε την χάρη...παραμένει επιπωματικός. Συνεχίζω με πολλή προσοχή, κομμένα τα έξω και οι βόλτες....ευτυχώς όχι ξάπλα, απλά μέσα στο σπίτι!

Αφου ειναι ο μπεμπης καλα αυτο μετραει!! Βαστα γερα κ να πανε ολα καλα! Υπομονη!!!

Οσο για τον πλακουντα, τι να πω;; Μακαρι να σας την κανει την χαρη!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

ziu_zitsu υπομονή κορίτσι μου... φαντάσου ότι κι εγώ δεν τους έχω ξεπεράσει ακόμα! Πάντως μην αφήνεις το στομάχι σου άδειο πολλές ώρες. Καλύτερα να τρως κάτι κι ας το βγάζεις αργότερα. Το γάλα στην αρχή και μέχρι τον 4ο το δεχόμουν και το ήθελα πάρα πολύ! Μετά το έκοψα μαχαίρι γιατί με χάλαγε, αλλά το γύρισα σε τοστάκια ή σκέτο τυράκι μέσα στη μέρα.

vasdeli το κατοχυρώσαμε; αγοράκι; Πολύ καλό ότι ανέβηκε το μωρό! Όσο για τις κομμένες βόλτες... δεν πειράζει...βολτούλες στο σπίτι μέσα. Τουλάχιστον δεν σου είπε να είσαι συνέχεια ξαπλωμένη, οπότε το πρόγραμμα θα συνεχίσει κανονικά: κέντημα, διάβασμα, κλπ...

Τι ωραία μέρα που φαίνεται να έχει έξω!!! Δεν πειράζει ας μην βγαίνουμε τουλάχιστον να την βλέπουμε! Ευκαιρία και για καμιά ελαφριά δουλειά!:tongue:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

ευτυχώς, Ξένια δεν είμαι ξάπλα. Απλα καναπέ, πολυθρόνα και πάει λέγοντας....

Ναι, αγοράκι σίγουρα!!! Θα έχω, πρώτα ο Θεός μια πριγκίπισσα και 3 πρίγκιπες!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!

ziu_zitsu υπομονή κορίτσι μου... φαντάσου ότι κι εγώ δεν τους έχω ξεπεράσει ακόμα! Πάντως μην αφήνεις το στομάχι σου άδειο πολλές ώρες. Καλύτερα να τρως κάτι κι ας το βγάζεις αργότερα. Το γάλα στην αρχή και μέχρι τον 4ο το δεχόμουν και το ήθελα πάρα πολύ! Μετά το έκοψα μαχαίρι γιατί με χάλαγε, αλλά το γύρισα σε τοστάκια ή σκέτο τυράκι μέσα στη μέρα.

vasdeli το κατοχυρώσαμε; αγοράκι; Πολύ καλό ότι ανέβηκε το μωρό! Όσο για τις κομμένες βόλτες... δεν πειράζει...βολτούλες στο σπίτι μέσα. Τουλάχιστον δεν σου είπε να είσαι συνέχεια ξαπλωμένη, οπότε το πρόγραμμα θα συνεχίσει κανονικά: κέντημα, διάβασμα, κλπ...

Τι ωραία μέρα που φαίνεται να έχει έξω!!! Δεν πειράζει ας μην βγαίνουμε τουλάχιστον να την βλέπουμε! Ευκαιρία και για καμιά ελαφριά δουλειά!:tongue:

Υπομονη κανω κ με το παραπανω και δεν ειναι κ απο τα χαρακτηριστικα μου!! Αλλα γι αυτο το μωρακι κ μετα απο τα ζορια που εχουμε περασει με την ασχημη καταληξη της πρωτης εγκυμοσυνης κανω τουμπεκι κ χαιδευω την κοιλιτσα μου!!

Στην αρχη με την ολη κατασταση ημουν μεσα στην γκρινια αλλα οταν μου μιλησε πρωτη φορα αυστηρα η γιατρος μου κ μου ειπε ειναι επιλογη σου. Η συνεχιζεις την προηγουμενη ζωη σου κ ρισκαρεις η ξαπλωνεις κ κανεις αυτα που σου λεω κ το παλευουμε, εκει καταλαβα τι γινεται....και πως ειναι σοβαρα τα πραγματα...

Εμεις εδω μουντιλα εχουμε.. Αλλα θα με παει το αγορακι μου για ενα καφε αργοτερα... Εχω το οκ για μια φορα την εβδομαδα να βγαινω για ενα γρηγορο καφεδακι... Ε κ μια φορα θα παω σε ενα σπιτι καποιου φιλου. Αυτες ειναι οι βολτες μας!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κανω κ με το παραπανω και δεν ειναι κ απο τα χαρακτηριστικα μου!! Αλλα γι αυτο το μωρακι κ μετα απο τα ζορια που εχουμε περασει με την ασχημη καταληξη της πρωτης εγκυμοσυνης κανω τουμπεκι κ χαιδευω την κοιλιτσα μου!!

Στην αρχη με την ολη κατασταση ημουν μεσα στην γκρινια αλλα οταν μου μιλησε πρωτη φορα αυστηρα η γιατρος μου κ μου ειπε ειναι επιλογη σου. Η συνεχιζεις την προηγουμενη ζωη σου κ ρισκαρεις η ξαπλωνεις κ κανεις αυτα που σου λεω κ το παλευουμε, εκει καταλαβα τι γινεται....και πως ειναι σοβαρα τα πραγματα...

Εμεις εδω μουντιλα εχουμε.. Αλλα θα με παει το αγορακι μου για ενα καφε αργοτερα... Εχω το οκ για μια φορα την εβδομαδα να βγαινω για ενα γρηγορο καφεδακι... Ε κ μια φορα θα παω σε ενα σπιτι καποιου φιλου. Αυτες ειναι οι βολτες μας!!!

Mια χαρά σε βρίσκω! Μια φορά την εβδομάδα καφεδάκι!!! Και σπίτι φίλων!!! Μην μιλάς καθόλου!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τι έγινε με την πρώτη εγκυμοσύνη; Είχες παλίνδρομή;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά σε βρίσκω! Μια φορά την εβδομάδα καφεδάκι!!! Και σπίτι φίλων!!! Μην μιλάς καθόλου!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τι έγινε με την πρώτη εγκυμοσύνη; Είχες παλίνδρομή;

Δυστυχως ναι.... Τον Σεπτεμβριο. Και γενικα απο τον Σεπτεμβριο κ μετα δεν μας ηθελε καθολου....

Αλλα τωρα κοιταμε μπροστα κ ελπιζουμε για το καλυτερο!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει!Πάμε για άλλα!

Εδώ εγώ είχα ενδομήτριο θάνατο στην 18η βδομάδα....και παρόλα αυτά έκανα το τρίτο και τώρα πρώτα ο Θεός το τέταρτο! Αν και βασανιάρικο αλλά όλα να πάνε καλά και αυτά θα ξεχαστούν!

Σε ποια βδομάδα παλινδρόμησε; Αλλά έμεινες ξανά εγκυος σε 2 μήνες, ε;

Μάθατε τον λόγο της παλίνδρομης;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έτσι πρέπει!Πάμε για άλλα!

Εδώ εγώ είχα ενδομήτριο θάνατο στην 18η βδομάδα....και παρόλα αυτά έκανα το τρίτο και τώρα πρώτα ο Θεός το τέταρτο! Αν και βασανιάρικο αλλά όλα να πάνε καλά και αυτά θα ξεχαστούν!

Σε ποια βδομάδα παλινδρόμησε; Αλλά έμεινες ξανά εγκυος σε 2 μήνες, ε;

Μάθατε τον λόγο της παλίνδρομης;

Στην εβδομη εβδομαδα.

Ολες οι εξετασεις μου πεντακαθαρες. Τυχαιο γεγονος.

Μωρε ας ειναι δυσκολα τα εμβρυακια μας. Οταν θα τα παρουμε αγκαλια θα τα ξεχασουμε ολα!!

Η γιατρος μου, οταν της παραπονιεμαι που τρομαζω κ φοβαμαο μου λεει παρτο αποφαση! Ειναι δυσκολο το εμβρυακι σου!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

ziu_zitsu πολύ δύσκολο αυτό που περάσατε. Κι εμείς είχαμε την ίδια κατάληξη στην πρώτη εγκυμοσύνη την 7η εβδομάδα. Ο γιατρός μας είπε κι εμάς να το θεωρήσουμε τυχαίο γεγονός και αφού όλα ήταν καλά να ξαναπροσπαθήσουμε σα να μη συνέβη ποτέ. Αυτό και κάναμε και όταν μάθαμε για αυτή την εγκυμοσύνη είμαστε πολύ προσεκτικοί και ακολουθούμε πιστά τις οδηγίες του γιατρού.

vasdeli θα σε έχουμε για παράδειγμα προς μίμηση! Ενδομήτριος θάνατος στην 18η εβδομάδα; Οδυνηρό και κυρίως ψυχολογικά οδυνηρό! Παρ'όλα αυτά κάνατε τρίτο παιδάκι και τώρα ετοιμάζεστε να πάρετε αγκαλίτσα και το 4ο. Χαρά στο κουράγιο σας και μακάρι όλοι να λαχταράμε να κάνουμε και το επόμενο!

Όσο δύσκολα και να είναι τα μικρά μας, εμείς σε λίγο καιρό θα τα έχουμε κοντά μας και θα μας χαρίζουν τις καλύτερες μέρες της ζωής μας! vasdeli εσύ έχεις πείρα σε αυτό. Όταν βλέπεις τα μουτράκια των μικρών σου δεν ξεχνάς τα πάντα; Δεν αισθάνεσαι υπερευτυχισμένη;

Πολλές φορές το βράδυ κάθομαι με τον άντρα μου και συζητάμε για όλες τις δυσκολίες που έχουμε περάσει κατά καιρούς και όλα τα προβλήματα που έχουμε αντιμετωπίσει. Γενικά δεν έχουμε την προσδοκόμενη ηρεμία του οικογενειακού περιβάλλοντος από γονείς και πεθερικά. Μας έχουν βάλει και συνεχίζουν να βάζουν πολλά εμπόδια προκαλώντας τουλάχιστον σ'εμένα απίστευτα προβλήματα. Δεν τους σταματά τίποτα ούτε καν αυτή η εγκυμοσύνη. Και πάλι όμως δημιουργούμε ένα προστατευτικό τοίχο γύρω μας προκειμένου να είμαστε καλά εμείς και το μωράκι μας.:D:D:D:D Προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά και πολλές φορές χαϊδεύω κι εγώ την κοιλίτσα μου και γεμίζω από αγάπη και θετική σκέψη.

Οπότε κορίτσια σκεφτόμαστε θετικά, κάνουμε καμιά μικρή βολτίτσα μέχρι όπου μας επιτρέπεται, προχωράμε και θα έχουμε τα πιο καταπληκτικά μωρά του κόσμου μαζί μας!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..εδω ηρεμα..μονο κουραση κ υπνηλια.αυτες τις μερες δεν μπηκα ιντερνετ γτ ημουν συνηθως στους γονεις μου.σημερα εγραψα κι αλλα φαρμακα,περασε 1 μηνας,κ προγγενητικες που θα κανω απο βδομαδα.εγω βγαινω οποτε θελω,αλλα δεν περπαταω,κ προσπαθω να μην ειμαι στριμωγμενα κ να μην καπνιζουν..τελη του μηνα εχω την πρωτη αυχενικη.ο αντρουλης μου ειναι αρρωστουλης αλλα ευτυχως εχει αναρρωτικη!συνονοματη,αν δεν γινομαι αδιακριτη αυτο που εχεις με τον πλακουντα ειναι το ιδιο με τον προδρομικο?

Link to comment
Share on other sites

vasdeli θα σε έχουμε για παράδειγμα προς μίμηση! Ενδομήτριος θάνατος στην 18η εβδομάδα; Οδυνηρό και κυρίως ψυχολογικά οδυνηρό! Παρ'όλα αυτά κάνατε τρίτο παιδάκι και τώρα ετοιμάζεστε να πάρετε αγκαλίτσα και το 4ο. Χαρά στο κουράγιο σας και μακάρι όλοι να λαχταράμε να κάνουμε και το επόμενο!

Όσο δύσκολα και να είναι τα μικρά μας, εμείς σε λίγο καιρό θα τα έχουμε κοντά μας και θα μας χαρίζουν τις καλύτερες μέρες της ζωής μας! vasdeli εσύ έχεις πείρα σε αυτό. Όταν βλέπεις τα μουτράκια των μικρών σου δεν ξεχνάς τα πάντα; Δεν αισθάνεσαι υπερευτυχισμένη;

Πολλές φορές το βράδυ κάθομαι με τον άντρα μου και συζητάμε για όλες τις δυσκολίες που έχουμε περάσει κατά καιρούς και όλα τα προβλήματα που έχουμε αντιμετωπίσει. Γενικά δεν έχουμε την προσδοκόμενη ηρεμία του οικογενειακού περιβάλλοντος από γονείς και πεθερικά. Μας έχουν βάλει και συνεχίζουν να βάζουν πολλά εμπόδια προκαλώντας τουλάχιστον σ'εμένα απίστευτα προβλήματα. Δεν τους σταματά τίποτα ούτε καν αυτή η εγκυμοσύνη. Και πάλι όμως δημιουργούμε ένα προστατευτικό τοίχο γύρω μας προκειμένου να είμαστε καλά εμείς και το μωράκι μας.:D:D:D:D Προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά και πολλές φορές χαϊδεύω κι εγώ την κοιλίτσα μου και γεμίζω από αγάπη και θετική σκέψη.

Οπότε κορίτσια σκεφτόμαστε θετικά, κάνουμε καμιά μικρή βολτίτσα μέχρι όπου μας επιτρέπεται, προχωράμε και θα έχουμε τα πιο καταπληκτικά μωρά του κόσμου μαζί μας!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Αχ Ξένια μου....ήταν μια τόσο δύσκολη περίοδος...δεν μπορείς να φανταστείς...πώς είναι να αδειάζει η κοιλιά σου αλλά να μην γεμίζει η αγκαλιά σου....είχα κλωνιστεί...το χειρότερο ήτανε όταν όλοι με ρωτούσαν πώς πάει η εγκυμοσύνη μου(γιατί είχα ήδη κοιλιά) και να πρέπει να τους εξηγώ ξανά και ξανά από την αρχή....Για 6 μήνες ήμουν πολύ άσχημα...σχεδόν έπεσα σε κατάθλιψη και ας είχα τα 2 παιδιά μου....Η απώλεια είναι απώλεια και πάντα πονάει...

Μόνο όταν έμεινα ξανά έγκυος στο 3ο μου παιδάκι άρχισα να συνέρχομαι....τι άγχος όμως και τι ένταση....ευτυχώς όλα πήγανε καλά όμως....

Και μετά ήρθε η τέταρτη εγκυμοσύνη....η οποία ξεκίνησε με τόσο κλάμα και στενοχώρια αφού μου λέγανε στην αρχή να το ρίξω το παιδί γιατί κινδυνεύει η υγεία μου....φυσικά δεν μπόρεσα να κάνω κάτι τέτοιο...απλά παράτησα εκείνον τον γιατρό(που με έβλεπε στο νησί που ζουμε οικογενειακά) και γύρισα στον γιατρό που με είχε ξεγεννήσει όλες τις προηγούμενες φορές, εδώ στην Αθήνα...(Βλέπεις τα μεγάλα παιδιά τα είχα γεννήσει εδώ γιατί τότε ζούσαμε στην Αθήνα). Γιαυτόν τον λόγο τώρα βρίσκομαι στην Αθήνα και η οικογένεια μου είναι στο νησί....Μου λείππουνε όμως, μου λείπουνε πολύ....:(

Αλλά κάνω υπομονή και βλέπω μπροστά, όταν άλλο ένα μέλος θα προστεθεί στην οικογένειά μας!!! Και θα χαρίσω άλλο ένα αδερφάκι στα παιδάκια μου! Τι ευλογία....:-)

συνονοματη,αν δεν γινομαι αδιακριτη αυτο που εχεις με τον πλακουντα ειναι το ιδιο με τον προδρομικο?

Ναι, ναι, καλή μου...ο επιπωματικός είναι η χειρότερη μορφή του προδρομικού πλακούντα...οι άλλες είναι ο επιχείλιος και ο παραχείλιος....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω οτι πρεπει να ελλατωσω το αλατι γτ εχουν αρχισει τα πρηξιματα,αλλα κ γενικως το φαι,τρωω πολυ υγιεινα,ολο σαλατες λιγουρευομαι,αλλα ποσοτητες.κ ξεκινησα με πολλα κιλα.δε θα γλιτωσω τη διατροφη(ελπιζω να χορταινω μονο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...