Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

christinaM να σε καλωσορισω κ να σου πω να μην αγχωνεσαι.οπως ειπες την Δευτερα πηγες στον γιατρο κ ολα ηταν καλα.σε καταλαβαινω βεβαια γιατι και μενα ειναι το πρωτο μου κ ειμαι μονιμως στο αγχος.ισως ετυχε σημερα να νιωθεις ετσι κ απο αυριο να επανελθουν ολα τα συμπτωματα!φιλακια σε ολες τις εγκυουλες κ τα σπορακια σας!

Σ΄ευχαριστω πολυ! Μακάρι να ειναι έτσι και κλεισμένη στο σπίτι , κάνω κατι σκέψεις ,δραμα!να ειναι όλα καλά για όλες μας;)


;);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακριβως το ιδιο ειχα παθει κ γω πριν ενα μηνα ειχα παθει αποκολληση κ εμεινα κλεισμενη μεσα στο σπιτι 3 εβδομαδες.προσπαθησε να ασχολεισε με κατι αλλο δες ταινιουλες κ.τ.λ απασχολησε το μυαλο σου γιατι κ γω απο την κλεισουρα ολο κακες σκεψεις εκανα.ολα θα πανε καλα κανε θετικες σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καταρχήν θα ήθελα να καλωσορίσω τις καινούργιες εγκυούλες στην παρέα μας :P !!!!!

Κοριτσάκια μην κάνετε άσχημες σκέψεις, είναι πολύ κακός σύμβουλος, όπως βέβαια και να μην έχετε άγχος (τα λέω σε σας για να τα ακούσω και εγώ χι, χι, χι). Όλα καλά πάνε, να είσαστε σίγουρες :P !!!!!!! Μην σκέφτεστε αρνητικά. Τα συμπτώματα άλλοτε είναι πιο έντονα και άλλοτε νομίζουμε ότι ''φεύγουν''. Την προηγούμενη εβδομάδα που είχα πάει στον γιατρό νόμιζα πως κάτι δεν πήγαινε καλά γιατί αισθανόμουν το στήθος μου να ξεπρήζεται, λέω πάλι άσχημα την έχω (με 2 αποβολές τι άλλο να σκεφτώ). Όχι μόνο ήταν καλά, αλλά πολύ καλά το μωράκι μας!!!!!!!! Το μυαλό μας παίζει πολλά παιχνίδια σε αυτήν την τόσο ευαίσθητη φάση της ζωής μας. Από εκείνη τη μέρα σταμάτησα να το σκέφτομαι και είμαι πολύ καλύτερα.

Αυτό που με ενοχλεί πραγματικά είναι η κλεισούρα μέσα στο σπίτι και το δρομολόγιο καναπές - κρεβάτι - τουαλέτα άντε και μέχρι την κουζίνα. Πάει ενάμισι μήνας που είμαι σε αυτήν την κατάσταση. Ωστόσο τα καφέ από την αποκόλληση εξαφανίστηκαν εδώ και 1 εβδομάδα, οπότε μάλλον πάμε καλά :P . Αλλά βρε κορίσια, βαριέμαι αφόρητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τίποτα δεν με ευχαριστεί πλέον, ούτε η τηλεόραση, ούτε τα βιβλία, ούτε τα περιοδικά που έχουν κάνει κατάληψη πάνω στον καναπέ. Την άλλη εβδομάδα θα ζητήσω να πάω στο γιατρό να δει αν έχει υποχωρήσει η αποκόλληση να αρχίσω να σηκώνομαι λίγο παραπάνω, να κάνω και κάτι άλλο τέλος πάντων!!!!

Επίσης να σας πω πως η κοιλιά μου άρχισε να ξεπροβάλλει δυναμικά από τώρα!!!!!!! Τεράστια θα γίνει ως το τέλος χα, χα, χα!!!!! Αλλά από κιλά δεν νομίζω πως έχω πάρει παρόλο που το μυαλό μου είναι συνεχώς στις σοκολάτες και τα αλμυρά...... καλά που συγκρατιέμαι με τις μερίδες γιατί αλλιώς θα τα είχα τσιμπίσει τα 3-4 κιλάκια ήδη!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

που εξαφανιστηκατε ολες οι εγκυουλες?πως περνατε?εκανε καμια μηπως αυχενικη?

Γεια σου ΚΑΡΑΒΡΑ!!! Νομίζω είμαι η πρώτη που θα κάνω αυχενική από την παρεούλα μας, την Πέμπτη που μας ερχεται στις 27/2!!

Είναι πολύ άχαρη αυτή η αναμονή, και καταλαβαίνω όλα τα κορίτσια που δεν έχουμε πολλά να πούμε αυτές τις μέρες, παρά να περιμένουμε όλο αγωνία να δούμε τα μωράκια μας στην αυχενική...

Εγώ σε γενικές γραμμές είμαι πολύ καλά από συμπτώματα, απλά κοιμάαααααααμαι άπειρες ώρες, χαχα!!

Η δυσκοιλιότητα πάει και έρχεται κάθε 5-6 μέρες, συνήθως την αντιμετωπίζω με υπόθετο γλυκερίνης. Μου το επιτρέπει ο γιατρός, γιατί είναι λέει εντελώς τοπική η δράση του.

Από κιλάκια μια χαρά, δεν έχω πάρει ούτε γραμμάριο, λόγω της διατροφής που κάνω για το σάκχαρο έχω χάσει κιόλας... βέβαια η καρδούλα μου το ξέρει, γιατί λιγουρεύομαι διάφορα, αλλά κρατιέμαι...:(:) γιατί ξεκίνησα με αρκετά κιλά. Ημουν 74 και χθες ζυγίστηκα 72,6. Σίγουρα θα πάρω κιλά κάποια στιγμή, αλλά όσο αργότερα τόσο το καλύτερο..

Χτες επισκέφθηκα την ξαδέρφη μου στο Ιασω που γέννησε το 2ο μωράκι της, ένα κοριτσάκι μελαχροινάκι τσαχπίνικο!!! 3,5 κιλά και μου φάνηκε τόσο μικρούλι... της είπα της μικρής "μάθε τα κόλπα και σε 6 μήνες θα ερθει και το ξαδερφάκι σου!!"

Με το καλό να έρθει η ώρα και για μας κορίτσια!!

Σεπτέμβρηηηηηηη HERE WE COME!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marilu80 εχεις δικιο.κ γω στην αναμονη για αυχενικη ειμαι τη Δευτερα θα κλεισω ραντεβου για αυχενικη.δεν εχω εγκυουλες φιλες ειμαι η πρωτη απο τις φιλες μου που περιμενω παιδακι κ χαιρομαι να ακουω νεα σας!η κοιλιτσα μου κ μενα ξεπροβαλλε σιγα σιγα κ πηρα κ ενα κιλακι...ευχομαι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα στις αυχενικες μας κ τα μωρακια μας να ειναι σουπερ σαν τις μαμαδες τους!:Dφιλιααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,τι κανετε?εγω ανυπομονω κ λιγο αγωνιω για την αυχενικη,κατα τις 4/3 θα την κανω.κατα τα αλλα,κουραση χωρις να κανω κτ,υπνηλια κ καποια μεσημερια προς απογευμα ζαλαδες.οπως τωρα π.χ.πινω φρεσκο φυσικο χυμο πορτοκαλι,τρωω κ λιγο μαυρη σοκολατα κ ειμαι καλα.πηγα σινεμα κ την πεμπτη εκανα μια μεγαλη βολτα με τα ποδια κ μετα το τσικνισαμε..το ωραο ειναι οτι νοικιασαμε νεο σπιτι κ συντομα θα κοιμηθω με τον αντρουλη μου ξανα.2 μηνες-0κιλα,αλλα κοιλιτσα..κ μενα οι φιλες-μανουλες εινα μακρια,εδω ολες ελευθερες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια , τι κάνετε ?μπορει να ειμαι και η μοναδική εδώ , που πήρα ήδη 4 κιλά..μα όμως κλεισμένη στο σπίτι , όλο στο ψυγείο πηγαινοέρχομαι! Αυχενικη , θα κάνω την επόμενη εβδομάδα και θα σας πω και μετά λόγω ηλικίας και λήψη τροφοβλαστη , που ειναι δύσκολο απο ότι λένε ..σας φιλώ


;);)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!christina μη στεναχωριεσαι για τα κιλακια ειναι για καλο σκοπο.απλα θα προσεξουμε λιγο παραπανω.σε καταλαβαινω γιατι κ γω εμεινα μεσα κ οταν καθεσαι βαζεις κ πιο ευκολα κιλακια.περιμενω νεα σας εγκυουλες!α κ αν ξερετε καμια καλη ταινια να μου προτεινετε....η κλεισουρα θελει καλοπερασηηηηη

Link to comment
Share on other sites

...και τωρα που μιλαμε τρωω! Ηρθε η μαμα μου και εφτιαξε ρυζογαλο, δεν υπαρχει!!ευτυχως απο Δευτερα επιςτρεφω στη δουλεια ..ΚΑΡΑΒΡΑ προχθες ειδαμε την ταινια "12 χρονια σκλαβος " και ηταν πολυ καλη , θα θυμηθω κι αλλες να σου πω , γιατι βλεπουμε καθημερινα και δεν τις θυμαμαι..:-P:-P


;);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cat14 να σε καλωσορισω κ σου ευχομαι να ερθει με το καλο το μωρακι σου.christinam σ ευχαριστω για την ταινια θα την εχω υποψιν.κοριτσια εχετε καθολου προαισθημα τι φυλο θα ειναι το μωρακι σας?εγω νιωθω οτι θα ειναι αγορι.βεβαια οτι και να ειναι δεν με νοιαζει απλα ενα μικρο προαισθημα εχω..

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα μιλαγα στο μωρο σαν να ειναι αγορι,τελευταια μου βγαινει κ σε κοριτσι..θα ηθελα αγορι γτ λατρευω το ονομα που θα του δωσουμε κ γτ ο περιγυρος εχει επι το πλειστον αγορια κ θα παιζει,κ θα παιζουν με τον μπαμπα μας.αλλα δε θα στεναχωρηθω κιολας αν ειναι κορη,γτ ο αντρας μου θα την ερωτευτει,κ θα ξεχωριζει με τις τσαχπινιες της αναμεσα σε τοσα αγορακια,θα της εχει αδυναμια ο αδερφος μου κ νομιζω η κουμπαρα.γερο να ειναι.το λατρευω απο 10/1 που το εμαθα,δε θα αλλαξει αυτο λογω φυλου..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Και γω στην 11η εβδομάδα είμαι,μεθαύριο πάω για αυχενική,ειναι το πρώτο μου!

Καλή εγκυμοσυνη σε όλες!!! :)

Cat14 καλώς ήρθες στην παρέα μας. Μαζί έχουμε την αυχενική μας αύριο!!

Να μας πάνε όλα καλά, περιμένω νέα, και θα γράψω κι εγώ!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Cat14 καλως ηρθες,εμενα ολοι μου λενε οτι θα εχω αγορι , εγω ευχομαι ναναι γερο παιδακι και τυχερο οτι και να ειναι , αν και θα ηθελα η κορουλα μου να εχει μια αδερφουλα , καθως εμεις ειμαστε δυο αδερφες πολυ δεμενες και αγαπημενες και πιστευω οτι ειναι ενας δεσμος διαφορετικος..οτι θελει ο Θεουλης..κοριτσια , ευχομαι να εχουμε ολες τελειες αυχενικες, σας φιλω.


;);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...