Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Τι κάνετε μανούλες? ΚΑΡΑΒΡΑ καλως όρισες και με το καλό και εσύ το μωράκι σου!!

Εγώ κοριτσάκια συνεχίζω στο ίδιο μοτίβο με το θέμα αναγούλες.... Και σαν να μην εφτανε αυτο, χθες είδα καφε οταν πηγα τουαλέτα. Πήγα στη γιατρό ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι μας και δεν είδε κατι ανυσηχητικο. Χθες μου λέει αν δεν επαναληφθει το θεωρούμε κάτι τυχαίο και δεν κάνουμε τπτ. Δυστυχώς όμως σήμερα ξαναείχα, οπότε ξεκίνησα και εγώ τα utrogestan. Ποιες άλλες κοπέλες παίρνουν? και για ποιο λόγο?

Πάντως το χειρότερο είναι που δεν μπορώ να ανταποκριθώ στα θέλω της μεγάλης μου κόρης (την οποία είχα ψιλοάρρωστη στο σπίτι αυτες τις μέρές). Ευτυχώς τώρα την πήρε η μαμά μου να ξεσκάσει λίγο και αυτή με την όλη κλεισούρα.

jo_nik δύσκολο πράγμα η ξενιτιά... Αφού δεν δουλεύεις δεν μπορείς να έρθεις για ένα διάστημα, τώρα που είναι ακόμη η αρχή?

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια, τι κάνετε?


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

thalia81 σ ευχαριστω για το καλωσορισμα!κ γω παιρνω τα ουτροτζεσταν λογω μιας μικρης αποκολλησης που ειχα.εχεις μονο καφε απ οτι διαβασα δεν ειναι κατι ανησυχητικο.εγω να φανταστεις ειχα λιγο αιμα πριν 3 εβδομαδες κ τοτε μου τα χορηγησε ο γιατρος.τα καφε συνεχιστηκαν για δυο εβδομαδες εμεινα ομως ξαπλωμενη κ δεν εκανα καθολου δουλειες.δεν ειναι τιποτα απλα να ξαπλωνεις να μην σηκωνεις βαρος κ ζητησε βοηθεια απο τους δικους για λιγο καιρο κ ολα θα πανε καλα!τα μωρακια μας ειναι λιγο ατιθασα φαινεται σαν τις μαμαδες τους!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,κ γω παιρνω ουτροτζεσταν γτ το μωρακι πιαστηκε χαμηλα.για τον ιδιο λογο δεν κανω κ τπτ απο δουλειες κ ειμαι κλεισμενη στο σπιτι.απο αυτην την αποψη καλυτερα που δε δουλευω γτ δε θα μπορουσα να ανταπεξελθω.η ωρα μου περναει με λιγο τηλεοραση,ιντερνετ,πολυ διαβασμα,φαι κ συχνα για πιπι..

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα ερθω! Αλλιώς θα λαλησω! Κορίτσια σας ζηλευω πάντως που ξέρετε τι σας γίνεται! Εγώ το πρώτο ραντεβού το έχω σε 2,5 εβδομάδες! Ξεκούραση κι ηρεμία κι όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καταρχήν να καλωσορίσω τις καινούργιες και να ευχηθώ καλές εγκυμοσύνες :P!!!

Χθες πήγα στο γιατρό, ευτυχώς όλα είναι καλά. Το μικρό μου εμβρυάκι μεγάλωσε και έφτασε αισίως τα 2,5εκ. Και η καρδούλα του χτυπούσε σαν τρελή, 180 χτύπους είχε. Ο γιατρός μας βρήκε μαμά και μωράκι μια χαρά και μας έκλεισε για τις 6 Μαρτίου ραντεβού για αυχενική διαφάνεια. Ελπίζω και εκεί να είναι όλα καλά!!!!!!

Εγώ θα παίρνω τα utrogestan μέχρι και το τέλος του 2ου τριμήνου, διότι με το ιστορικό που έχω δεν γίνεται διαφορετικά. Μια καισαρική και 2 αποξέσεις μετά λόγω παλλίνδρομων είναι αρκετές για να ταλαιπωρηθεί η μήτρα και να πρέπει να χαλαρώσει ώστε να μην έχουμε κανά απρόοπτο, είπε ο γιατρός. Και από ξεκούραση άλλο τίποτα....... :P!!!!!

Με ζύγισε κιόλας, δεν έχω πάρει ούτε 100γρ. είναι φοβερό. Είμαι ακριβώς στα ίδια κιλά, άσχετα αν αισθάνομαι πρησμένη.

Αυτά τα νέα μου κορίτσια. Πολλά φιλιά.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσάκια! Εγώ ένα πρηξιματάκι στην κοιλίτσα το νιώθω παντως, και δεν θέλω να το πω στην δουλειά μου πριν την αυχενική διαφάνεια... Αλλα δεν νομίζω να κρυβεται η κοιλίτσα μεχρι τις 5/3, που είναι η εξέταση.

Θέλω να βεβαιωθώ πρώτα πως όλα είναι καλά να έχω μπει στην 13 εβδομάδα, και μετά να τους κεράσω όλους! Εν τω μεταξύ έχω να πάω απο 29/1, που άκουσα την καρδούλα του.... Και μου λείπει ήδη!

Από φάρμακα εγω παίρνω μόνο το felicin, και salospir λόγω προ'ι'στορια προεκλαμψίας.

Πού είστε όλες;

Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας εγκυουλες!φανταζομαι οι περισσοτερες θα εχετε κ αλλα παιδακια κ η μερα σας θα ειναι γεματη υποχρεωσεις!εγω ειμαι πρωτη φορα εγκυος κ εχω πολυυυυ χρονο!δεν δουλευω κιολας αυτην την περιοδο οποτε μπαινω συχνα στο forum.ηθελα να σας ρωτησω τωρα που ειστε σε αυτη τη φαση εχετε παρατηρησει αλλαγες στην ψυχολογια σας?γιατι εγω εχω δει αρκετες!εκει που ειμαι χαρουμενη μετα απο λιγο πεφτω συγκινουμαι πιο ευκολα ενω πριν για να κλαψω επρεπε να γινει κατι σοβαρο!ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ..τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..κ γω τελευταια φορα που ειδα το μωρακι μου ηταν 30/1,που ηταν κ η πρωτη γτ τις αλλες 2 μας επαιζε κρυφτο,κ θα το ξαναδω 4/3 λογικα στην αυχενικη..να μεγαλωσουν να δινουν παρων..ψυχολογικες μεταπτωσεις δεν εχω.εκτος του οτι αυξανεται το θεμα αμνησιας που εχω κ κανω γκαφες..οι προγεννητικες μου καλα,εκτος τα αντισωματα θυρροειδη κ δεν εχω παρει κιλα,μονο πρηξιμο.φαινομαι 4 μηνων..ουτε εγω δουλευω κ ειναι το πρωτο μου.κατα τα αλλα το λεμε,αν προκυψει με οποιον βρεθουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυούλες!!!

Έχω μέρες να δω το σποράκι μου και είμαι κάπως ανήσυχη... Ελπίζω να είναι στη θέση του και να μεγαλώνει κανονικά! Θα πάμε αύριο στο γιατρό να το δούμε, και την άλλη βδομάδα έχουμε την αυχενική.

Κατά τα άλλα ρίχνω πολύ ύπνο βρε κορίτσια!! Σήμερα είχα σκοπό να σηκωθώ κάπως νωρίς και να πάω στο εξοχικό με τη μανούλα μου, μιας και ο καλός μου δουλεύει και θα είμαι μόνη όλη μέρα... αλλά πήγε 12 μέχρι να ξυπνήσω, κι αυτό από τηλεφωνο, αλλιώς ακόμα θα κοιμόμουν:tongue::tongue:. Ρίχνω και το απόγευμα άλλον ένα ύπνο 2-3 ώρες και το βράδυ βρυκολακιάζω μέχρι να νυστάξω, χτες πήγε 3.00 μέχρι να κοιμηθώ.

Από άλλα συμπτώματα τίποτα ιδιαίτερο, μόνο οι καούρες κυριως από το απόγευμα και μετά...

Α, να σας πω ότι πήγα πάλι στην ενδοκρινολόγο και είπε να είμαι προετοιμασμένη, γιατί μάλλον δε θα γλιτώσω τις ενέσεις ινσουλίνης αργότερα :(:(.... Αλλά τί να κάνουμε, τόσο έχω προσπαθήσει γι'αυτό το μωράκι, τόσες ορμόνες και ενέσεις με τις 3 εξωσωματικές, που θα κάνω ό,τι χρειαστεί χωρίς να παραπονεθώ! Αρκεί να βγει γερό το μωράκι μου!!!

Αυτά για την ώρα κοριτσάκια, αύριο που θα έχω νέα από το γιατρό θα σας ξαναγράψω.

φιλιά σε όλες και στα μωρά σας

χχχ


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!! Τι κάνετε?

Εγώ με το θέμα αναγούλες-εμετό είμαι ευτυχώς λίγο καλύτερα αν και δεν εξαφανίστηκαν ακόμα. Επίσης τα καφε σταμάτησαν εντελώς και σταμάτησα και τα χάπια.

Μαριλου και εγώ πήγα σε διαβητολόγο και ξεκίνησα διατροφή και 4 μετρήσεις την ημέρα με ζαχαρόμετρο και θα ξαναπάω σε λίγες μέρες να μου πει τι θα κάνω. Ελπίζω για αρχή να αποφύγω την ινσουλίνη με τη διατροφή, αλλά μέχρι το τέλος δεν με βλέπω και εμενα να την αποφεύγω.... για να δούμε. Πάντως πολύ δύσκολο πράγμα αυτή η διατροφή με τις τόσες απαγορεύσεις της. Προσπαθώ να τα τηρώ με την ελπίδα οτι θα συνηθίσω, αλλά δεν θα σου πω ψέμματα, πεινάωωω. Η γιατρός μου είπε οτι δεν είναι καλό να είναι το στομάχι άδειο και να πεινάς, αλλά τι να φάω??? Το μόνο καλό είναι οτι δεν θα βάλω κιλά. Αυτό το παιδί θέλει να με βάλει από τώρα σε πρόγραμμα!! Κουράγιο πάντως θα τα λέμε εδώ η μια με την άλλη να πέρνουμε θάρρος!!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας και πάλι!!

Πήγαμε σήμερα στο γιατρό και είδαμε το σποράκι μας, που έφτασε τους 3,3 πόντους!! Όλα καλά, ευτυχώς! Φαινόντουσαν και τα ποδαράκια του και ο λώρος!! "Πωωω ένα παιδόπουλο" είπε ο γιατρούλης! Και έτσι, ανακουφισμένη από τα καλά νέα, είπα να πάρω το καράβι και να έρθω στην Αίγινα στο εξοχικό μας, να βρω τη μανούλα μου!! Είχε τέλεια μέρα και πήγαμε και στον Άγιο Νεκτάριο να προσκυνήσω....

:D:D:D

Την άλλη Πέμπτη αυχενική, οπου θα είναι και ο γιατρός μου μαζι, πράγμα το οποίο με καθησυχάζει αρκετά...

thalia81 μου φαίνεται θα γίνουμε κορμάρες τελικά!! Κι εγω την 1η βδομαδα έκανα 4 μετρήσεις και μετά μόνο 2 το πρωί πριν και μετά το πρωινό, γιατί τότε μου ανεβαίνει εμένα... ελπίζω να μπορέσουμε να το ελέγξουμε...

Φιλιά σε όλες!!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι απο το καφέ των μαμάδων Αυγούστου 2012, όπου δημιουργησαμε μια καταπληκτική παρέα!! Έχω εναν κούκλο 18 μηνών και χθες έκανα έμαθα οτι πρώτα ο Θεός στις 30 Σεπτεμβρίου περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου!! Ελάτε να γίνουμε μια ωραία παρέα!!

Κορίτσια , σας διαβάζω τόσο καιρό, πολύ ωραία παρέα !

Και μπεις περιμένουμε το δεύτερο μωρακι μας 20 Σεπτεμβρίου .Ευχομαι για όλες μας να ειναι όλα καλά !!:-)


;);)
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια , σας διαβάζω τόσο καιρό, πολύ ωραία παρέα !

Και μπεις περιμένουμε το δεύτερο μωρακι μας 20 Σεπτεμβρίου .Ευχομαι για όλες μας να ειναι όλα καλά !!:-)

Σημερα , δεν εχω καθολου καλη ψυχολογια , νοιωθω και οτι ολα μου τα συμπτωματα εχουν παει περιπατο..ουτε νυστα πια ουτε πονο στα στηθη , υτε καν ενοχληση χαμηλα..λετε οτι ειναι κακο? ειμαι 9w3d..την Δευτερα που πηγα στην γιατρο μου , το μωρακι μου ηταν 2.37mm και 177 παλμοι.τι να πω:(:(


;);)
Link to comment
Share on other sites

christinaM να σε καλωσορισω κ να σου πω να μην αγχωνεσαι.οπως ειπες την Δευτερα πηγες στον γιατρο κ ολα ηταν καλα.σε καταλαβαινω βεβαια γιατι και μενα ειναι το πρωτο μου κ ειμαι μονιμως στο αγχος.ισως ετυχε σημερα να νιωθεις ετσι κ απο αυριο να επανελθουν ολα τα συμπτωματα!φιλακια σε ολες τις εγκυουλες κ τα σπορακια σας!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες!ειμαι στην 9η εβδομαδα και με το καλο θα ρθει το μωρακι μου μεχρι 10 Σεπτεμβριου!μεχρι τωρα δεν ειχα συμπτωματα ιδιαιτερα μονο μια μικρη αποκοληση που μ εριξε στο κρεβατι κανα δυο εβδομαδες.τωρα ειμαστε καλα κ ευχομαι σε ολες μια καλη εγκυμοσυνη!Πως περνατε τον χρονο σας?

Από τον καναπέ στο κρεβάτι και το αντίθετο , μετά απο μια αποκόλληση που είχα την Παρασκευη.Εχω ΠΗΤ 20/9 και ειμαι στην 10η εβδομάδα , μα δεν εχω καθόλου συμπτώματα σήμερα και εχω ανησυχία..


;);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...