Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 14 ΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!


depy7

Recommended Posts

Σωπα ρε... Φαντασου τι βγαζουν εδω περα αυτοι...

Γενικα στον τομεα των μωρουδιακων ειδων πεφτει πολυ εκμεταλλευση πιστευω!

Εμεις πηραμε το καργκο σετ με πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου με 400 περιπου απο κιντο..

Με το δωματιο κανατε κατι?

Οοοοοοοχι ακομα! Βασικα περιμεναμε τον Ιουνιο να μετακομισουμε αλλα οπως φαινεται ΔΕΝ

Οποτε πρεπει να κανουμε καποιες αλλαγες στο σπιτι που μενουμε τωρα.

Το δωματιο το 2ο που εχουμε ειναι γραφειο, εχει μεσα στεγνωτηριο κ δυο συρταριερες! Αντε βρες χωρο και για τα πραγματα της μπεμπας!!

Προβληματιζομαι πολυ, αλλα θα βρουμε ακρη!

Προς το παρον περιμενω την Πεμπτη να παμε για β επιπεδου.. Να ειναι οοοοολα καλα!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οοοοοοοχι ακομα! Βασικα περιμεναμε τον Ιουνιο να μετακομισουμε αλλα οπως φαινεται ΔΕΝ

Οποτε πρεπει να κανουμε καποιες αλλαγες στο σπιτι που μενουμε τωρα.

Το δωματιο το 2ο που εχουμε ειναι γραφειο, εχει μεσα στεγνωτηριο κ δυο συρταριερες! Αντε βρες χωρο και για τα πραγματα της μπεμπας!!

Προβληματιζομαι πολυ, αλλα θα βρουμε ακρη!

Προς το παρον περιμενω την Πεμπτη να παμε για β επιπεδου.. Να ειναι οοοοολα καλα!

κι εμεις θα αλλαξουμε το 2ο δωματιο που ειναι τωρα γραφειο..

θα φερουμε γραφειο κ βιβλιοθηκη στη σαλοτραπεζαρια και το δωματιο θα το κανουμε παιδικο με μπουφε-αλλαξιερα κουνια και τον δηθεσιο καναπε που θα μετακομισει απο τ σαλονι...

ελπιζω να γινει καλο, επισης θα βαλουμε καποια αυτοκολλητα τοιχου...

ευχομαι να ειναι καλη η εξετασουλα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις θα αλλαξουμε το 2ο δωματιο που ειναι τωρα γραφειο..

θα φερουμε γραφειο κ βιβλιοθηκη στη σαλοτραπεζαρια και το δωματιο θα το κανουμε παιδικο με μπουφε-αλλαξιερα κουνια και τον δηθεσιο καναπε που θα μετακομισει απο τ σαλονι...

ελπιζω να γινει καλο, επισης θα βαλουμε καποια αυτοκολλητα τοιχου...

ευχομαι να ειναι καλη η εξετασουλα σας!!!!

Εμεις θα φερουμε το γραφειο στο σαλονι, τον διαδρομο κρεβατοκαμαρα, πρεπει να παει καπου το στεγνωτηριο κ δεν ξερω που. Α! Κ μια μεγαλη συρταριερα που δεν την θελω μεσα αλλα δεν εχουμε που να την παμε!!

Κι εμεις οταν παμε στο καινουριο θα βαλουμε ταπετσαρια κ αυτοκολλητα, εδω αυτοκολλητα απο τζαμπο για να γινει λιγο παιδικο! Α! Το βαψαμε το Σεπτεμβριο λιλα και αν επιβεβαιωθει στην β επιπεδου η κορη θα παραμεινει ετσι!!

Για την β επιπεδου πολυ σ ευχαριστω. Νομιζω πως θα μου φυγει μεγααααααλο βαρος!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα φερουμε το γραφειο στο σαλονι, τον διαδρομο κρεβατοκαμαρα, πρεπει να παει καπου το στεγνωτηριο κ δεν ξερω που. Α! Κ μια μεγαλη συρταριερα που δεν την θελω μεσα αλλα δεν εχουμε που να την παμε!!

Κι εμεις οταν παμε στο καινουριο θα βαλουμε ταπετσαρια κ αυτοκολλητα, εδω αυτοκολλητα απο τζαμπο για να γινει λιγο παιδικο! Α! Το βαψαμε το Σεπτεμβριο λιλα και αν επιβεβαιωθει στην β επιπεδου η κορη θα παραμεινει ετσι!!

Για την β επιπεδου πολυ σ ευχαριστω. Νομιζω πως θα μου φυγει μεγααααααλο βαρος!

ε για μια συρταριερα δεν τρεχει τιποτα ας μεινει στο δωματιο!

αφου θα μετακομισετε κιολας δεν υπαρχει λογος να προβληματιζεσαι, αλλωστε νομιζω οτι τους πρωτους μηνες ουτε που θα τους καταλαβουμε ολο ξενυχτια θα μαστε και θα ασχολουμαστε με πιο σημαντικα πραγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια γεια χαρα!

Πως τα πατε?

Εμενα οσο παει και κλωτσει περισσοτερο... μωρε μηπως γινει ποδοσφαιριστης?

Πολυ πιθανο!

Αληθεια για το μαιευτηριο ειπε η μαια οτι δεν χρειαζεται να παρουμε ρουχαλακια και εξοπλισμο για το μωρο, μονο οτι του φορεσουμε οταν φυγουμε!

Μονο για εμας νυχτικα, σουτιεν θηλασμου, επιθεματα στηθους. παντοφλες κλπ!

Παλι καλα να μην κουβαλαμε πολλα πραγματα, λιγα και καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ti κανετε κοπελιστες???

Πως τα πατε?

Εγω την πεμπτη εχω ντοκ και εχω αγωνια να δω τι θεση εχει παρει ο μικρουλης. Μπαινω και στον 8ο οποτε λενε οτι οσο πιο νωρις παρει θεση τοσο καλυτερα για φυσιολογικο τοκετο... εσεις το καταλαβαινετε?

κατα τα αλλα απο κοπωση αλλο τιποτα.. δεν μπορω καθολου!!! ρε παιδια οταν κουραζομαι λιγο νιωθω σαν μια ζαλη και δεν μπορω να στεκομαι ορθια καθολου. δεν ξερω το εχει καμοια? λετε να ειναι και υποταση????

Link to comment
Share on other sites

Αντε ωραια κοριτσακι... Μακαρι να χει παρει θεση το νινι!!

Εμεις την Τριτη εχουμε ντοκτορεσσα να δουμε την πριγκιπεσσα μας!

Εγω γενικα καλα ΑΛΛΑ χτες εβγαλα ενα σπυρι στην γλωσσα κ με την βοηθεια του ντοκτορ γκουγκλ διαπιστωσα πως ειναι στοματιτιδα. Αλλα εχω μονο ενα προς το παρον. Πηγα φαρμακειο κ μου εδωσαν pyralvex. Τι να κανω;;; Να παω γιατρο ή να περιμενω;;;


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου Σαλονικιώτικα κ χαλκιδικιώτικα:D κ μπεμπάκια βεβαίως βεβαίως!!!Χριστός Ανέστη! ελπίζω να είστε καλά!

εμείς σήμερα είχαμε γιατρό κ σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!

τα μωρά μας είναι οκ, έφτασαν μέσα σε 2 εβδομάδες ο ένας 2300 κ ο άλλος 2200!!!! τον ρώτησα αν πιστεύει ακόμη πως θα φτάσουμε τις 38 εβδ. κ μου λέει μπα...icon_biggrin.gif χαχχαχα είπα να του πω αμ στα 'λεγα εγώ!! μου είπε να κάνω προληπτικά ενεσεις για τα πνευμόνια τους μήπως κ γίνει κάτι νωρίτερα(αν κ δεν το πιστεύει), μου είπε να τα συνεχίσω τα γιουτοπαρ γιατί η μήτρα έχει τεντωθεί από παντού η καημένη, κι επόμενο (κ μάλλον τελευταίο) ραντεβού στις 8/5 που θα είμαι ακριβώς 36 εβδ.!!

__________________


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου καρδουλα με τους γιους σου!!!

Ολα καλα να πανε! Χαιρομαι που ολα ειναι καλα και τα παληκαρια σου παιρνουν βαρος!! Και εχετε ακομα εβδομαδες μπροστα σας!!!

Περιμενουμε νεα! Φιλια!

Εγω θα σας εχω την Τριτη!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντε ωραια κοριτσακι... Μακαρι να χει παρει θεση το νινι!!

Εμεις την Τριτη εχουμε ντοκτορεσσα να δουμε την πριγκιπεσσα μας!

Εγω γενικα καλα ΑΛΛΑ χτες εβγαλα ενα σπυρι στην γλωσσα κ με την βοηθεια του ντοκτορ γκουγκλ διαπιστωσα πως ειναι στοματιτιδα. Αλλα εχω μονο ενα προς το παρον. Πηγα φαρμακειο κ μου εδωσαν pyralvex. Τι να κανω;;; Να παω γιατρο ή να περιμενω;;;

κοροστακι μηπως ειναι απλως μια αφθα?? ειχα βγαλει κκ εγω αλλα δεν πηρα τιποτα κ εφυγε μονη της!!

οσο για εμενα ολα καλα χθες με τον γιατρο, εχει παρει και θεση ο μπομπιρας... μουειπε ομως κατι που με ανησυχησε! οτι ειναι μεγαλουλης και ψηλος!

ρε παιδια ειμαι 32η εβδομαδα και ειναι 1900 γραμμαρια, εψαξα και στο νετ και ειναι φυσιολογικο λενε ολοι...

αυτος ειπε οτι αν συνεχισει ετσι μπορει να παμε για καισαρικη, πραγμα που δεν θελω καθολου! μηπως ειναι πολυ ψηρα ή μου το ειπε για να φυλαγομαι να μην παρω κιλα? αλλα τι κιλα?????

εχω παρει μονο 5 συνολικα!!!!

εχω βεβαια κ λιγο ανεβασμενο ζαχαρο, 100 νηστικη και στο διαβητη εγκυμοσυνης λεει βγαινουν μεγαλα τα παιδια, αλλα αν παει 4 κιλα θα παμε σε καισαρικη..... τι να πω???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου Σαλονικιώτικα κ χαλκιδικιώτικα:D κ μπεμπάκια βεβαίως βεβαίως!!!Χριστός Ανέστη! ελπίζω να είστε καλά!

εμείς σήμερα είχαμε γιατρό κ σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!

τα μωρά μας είναι οκ, έφτασαν μέσα σε 2 εβδομάδες ο ένας 2300 κ ο άλλος 2200!!!! τον ρώτησα αν πιστεύει ακόμη πως θα φτάσουμε τις 38 εβδ. κ μου λέει μπα...icon_biggrin.gif χαχχαχα είπα να του πω αμ στα 'λεγα εγώ!! μου είπε να κάνω προληπτικά ενεσεις για τα πνευμόνια τους μήπως κ γίνει κάτι νωρίτερα(αν κ δεν το πιστεύει), μου είπε να τα συνεχίσω τα γιουτοπαρ γιατί η μήτρα έχει τεντωθεί από παντού η καημένη, κι επόμενο (κ μάλλον τελευταίο) ραντεβού στις 8/5 που θα είμαι ακριβώς 36 εβδ.!!

__________________

αντε με το καλο κοπελα μου.... τελειωνεις εσυ!

τα δικα μου τα διαβασες τα νεα...

για να σου εδωσε κ τις ενεσουλες... σε ετοιμαζει για συντομη ξελευτερια!!!

εμενα μια φιλη μου ειχε διδυμα και της τα πηρε 35η εβδομαδα και ζυγιζαν απο 1300 μολις το ενα!!!!

ειναι ακομα στη θερμοκοιτιδα τα μωρακια της αλλα ειναι καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
Σαλονικιες μανουλες τι κανετε?? ξερει καμια που γινονται μαθηματα κ σεμιναρια ανωδυνου τοκετου δωρεαν στην πολη μας??

κουκλα γεια χαρα!

γινονται στο ιπποκρατειο οπου και εκανα εγω ειναι 8 μαθηματα και πηγα και στο γενεσις που θα γεννησω κιολας ενα μαθημα καθε τεταρτη ειναι...

δεν ενθουσιαστηκα κιολας με το ολο στυλ ειναι πολυ αγχωτικο γιατι οι περισσοτερες εκει ειναι μεσα στον πανικο... τουλαχιστο σε μενα.

γι αυτο κι εκανα μονο τα 4 μαθηματα... δεν εβγαινε σε λεω...

τωρα ειμαι στο μηνα μου, εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...